FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 12:39 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 lutego 2010, 16:17 - sob 
co myślicie nad zastosowaniem roztworu kwasu szczawiowego pod konec zimy, gdy tylko temperatura podniesie się powyżej zera?

Mi się wydaje ze to dobra pomysł, bo po tych trzaskających mrozach czerwiu jest mało co. zagwarantowało by wysoką skuteczność tej metody. Ale, Wy jako doświadczeni pszczelarze wypowiedzcie się proszę w tym temacie :thank:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 18:22 - sob 

Rejestracja: 16 stycznia 2010, 00:58 - sob
Posty: 4
Lokalizacja: Bratucice,York
Jezeli nie uzywales wczesniej kwasu to znaczy odstep musi byc 3 miesiace to mozesz spokojnie go zastosowac 5 ml na uliczke. Temperatura powietrza powinna byc minimu 5 stopni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 18:46 - sob 
pszczola82 pisze:
powinna byc minimu 5 stopni.


5*C ? w literaturze jest podane ze powyżej zera ?


Na górę
  
 
Post: 13 lutego 2010, 19:02 - sob 
Gacek pisze:
Mi się wydaje ze to dobra pomysł, bo po tych trzaskających mrozach czerwiu jest mało co. zagwarantowało by wysoką skuteczność tej metody. Ale, Wy jako doświadczeni pszczelarze wypowiedzcie się proszę w tym temacie :thank:


Kolego polać można lecz każde polanie powoduje wypryskiwanie pszczół bo kwas rozpuszczasz na cukrze
przed oblotem się nie polewa gdyż polane pszczoły zwiększają aktywność i przez co zaczną spożywać więcej pokarmu co może doprowadzić do przepełnienia jelita
Polać to po oblocie
Ale żeby zapobiec wylatywaniu pszczół a efekt był adekwatny do roboty i opłacał się maksymalnie ( bo musisz wiedzieć że polane pszczoły jak temp spadnie poniżej 8 stC i tak sformują od nowa kłąb i nie do wszystkich pszczół dotrze kwas ) mija się z celem
Więc lepiej ten sam kwas odparować w ten sam dzień po oblocie
możesz się zaopatrzyć w taki sublimator
Obrazek
-Odparujesz kwas przy zamkniętym wylocie ula i masz pewność że pary kwasu doszły wszędzie bo kłąb jeszcze się nie zacisnął zbyt ciasno ( a nigdy tak nie było żeby zaraz chwycił mróz )
- Masz pewność że żadna nie wyleci z ula i nie zginie
- Zrobisz to bez kopania w ulu (ściągania ociepleń itp )
A wiosną kiedy będzie ciepło i odpowiedni termin polewać możesz co 7-8 tygodni do końca sezonu
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 20:47 - sob 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
Jak było już sprawdzone najlepiej polewać pszczoły na jesieni. w tym czasie może być tez przerwa w czerwieniu. któregoś roku wpadłem na pomysł, żeby polać pszczoły kwasem w styczniu, akurat był rok z dodatnimi temperaturami. myślałem, ze wszystko ok. I dziś wiem że drugi raz bym tego nie zrobił. Z suchego ula zrobiła się sytuacja w ulu jakbym go całego polał woda od środka. nie wiedziałem potem czy mi pszczoły przezimują. Nie wiedziałem, ze podniesie to i zaburzy tak wilgotność w ulu oczywiście na niekorzyść. Byłem przekonany, ze termin nie ma tu nic do rzeczy, no teraz wiem że jednak ma. i do tego była tam jeszcze dennica osiatkowana. Także jak ktoś lubi się uczyć na własnych doświadczeniach to niech eksperymentuje, ja już sprawdziłem. :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 20:59 - sob 

Rejestracja: 16 stycznia 2010, 00:58 - sob
Posty: 4
Lokalizacja: Bratucice,York
Ja stosuje kwas szczawiowy w temeperaturze od 4, wszystkie badania naukowe ktore mam o kwasie byly prowadzone w temp. od 5 stopni. Dennice mam siatkowane z szuflada tzw. ''higieniczne''na ktorych mozna bardzo latwo sprawdzic osyp. Sredni osyp po zastosowaniu kwasu-polewanie (styczen) byl ok 20-30 sztuk z jednym wyjatkiem w ktorym bylo 1200 (brak paska na jesieni?) to sa dane z 2009. Z tego roku jeszcze nie policzone. Od 5 lat stosuje kwas szawiowy w ten sposob i tylko raz w roku.
Kwas to nie woda i do czestego stosowania odstep 3 miesieczny wskazany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 22:05 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
pszczola82 pisze:
Kwas to nie woda i do czestego stosowania odstep 3 miesieczny wskazany.


Jeśli to kogoś interesuje,to powiem na ten temat tyle,że we wrześniu znalazłem wyjątkowo mocno zarobaczony ul,który postanowiłem poddać próbie.Polałem kwasem raz{w postaci ambrozolu},za tydzień drugi raz i końcem listopada trzeci raz.W zeszłym tygodniu zaglądałem i pomimo ilości zabiegów oraz samego silnego porażenia warrozą, pszczoły trzymają się dostatecznie.Tzn. nie odbiegają od innych słabszych rodzin.Być może moje wnioski są za wczesne ale wydaje mi się,że polanie kilkakrotne k.sz. jest mniej szkodliwe od choćby jednego odparowania k.mr.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 22:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
misza30 pisze:
Jak było już sprawdzone najlepiej polewać pszczoły na jesieni. w tym czasie może być tez przerwa w czerwieniu. któregoś roku wpadłem na pomysł, żeby polać pszczoły kwasem w styczniu, akurat był rok z dodatnimi temperaturami. myślałem, ze wszystko ok. I dziś wiem że drugi raz bym tego nie zrobił. Z suchego ula zrobiła się sytuacja w ulu jakbym go całego polał woda od środka. nie wiedziałem potem czy mi pszczoły przezimują. Nie wiedziałem, ze podniesie to i zaburzy tak wilgotność w ulu oczywiście na niekorzyść. Byłem przekonany, ze termin nie ma tu nic do rzeczy, no teraz wiem że jednak ma. i do tego była tam jeszcze dennica osiatkowana. Także jak ktoś lubi się uczyć na własnych doświadczeniach to niech eksperymentuje, ja już sprawdziłem. :!:



czyli lepiej poczekać do oblotu i po nim?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 00:24 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Kwas szczawiowy stosuje jeden raz w sezonie , w okresie listopad-grudzień, ewentualnie w październiku,gdy w ulu nie ma czerwiu krytego. W temp. przynajmniej
+8-10 stopni C. 5 ml na uliczke, 20 do 30 ml na ul, w skrajne uliczki można polać
mniej.
Roztwór-400 g cukru,400 g wody,30 g KS
Wiosną po oblocie będzie czerw kryty, więc będzie mało skuteczny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 01:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
ZASAMI W LISTOPADZIE JEST TYLE SAMO CZERWIU CO NA POCZATKU MARCA :D i CO WTEDY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 02:20 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Waroza przeżyje pod zasklepem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 02:51 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
KS stosuje się jesienią w celu dobicia resztek warozy, która przetrwała po wcześniejszych zabiegach,lub reinwazji ze źle leczonych pasiek. Aby zabieg był skuteczny w ulu nie może być krytego czerwiu.
Jeżeli są jego resztki proponuje je po prostu zniszczyć i wtedy wykonać zabieg.
Wiosna przed oblotem to najtrudniejsza pora dla pszczół ,wtedy bym do nich nie ingerował.Natomiast po oblocie , zabieg będzie mało skuteczny.
Pamiętać jeszcze należy,jak to wyżej napisał Pszczola82 że kwas to nie woda i nie jest
obojętny dla pszczół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 10:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo tez prubuje kwas szczawiowy po oblocie Jak juz wiem 2 gramy proszku lub tabletke na ten aparat i minute trzymac pod pszczolymi. Tak dobrze??


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 10:37 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Nie stosowałem ,ale myśle ,że dobra i skuteczna metoda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 11:30 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Witam
Jendruś więc zapraszam do mnie po parownik, naj wyższy czas zrobić bojową próbe :wink:
a tak na marginesie zastanawiam sie jaka by musiała być teraz temperatura zeby mozna było z pozytywnym skutkiem odparować ks bo pod koniec tygodnia ma być na plusie jezeli wierzyć tęgim glowom to około +10
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 11:47 - ndz 

Rejestracja: 04 grudnia 2007, 18:54 - wt
Posty: 75
Lokalizacja: Bielsko-Biała
darius4257 pisze:
Hallo tez prubuje kwas szczawiowy po oblocie Jak juz wiem 2 gramy proszku lub tabletke na ten aparat i minute trzymac pod pszczolymi. Tak dobrze??


W parownikach mogą być zastosowane świece o różnej wydajności cieplnej. Trzeba więc zrobić próbę na zewnątrz ula - dać 2 gr kwasu (tabletkę) i włączyć aparat. Zobaczysz, ile czasu potrzeba, aby to wszystko wyparowało. Według badań szwajcarskich optymalna temperatura zewnętrzna podczas parowania to 5-6 stopni C.

_________________
Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 12:00 - ndz 
Przygotowujemy prostownik i akumulator. Do miseczki nasypujemy za pomocą miarki zrobionej z strzykawki 2g kwasu (przy większych gniazdach można 3 g), wkładamy sublimator przez wylot do ula i szczelnie zamykamy gąbka. Podłączamy do zasilania W zależności od źródła i mocy , prąd musi płynąć przez 1 min do 2 minut. Nie można przekraczać 3 minut. bo się spali świecę Następnie odłączamy zasilanie i czekamy pięć (5}minut. Po pięciu minutach wyciągamy szybkim ruchem parownik i z powrotem zatykamy ul na 10-15 minut. parownik można (należy ) schłodzić w słoiku z zimna woda przed następnym odparowaniu

Miarkę robi się z strzykawki każdy 1 cm =1 g
Dla średniej siły rodziny dajemy 2cm co daje 2 g
Dla silnej rodziny dajemy 3cm do daje 3 g


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 14:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo dlaczego pisza ze oxalsaure -kwas szczawiowy uzywac po zabiegach kwasem mrowkowym jako dodatkowo poniewaz nie dziala na zamkniety czerw (patrz czerwienie buckfast niektore czerwia cala zime) .A w rodzinach bez czerwiu OXAL dziala w 90 procentach, i nie dziala na acarapidose.Rozumiem w kazdej ksiazce pisze cos innego.Tak stoi w najnowszych niemieckich ksiazkach..Nigdy nie uzywalem kwasu szczawiowego (Oxalsaure)dlatego on mnie zainteresowal poniewaz po kwasie pszczelarze jeszcze ostatni raz w roku grzeja kw.szczawiowy Oxal.kwas szczawiowy jest tani 100 tabletek 1 gram jedna dostane za 4 euro w aptekach.dzieki za szybkie odpowiedzi----------------------------------------------------------------------------------------
Kwas mrowkowy jesli podasz wedlug moich dokladnych wskazowek to gwarantuje rodzinie i krolowej nic sie nie stanie(15 lat juz podaje kwas)
KWAS MROWKOWY podajemy 3 do 4 razy w roku po podaniu(sierpien)lub po podaniu pokarmu na zime.
KWAS MROWKOWY wybije varrose(dziala na varro zamknietym czerwiu )
KWAS MROWKOWY wybije acarapidose jezeli podasz go 3 razy w odstepie 1-dzien 5-dzien 9 dzien. Gdyby na reczniku po 3 zabiegu lezalo wiecej jak 50 stuk varrozy podac nalezy w 13 dzien ostatni raz.
KWAS MROWKOWY PODAJEMY GDY NA DWORZU JEST TEMPERATURA 12°C do 24°C .
Przygotuj:
1-KWAS MROWKOWY 85% oziebiony do minus 15 lub minus10
2-strzykawka lub miarka 20 ml
3- recznik papierowy podwojny 20X30 lub szmatke lub filc 1mm gruby bialy aby lepiej liczyc varrose
4-fajka pszczelarska
Zabieg przeprowadzic po poludniu 17godz.
Recznik wyjac nastepnego dnia po okolo 24 godzinach,bedzie juz suchy (nie wyzucac przyda sie do dalszego uzytku)
ZACZYNAMY OD
1---otworzyc calkowicie otwor wylotowy min 20 cm²
2---rozpalic fajke pszczelarska.
3---wlac 20ml kwasu na recznik
3---Zadymic rodzine i dopiero po 5 minutach wlozyc recznik nasaczony zimnym kwasem pod ramki na podloge ula, na recznik polozyc krate z plastiku aby pszczoly nie chodzily po kwasie. pozdrawiam i czekam na pytania darek4257
poz darek (kwas zbije nie tylko warro ale i pszczoly jesli przedawkujesz!!!!!!!!)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 14:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
hallo BoCiAnK--instrukcje obslugi i proporcje kwasem szczawiowym zakodowalem w tym roku zaczne (ale po kwasie) dzieki darek

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 17:53 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Dzięki stantom20 na pewno skorzystam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 20:43 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
darius4257 pisze:
KWAS MROWKOWY

Stosowałem k.mrówkowy,jednak ręcznik papierowy nasączony kładłem pod powałkę na ramki.Nie jestem z niego zadowolony gdyż po każdym odparowaniu leżało jak na moją wrażliwość za dużo pszczół.Wskazywało to na silne działanie opar kwasu.Nawet te straty mógłbym przeboleć gdybym w efekcie końcowym nie znalazł warozy na pszczołach.Owszem,trochę spadło ale w niektórych ulach zostało jej dość dużo.O wiele lepszy efekt obserwowałem po polaniu kw.szczawiowym.Bezpośrednio po zabiegu nie było żadnych spadłych pszczół ani po pierwszym razie,ani po drugim po tygodniu.
Co do skuteczności kw. przy czerwiu zakrytym nie przejmowałbym się tak bardzo.Na dzień dzisiejszy, naszą rolą jest utrzymanie pasożyta na możliwie niskim poziomie nie zagrażającemu rodzinie.Wyplenić do zera nie jest konieczne i chyba trudne do wykonania.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 09:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
I tak jak Bogdan opisał !!!!!!!!!!! ja stosuję KS i jest rewelacja . Fakt że trochę czasu to pochłania .......ale warto , waroza spieprza z ula . Jeszcze po dwóch dniach pojedyncze sztuki wychodziły na wylotek .....pełzając.... :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 16:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
po kwasie szczawiowym- oxalsaure warro ucieka i sie chowa w dziury a po mrowkowym lezy spokojnie.Nie wiem czy w ogole dam kwas szczawiowy --no chyba ze zona bedzie mi dzwigac akumulator--bo ja nie.KWAS MROWKOWY lepszy.poz darek

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 20:29 - pn 
darius4257 pisze:
po kwasie szczawiowym- oxalsaure warro ucieka i sie chowa w dziury a po mrowkowym lezy spokojnie.Nie wiem czy w ogole dam kwas szczawiowy --no chyba ze zona bedzie mi dzwigac akumulator--bo ja nie.KWAS MROWKOWY lepszy.poz darek


No nie do końca ucieka jak masz roztwór 3,5% to pada trupem na miejscu
KS - jest dużo łatwiejszy w zastosowaniu jak KM
Po drugie po KM sa ubytki matkach a po KS - Nie :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 marca 2010, 21:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
HALLO BOCIANK
hallo jak kwas szczawiowy jest latwiejszy.
---rozkladam 10 recznikow
--wlewam do kieliszka kwas mrowkowy
--wylewam go na recznik kieliszkiem od wodki 20ml
---wsuwam pod ramki
15 sekund ! RODZINA X 10 rodzin= W 3 minuty 10 rodzin obslurze
Prosze podac mi czas kwasem szczawiowym??????????????????????????
Bedziesz mial ubytki krolowych jak sie niezastosujesz do (kwas minus 15 stopni-min5 minut odymic rodzine, wstawic recznik pod ramki temp na dworzu 12 do 20 stopni ,wstawic po 17 godzinie ,dac 85% kwasu 20 ml i to wszystko proste jak ------dac w 1wszy 5ty,9ty dzien i mozna gdy bedzie wiecej jak 50sztuk warro w 13nasty dzien.czekam na szybsze metody. darek4257

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 marca 2010, 21:49 - ndz 
darius4257 pisze:

---rozkladam 10 recznikow
--wlewam do kieliszka kwas mrowkowy
--wylewam go na recznik kieliszkiem od wodki 20ml
---wsuwam pod ramki
15 sekund ! RODZINA X 10 rodzin= W 3 minuty 10 rodzin obslurze

OK ale jak masz odejmowane dennice to tak
A co ma zrobić ten co ma nieodejmowane :?: :wink: ,, A KS poleje z strzykawki po uliczkach i ma święty spokój
Widzisz druga sprawa Ty musisz kwas M mrozić bo inaczej odparuje i ile podziała :?:
pszczoły wydmuchają opary w pole i co :?:
Kwasu przy polaniu nie wydmuchają a wręcz go rozniosą i działa przez kilka dni
Przeczytaj o BienenWoholu czy Bewitalu ewentualnie Ambrozolu :wink:
leczyć Można cały rok
Owszem KM tez ale latem :?: jak przywali 30 stC w cieniu to 85 % wykasujesz rodzinę a ja Polewając NIE -nawet im przysłowiowy włos z głowy nie spadnie :wink: wszystko ma swoje zalety i wady :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 marca 2010, 21:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
hallo zgadzam sie wszystko ma swoje plusy minusy --tam na galeri album to sa twoje rodziny pszczol tak duzo w rzedach stojace ??poz darek

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 11:16 - pn 

Rejestracja: 28 lutego 2010, 20:12 - ndz
Posty: 381
Lokalizacja: Warszawa
Witam.darius 4257 mam pytanie jak zrobić zeby kwas miał minus 15 stopni.Nie mam na działce prądu,a z domu jadę 1h.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: kwas szczawiowy
Post: 08 marca 2010, 11:46 - pn 

Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 08:26 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D i wlkp.
mirek54 pisze:
Witam.darius 4257 mam pytanie jak zrobić zeby kwas miał minus 15 stopni.Nie mam na działce prądu,a z domu jadę 1h.
Witam. Owiń grubym kocem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 14:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
mirek54 pisze:
Witam.darius 4257 mam pytanie jak zrobić zeby kwas miał minus 15 stopni.Nie mam na działce prądu,a z domu jadę 1h.


Zastosuj lodowaty :) :haha:

ps. coś mi dzisiaj wszystko do śmiechu. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 17:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo w zamrazarce masz do minus 30 to flaszke 1liter wsadz do niej pozniej owin w koc styropian ,w szmaty .moze za godzine spadnie 5 stopni .Na miejscu wlewasz do kieliszka 2cl--lub 20 ml i na recznik, to wszystko fajna sprawa jak masz normalny wylot gorzej jak masz taki starodawny na 10 cm.poz darek

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 17:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
ciesze sie ze wpoilem wam ---kwas musi byc zamrozony
-------------a przed podaniem odymic rodzine min 5 minut do 10minut poz darek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 17:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
A nie lepiej jakiś termos sobie zakupić albo jakiś stary wystarczy 2-4h trzymania ciepła (czyli w tym przypadku zimna

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 marca 2010, 18:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
[center]Zawsze pamiętajcie - BHP - rękawice, maska, okulary itd.


[shadow=blue]W a s z e ___ z d r o w i e ___ n a j w a ż n i e j s z e [/shadow].[/center]

.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji