FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 22 marca 2020, 09:38 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Ej, Panowie, autor tak na serio serio? Jedyne co jest olbrzymie w tym temacie to ego autora wątku.
Mnie przeraża, że potem czytają to młodzi i nie są w stanie odróżnić szarlatanerii od prawdy.
Pszczoły nie wypróżniały się, bo robiły to parokrotnie podczas zimy - takie były temperatury, że mogły sobie polatać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 09:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
astroludek, Mało tego ten pan awansował do
do rangi wykładowcy !

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 11:05 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Na początku filmiku Autor mówi że nie stosuje na tej pasiece żadnej chemi. Od 3ciej minuty następuje istna reklama taktica. Miesiąc temu było pod tym filmem parę uwag, później gdy pojawiło się kilka krytycznych p. Sławek wyłączył możliwość komentowania... Nie wiem nic na temat pszczół olbrzymów, ale pamiętam ze kilka lat temu zbawienna miała być mała komorka, też parę osób zarobiło na sprzedaży stosownych walcy i węzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 11:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak z :wink: ileż to już cudownych sposobów na pozbycie się warozy i na extra populacje pszczół było prezentowane na tym forum ? Pamiętacie ?

Sa ludzie którzy woleli by zapomnieć jakie g …….. ty wypisywali :oops: .

Wystarczy wspomniec:
mała pszczoła, mała weza
pszczoła "rodzima" cokolwiek by to miało znaczyć
konstrukcja ula i nowatorskie systemy gospodarki
naturalna gospodarka pasieczna
cudowne środki lecznicze lub stymulujące rodziny

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 11:22 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Każdy lubi marzenia i bajki , bo rzeczywistość jest raczej szara, szczególnie teraz. Śmiech to zdrowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 14:11 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Nie mam olbrzymich pszczół ale mam małą komórkę od 5 lat ale mam mało warrozy kto chce niech się śmieje .


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 02:05 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 13 marca 2020, 01:29 - pt
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: Brak
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
sabard pisze:
Drugim źródłem uzupełniającym i aktualizującym, jest Moja strona internetowa www.pszczelarz.c0.


Dlaczego na tej "stronie" jest trojan ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 09:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
Wy/hodowalem duza ,olbrzymia pszaczole ,teraz zakwitnal rzepak i pszczoly nie mogly z nektarem przejsc przez metalowa krate do miodni.
Wymienilem te kraty na siatke przeciw mysza i wszystko znowu funkcjonuje.Miod pojawil sie na gornych korpusach.
A tak naprawde to okolo 40 lat temu ,jeden niemiaszek zrobil zart i opisal krzyzowke szerszenia z pszczola...wstawili to w miesiecznik pszczelarski ...co sie stalo setki pszczelarzy chcialo kupis matki z tej krzyzowki.
pozd

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2020, 10:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
Nic nie rozumiem z tego tematu o jaka pszczole olbrzymia chodzi .
Mieszkalem w Starachowicach 4lata w Capetown 5 miesiecy , w Montevideo 1 rok, .slupsku 7 lat,gdyni 3 lata ,swinoujscie4 lata ,darlowie 3 lata, hamburgu 3 ,osnabrück 2l. hanower rok,kassel rok, teraz mieszkam na olbrzymiej plycie bazaltu na wulkanie najwiekszym w europie,,,na ptasiej gorze""30lat...po co to pisze bo kto to przeczyta pomysli ze pierdoly pisze a tak nie jest...(moze Sabat ma naprawde cos prawdziwego ciekawego)))) kiedys go odwiedze)poniewaz pierwsze pszczoly z niemiec przywiozlem do polski w 1994 roku (7 rodzin z ulami)
I to przywiozlem i hodowalem w tuchomiu okolo 8 kilometrow od niezabyszewa gdzie mieszka Sobart.Odwiedze wtedy bedzie mozna cos powiedziec o co tu chodzi... poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2020, 15:38 - pn 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Na mojej stronie www.pszczelarz.c0.pl zamieściłem nowy film z zakresu: ,,węza dla pszczół olbrzymich - zwalczanie warrozy".

Zakupiłem wykonaną dla mnie w Chinach prasę do wyrobu węzy z komórkami 5,8 i wykonałem dla siebie odpowiednią ilość plastrów, które w większości są już w ulach.. Węzy tej jednak nie będę produkować na sprzedaż. Do celów eksperymentalnych poszczególni pszczelarze zainteresowani tym tematem- a jest ich wiele kontaktujących się ze mną- mogą sobie taką węzę przysposobić z podstawowej z komórkami 5,4 - tylko trzeba ją w dwie strony rozciągnąć. Na filmie pokazuję jak to zrobić.

Po wstawieniu takiej jednej węzy do ula i rozstawieniu wszystkich ramek na odległość 45 mm pomiędzy ich środkami, można spodziewać się że w sierpniu będziemy w tym ulu mieli pewną ilość pszczół olbrzymich - właśnie zwalczających w tej rodzinie warrozę. Cały zabieg ma na celu wyprodukowanie takiej pszczoły w jednym roku przez wstawienie węzy z większymi komórkami. Ja uzyskałem taki efekt bez wstawiania takiej węzy w ciągu dwóch lat- jest to za długo ., Przez wstawienie takiej węzy okres powinien zamknąć się w ciągu jednego roku/ jednego sezonu pszczelarskiego/. Ja już mam wszystkie pszczoły duże, dlatego na bazie moich pszczół nie będę mógł tego stwierdzić, natomiast pszczelarze rozpoczynający od zera stwierdzić to mogą. Ja jestem tego zupełnie pewien że to się da zrobić. Oczywiście pod koniec sierpnia tego roku trzeba zrobić test w ulach czy warroza w ulu jest. Obecność 1 -5 warroz w osypie po zabiegu, świadczy o tym że system działa. Taki osyp będzie zawsze w sierpniu i powstaje on wyłącznie z warrozy przyniesionej z zewnątrz. Będzie mi bardzo miło zainteresować kolegów tym tematem i usłyszeć opinie w sierpniu na ten temat na tym forum w tym temacie.

Na tym forum w tym temacie - jak się zresztą spodziewałem- pokazało się szereg wypowiedzi kontrowersyjnych- całkowicie pozbawionych wiedzy- określam je wręcz za przygłupawe. Zgodnie z swoją zasadą nie odpowiadam na nie. Oprócz tego jak wspominam w filmie- pszczelarze nie są przygotowani do przyjmowani tej wiedzy. Nasze jednostki naukowe - również nie. W tych okolicznościach namawiam pszczelarzy do ciągnięcia naszego wózka pszczelarskiego w jedną stronę. Bez krytykowania tego co nowe- w myśl zasady - wpierw sprawdź a potem się wypowiadaj. NASZE JEDNOSTKI NAUKOWE NIE PRZYJMUJĄ WIEDZY ANI O WARROZIE II KATEGORII, ANI O ZWALCZANIU WARROZY PRZEZ PSZCZOŁY OLBRZYMNIE- takie próby zainteresowania ich tym tematem poczyniłem- zignorowali to - trochę ich rozumiem ponieważ z tego powodu mogą stracić dużo pieniędzy za niesprzedane środki na warrozę. Musimy pomóc sobie sami - przynajmniej na wzajem nie rzucać sobie kłód pod nogi.

Zapowiedziałem już na swojej stronie że spodziewam się pozytywnej sensacji zdrowotnej w odniesieniu do pszczół olbrzymich, jednak kilka szczegółów trzeba jeszcze potwierdzić, a kilka wprowadzić do doświadczeń i je stwierdzić kilkakrotnie. Wszystko będzie gotowe na 31 sierpnia 2020 r i wtedy na ten temat zamieszczę szczegółowe informacje na mojej stronie.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2020, 17:40 - pn 

Rejestracja: 04 kwietnia 2020, 20:38 - sob
Posty: 74
Ule na jakich gospodaruję: WL
Miejscowość z jakiej piszesz: Skarżysko-Kamienna
Panie Romanie trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Ogrom pracy,wiedza i zaangażowanie jest nie do ocenienia.Proszę się nie przejmować głupimi docinkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2020, 05:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Tak, "ogrom wiedzy" podczas przeglądów uli jest widoczny. Pszczelarz zauważa fakty oglądając filmy, amatora można nakarmić słowami i obietnicami.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2020, 08:07 - ndz 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
sabard pisze:
Ja już mam wszystkie pszczoły duże, dlatego na bazie moich pszczół nie będę mógł tego stwierdzić
Szanowny Panie Romanie,przytoczonym zdaniem stwierdza Pan jednoznacznie,że problem warrozy został przez Pana całkowicie rozwiązany przez hodowlę pszczoły olbrzymiej. Nie stosuje więc Pan żadnych innych sposobów jej zwalczania w swoich pasiekach,bo nie ma takiej potrzeby.Proszę nie dziwić się,że wielu pszczelarzy podchodzi do tych rewolucyjnych stwierdzeń z rezerwą, a część w te rewelacje nie wierzy.Już raz twierdził Pan, że rozprawił się skutecznie z warrozą stosując rapicid. Z przykrością przyznaję się,że należę także do grupy sceptyków,a bardzo bym chciał się mylić, nie zmienia faktu,że szanuję Pana za podejmowane działania.Najlepszym sposobem na przekonanie wątpiących,że opracowana metoda działa jest ich zaproszenie i zademonstrowanie efektów.Powinno się to jednak odbyć na warunkach tych niedowiarków.Dotyczy to terminu,typowania rodzin,sposobu przeglądu,zastosowanego środka w celu sprawdzenia osypu itp.Bardzo chętnie bym wziął udział w takim wyjeżdzie i pewnie nie tylko ja.

.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji