FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:16 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 maja 2020, 18:31 - sob 

Rejestracja: 29 lipca 2016, 18:30 - pt
Posty: 90
Lokalizacja: Stare Pole,pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stare Pole
Witam jadąc samochodem, koło Płońska zjechalem na chwilę na pobocze i sie przejrzałem a tam leży mnóstwo martwych pszczół niektóre się jeszcze ruszały, i tak się zastanawiam czy to nie było zatrucie zrobilem zdjecie jednej pszczole to była dziurawa na odwłoku ale nie wszystkie, podsyłam link do zdjęć, te czarne kropki na asfalcie to martwe pszczoły https://ibb.co/4mHLgx1
https://ibb.co/XkLRjjQ
https://ibb.co/BPRdWmX
https://ibb.co/xMVqqZG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 18:44 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:34 - pt
Posty: 337
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie, małopol
rzepak, martwe pszczoły. Przypadek??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 19:05 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Dzisiaj, może jutro ostatni dzień na rzepaku i oprócz jednego dnia (jak jeden idiota rano zaczął pryskać aronię między dwoma polami rzepaku) nie mam żadnych strat, a tamte kilka minut też przeszło prawie niezauważalnie.
Rzepak nie gryzie, tylko "ludzkie idioty"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 21:36 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
To niekoniecznie musi być wytrucie. Stawiam orzechy przeciwko kamieniom, że chodzi o coś zupełnie innego. Zdjęcie zostało zrobione przy drodze S7. Tam jest duży ruch. Droga zapewne znajduje się pomiędzy pasieką a polem na które lecą pszczoły po pożytek, nie ma tam żadnych ekranów zmuszających je do wysokich lotów więc lecą pomiędzy samochody i giną zderzając się z nimi a większość od zawirowań powietrza które generują za sobą samochody
Był taki przypadek głośno opisywany w mediach gdy autostrada została zbudowana pomiędzy terenem pożytkiem a stacjonarną pasieką. Straty w pszczołę lotnej były tam szacowane na kilkadziesiąt procent (nie pamiętam dokładnie, ale na bank ponad połowę).Sprawa trafiła do sądu który nakazał GDKiA postawić na trasie lotu pszczół ekrany które zmuszą je do na tyle wysokiego lotu by było to dla nich bezpieczne, wysokość ekranów określono w wyroku. Podobną sytuację miał mój kolega któremu wyrosła nawłoć za autostradą A4. Pierwszy raz widziałem pszczelarza który się cieszył jak mu nektarujący pożytek wykaszają.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 21:58 - sob 

Rejestracja: 29 lipca 2016, 18:30 - pt
Posty: 90
Lokalizacja: Stare Pole,pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stare Pole
Ale z przeciwnej strony był ekran wygłuszający, dziwne że leżały martwe na tym poboczu w takim skupisku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2020, 22:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
To niekoniecznie musi być wytrucie. Stawiam orzechy przeciwko kamieniom, że chodzi o coś zupełnie innego. Zdjęcie zostało zrobione przy drodze S7. Tam jest duży ruch. Droga zapewne znajduje się pomiędzy pasieką a polem na które lecą pszczoły po pożytek, nie ma tam żadnych ekranów zmuszających je do wysokich lotów więc lecą pomiędzy samochody i giną zderzając się z nimi a większość od zawirowań powietrza które generują za sobą samochody
Był taki przypadek głośno opisywany w mediach gdy autostrada została zbudowana pomiędzy terenem pożytkiem a stacjonarną pasieką. Straty w pszczołę lotnej były tam szacowane na kilkadziesiąt procent (nie pamiętam dokładnie, ale na bank ponad połowę).Sprawa trafiła do sądu który nakazał GDKiA postawić na trasie lotu pszczół ekrany które zmuszą je do na tyle wysokiego lotu by było to dla nich bezpieczne, wysokość ekranów określono w wyroku. Podobną sytuację miał mój kolega któremu wyrosła nawłoć za autostradą A4. Pierwszy raz widziałem pszczelarza który się cieszył jak mu nektarujący pożytek wykaszają.


to samo miałem napisać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2020, 00:05 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
krzysiek5000 pisze:
Ale z przeciwnej strony był ekran wygłuszający, dziwne że leżały martwe na tym poboczu w takim skupisku

W wyroku o którym pisałem był nakaz założenia ekranów z obu stron drogi i słusznie bo cała sprawa w tym, żeby weszły na bezpieczną wysokość przed drogą i zeszły nisko za drogą. jeden ekran ustawiony od strony pasieki zapewni bezpieczny dolot ale na powrocie gdy są obciążone ładunkiem będą się wzbijać dopiero przed ekranem czyli wlecą między samochody. Ktoś postawił pszczoły bardzo niefortunnie, a jeśli to pasieka stacjonarna która już tam była to jej właściciel ma poważny problem. pewnie wolałby na tym polu kukurydzę. Pozdrawiam.
A z chemią uważać trzeba. Własnie dzisiaj się dowiedziałem, że mi jedna sąsiadka w rozmowach z sąsiadami sugeruje, że jej w ubiegłym tygodniu rośliny w ogrodzie załatwiłem bo widziała, że z opryskiwaczem na pole jadę. Problem w tym, że jej działka nie przylega do mojego pola, odległość wynosi jakieś 40 do 50 metrów, pryskałem przy bezwietrznej pogodzie rzepak na płatka i łuszczynowce / w nocy oczywiście to robiłem/, no i najważniejsze to jest to, że zabiegi chwastobójcze od zawsze robię do trzech dni po siewie rzepaku czyli w tym przypadku w sierpniu 2019, Z pszenicą to samo, zabieg nawet na grzyba w nocy bo moje i kolegi pszczoły przy tej pszenicy stoją /razem jakieś 60 rodzin/ a zabieg na chwasty był w marcu robiony... No nie ma opcji żebym narozrabiał / środkiem na grzyba co najwyżej bym pomógł/ a koło czterech liter narobione łącznie z fejsbukowymi insynuacjami o czym nie wiedziałem bo z niego nie korzystam. Ot taka to kałabania Panowie. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2020, 06:53 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Do takich strat pszczół na ruchliwych drogach dochodzi głównie przy silnym wietrze z przeciwka lotu pszczół /w szczególności dla pszczół wracających z pożytku/. Wtedy to pszczoły na moment praktycznie zawisają w powietrzu , i masowo zabijane są przez jadące szybko samochody. Dużą część martwych pszczół wiatr zwiewa na pobocze. Mam dwie pasieki blisko autostrady /około 300 m/ i taka sytuacja zdarzył mi się tylko jednego roku w stopniu , że ją zauważyłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2020, 18:11 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Przed godziną włączyłem tv i załapałem się na obrazek z wytrucia czterech pasiek przez jakiegoś " opryskiwacza " - tylko nie wiem gdzie to było . Widok makabryczny , aż mi się niedobrze zrobiło . Zbierano próbki , by określić co to za środek . Na razie winowajcy nie ma , ale tak jak świadkowie zeznają , śmierdziało w okolicy już od dwóch dni . Mam nadzieję że go szybko odnajdą i obetną mu .... :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2020, 20:56 - pn 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
paraglider pisze:
Przed godziną włączyłem tv i załapałem się na obrazek z wytrucia czterech pasiek przez jakiegoś " opryskiwacza " - tylko nie wiem gdzie to było . Widok makabryczny , aż mi się niedobrze zrobiło . Zbierano próbki , by określić co to za środek . Na razie winowajcy nie ma , ale tak jak świadkowie zeznają , śmierdziało w okolicy już od dwóch dni . Mam nadzieję że go szybko odnajdą i obetną mu .... :tasak:

Jak go złapią i pójdzie sprawa do sądu to będzie musiał sprzedać kilka hektarów, aby zapłacić odszkodowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji