FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:31 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2014, 22:22 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Chciałbym prosic kolegów o pomoc w zaprojektowaniu potrzebnych w prowadzeniu pasieki pomieszczen.Pewna wiedze i swoja koncepcje mam ale kazdy ma swoje spostrzezenia i uwagi,ktore moga okazac sie cenne. Zaczynajac od poczatku to co jest na chwile obecna? Wiec na chwile obecna jest pracownia( w innym budynku) ,ktora wymaga modernizacji -ja ja traktuje jakby byla do wykonania od podstaw lub przeniesiona. Budynek ,ktory mam do dyspozycji to stara stodoła o duzej powierzchni i kubaturze wiec wszystkie konieczne pomieszczenia do prowadzenia pasieki i rozlewu miodu sie tam pomieszcza. Mozna je zrobic zarowno na parterze jak poddaszu bo kubatura jest duza.Chce to sfinansowac z funduszy UE. Jakie pomieszczenia sa potrzebne o jakiej wielkosci i ilosci zeby moc pokojnie prowadzic (w przyszlosci) ok. 50-60 pniowa pasieke?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2014, 22:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
atomek0 pisze:
Chciałbym prosic kolegów o pomoc w zaprojektowaniu potrzebnych w prowadzeniu pasieki pomieszczen.Pewna wiedze i swoja koncepcje mam ale kazdy ma swoje spostrzezenia i uwagi,ktore moga okazac sie cenne. Zaczynajac od poczatku to co jest na chwile obecna? Wiec na chwile obecna jest pracownia( w innym budynku) ,ktora wymaga modernizacji -ja ja traktuje jakby byla do wykonania od podstaw lub przeniesiona. Budynek ,ktory mam do dyspozycji to stara stodoła o duzej powierzchni i kubaturze wiec wszystkie konieczne pomieszczenia do prowadzenia pasieki i rozlewu miodu sie tam pomieszcza. Mozna je zrobic zarowno na parterze jak poddaszu bo kubatura jest duza.Chce to sfinansowac z funduszy UE. Jakie pomieszczenia sa potrzebne o jakiej wielkosci i ilosci zeby moc pokojnie prowadzic (w przyszlosci) ok. 50-60 pniowa pasieke?

na taką pasiekę potrzebujesz min 30 m2 - 15-18 m na miodziarnię i drugie tyle na magazyn na korpusy i sprzęt do tego.
Mozesz zobaczyc jak ja mam, ale mnie ograniczały przepisy, zeby zamknac sie w altanie 35 m2 bez powiekszania.
http://www.pszczolyimiod.pl/miodziarnia ... nia-miodu/

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 czerwca 2014, 22:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Moja miodziarnia jest mniejsza, mam około 10 m2 powierzchni. Po kolei na dłuższej ścianie: szafka ze zlewem, stół 100 cm i miodarka radialna. Na drugiej ścianie szafka na leki, okno i półki na słoiki z miodem. Środkiem przejście, drzwi w środku krótkiej ściany właśnie. Za wiele miejsca to tam nie ma, więc wykorzystuje sąsiednie pomieszczenie o pow. 45 m na magazyn na korpusy, szafy ze sprzętem (przegonki, pajączki itp.) a zimą także garaż na lawetę pszczelarską. Spokojnie w tej konfiguracji mógłbym ogarnąć te 50-60 pni, choć obecnie mam połowę tej liczby. Pracownia przeszła odbiór weterynaryjny, mam zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji