FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 00:54 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 sierpnia 2010, 21:36 - wt 
dzisiaj przy przegladzie w jednym ulu stwierdziłem zgnilec :załamka: udało mi się zabrać jedną ramkę czerwiu krytego z tym bebśtykiem zabrałem im nadstawkę i zwęziłem gniazdo obecnie są na 13 ramkach WZ i moje pytanie co teraz zrobić jak je leczyć bardzo zależy mi na tej rodzinie i jak ją uratować??? nie mam możliwości wymiany ramek od innych rodzin.
proszę o pomoc :sad: :sad: :cry:


Na górę
  
 
Post: 10 sierpnia 2010, 21:46 - wt 
beekeeper pisze:
dzisiaj przy przegladzie w jednym ulu stwierdziłem zgnilec :załamka: udało mi się zabrać jedną ramkę czerwiu krytego z tym bebśtykiem zabrałem im nadstawkę i zwęziłem gniazdo obecnie są na 13 ramkach WZ i moje pytanie co teraz zrobić jak je leczyć bardzo zależy mi na tej rodzinie i jak ją uratować??? nie mam możliwości wymiany ramek od innych rodzin.
proszę o pomoc :sad: :sad: :cry:


Poczytaj >>> Tuuuuuuuuuuuuuuuu <<
Po za tym poczytaj o Rapicidzie i Alfa 5
A jesteś tak na 120% że to zgnilec ??????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2010, 21:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
beekeeper, ALfa 5 od Sabarda, dokładnie przeczytaj, rodzine mozesz uratować

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2010, 22:11 - wt 
BoCiAnK pisze:
A jesteś tak na 120% że to zgnilec ??????


tak wygląda to tak jak na tym zdjęciu z tamtego tematu!!

http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... php?t=2000


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 05:24 - śr 
dobrze przeczytałem to wszystko jak mam je uratować bez wymiany ramek, a jeżeli mam to wszystko zdezynfekować i po głodówce je puszcze spowrotem do ula to przecież nie osadzę ich na węzie?? nie ta pora roku, a jeżeli chodzi o te środki dezynfekcji to o nic nic nie znalazłem o Rapicidzie i Alfa 5 proszę o odpowiedzi :foch: :sad:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 12:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
beekeeper, http://pszczelarz.republika.pl/Alfa_5.html tu masz wszystko opisane w szczegolach. Skontaktuj się przez tel z kolega SABARD, autorem ALfa 5 i spytaj sie co by CI doradzil, jesli nie na weze z rodzinka. Podejrzewam, że będziesz musiał przesiedlić na zdezynfekowane ramki woszczyzny z innej rodziny.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 21:21 - czw 
wszystko spalone i jest ok :brawo: :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 21:25 - czw 
i brawo, bo podpowiedzi to jest tak zarazisz cała pasieke napiszesz do faceta ze jego rady były psu na budę przydatne a on odpowie a bo to abo tamto, a łapy w nocniku ma własciciel chorych pszczól


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 17:04 - pt 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
to co spaliłeś razem z pszczołami wszystkie ule ??? no to 99% dezynfekcja... a jak odnowisz pasiekę i i za parę lat znowu będzie zgnilec to kolejne " ognisko" ??? :bosie: :cisza:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2010, 19:00 - wt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
No cóż i to się zdarza!
Ale często myli się zaziębienie czerwiu ze zgnilcem albo kiślicą.
Zgnilec jest chorobą zwalczana z urzędu(na koszt pszczelarza).
Współczuję pszczelarzowi który musiał spalić rodziny.Kilkadziesiąt lat temu miałem podobny przypadek-leczenie nie pomagało.Musiałem uśpić i razem z ramkami spalić.
Pod wpływem temperatury zaczęły się budzić-czy ktoś sobie wyobraża jak sie czułem jak te pszczółki płakały(jęczały,poopalane skrzydełka a ona sie gramoli, chce uciec i jeczy-tragedia).
W przypadkach na początku jak się zauważy przeziębienie czerwiu i nawet jak nie ma możliwości przesiedlić na puste czyste ramki, to warto spróbować opryskiwać rodziny syropem z antybiotykiem, co najmniej 3 razy co kilka dni.A jak nie ma jak opryskać to podkarmiać syropem z antybiotykiem.
Choroby zawsze tak u ludzi jak i u pszczół ujawniają się w chwili osłabienia organizmu-rodziny pszczelej.
Wiem że już nie pomogę koledze który pytał w tym temacie wcześniej, ale zawsze dobrze jest wiedzieć na pszy :bosie: szłość :tasak: :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji