FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 07:25 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 kwietnia 2009, 15:33 - wt 
Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że czynna jest internetowa ankieta Coloss www.beemonitoring.org dotycząca strat rodzin pszczelich w poszczególnych krajach (była o niej już informacja w ogłoszeniach). Bardzo Państwa zachęcamy do udziału w tej ankiecie. Dla tych z Państwa, którzy jeszcze o ankiecie nie słyszeli załączam poniżej tekst ze Strony Głównej Ankiety.

"Monitorowanie Strat Rodzin Pszczelich
W Europie, Chinach i USA pszczelarze regularnie doświadczają nagłych, znacznych strat rodzin pszczelich, których przyczyny nie są znane. W wyniku międzynarodowej współpracy w ramach sieci naukowej COLOSS powstały projekty badawcze mające na celu rozpoznanie głównych czynników powodujących straty pszczół. Końcowym efektem ma być opracowanie i rozpropagowanie środków zaradczych i odpowiednich metod postępowania, które mogłyby zapobiegać podobnym stratom.
Niezmiernie ważne jest określenie skali zamierania rodzin pszczelich na różnych obszarach. Dlatego w ramach Coloss podjęto inicjatywę zgromadzenia rzetelnych i ujednoliconych na skalę międzynarodową danych dotyczących strat rodzin pszczelich, które mogłyby być porównywane pomiędzy krajami i latami. Zbieranie informacji przy pomocy wielu metod ma zapewnić uzyskanie reprezentatywnych wyników."

Rozumiem, że samo zebranie informacji nie poprawi sytuacji, ale można pokazać, że pszczelarze w Polsce są żywo zaangażowani, we wszelkie działania, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia problemu. Poza tym, jeśli danych będzie wystarczająco wiele, na stronie pojawią się również mapki dotyczące sytuacji w poszczególnych regionach.

Liczymy na Państwa szeroki udział,

Z pszczelarskim pozdrowieniem,

Grażyna Top[olska
Pracownia Chorób Owadów Użytkowych
Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW


Na górę
  
 
 Tytuł: może kiedyś
Post: 31 maja 2009, 10:22 - ndz 
pani Grażynko gdy spotkało mnie to nieszczęście , nie ukrywałem tego zgodnie z zaleceniem naszego miesięcznika powiadomiłem Puławy (zignorowano mnie) powiadomiłem panią, (też zostałem olany ciepłym moczem) faktem jest że z Puławy na starcie mnie olały ,a u was kazano przysłac z reszty pszczół próbke malutko mi ich zostało ale jednak usmierciłem kilkaddziesiąt aby pomóc i co? i nic odpowiedz otrzymałem po kilku ładnych miesiącach taką dla zbycia klienta nie dotyczyła wogole mojej próbli bo wysłałem jedną a odpowiedź otzymałem na dwie, widac przy pożadkowaniu szuflad ktos znalazł mój adres wiec dla uspokojenia sumienia odpisał mi ,- żałuję że w złości pismo poszło do pieca bo byłaby fajna okazja pokazac wasze dbanie o nasze pogłowia pszczół , i uważam że ta akcja to też jest poto, że jak mówi piosenka maryli BO TO CO NAS PODNIECA TO SIĘ NAZYWA KASA

przestałem wierzyć naszym naukowcom naszym władzom zresztą śląsk i tak odłączył sie od ludzi którzy nic nie robią dla nas maluczkich a tylko wołają o kase,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2009, 21:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
a czy to znikanie to nie skutek uboczny tego że ktoś chciał sobie nabić kasy lecz mu a raczej im to nie wyszło a teraz zganiają a to telefony komórkowe a to na słabe działanie lekarstw przeciw warrozie a to na zatruty cukier to znowu na zaprawy nasienne czy opryski

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sierpnia 2009, 22:26 - sob 
birkut pisze:
przestałem wierzyć naszym naukowcom naszym władzom zresztą śląsk i tak odłączył sie od ludzi którzy nic nie robią dla nas maluczkich a tylko wołają o kase,


Dlaczego pszczoły giną odpowiedź dał jeden z wybitnych genetyków Tu na tym Filmie
do tego mamy totalny brak skutecznych leków dostępnych na receptę jak kto woli a jak nie woli to fundujących nam związków
Jedynym ratunkiem to szukanie tych których zabrania się stosować w Polsce . Ale wolno stosować w UNI .
I olać zakaz bo inaczej zamiast mieć pszczoły żywe będziemy ich szukać na filmach


Na górę
  
 
Post: 29 sierpnia 2009, 23:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
BoCiAnK pisze:
birkut pisze:
przestałem wierzyć naszym naukowcom naszym władzom zresztą śląsk i tak odłączył sie od ludzi którzy nic nie robią dla nas maluczkich a tylko wołają o kase,


Dlaczego pszczoły giną odpowiedź dał jeden z wybitnych genetyków Tu na tym Filmie
do tego mamy totalny brak skutecznych leków dostępnych na receptę jak kto woli a jak nie woli to fundujących nam związków
Jedynym ratunkiem to szukanie tych których zabrania się stosować w Polsce . Ale wolno stosować w UNI .
I olać zakaz bo inaczej zamiast mieć pszczoły żywe będziemy ich szukać na filmach

On to już tylko wszystko obserwuje z "góry".
Słuchać to Go nie słuchali. Książki nie zdążył wydać.
I nie przekazał potomnym swojej wiedzy.

A co Ci chodzi ? O które słowa ? Może o imbred ? I sztyczne unasienianie w imbredzie ? Czy może inne słowa. W której minucie filmu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2010, 23:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Coloss pisze:
Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że czynna jest internetowa ankieta Coloss www.beemonitoring.org dotycząca strat rodzin pszczelich w poszczególnych krajach (była o niej już informacja w ogłoszeniach). Bardzo Państwa zachęcamy do udziału w tej ankiecie. Dla tych z Państwa, którzy jeszcze o ankiecie nie słyszeli załączam poniżej tekst ze Strony Głównej Ankiety.

"Monitorowanie Strat Rodzin Pszczelich
W Europie, Chinach i USA pszczelarze regularnie doświadczają nagłych, znacznych strat rodzin pszczelich, których przyczyny nie są znane. W wyniku międzynarodowej współpracy w ramach sieci naukowej COLOSS powstały projekty badawcze mające na celu rozpoznanie głównych czynników powodujących straty pszczół. Końcowym efektem ma być opracowanie i rozpropagowanie środków zaradczych i odpowiednich metod postępowania, które mogłyby zapobiegać podobnym stratom.
Niezmiernie ważne jest określenie skali zamierania rodzin pszczelich na różnych obszarach. Dlatego w ramach Coloss podjęto inicjatywę zgromadzenia rzetelnych i ujednoliconych na skalę międzynarodową danych dotyczących strat rodzin pszczelich, które mogłyby być porównywane pomiędzy krajami i latami. Zbieranie informacji przy pomocy wielu metod ma zapewnić uzyskanie reprezentatywnych wyników."

Rozumiem, że samo zebranie informacji nie poprawi sytuacji, ale można pokazać, że pszczelarze w Polsce są żywo zaangażowani, we wszelkie działania, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia problemu. Poza tym, jeśli danych będzie wystarczająco wiele, na stronie pojawią się również mapki dotyczące sytuacji w poszczególnych regionach.

Liczymy na Państwa szeroki udział,

Z pszczelarskim pozdrowieniem,

Grażyna Top[olska
Pracownia Chorób Owadów Użytkowych
Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW


W tym roku ponownie można wypełnić ankietę.
Dla chcących wypełnić - wystarczy kliknąć w link i już się będzie na stronie

http://www.beemonitoring.org/default.aspx

Tu treść pytań:

COLOSS Basic Questionnaire 2009-10
Proszę przeczytać pytania uważnie
Zima 2009-2010
1. Ile rodzin produkcyjnych miał/a Pan/i 1 października 2009 r.? **
2. Ile rodzin produkcyjnych miał/a Pan/i 1 kwietnia 2010r.? **
3. Ile rojów lub rodzin przybyło w pasiece między 1 października 2009 r. a 1 kwietnia 2010 r.?? **
4. Ile rodzin lub rojów zostało sprzedanych lub usuniętych z pasieki w tym okresie? **
5. Ile rodzin zginęło w pasiece pomiędzy 1 października 2009 r. a 1 kwietnia 2010 r., nie pozostawiając martwych pszczół ani w ulu ani na pasieczysku? **
Wiosna i lato 2009
Proszę odpowiedzieć na następne pytanie jeśli pszczoły stoją tylko na jednym pasieczysku.
6. Kod pocztowy pasieczyska
W następnym pytaniu proszę wybrać najbardziej trafną odpowiedź.
7. Jaką rasę pszczół użytkuje Pan/i głównie?
Nie wiem
'Krzyżówka'
A. m. carnica (krainka)
A. m. mellifera (środkowoeuropejska)
A. m. ligustica (włoszka)
A. m. iberica
A. m. caucasica (kaukaska)
A. m. scutellata
A. m. carpatica
A. m. criolla
A. m. capensis
A. m. anatolica
A. cerana
'Buckfast'
'Africanized'
8. Ile rodzin produkcyjnych miał/a Pan/i 1 kwietnia 2009 r.? *
9. Jaki był średni zbiór miodu w kilogramach na jedną produkcyjną rodzinę w 2009 r.? *
10. Ile rodzin było zatrudnionych w 2009 r. do zapylania upraw w rolnictwie towarowym? *
11. Ile razy większość rodzin była przewożona (na pożytki) w 2009 r.? *
12. W którym miesiącu sezonu 2009 (między 1 kwietnia a 1 października)zginęło najwiecej Pana/i rodzin (jeśli zginęły)?
Nie wiem/Nie dotyczy
Kwiecień 2009
Maj 2009
Czerwiec 2009
Lipiec 2009
Sierpień 2009
Wrzesień 2009
Proszę odpowiedzieć na następne pytanie jeśli pszczoły stoją na więcej niż jednym psieczysku.
13. Czy pomiędzy poszczególnymi pasieczyskami były istotne różnice w utracie rodzin pszczelich w okresie między1 kwietnia 2009 a 1 października 2009 ?
Nie wiem
Tak
Nie
W następnym pytaniu proszę wybrać odpowiedź najbardziej odzwierciedlającą Pana/i opinię.
14. Według Pana/Pani, co było główną przyczyną śmierci Pana/Pani rodzin?
Nie wiem
Głód
Zła jakość matki
Warroza
Nosemoza
Słaba siła rodzin jesienią
Inne (proszę użyć maksymalnie 5 słów)
Proszę nie odpowiadać na następne 2 pytania jeśli ma Pan/i pasieki zlokalizowane w różnych warunkach klimatycznych?
15. W jakim miesiącu w roku 2009 rozpoczęła się zimowla dla Pan/i rodzin?
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
16. W jakim miesiącu w roku 2010 wystąpiły pierwsze pożytki dla Pana/i pszczół?
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Proszę przeczytać uważnie następne pytanie. Dotyczy one strat do zaakceptowania, nie strat oczekiwanych.
17. Jaki procent start w okresie 1 października 2009 - 1 kwietnia 2010 uważał/a by Pan/i za możliwy do zaakceptowania w Pana/i pasiece? *
18. Jaki procent start w okresie 1 pazdziernika 2009 - 1 kwietnia 2010 uwazal/a by Pan/i za mozliwy do zaakceptowania w Pana/i regionie? *
Zwalczanie warrozy
19. Czy zwalczał/a Pan/i warrozę w swoich rodzinach w sierpniu 2009?
Tak
Nie
20. Czy wszystkie rodziny leczył/a Pan/i przeciw warrozie w tym samym czasie i ta sama metodą?
Tak
Nie
21. Czy prowadzi Pan/i regularną kontrolę naturalnego osypu roztoczy?
Tak
Nie
22. Proszę zaznaczyć w poniższej tabeli w jakim miesiącu i jakie zabiegi stosował/a Pan/i do zwalczania warrozy?
Treatments Months of Treatment
List.08 Gru.08 Sty.09 Lu.09 Mar.09 Kw.09 Maj 09 Czer.09 Lip.09 Sier.09 Wrzes.09 Paź.09 Lis.09 Gru.09
Apiguard
ApilifeVar
Thymovar
Thymol
Kwas mrówkowy 60%
Kwas mrówkowy 85%
Kwas szczawiowy
Bienenwohl
Kwas mlekowy
Beevital / Hiveclean
Checkmite
Perizin
Amitraz (Apiwarol, Biowar)
Apistan/Bayvarol
Coumaphos
Usuwanie czerwiu trutowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2010, 12:53 - pn 
krzysglo pisze:
BoCiAnK pisze:
birkut pisze:
przestałem wierzyć naszym naukowcom naszym władzom zresztą śląsk i tak odłączył sie od ludzi którzy nic nie robią dla nas maluczkich a tylko wołają o kase,


Dlaczego pszczoły giną odpowiedź dał jeden z wybitnych genetyków Tu na tym Filmie
do tego mamy totalny brak skutecznych leków dostępnych na receptę jak kto woli a jak nie woli to fundujących nam związków
Jedynym ratunkiem to szukanie tych których zabrania się stosować w Polsce . Ale wolno stosować w UNI .
I olać zakaz bo inaczej zamiast mieć pszczoły żywe będziemy ich szukać na filmach

On to już tylko wszystko obserwuje z "góry".
Słuchać to Go nie słuchali. Książki nie zdążył wydać.
I nie przekazał potomnym swojej wiedzy.

A co Ci chodzi ? O które słowa ? Może o imbred ? I sztyczne unasienianie w imbredzie ? Czy może inne słowa. W której minucie filmu ?

Krzysztof tak chodzi miedzy innymi o film tam dokładnie wytłumaczył zjawisko słabej pszczoły A Nasi Nadal Nic
Innym zjawiskiem ginięcia pszczół to GMO -
Przykładem może być Kukurydza na której liściach ,kwiatach występuje rosa po której pszczoła żyje zaledwie kilka minut
Ale nie wszędzie rośnie GMO
Innymi zjawiskami to Nosemoza -Ceranea
Znikanie pszczół to temat Może a nawet Ocean


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji