FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 20:59 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Varooa
Post: 30 grudnia 2007, 21:08 - ndz 
Varooa

Wysłany: 2007-10-21, 12:01 Varroa Odpowiedz z cytatem
W tym temacie podam kilka ciekawych leków jakie można stosować przez cały sezon
Do zwalczania Varooa
Na początek ;
„Bienenwhol "

Preparat ten stosuję od 2003 roku używam go do łączenia rodzin tworzenia odkładów składańców itp



Aby przeczytać Artykuł o Bienenwholu ; musisz być zalogowany i Artykuł powiększyć dwukrotnie

Cool

Varoobin

[ Dodano: 2007-10-21, 14:22 ]
Jednym z ekologicznych środków do zwalczania waraozy jest Varaobin --lek na bazie olejków eterycznych

Zwalczanie Warrozy przy pomocy olejków eterycznych jest coraz częściej stosowane. W trakcie sezonu po odebraniu miodu stosuje mieszaninę olejków marki VARROBIN lek ten można nabyć w Słowacji.iw Szwajcarji, Varrobin zawiera wszystkie eteryczne substancje, które znajduja sie w preparacie Api Life Var. Najwięcej zawiera olejku goździkowego, który przywabia roztocze.
SPOSÓB UZYCIA : przygotowac paski z tektury, włożyć do szczelnie zamykanego plastikowego naczynia, na nie nalac roztwór varrobinu i pozostawić w zamknięciu na ok. 1 godz. w celu nasiąkniecia. Po czym nalezy włożyc po dwie sztuki do ula.
SKŁAD VARROBINU : olejek; tymolowy, eukaliptusowy, mentolowy, kamforowy, i goździkowy. Wszystko w stosunki 1:1.

Można też stosowac olejki te pojedynczo nie tylko na warroze mają działanie grzybobójcze oraz bakteriobójcze. Wtedy aplikuje się 1 cm3 na rodzine pszczelą wkładając pojemniczek na dennicę. Olejki eteryczne uzywa sie też do oprysku pszczół w stosunku 1:10 w celu zniszczenia warrozy. Takimi sposobami można walczyć przez cały sezon.

Api Life Var
"Api-life-Var". Ten ostatni preparat ma taki skład procentowy : tymol - 76%, olejek eukaliptusowy 16,4%, olejek kamforowy - 3,8%, i olejek mentolowy 3,8%. W Szwajcarii zarejestrowany i dopuszczony do obrotu w 1996 roku. Skuteczność tego preparatu w granicach 85-95% w zależności od czasu zabiegu i stanowiska pasieki.

http://www.massivholz-tischler.at/shopp ... p?katid=74

Wysłany: 2007-10-21, 16:48 Re: Varroa Odpowiedz z cytatem
Aby przeczytać Artykuł o Bienenwholu ; musisz być zalogowany i Artykuł powiększyć dwukrotnie

Witam.ale tym artykułem że śmie zaskoczył .super to ja wypróbuje , bo w sezamie letnim był problem z warrozą w okresie opadów deszczu , pozdrawiam Józef
Powrót do góry
......................................
BoCiAnK Płeć:Mężczyz
PostWysłany: 2007-11-03, 15:14 A może tak Varidol Odpowiedz z cytatem
Varidol FUM
spalany na bibułce

Amitraz

2 krople na korpus (buteleczka 5 ml)


Tanie proste i skuteczne

proszę przejżeć Ciekawe

http://www.pozytki.pl/infopage.php?id=129

Wpisując nazwę leku w Google mozna czytać z mięsiąc ja wybrałem tylko 1 stronę
http://www.vcely.sk/index.php?name=News ... cle&sid=81

_________________
Z Pszczelarskim pozdrowieniem

Pszczelarz i pszczółka to udana spółka

...................................................
oro54 Płeć:Mężczyzna
ZAGLĄDAM CZĘŚCIEJ


PostWysłany: 2007-11-03, 18:44 Re: A może tak Varidol Odpowiedz z cytatem
BoCiAnK napisał:
...
Varidol AER, buteleczka 5 ml zawiera 625 mg Amitrazy na 300ml wody wystarcza na zabieg w ok.100 rodzin pszczelich -koszt leku ok. 4,50 zł ...



Tanie proste i skuteczne

proszę przejżeć Ciekawe

http://www.pozytki.pl/infopage.php?id=129

Wpisując nazwę leku w Google mozna czytać z mięsiąc ja wybrałem tylko 1 stronę
http://www.vcely.sk/index.php?name=News ... cle&sid=81

Witam!
Cena tego leku tłumaczy wszystko, dlatego nikt nie wspomni o jego refundacji.
Sprowadzę go sobie i przetestuję wczesną wiosną, bo wydaje mi się, że kolega Avico (forum Pszczelarstwo) ma rację, co do stosowanego refudowanego leku w tym sezonie.
Z poważaniem oro54
Powrót do góry

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
root Płeć:Mężczyzna
Administrator
Administrator



PostWysłany: 2007-11-03, 18:49 zapytanko w związku z lekiem Odpowiedz z cytatem
Gdzie można u nas kupić ten lek, bo stosowany Tactik u weterynarza , Apivarol wiadomo - a ten specyfik?

_________________
Wasz Admin - już niebawem otwarcie sklepu pszczelarskiego "U Kacperka" - Oświęcim .
Powrót do góry
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sklenar Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 2007-11-03, 19:18 Odpowiedz z cytatem
tego preparatu nie ma w sprzedaży w Polsce .ja spotkałem go w Republice Czeskiej
Powrót do góry
...............................................
root Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 2007-11-03, 19:39 Orooo !!!!! Odpowiedz z cytatem
cyt.:"Witam!
Cena tego leku tłumaczy wszystko, dlatego nikt nie wspomni o jego refundacji.
Sprowadzę go sobie i przetestuję wczesną wiosną, bo wydaje mi się, że kolega Avico (forum Pszczelarstwo) ma rację, co do stosowanego refudowanego leku w tym sezonie.
Z poważaniem oro54"


a mam pytanie słuchaj może by zrobić listę zebrać fundusze , można by kupić większą partię tego i rozprowadzić u nas później co/ sam byłbym np chętny a przypuszczam wielu użytkowników nawet naszego forum mogło by być chętnych co Ty na to ? nie mówiąc o innych
Zgodziłbyś się przywieźć gdyby Cię tak ładnie poprosić Wink?
Przypuszczam też że była by okazja do poznania się wielu użytkowników naszego kofanego forum.

_________________
Wasz Admin - już niebawem otwarcie sklepu pszczelarskiego "U Kacperka" - Oświęcim .

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
minikron Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ


PostWysłany: 2007-11-03, 19:59 Odpowiedz z cytatem
A ja mam pytanie o sposób podania.
Stosuję w tym roku Varidol FUM (skład ten sam, sposób podania inny) do którego dołączone są preparowane tekturki do spalania.
FUM - fumaginacja, odymianie?
AER - aerolozowanie?

Jakie urządzenia są do tego potrzebne?
Czy zna ktoś cenę Varidolu FUM?

Faktycznie, ktoś mieszkający w pobliżu granicy mógłby zakupić hurtem i rozesłać. Byłoby fajnie. Oczywiście zwrot wszystkich kosztów - wyjazdu, rozesłania, może i dieta jakaś? Smile
Przy okazji może jeszcze Gabon PA? Bo na Baywarol to ja się już nie skuszę...
Powrót do góry
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sklenar Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 2007-11-03, 20:15 Odpowiedz z cytatem
Z tego co mi mówił pszczelarz z za Olzy to nie ma specjalnej różnicy między FUM a AER .
AER powstał na bazie FUM była taka potrzeba bo skuteczniejsze i łatwiejsze okazało się aerozolowanie. Cana jak pamiętam to 100 koron czeskich za 1 fiolkę varidolu + paski .
Powrót do góry
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
root Płeć:Mężczyzna


PostWysłany: 2007-11-03, 20:36 panowie Odpowiedz z cytatem
..powiem tak mam 2 godziny jazdy na Czechy jeśli będziemy solidarnie działać a kolega nie da nam znać to mogę się po to wybrać nie ma sprawy , wytargam z chaty Bocianka i pojedziemy- tylko pełna solidaryzacja, a nie że kupimy i okaże się , że lewy but na prawą nogę nie pasuje Wink. mieszkam bardzo blisko więc nie wykluczam takiej opcji . co Ty na to Boguś? masz ochotę na przejażdżkę? Tylko adresik , namiary podajcie, konkrety i jadziemy.

_............................................
minikron Płeć:Mężczyzna


PostWysłany: 2007-11-03, 20:45 Odpowiedz z cytatem
Proponuję zebrać fundusze przed wyjazdem. Nie będzie problemu z rozmyślającymi się.
Zgłaszam chęć zakupu 4 op. Validoru FUM i 2 Gabonu PA.
Pieniądze wyślę jak tylko zostanie podjęta decyzja, znana cena i podane konto do przelewu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
root Płeć:Mężczyzna


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

PostWysłany: 2007-11-03, 21:15 Zakup leku Odpowiedz z cytatem
W takim razie fajnie temat jest jak najbardziej pewny.. zaraz będę pisał o adres i resztę podam po uzgodnieniu wszystko do publicznej wiadomości w stworzonym nowym temacie, żeby zachęcić resztę. Stworzone również będzie publiczna lista chętnych, oraz poproszeni zostaną o podanie namiarów w celu potwierdzenia chęci zakupu leku, wiadomo różnie bywa jeśli chodzi o kwestie kasy raz jest a raz jesj nie ma lub jest potrzebna - to zapobiegnie wszelakim niedociągnięciom .

__................................................
irek62 Płeć:Mężczyzna
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ

Wiek: 45
Posty: 42


PostWysłany: 2007-11-03, 22:13 Odpowiedz z cytatem
sklenar napisał:
tego preparatu nie ma w sprzedaży w Polsce .ja spotkałem go w Republice Czeskiej


Widzę że szykuje sie wyprawa po lek czy tak

Sklenar czy możesz coś wiecej powiedzieć jak się go stosuje spalałem tabletki w ulu ale pasków jeszcze nie czy tak samo się spala czy inaczej Question czy jeden pasek czy tak jak Apiwarol co 5 dni odymia się z 4 razy Question

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż

Irek
////////////////////////////////////////////
minikron Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ

PostWysłany: 2007-11-03, 22:42 Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie odymiałem apiwarolem, ale sądząc po opisach Varidol FUM stosuje się łatwiej. Nie są potrzebne żadne uchwyty. Pasek bibuły zgina się wzdłuż, tworząc coś na kształt odwróconego V, nakrapla 2 krople preparatu (dawka amitraz taka sama jak 1 tabletka apiwarlu), kładzie na wylotku, podpala, wsuwa do ula i zamyka na 20-30 minut.

Skuteczność oceniam na bardzo dobrą. Po 2 tygodniach od włożenia pasków Gabonu PA odymiałem Varidolem FUM. Na dennicy rano leżało kilkaset sztuk warrozy.
Powrót do góry
////////////////////////////////
sklenar Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY
JESTEM NOWY

Posty: 7
Skąd: Kryry
Poziom: 1
HP: 0/18

0%
MP: 8/8

100%
EXP: 6/9

66%

PostWysłany: 2007-11-04, 10:23 Odpowiedz z cytatem
http://www.beedol.cz/beedolcz.html
instrukcje do wszystkich leków
navody k lekum nie ma po polsku ale czeski jest podobny


_________________

[ Dodano: 2007-12-31, 09:01 ]
BoCiAnK pisze:
Varooa

Wysłany: 2007-10-21, 12:01 Varroa Odpowiedz z cytatem
W tym temacie podam kilka ciekawych leków jakie można stosować przez cały sezon
Do zwalczania Varooa
Na początek ;
„Bienenwhol "

Preparat ten stosuję od 2003 roku używam go do łączenia rodzin tworzenia odkładów składańców itp



Aby przeczytać Artykuł o Bienenwholu ; musisz być zalogowany i Artykuł powiększyć dwukrotnie

Cool

Varoobin

[ Dodano: 2007-10-21, 14:22 ]
Jednym z ekologicznych środków do zwalczania waraozy jest Varaobin --lek na bazie olejków eterycznych

Zwalczanie Warrozy przy pomocy olejków eterycznych jest coraz częściej stosowane. W trakcie sezonu po odebraniu miodu stosuje mieszaninę olejków marki VARROBIN lek ten można nabyć w Słowacji.iw Szwajcarji, Varrobin zawiera wszystkie eteryczne substancje, które znajduja sie w preparacie Api Life Var. Najwięcej zawiera olejku goździkowego, który przywabia roztocze.
SPOSÓB UZYCIA : przygotowac paski z tektury, włożyć do szczelnie zamykanego plastikowego naczynia, na nie nalac roztwór varrobinu i pozostawić w zamknięciu na ok. 1 godz. w celu nasiąkniecia. Po czym nalezy włożyc po dwie sztuki do ula.
SKŁAD VARROBINU : olejek; tymolowy, eukaliptusowy, mentolowy, kamforowy, i goździkowy. Wszystko w stosunki 1:1.

Można też stosowac olejki te pojedynczo nie tylko na warroze mają działanie grzybobójcze oraz bakteriobójcze. Wtedy aplikuje się 1 cm3 na rodzine pszczelą wkładając pojemniczek na dennicę. Olejki eteryczne uzywa sie też do oprysku pszczół w stosunku 1:10 w celu zniszczenia warrozy. Takimi sposobami można walczyć przez cały sezon.

Api Life Var
"Api-life-Var". Ten ostatni preparat ma taki skład procentowy : tymol - 76%, olejek eukaliptusowy 16,4%, olejek kamforowy - 3,8%, i olejek mentolowy 3,8%. W Szwajcarii zarejestrowany i dopuszczony do obrotu w 1996 roku. Skuteczność tego preparatu w granicach 85-95% w zależności od czasu zabiegu i stanowiska pasieki.

http://www.massivholz-tischler.at/shopp ... p?katid=74

Wysłany: 2007-10-21, 16:48 Re: Varroa Odpowiedz z cytatem
Aby przeczytać Artykuł o Bienenwholu ; musisz być zalogowany i Artykuł powiększyć dwukrotnie

Witam.ale tym artykułem że śmie zaskoczył .super to ja wypróbuje , bo w sezamie letnim był problem z warrozą w okresie opadów deszczu , pozdrawiam Józef
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BoCiAnK Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ



PostWysłany: 2007-11-03, 15:14 A może tak Varidol Odpowiedz z cytatem
Varidol FUM
spalany na bibułce

Amitraz

2 krople na korpus (buteleczka 5 ml)


Tanie proste i skuteczne

proszę przejżeć Ciekawe

http://www.pozytki.pl/infopage.php?id=129

Wpisując nazwę leku w Google mozna czytać z mięsiąc ja wybrałem tylko 1 stronę
http://www.vcely.sk/index.php?name=News ... cle&sid=81

_________________
Z Pszczelarskim pozdrowieniem

Pszczelarz i pszczółka to udana spółka

Ostatnio zmieniony przez BoCiAnK dnia 2007-11-07, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
......................................
oro54 Płeć:Mężczyzna
ZAGLĄDAM CZĘŚCIEJ
oro54

PostWysłany: 2007-11-03, 18:44 Re: A może tak Varidol Odpowiedz z cytatem
BoCiAnK napisał:
...
Varidol AER, buteleczka 5 ml zawiera 625 mg Amitrazy na 300ml wody wystarcza na zabieg w ok.100 rodzin pszczelich -koszt leku ok. 4,50 zł ...



Tanie proste i skuteczne

proszę przejżeć Ciekawe

http://www.pozytki.pl/infopage.php?id=129

Wpisując nazwę leku w Google mozna czytać z mięsiąc ja wybrałem tylko 1 stronę
http://www.vcely.sk/index.php?name=News ... cle&sid=81

Witam!
Cena tego leku tłumaczy wszystko, dlatego nikt nie wspomni o jego refundacji.
Sprowadzę go sobie i przetestuję wczesną wiosną, bo wydaje mi się, że kolega Avico (forum Pszczelarstwo) ma rację, co do stosowanego refudowanego leku w tym sezonie.
Z poważaniem oro54
Powrót do góry
....................................
root Płeć:Mężczyzna


PostWysłany: 2007-11-03, 18:49 zapytanko w związku z lekiem Odpowiedz z cytatem
Gdzie można u nas kupić ten lek, bo stosowany Tactik u weterynarza , Apivarol wiadomo - a ten specyfik?

_________________
Wasz Admin - już niebawem otwarcie sklepu pszczelarskiego "U Kacperka" - Oświęcim .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

..............................................
sklenar Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 2007-11-03, 19:18 Odpowiedz z cytatem
tego preparatu nie ma w sprzedaży w Polsce .ja spotkałem go w Republice Czeskiej
Powrót do góry

........................................
root Płeć:Mężczyzna
Administrator
Administrator



PostWysłany: 2007-11-03, 19:39 Orooo !!!!! Odpowiedz z cytatem
cyt.:"Witam!
Cena tego leku tłumaczy wszystko, dlatego nikt nie wspomni o jego refundacji.
Sprowadzę go sobie i przetestuję wczesną wiosną, bo wydaje mi się, że kolega Avico (forum Pszczelarstwo) ma rację, co do stosowanego refudowanego leku w tym sezonie.
Z poważaniem oro54"


a mam pytanie słuchaj może by zrobić listę zebrać fundusze , można by kupić większą partię tego i rozprowadzić u nas później co/ sam byłbym np chętny a przypuszczam wielu użytkowników nawet naszego forum mogło by być chętnych co Ty na to ? nie mówiąc o innych
Zgodziłbyś się przywieźć gdyby Cię tak ładnie poprosić Wink?
Przypuszczam też że była by okazja do poznania się wielu użytkowników naszego kofanego forum.

_________________
Wasz Admin - już niebawem otwarcie sklepu pszczelarskiego "U Kacperka" - Oświęcim .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
............................................
minikron Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ


PostWysłany: 2007-11-03, 19:59 Odpowiedz z cytatem
A ja mam pytanie o sposób podania.
Stosuję w tym roku Varidol FUM (skład ten sam, sposób podania inny) do którego dołączone są preparowane tekturki do spalania.
FUM - fumaginacja, odymianie?
AER - aerolozowanie?

Jakie urządzenia są do tego potrzebne?
Czy zna ktoś cenę Varidolu FUM?

Faktycznie, ktoś mieszkający w pobliżu granicy mógłby zakupić hurtem i rozesłać. Byłoby fajnie. Oczywiście zwrot wszystkich kosztów - wyjazdu, rozesłania, może i dieta jakaś? Smile
Przy okazji może jeszcze Gabon PA? Bo na Baywarol to ja się już nie skuszę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość


..............................................

sklenar Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY
JESTEM NOWY



PostWysłany: 2007-11-03, 20:15 Odpowiedz z cytatem
Z tego co mi mówił pszczelarz z za Olzy to nie ma specjalnej różnicy między FUM a AER .
AER powstał na bazie FUM była taka potrzeba bo skuteczniejsze i łatwiejsze okazało się aerozolowanie. Cana jak pamiętam to 100 koron czeskich za 1 fiolkę varidolu + paski .
Powrót do góry
......................................

root Płeć:Mężczyzna
Administrator
Administrator


PostWysłany: 2007-11-03, 20:36 panowie Odpowiedz z cytatem
..powiem tak mam 2 godziny jazdy na Czechy jeśli będziemy solidarnie działać a kolega nie da nam znać to mogę się po to wybrać nie ma sprawy , wytargam z chaty Bocianka i pojedziemy- tylko pełna solidaryzacja, a nie że kupimy i okaże się , że lewy but na prawą nogę nie pasuje Wink. mieszkam bardzo blisko więc nie wykluczam takiej opcji . co Ty na to Boguś? masz ochotę na przejażdżkę? Tylko adresik , namiary podajcie, konkrety i jadziemy.

__
..............................................
minikron Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ


PostWysłany: 2007-11-03, 20:45 Odpowiedz z cytatem
Proponuję zebrać fundusze przed wyjazdem. Nie będzie problemu z rozmyślającymi się.
Zgłaszam chęć zakupu 4 op. Validoru FUM i 2 Gabonu PA.
Pieniądze wyślę jak tylko zostanie podjęta decyzja, znana cena i podane konto do przelewu.
Powrót do góry
.....................................
root Płeć:Mężczyzna
Administrator
Administrator



PostWysłany: 2007-11-03, 21:15 Zakup leku Odpowiedz z cytatem
W takim razie fajnie temat jest jak najbardziej pewny.. zaraz będę pisał o adres i resztę podam po uzgodnieniu wszystko do publicznej wiadomości w stworzonym nowym temacie, żeby zachęcić resztę. Stworzone również będzie publiczna lista chętnych, oraz poproszeni zostaną o podanie namiarów w celu potwierdzenia chęci zakupu leku, wiadomo różnie bywa jeśli chodzi o kwestie kasy raz jest a raz jesj nie ma lub jest potrzebna - to zapobiegnie wszelakim niedociągnięciom .

_.........................................
irek62 Płeć:Mężczyzna
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ
PISZĘ CORAZ WIĘCEJ

....................................

PostWysłany: 2007-11-03, 22:13 Odpowiedz z cytatem
sklenar napisał:
tego preparatu nie ma w sprzedaży w Polsce .ja spotkałem go w Republice Czeskiej


Widzę że szykuje sie wyprawa po lek czy tak

Sklenar czy możesz coś wiecej powiedzieć jak się go stosuje spalałem tabletki w ulu ale pasków jeszcze nie czy tak samo się spala czy inaczej Question czy jeden pasek czy tak jak Apiwarol co 5 dni odymia się z 4 razy Question

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż

Irek

..............................................
minikron Płeć:Mężczyzna
DZIADEK KLUPACZ
DZIADEK KLUPACZ



PostWysłany: 2007-11-03, 22:42 Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie odymiałem apiwarolem, ale sądząc po opisach Varidol FUM stosuje się łatwiej. Nie są potrzebne żadne uchwyty. Pasek bibuły zgina się wzdłuż, tworząc coś na kształt odwróconego V, nakrapla 2 krople preparatu (dawka amitraz taka sama jak 1 tabletka apiwarlu), kładzie na wylotku, podpala, wsuwa do ula i zamyka na 20-30 minut.

Skuteczność oceniam na bardzo dobrą. Po 2 tygodniach od włożenia pasków Gabonu PA odymiałem Varidolem FUM. Na dennicy rano leżało kilkaset sztuk warrozy.

............................................
sklenar Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 2007-11-04, 10:23 Odpowiedz z cytatem
http://www.beedol.cz/beedolcz.html
instrukcje do wszystkich leków
navody k lekum nie ma po polsku ale czeski jest podobny


_________________


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2008, 19:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
http://www.beedol.cz/beedolcz.html <<<<< Tutaj znajduje sie informacja jak odymiać aby było to skuteczne :) To tak dla przypomnienia tematu. Warto zajrzeć bo nawet jak sie nie rozumie poszczególnych slow to tak czy wspak wyciągniemy wszystko z kontekstu a teraz już zdaje sie najwyższy czas na tego typu sprawy :wink:

Pozdrawiam Psepscolek :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Leczenie
Post: 22 maja 2008, 11:18 - czw 
Ciekawy filmik podejrzewam że jest to naturalny środek
Nie znam Języka może ktoś ? doda co to jest FILM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2008, 16:37 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2007, 18:54 - wt
Posty: 75
Lokalizacja: Bielsko-Biała
A to po prostu płyty nasączone kwasem mrówkowym.

_________________
Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2008, 21:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 256
Lokalizacja: Lubelskie
coś dziś zauważyłem że w paru ulach po ziemi plątały si pszczoły młode z kikutami zamiast skrzydeł czyżby varroza pewno ten baywarol słabo zadziałał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2008, 21:50 - czw 
Nie koniecznie Varoza,to moze byc wirus przenoszony przez Varoze który wlasnie sie tak objawia,w pewnej fazie pszczoly maja powiekszony odwlok i pełzaja po ziemi nie mogac sie wzbic w powietrze.Wirus przyplatal sie gdzies ze wschodu przez Varoe.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2008, 22:04 - czw 
ruki123 pisze:
coś dziś zauważyłem że w paru ulach po ziemi plątały si pszczoły młode z kikutami zamiast skrzydeł czyżby varroza pewno ten baywarol słabo zadziałał


To jest Wirus zdeformowanych skrzydeł ale roznosi go między innymi warroza


WIRUS ZDEFORMOWANYCH SKRZYDEŁ (DWV)

Objawy nie do końca wykształconych skrzydeł kiedyś przypisywano działalności roztocza Varroa. Jednak teraz wiadomo, że należy je wiązać z zakażeniem wirusowym. Wirus zdeformowanych skrzydeł (DWV) Obecnie wiadomo, że jest szeroko rozpowszechniony wszędzie gdziekolwiek jest warroza. DWV jest jedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za upadki rodzin pszczelich porażonych warrozą. Duża ilość wirusa musi występować w poczwarkach w czasie kształtowania się zawiązków skrzydeł, aby pszczoły stały się kalekie.



Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2008, 22:10 - czw 
Bociank ,a co ty na to jak bym Ci powiedzial ze ja widzialem taka sama sytuacje ,ale pszczoly mialy cale skrzydelka ... ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2008, 22:16 - czw 
noton pisze:
Bociank ,a co ty na to jak bym Ci powiedzial ze ja widzialem taka sama sytuacje ,ale pszczoly mialy cale skrzydelka ... ?


Ale Rukii -- napisał że widział pszczoły bez skrzydeł

A Ty może widziałeś inna sytuację /// lub typ choroby wirusowej np paraliż a tych -jest kilka typów Ostry, Chroniczny ,Przewlekły i za wiele się nie różnią od siebie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2008, 00:58 - ndz 

Rejestracja: 23 marca 2008, 09:12 - ndz
Posty: 57
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Czy koledzy zauważają niski poziom warrozy w tym sezonie??? To jest dziwne, ale po odymieniu odkładów czy rójki osypują się znikome ilości tego cholerstwa.

Podobnie przy wycinaniu czrwiu trutowego. Nic! :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2008, 01:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nie odymiałem, ale odsklepiałem czerw trutowy - na kilka plastrów wlkp nie znalazłem ani jednego pasożyta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2008, 12:51 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
też sie nad tym zastanawiałem. nie widziałem w tym roku ani jednego roztocza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 czerwca 2008, 13:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
jak robicie odkłady to w momencie jak młoda matka już składa jajeczka, odymcie i będzie widać na papierze jaki jest osyp,

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2008, 22:52 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Przeczytałem u Marka że olejki eteryczne zdają egzamin.Pisał też o tym P.Bogdan. Kupiłem olejki:eukaliptusowy,gożdzikowy,miętowy,tymiankowy,kamforowy moczyłem papier sztywny przez pół godziny w wymieszanych ze sobą olejkach( przy czym dzielnie pomagała mi siosra Ania). Mam nadzieje że na jutro będą widoczne efekty...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2008, 12:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Co możecie powiedzieć o Api Life Var ? Czy stosujecie go ? Jakie są efekty ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 września 2008, 18:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 944
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Filmik 2Filmik 1

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2008, 23:40 - wt 
A ja na warrozę stosuje naturalne specyfiki i tak robił mój dziadek . Do podkurzacza zawsze coś dodaje jak tytoń , bagno , wrotycz a ostatnia jaskułcze ziele i warrozy nie ma . No czasami też odymiam Apiwarolem .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 października 2008, 08:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Roki Balboa pisze:
A ja na warrozę stosuje naturalne specyfiki i tak robił mój dziadek . Do podkurzacza zawsze coś dodaje jak tytoń , bagno , wrotycz a ostatnia jaskułcze ziele i warrozy nie ma . No czasami też odymiam Apiwarolem .


No kolego, żebyś sie nie przewiózł na tych metodach.
Radze stosować zintegrowane metody (cały sezon/rok), mogą być naturalne bez chemi, ale sprawdz osyp pasożyta Apiwarolem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2010, 17:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Dziś szperając po internecie znalazłem ciekawą konstrukcjię do spa lania tabletek apiwarolu spójżcie i oceńcie :D

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Varooa
Post: 24 marca 2010, 22:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
BoCiAnK pisze:
Varoobin

[ Dodano: 2007-10-21, 14:22 ]
Jednym z ekologicznych środków do zwalczania waraozy jest Varaobin --lek na bazie olejków eterycznych

Zwalczanie Warrozy przy pomocy olejków eterycznych jest coraz częściej stosowane. W trakcie sezonu po odebraniu miodu stosuje mieszaninę olejków marki VARROBIN lek ten można nabyć w Słowacji.iw Szwajcarji, Varrobin zawiera wszystkie eteryczne substancje, które znajduja sie w preparacie Api Life Var. Najwięcej zawiera olejku goździkowego, który przywabia roztocze.
SPOSÓB UZYCIA : przygotowac paski z tektury, włożyć do szczelnie zamykanego plastikowego naczynia, na nie nalac roztwór varrobinu i pozostawić w zamknięciu na ok. 1 godz. w celu nasiąkniecia. Po czym nalezy włożyc po dwie sztuki do ula.
SKŁAD VARROBINU : olejek; tymolowy, eukaliptusowy, mentolowy, kamforowy, i goździkowy. Wszystko w stosunki 1:1.

Można też stosowac olejki te pojedynczo nie tylko na warroze mają działanie grzybobójcze oraz bakteriobójcze. Wtedy aplikuje się 1 cm3 na rodzine pszczelą wkładając pojemniczek na dennicę. Olejki eteryczne uzywa sie też do oprysku pszczół w stosunku 1:10 w celu zniszczenia warrozy. Takimi sposobami można walczyć przez cały sezon


Czy ktoś to stosował. Te olejki naprawdę działają?? Ja jak dałem na dennice w lecie olejek tymiankowy w akrętce to na drugi dzień nie dało się stanąć na pasiece bo tak żądliły pszczoły. Jak jest u was??

Małe co nieco o olejkach jeszczetuuuuuuuuuuuuuu
Oleiki stosowane w Pszczelarstwie do leczenia waroozy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2010, 23:05 - śr 
potem sie dziwicie że pszczoły padaja wieją i bóg wie co jeszcze, a moze polewanie gnojowka by pomogło tez smród i moze waroza go nie lubi


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Varooa
Post: 11 grudnia 2012, 22:03 - wt 

Rejestracja: 29 lipca 2007, 10:08 - ndz
Posty: 211
Lokalizacja: pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: własnych ulach
Varrobin ,ja stosuje po dzień dzisiejszy i nic innego nie daje na waroze
pozdrawiam józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Varooa
Post: 18 grudnia 2012, 15:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2008, 13:46 - czw
Posty: 155
Lokalizacja: Bochnia-Grobla
Czy jest możliwość kupienia u nas już takiego środka "HopGuard"
http://www.youtube.com/watch?v=T2y4rndPhlo

Tu jest opis produktu
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.betatechopproducts.com/products/varroa-mite-control&prev=/search%3Fq%3Dhopguard%2Bbee%26hl%3Dpl%26tbo%3Dd%26rlz%3D1C1AVSA_enPL453PL455&sa=X&ei=92jQUKjoOuWo4ATUvoCgDA&ved=0CDMQ7gEwAA

_________________
http://kedziorasklep.pl/artykuly-pszczelarskie-c-3.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Varooa
Post: 18 grudnia 2012, 16:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
na razie lekarstwo dostępne jest tylko w kilku stanach w USA. Unia jeszcze chyba nie dopuściła. Ale to pewnie tylko kwestia czasu. Wydaje mi się że jak nie w 2013 to w 2014 już na pewno będzie dostępne.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji