www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 15 listopada 2019, 12:14 - pt
api-inhalacje.pl FERENC FRANCISZEK KNIEJA Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
We wtorek przyszły 3 matki do paczkomatu, przesyłka allegro SMART :)
Ciekawie się zapowiada ...
Do każdej matki próbówka EPPENDORF, ścinam na wysokości pojemności 1ml,
Odcięcie zaklejam woskiem i robię szpilką dziurki by się matka nie udusiła.
Wkładam matki i do odkładów. W jednym zostawiam zaczątki mateczników.

W 2 pierwszych, 10 godz po poddaniu - matki uwolnione.

W trzecim z matecznikami, po 24h matka w próbówce, trochę urosła, chyba pszczółka, która blokuje wylotek ja podkarmia, matka tak jakby się jej boi.

Porząsłem próbówką, wyszła pszczółka, wyszła matka.

Dziś kontrola, matka chodzi, zaczątki mateczników ścinam. Niesamowite!!!!

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
To paczkomatem można przesyłać pszczoły??
Paczka miała napis typu "żywe pszczoły"?

Jakie żywe pszczoły, tam jest matka i pszczółki, to zakrawa na rodzinę pszczelą.

Mi odpowiada ten rodzaj przesyłki, zamiast 30zł kosztu spedycji mam za darmo. Ciekawe czy jak przychodzi matka z kraju nad Renem, to w papierach odprawy celnej jest napisane żywe pszczoły. Przesyłka z pewnością trafia na osobne półki, zanim dotłucze się do Ciemnogrodu.

Przy takim podejściu, niedługo zaczną się zbierać komisje etyczne, by dywagować nad zasadnością wymiany matki. Dopiero będzie, jak zasądzą - tej matce należy się dożywocie, albo ten z tamtym nie poddał matki z godnie z procedurą - i grzywna pińset!

ps. slaw007, Zapewne jeździsz z psiakami na wystawy, zawsze zgodnie z przepisami. Nie można narażać podopiecznych na trwałe kalectwo lub ....

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
Maxik,
pan tom będzie cwaniakował do czasu aż ktoś nie sprawdzi zawartości i nie przywali odpowiednej nagrody, co innego sporadyczne wysyłki a co innego regularne w naszym kraju legalnie można wysyłać jedynie pocztą polską albo pocztexem, przez chwilę było kexem oraz jeszcze jedna firma na s ale mi wyleciała innej opcji legalnej nie ma, a z przesyłkami kurierskimi bywa tak że w przypadku wysyłania rzeczy wyłączonych z przewozu kary liczone sa w tysiącach złotych
co do wysyłek matek z niemiec wszystko jest pięknie opisane oraz oznakowane do tego masz swiadectwo pochodzenia oraz swiadectwo zdrowia do transportu

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Maxik, nie wiem o co Ci chodzi. Nigdzie nie napisałem, ze neguje taki sposób przesyłki pszczół, a zrobiłeś z tego długi wywód.

Szukam legalnej opcji przesyłki pszczół - chodzi o matki.

Do tej pory znalazłem tylko dwa rodzaje przesyłek w Polsce jaką można przesyłać żywe pszczoły. Obydwie posiadają wymóg opisania paczek: Uwaga "żywe zwięrzęta" lub "żywe pszczoły". Dlatego spytałem czy był tam taki opis.

Jedną jest standardowa paczka pocztowa priorytetowa, a druga to Expres24 Pocztex-u.
O ile koszt przesyłki standardowej paczki jest akceptowalny dla mnie, to miałem przypadki w tym roku, że zarówno do mnie jak i ode mnie paczka priorytetowa docierała w ciągu trzech dni, najczęściej w dwa.
O tyle usługa Pocztex-u, choć szybka ma wadę cenę. Jej koszt, to około 40zł.
Wiem, że niektórzy wykorzystują do tego też Paczkę+, ale wg regulaminu jest to nielegalne.
Dlatego się zainteresowałem tym postem, bo myślałem, że Inpost z Allegro wprowadzili takie przesyłki.
Ty jednak zacząłeś prowadzić jakieś etyczne dywagacje na temat życia i przesyłek matek pszczelich.

Staram nie zaglądać do kieszeni innych, walczę z tym, ale czasem to jest silniejsze ode mnie.

Czy można czy nie, jest podobnie jak z prowadzeniem samochodu. Nie powinno być nadmiernej troskliwości ustawodawcy, a obywatele powinni prowadzić swoje interesy tak by 2 strony transakcji były zadowolone.
Na ten moment jestem zadowolony, co dalej - czas pokarze.

No niestety, Libertarianie w przeciwieństwie do lgbtq w UE nie pożyją.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Hmmm... Chcąc nadać samemu w Paczkomacie do paczkomatu paczka kosztuje ok 12 zł... I to korzystając z Sendit... Najtaniej byłoby wysyłać do paczkomatu usługa Smart z Allegro bo ci co go mają wykupionego nic by nie płacili tyle że to nielegalne zgodnie z regulaminem... Najtańsza Legalna paczka priorytetowa oznaczona żywe pszczoły na poczcie kosztuje 14 zł i przychodzi bezpośrednio do domu wiec teoretycznie jest to tanio jak na taki rodzaj przesyłki... Wada ok 20 proc paczek nie dochodzi w 24h... Za to b sporadycznie się zdarza aby paczka nie doszła w 48h...

Podsumowując te parę groszy co się zaoszczędzi jest nie warte ryzyka... A i paczkomat to nieodpowiednie miejsce dla pszczół (istnieje ryzyko że latem matki mogą się ugotować jeżeli paczkomat jest w pełnym słońcu... ) poza tym poczta dociera wszędzie i dostarcza do domu do drzwi (czasami tylko awizo ale to już jest nieuczciwosc listonosza... )

Wydaje mi się że żaden szanujący się hodowca nie wyśle matek bez stosownego oznakowania paczki - "ostrożnie żywe pszczoły" + jakiś dopisek typu nie trzymać na słońcu... Wysyłanie bez takiego oznaczenia to trochę "znęcanie się nad zwierzętami" - paczka nie ma nawet w teorii szans być odpowiednio traktowana przez przewoźnika - Pszczoły to nie książka czy kartka papieru - wbrew pozorom jest sporo b. Dobrze działających urzędów pocztowych - wielokrotnie paczki dochodziły do docelowego urzędu pocztowego ok godz 13-14 i były dostarczone tego samego dnia...

Krainka: celle, prima, kortówka, Nieska

Buckfast od Polbarta: saharnesis S105 i S113, elgon26, buckfast b625, primorski P72

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.