FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 11:15 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 11:11 - wt 
Idzie zima i to wielkimi krokami dziś u mnie rano 8 stC leje jak z cebra wieje nawet kot wyjść nie chce nie mówiąc już o psie
od soboty lekka poprawa pogody - nie ma już na co czekać ani się łudzić Przynajmniej ja zwijam klocki i karmię
Nawłoć się kończy coś tam przyniosły to niech mają sobie dobrze że chociaż tą nawłocią rozpędziły się matki do czerwienia
resztę nie posklepionego miodku odwiruję i zamrażarka - będzie do ciasta na wiosnę jak znalazł ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 12:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Przynajmniej ja zwijam klocki i karmię

ja wczoraj doszedłem do tego samego wniosku odwiedziłem dwa sklepy rybne i załatwiłem sobie kilkanascie wiaderek 3.5l z przykrywkami, bo do 5 litrowych mam tylko 5 pokrywek, umyłem, podziurkowałem i tylko teraz musi się rozpogodzic chociaż na chwile żeby można było wziąsc skrajne ramka...szkoda zę sie to tak kończy bo wystarczył by jeszcze tydzien pogody i moglo by byc ciekawie...

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 14:19 - wt 
kudłaty ciekawe jak ty wymyjesz te plastykowe wiaderka po rybach? to juz lepiej w jaiejsc restauracji czy barze po smietanie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 15:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
[quote="birkut"]kudłaty ciekawe jak ty wymyjesz te plastykowe wiaderka po rybach? to juz lepiej w jaiejsc restauracji czy barze po smietanie[/quote

no wodą wymyłem :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: pozwolilem sobie jeszcze na odrobine szaleństwa i użyłem płynu do mycia naczyń :oczko: jak przywiozłem to przemyłem je najpierw wodą, później wodą z płynem, płukanie, i jeszcze raz płyn, i na ostek dobrze wypłukałem... czasowo nie schodzi tak długo 15 szt wymyłem w ok 30min bo to seryjnie idzie :rolf: woda mnie nic nie kosztuje :rolf: zapomniałem dodac że te wiaderka dostałem za dziekuje :zeby: załatwie sobie jeszcze więcej, jak dla kogoś za mało 3.5l to można kilka takich wiaderek dawac jednoczesnie (kształt prostokątny) ;-)

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 16:33 - wt 
sledzie w ulu , przeciez nawet słoj szklany po zjedzeniu ogórków i jego wymyciu i tak ogórkami smierdzi


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 16:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Słoiki nie śmierdzą ... to nakrętki !!!!! , dobrze umyje i OK ja używam tylko używane słoiki . Przemywam jeszcze ciepłą wodą z octem . A z plastykiem nie wiem nie używałem .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2010, 20:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
birkut,
Etam Stasiek z czasem zapach po sledziach zniknie :mniam miodek:
a jak do syropu Kudłaty doda po kropelce olejków - anyżowy , mietowy , aleosowy tymiankowy i melisowy to nawet ładnie bedzie pachniało :oczko:

A może wiosną pszczółki na ryby polecą - nie na wierzbę - :leży_uśmiech:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 09:23 - śr 

Rejestracja: 05 marca 2009, 11:17 - czw
Posty: 21
Lokalizacja: Włoszczowa
Ryba - rybie nierówna.
A jak polecą na szczupaki, to kto będzie minesoty wychowywał? :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 10:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Szczupak pisze:
A może wiosną pszczółki na ryby polecą - nie na wierzbę - :leży_uśmiech:


to sie nazywa tresura pszczół (syrop cuktowy+ wywar z rośliny na którą mają latac), na wiosne podam im jeszcze fe bee i zbiorą mi nawet pożytki których nie mam (kiedyś w artykule wyczytałem że gościowi po tym cudzie przyniosły miód chyba z akacji albo rzepaku mimo że nie rósł w jego okolicy) analogicznie u mnie: śledzi w rzekach nie mam to one je wywleką z pod ziemi (może zrobią jakiś napad na sklep rybny :tasak: :leży_uśmiech: ) no i od wiosny zacznę handlowac śledziami :bosie: , już sobie wyobrażam ten zapach śledziowy z ula, a z pasieki jak z kutra rybackiego :szok: i ten napis na płocie (bo się trza reklamowac) śledzie prosto z ula :leży_uśmiech: , warto pomyslec o alternatywie bo lata coraz bardziej deszczowe... kurde musze wylotki powiększyc "na śledzia", śledzie to się będzie podbierakiem wyciągac :śmieję się z ciebie:
no rozmarzyłem się :do bani: ale teraz tak serio :foch: tylko jedno wiaderko było typowo po śledziach i faktycznie waliło z niego niemiłosiernie :do bani: i musiałem je bardziej dopiescic :zeby: a te inne były po sałatkach śledziowych itp (wiadomo że jak coś jest np śledziowe to śledzi zawsze w tym jak na lekarstwo) nie było cięzko domyc :nonono: i tym pozytywnym akcentem koncze swoje śledziowe wywody :wnerw: i nie smiejcie się z moich śledziowych wiaderek bo ubije :nonono: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 20:25 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Ja jeszcze czekam na nawoc bo ona bendzie jeszcze kwitła do 15 wrzesnia a zapowiadaja ze jeszcze po niedzieli 5 tego bendzie jeszcze ciepło i pogodnie to i puzna nawoc bendzie nektarować. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 20:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
a ja byłem dzisiaj zebrać podkarmiaczki w styropianach i zdziwiła mnie ilość zostawionego jeszcze w podkarmiaczkach syropu... czyżby pszczoły nie pobierały bo jest zimno ? - dodam że to 8kg cukru dopiero a będę zimował na 7 ramkach i coś mi tu nie gra...

nie mam jak przejrzeć uli bo przestaje padać na 10 - 20 minut i znowu pada :(

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 20:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 listopada 2009, 14:50 - ndz
Posty: 200
Lokalizacja: Podlasie okolice Łap
Ule na jakich gospodaruję: Wz i Wp
Hej ja mam pytanie kiedy mam wylotki zasunąć ????ja :szok: ka sadzicie doradzicie mi??? :szok: :szok: :oczko: :oczko: :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2010, 21:50 - śr 
darik pisze:
Hej ja mam pytanie kiedy mam wylotki zasunąć ????ja :szok: ka sadzicie doradzicie mi??? :szok: :szok: :oczko: :oczko: :oczko:


No pewnie ! :oczko:
jeśli są dziurki w zasuwce to zasuń do końca(ale takie zeby pszczoła przeszła przez tą dziurkę :uśmiech: ) , jak masz cała zasuwkę to zasuń i zostaw od sunięte ok 5cm zależy ile ci pasuje :oczko:

Pozdrawiam Tazon


Na górę
  
 
Post: 02 września 2010, 17:36 - czw 
Niespodzianie zawitałem do kolegi, on ukrywał prze de mną że ma ule, ale nic , ma ule własnego projektu . jakieś wąskie i po trzy korpusy gniazdowe i nadstawka, nie wiem co on tam modzi, ale ważniejsze było to co mnie zaciekawiło w ulu ma czerw i ma dużo wiszących ogonków , podejrzewam że to matki, nie chciał mi nic za wiele mówić , ale powiedział że ma już trzeci rok i to coś to dopiero pierwszy raz si.ę zdarzyło , możliwe że się wyroją, zastanawiam się czy to przyczyna pogody> jak ciepło to są na lataniu , a jak zimno i mokro to w ulu, jest jeszcze nastawiony na wrzosowy miód, i nie karmi na zimę, dziwię się jego niepokojowi, bo chyba dobrze jak pszczół przybywa... ma 10 uli z pszczołami i 5 uli zaznaczonych kredą , mówił ze nie chce stracić pszczół , a tu niespodzianka czeka na rojenie się, co jeszcze ciekawego , to że te ule które go niepokoją ma zastawione jakby baldachimem z firan porobionym , by jesli się wyroją to zaraz je ma już złapane , wstawiony jest pod baldachimem na specjalnym stojaku na wysokość 2m coś co nazywa rojnicą ,
pytam bo nie wiem , Czy takie coś to jest możliwe u pszczół i czy w ten sposób łapanie pszczół rojowych jest dobrym sposobem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 18:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
byłem dzisiaj w pasiece, w końcu zrobiła się pogoda :)
młode pszczoły się oblatywały, ja zajrzałem do uli zobaczyć jak tam zapasy i ścieśniłem ostatecznie gniazda w 3 ulach (na 8 ramkach były) :)
w jednym i teraz moje zdziwienie bo w jednym ulu pszczoły miały 3 ramki zalane już pokarmem a reszta z czerwiem i pokarmem do góry (dokarmiać jeszcze tą rodzinę?)
a inne ule to ramki zaczerwione po 5-6 ramek czerwiu i zapas... ramki zaczerwione dość mocno... czemu nie ograniczają matek? dokarmiłem już po 8kg cukru a one to chyba na czerw wszystko zużyły...

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 18:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
baniak, nie ma szans żeby gęsty syrop na zimę zużyły na czerw teraz. Jeśli dałes w ciągu tygodnia 8 kg to już pełno może być, jeśli miałby jakiś zapas jeszcze

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 września 2010, 18:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Piotr007 pisze:
Niespodzianie zawitałem do kolegi, on ukrywał prze de mną że ma ule, ale nic , ma ule własnego projektu . jakieś wąskie i po trzy korpusy gniazdowe i nadstawka, nie wiem co on tam modzi, ale ważniejsze było to co mnie zaciekawiło w ulu ma czerw i ma dużo wiszących ogonków , podejrzewam że to matki, nie chciał mi nic za wiele mówić , ale powiedział że ma już trzeci rok i to coś to dopiero pierwszy raz si.ę zdarzyło , możliwe że się wyroją, zastanawiam się czy to przyczyna pogody> jak ciepło to są na lataniu , a jak zimno i mokro to w ulu, jest jeszcze nastawiony na wrzosowy miód, i nie karmi na zimę, dziwię się jego niepokojowi, bo chyba dobrze jak pszczół przybywa... ma 10 uli z pszczołami i 5 uli zaznaczonych kredą , mówił ze nie chce stracić pszczół , a tu niespodzianka czeka na rojenie się, co jeszcze ciekawego , to że te ule które go niepokoją ma zastawione jakby baldachimem z firan porobionym , by jesli się wyroją to zaraz je ma już złapane , wstawiony jest pod baldachimem na specjalnym stojaku na wysokość 2m coś co nazywa rojnicą ,
pytam bo nie wiem , Czy takie coś to jest możliwe u pszczół i czy w ten sposób łapanie pszczół rojowych jest dobrym sposobem


Ty go lepiej nie nasladuj bo ten kolega na prawdę kombinuje i nic mu z tego nie wyjdzie, o tej porze roku pszczoly się nie roją, jeśli to są mateczniki to ratunkowe - stracił matkę a ta firana uniemożliwi matce unasiennienie i nic z niej nie będzie, jak tak będzie kombinowal to na wiosnę będzie miał same puste ule./

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 19:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
nie w ciągu tygodnia a w ciągu dwóch tygodni a syrop jest 2kg cukru : 1.7l wody więc nie jest gęsty... no a wcale pełno nie mają mają ładny wianuszek nad czerwiem ale jest jeszcze dużo czerwiu

i co z tą rodzinką która ma 3 ramki pełne i 3 czerwiu - karmić jeszcze? zazimować na 6 ramkach?

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 20:02 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
zimno jest i było zimno. Mało dni lotnych a pszczoły w ulu masa. Muszą coś jeść. Jakby latały to zawsze coś przyniosą do ula i na swoje potrzeby mają. Te 3 ramki z czerwiem w całości są zaczerwione ? Nie wierze - na pewno nad czerwiem jest pokarm. Zresztą 8kg na zimę to zdecydowanie za mało, chyba że nie są aż takie silne.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 20:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
pisałem że wianek miodu jest, na niektórych ramkach większy na innych taki jakby był maj i cała ramka zaczerwiona na max prawie...

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 21:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 22:01 - czw
Posty: 144
Lokalizacja: małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Co moze być przyczyna ze silna rodzina nie wybiera pokarmu? wczoraj podawałem wieczorem syrop wszystkie rodziny wybrały .nawet te słabsze natomiast jedna rodzina bardzo silna na 8ramkach nie wybrała Co to może być?

Pozdrawiam

_________________
judym12
http://www.dyrda.com.pl
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22527456


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 21:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 listopada 2009, 14:50 - ndz
Posty: 200
Lokalizacja: Podlasie okolice Łap
Ule na jakich gospodaruję: Wz i Wp
Hej Baniak wierze ci bo 2 tygodnie temu robiłem tez przeglądy i w jednym uliku młoda rodzinka złapana w Maju zaczerniła 6 ramek z 7 i na srodkowej ramce było tak pieknie zaczerwiona :oczko: tylko fotki robic calutka pełna czerwiu.... az miło popatrzec ale nie było nic pokarmu na tej ramce.... :oczko: :oczko: :oczko: :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 21:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
u mnie był mały paseczek miodu na tej ramce... matka tegoroczna jest i zaczerwiła nawet komórki trutowe... a pokarm składają za zatworem, jutro znowu dostaną syrop...

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 21:42 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
no i problem sie rozwiązał a po Ci te ramki za zatworem ? jak będą na nich składać pokarm to nie ograniczą matki w czerwieniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 21:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
na tych ramkach był czerw... zawsze tak ścieśniam gniazdo że wyciągam ramki z zakrytym czerwiem i później wyciągam ramki ale teraz ich nie mogę wyciągnąć przez ten syrop... ale dodam że nie jest go zbyt wiele, czyli może po prostu ostatnią dawkę tam dały a wcześniej wciskały w gniazdo...

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 22:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
pewex pisze:
Zresztą 8kg na zimę to zdecydowanie za mało, chyba że nie są aż takie silne

Mój dziadek by Cię wyśmiał :śmieję się z ciebie: On daje max. 5l syropu na rodzinę gospodarzy w wz pszczoły zimuje na 10-12 ramkach i robi tak od lat wszystkie mu przezimują i zbiera dużo miodu w sezonie w tym roku przekroczył 200l z 25 uli. Mówił mi, że zawsze jego rodziny mają 2-3 ramki miodku którego nie wybiera przed podkarmianiem. To dopiero oszczędność :D

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 września 2010, 23:25 - czw 
Cytuj:
Mój dziadek by Cię wyśmiał :śmieję się z ciebie: On daje max. 5l syropu na rodzinę gospodarzy w wz pszczoły zimuje na 10-12 ramkach i robi tak od lat wszystkie mu przezimują i zbiera dużo miodu w sezonie w tym roku przekroczył 200l z 25 uli. Mówił mi, że zawsze jego rodziny mają 2-3 ramki miodku którego nie wybiera przed podkarmianiem. To dopiero oszczędność


Starodawne i przestarzałe metody pszczelarskie i Ty czasami nie idź dziadka śladem. Na 10-12 ramek wz jak da 5 l syropu to pszczoły osypią się w styczniu i tyle z nich będzie, z głodu normalnie a jak się nie osypią bo dziadek nie zabiera im miodu to mają pewnie tak pełne jelita że nim się oblecą i tak połowa z nich padnie. Poza tym kto zimuje na 10-12 ramkach wz pszczoły, chyba że połowa ramek jest pusta, nie obsiadana przez pszczoły. Bajki ci dziadzio opowiada. Co do ilości miodu to powiem ci że szału dziadzio nie zrobił skoro wywirował tylko 200 l z 25 uli czyli 8 l z ula, dobra rodzina u mojego znajomego który pracuje na wz i tylko na nadstawkach w sezonie tegorocznym który wszyscy wiedzą jaki był dała mu 14 l z ula. Ja osobiście mając pierwszy rok pszczoły i odwirowując miód tylko z gniazda (też na wz gospodaruję) miałem 7,5 litra z ula. :do bani:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 00:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
bialymis71, Szacuneczek dla Dziadka, ale tak to się nie robi. 5 litrów to ile masz? 10 zł na rodzinke licząc cukier po 2 zł/kg??? Ja miałem z 8 rodzin kolego 260 kg, to gdzies bedzie 180 litrów. To żadna rewelacja Kolego :śmieję się z ciebie:
Szanować pszczółki, nie tylko na wielokrotne zyski, ale z tego względu, że każda rodzinka może zapracować na siebie oraz na 5 innych rodzin obok

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 00:18 - pt 
hmmm szefuncio juz zakarmia na całego , ja spróbuję zaczekać do 15 września , najwyżej będe zamiatał pszczoły w lutym oby nie duzo i szukał będę nowego zajęcia podobno zbieranie złomu jest bardziej opłacalne od prowadzenia pasieki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 00:21 - pt 
Cytuj:
hmmm szefuncio juz zakarmia na całego , ja spróbuję zaczekać do 15 września


u mnie pszczoły dostały już po 9 kg cukru, jeszcze dostana po 3 kg i sadzę że starczy im na zimę.

Rater ciekawe czy jak będzie chłodny wrzesień to pszczoły ci przeniosą syrop i czy go odparują, niektórym już się pszczoły w kłąb wiążą po ostatnich zimnach więc czy warto czekać? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 00:29 - pt 
Jeżeli ufać tym przepowiadaczą prognoz to wrześień ma być w miarę przyzwoity i co ważne mało deszczu , poczatek października ma też być ciepły , później przywita nas zima ..tylko własnie sie boje tego bo u mnie jest kilmat wysokogórski , pszczoły od 6 dni siedzą w kłebie dzisiaj zrobiły oblot i goniły moze 1 godzinkę w pola , matki przestały czerwić i nie wiem czy sie rozruszaja nawet jak bedzie 20 stopni w tym cały sęk.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 10:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
no te 200l z 25 uli to nie jest rewelacja... ja miałem w tym roku prawie 400l z 15 uli a to głównie dzieki lipie która ostro nektarowała w tym roku

a zawsze karmie 10-12kg na rodzinke tylko ten rok jakiś dziwny i nie chcą pobierać syropu

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 12:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Mój dziadek ma tylko i wyłącznie kundelki w ulach, a po za tym trzeba też mieć dobrą bazę pożytkową, żeby wywirować więcej miodu i dobrą pogodę.

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 16:17 - pt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Jak nie chcą pobierać syropu coś jest nie tak to nie wina roku kolego przyczyna tkwi w czymś innym-pewnie pszczółkom coś dolega ja leje 5 l na raz i śluptają to w mig.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 19:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Cordovan pisze:
Cytuj:
Mój dziadek by Cię wyśmiał :śmieję się z ciebie: On daje max. 5l syropu na rodzinę gospodarzy w wz pszczoły zimuje na 10-12 ramkach i robi tak od lat wszystkie mu przezimują i zbiera dużo miodu w sezonie w tym roku przekroczył 200l z 25 uli. Mówił mi, że zawsze jego rodziny mają 2-3 ramki miodku którego nie wybiera przed podkarmianiem. To dopiero oszczędność


Starodawne i przestarzałe metody pszczelarskie i Ty czasami nie idź dziadka śladem. Na 10-12 ramek wz jak da 5 l syropu to pszczoły osypią się w styczniu i tyle z nich będzie, z głodu normalnie a jak się nie osypią bo dziadek nie zabiera im miodu to mają pewnie tak pełne jelita że nim się oblecą i tak połowa z nich padnie. Poza tym kto zimuje na 10-12 ramkach wz pszczoły, chyba że połowa ramek jest pusta, nie obsiadana przez pszczoły. Bajki ci dziadzio opowiada. Co do ilości miodu to powiem ci że szału dziadzio nie zrobił skoro wywirował tylko 200 l z 25 uli czyli 8 l z ula, dobra rodzina u mojego znajomego który pracuje na wz i tylko na nadstawkach w sezonie tegorocznym który wszyscy wiedzą jaki był dała mu 14 l z ula. Ja osobiście mając pierwszy rok pszczoły i odwirowując miód tylko z gniazda (też na wz gospodaruję) miałem 7,5 litra z ula. :do bani:


i widzisz możesz nie mieć racji, skąd wiesz jakie u jego dziadka są pożytki, może do ostatnich dni lotnych coś kwitnie, może nie zabiera miodu z nawłoci bo jej mało, może nie zależy mu aż tak na miodzie żeby wywirować wszystko tak z miodni i z gniazda, jak to sam powiedziałeś że robiłeś, poza tym zawsze w ulu powinien zostać zapas, zawsze, potem nie musisz dokarmiać ale też nie martwisz się w przypadku załamania pogody że Ci pszczoły z głodu deski w ulu jedzą. To że Ty czy ktoś tam daje 10 czy 12 kg cukru to nie znaczy że każdy tak robi. Ja swoim dałem w tamtym roku 10 kg, potem zaczęła nektarować późna nawłoć i na koniec sezonu się martwiłem że za dużo mają, na wiosnę wyciągałem ramki pełne zapasów (były jak znalazł do odkładów), w tym na pewno nie dostaną aż tyle, może 8 kg, może nawet mniej, bo jest nawłoć.

Poza tym od kiedy to pszczoły zimując na miodzie nie dotrwają wiosny, bo tak można zrozumieć wypowiedzi tutaj?? Ludzie was nie było a pszczoły jakoś sobie dawaly rade, i powiem że nawet lepiej się miały niż teraz z nami,

Białymiś, nie przejmuj się tym co tutaj się mówi, rób jak robisz dalej, wiele się tutaj na forum można dowiedzieć ciekawego ale też wiele bzdur przeczytać. ja sam gospodaruję z ojcem razem, jak żyl dziadek też czasem coś podpowiedział, i każdy z nas miał inne zdanie, ale na tym ta bajka polega żeby z gospodarki i doświadczenia dziadka, ojca wziąć to co najlepsze i w oparciu o to dalej gospodarzyć, uwzględniając potrzeby pszczół oraz zmieniające się warunki tak pozytkowe jak i ogólne.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
to samo było u mnie w tamtym roku z nawłćom tyle przyniosły że ja zajżałem w marcu tego roku to w ogóle nieprzeszły na górny korpus nawet przy denicy osiatkowanei w ulu nieocieplanym, gurny korpusik pełniutki nieruszony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:18 - pt 
Trafiliście na dobrą wiosnę a jak by była zimna i deszczowa to co zjadły by wszystko nawet to co doniosły. Nie lepiej zabrać nadmiar wiosną i dać sobie do odkładów?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Cordovan, Dokładnie, nawet jak im się poodsklepia co tydzień po ramce, to pod koniec kwietnia jest 8 ramek z czerwiem minimum

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
adidar pisze:
Cordovan, Dokładnie, nawet jak im się poodsklepia co tydzień po ramce, to pod koniec kwietnia jest 8 ramek z czerwiem minimum


i nanoszona pełna nadstawka miodu ze sztachet :brawo: :brawo: :brawo:

tu nie chodzi o wiosnę tylko o jesień, zależy ile przyniosą późnym latem i jesienią, i do tego się uzupełnia a nie daje na pałę 10 kg bo tyle ''się daje'', to że ja dam 8 kg czy 5 kg, to nie znaczy że one nie przezimują czy że spadną wiosną, bo to będzie tylko uzupełnienie tego co mają już. mało to jest teraz wpisów na forach że pszczoły pozalewały wszystko w ulach, nawet że noszą syrop na ramki poza zatworem, dlaczego tak się dzieje a no dlatego że się karmi na pałę, daje taki co dwa dni po 5l syropu, a potem się dziwi że ma pełno wszędzie miodu i niewiele czerwiu.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
dobrze mówisz,jak nie lepiej ADIDAR


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 20:40 - pt 
Wybacz ale ja nie daję na pałę, najpierw przejrzałem ile mają czego w ulu, ułożyłem gniazda na zimę, potem oceniłem pożytek jaki mogą donieść lub nie (zależy od pogody) i zacząłem dokarmiać. Nie pisze z nieba tego co robię i każdy powinien wiedzieć ile dać syropu oceniając to czy ma pożytek o tej porze roku i najważniejsze czy ten pożytek nektaruje i co to za rośliny. ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 21:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
pożytek pożytkiem ale pogody nie przewidzisz i n ie wiadomo ile doniosom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 21:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
W tym roku na pogodę chyba nie ma już co liczyć. U mnie w tej chwili jest 6 stopni :szok: :szok: :szok: :szok: :szok:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 21:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
predzej możnal iczyć na przymrozki w tym zwariowanym klimacie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 21:56 - pt 
Cordovan pisze:
Wybacz ale ja nie daję na pałę, najpierw przejrzałem ile mają czego w ulu, ułożyłem gniazda na zimę, potem oceniłem pożytek jaki mogą donieść lub nie (zależy od pogody) i zacząłem dokarmiać.

Hee nigdy nie oceniam za bardzo ile mają bo to co mają zazwyczaj u mnie mają w nadstawce i na skrajnych plastrach ( no czasami w obfite lata zaleją gniazdo ) wtedy cóż na spadzi się nie powinno zimować więc jeżeli jest zalane w 1/2 to biorę i wiruję ale nigdy z czerwiem zazwyczaj nad czerwiem jest wianek ok 3-5 cm miodu - i to już pozostaje zjadają to na wiosnę więc im G... jest i będzie . Karmię 10- 12 kg cukru na każdą rodzinę i każda musi to wziąć a to co doniosą ????? to już mnie nie interesuje nawet gdzie to upchają
a donoszą bo coraz częściej rolnicy sieją poplony Rzepik , Łubin , Facelie i inne co nawet nie wiem co to jest
Dziś wróciłem z pasieki z Wilkowiska jakieś 500 m od pasieki Kwitnie z hektar Rzepiku
Jak tylko słońce przyświeciło to nosiły pyłek jak diabli ale na nektar nie ma co liczyć bo za zimno a poprawy nie widać pewnie niebawem facet za orze pole i będzie po ptokach


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 września 2010, 23:06 - pt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Ja byłem w tym tygodniu u znajomego pszczelarza i widziałem taki myk że on w ogóle przed karmieniem nie zmniejszał gniazd-tyle zabierał by wszedł podkarmiak i zatwory- ma ule WP daje ok 12 kg cukru na rodzine i dopiero po karmieniu wycofuje zbędne ramki,puste zabiera a tam gdzie jest pokarm nie zasklepiony daje za zatwory byłem tym zdziwiony ale byłem przy tej czynności zmniejszania i rodziny same tak układały pokarm że był on ułożony tak jak by te gniazda były zmniejszone 7-8 ramek w sumie zostawało w gnieżdzie i 2-max 4 za zatwory bo tam były te resztki pokarmu które sobie przeniosą wniosek z tego że pszczoły same sobie najlepiej ułożą gniazdo. zapytałem czy tak robi co roku czy eksperymentuje a on że robi tak już od kilku lat i ma 450 pni i że sprawdza mu się to rewelacyjnie a i czas pracy skracał mu się i to znacząco.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2010, 12:43 - sob 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
łopuszko ciekawie to opisałeś i wiesz co ja też tak w tym roku robię, zobaczę jaki będzie efekt. Jak na razie podkarmiam i nie zmniejszam gniazda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2010, 23:49 - sob 
No ale jak sobie wyobrazacie karmić pszczoły na 1 korpusie poczatkiem sierpnia czy w połowie sierpnia? Bo ja sobie tego nie wyobrazam .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2010, 00:06 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
łupaszko pisze:
Ja byłem w tym tygodniu u znajomego pszczelarza i widziałem taki myk że on w ogóle przed karmieniem nie zmniejszał gniazd-tyle zabierał by wszedł podkarmiak i zatwory- ma ule WP daje ok 12 kg cukru na rodzine i dopiero po karmieniu wycofuje zbędne ramki,puste zabiera a tam gdzie jest pokarm nie zasklepiony daje za zatwory byłem tym zdziwiony ale byłem przy tej czynności zmniejszania i rodziny same tak układały pokarm że był on ułożony tak jak by te gniazda były zmniejszone 7-8 ramek w sumie zostawało w gnieżdzie i 2-max 4 za zatwory bo tam były te resztki pokarmu które sobie przeniosą wniosek z tego że pszczoły same sobie najlepiej ułożą gniazdo. zapytałem czy tak robi co roku czy eksperymentuje a on że robi tak już od kilku lat i ma 450 pni i że sprawdza mu się to rewelacyjnie a i czas pracy skracał mu się i to znacząco.


Tych zatworów po podaniu 12 kg nie trzeba dawać bo pszczoły zostawią puste ramki tam gdzie trzeba a one działają w zime lepiej niz zatwór. Pod jednym warunkiem. Brak ocieplenia do pierwszego oblotu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2010, 00:10 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Rater pisze:
No ale jak sobie wyobrazacie karmić pszczoły na 1 korpusie poczatkiem sierpnia czy w połowie sierpnia? Bo ja sobie tego nie wyobrazam .


Pobudzająco, jeszcze sobie wyobrażam.
Na zimę w sierpniu tylko i wyłącznie na 2 korpusach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji