FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 08:36 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 czerwca 2014, 10:22 - śr 

Rejestracja: 24 czerwca 2014, 15:24 - wt
Posty: 17
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Niemodlin
Chciałbym zacząć przygodę z pszczelarstwem. Choć do tej pory nie wiele miałem z tym wspólnego i niewiele na ten temat wiem. Chciałbym potraktować to jako hobby.
1.Od ilu rodzin powinienem zacząć: dwóch, trzech, czterech?
2. Pasiekę chciałbym ustawić na 12 arowym ogródku warzywnym, na którym rosną też drzewa owocowe i kwiaty. Z jednej strony ogródek przylega do kilkunastu ogrodów działkowych POD. Za płotem biegnie linia kolejowa, właściwie bocznica (1 skład dziennie) - czy takie warunki będą dla pszczół odpowiednie?
3. Pszczoły mogę mieć od rodziny, musiałbym jednak je przewozić ok. 250 km na przyczepie. Wiem, że ule powinienem zabierać w chłodną noc. Czy oprócz zabezpieczenia transportowego uli, należy zabezpieczyć też wylot, aby uniemożliwić pszczołom wyjście z ula?
4. Która pora roku jest najlepsza do takiej operacji?
Z góry dziękuję za pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2014, 10:43 - śr 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Jak ta linia kolejowa jest 5 metrow za plotek to chyba ze spokojna zimowla będzie klopot. Znam dziadka który ma 2 czy 3 ule i miodu nadwyżkę sprzedaje.

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2014, 11:04 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
PaKo_N pisze:
Chciałbym zacząć przygodę z pszczelarstwem. Choć do tej pory nie wiele miałem z tym wspólnego i niewiele na ten temat wiem. Chciałbym potraktować to jako hobby.
1.Od ilu rodzin powinienem zacząć: dwóch, trzech, czterech?


2-3 szt.

Cytuj:

2. Pasiekę chciałbym ustawić na 12 arowym ogródku warzywnym, na którym rosną też drzewa owocowe i kwiaty. Z jednej strony ogródek przylega do kilkunastu ogrodów działkowych POD. Za płotem biegnie linia kolejowa, właściwie bocznica (1 skład dziennie) - czy takie warunki będą dla pszczół odpowiednie?



Tak. Ogródki dadzą pożytek ciągły bo ludzie chcą by im ciągle coś kwitnęło, a jak rodzinę dobrze przygotujesz to przezimuje bez problemu (u mnie pociąg jeździ kilkanaście razy na dobę (zarówno IC jak i towarowe).

Cytuj:
oprócz zabezpieczenia transportowego uli, należy zabezpieczyć też wylot, aby uniemożliwić pszczołom wyjście z ula?


Tak, zabezpiecza się wylot i otwiera wentylację w ulach. Ostatnio wykorzystuję siatkę z włókna szklanego do kratowania wylotków.
Pszczoły jej nie przetną, a wentylacja jest dobra.
Cytuj:
4. Która pora roku jest najlepsza do takiej operacji?


Najwygodniej wtedy gdy ule są lekkie, czyli albo po miodobraniu, albo wiosną. Ale ja bym wiózł jak najszybciej :)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2014, 11:44 - śr 

Rejestracja: 24 czerwca 2014, 15:24 - wt
Posty: 17
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Niemodlin
Dziękuję za odpowiedź :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 16:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Ja przewoziłem prawie 400km ..........i mam pszczoły ZAMOJSKIE. Przewiozłem na przyczepce po miodobraniu ,i działkę mam jakieś około 40 m od torów kolejowych... Pociągi podmiejskie na Wołomin ,jest dobrze .Przy torach jest również różnorodność drzew i krzewów. Na wiosnę wzdłuż torów ...nasypu...rozsiej trochę. nostrzyka, gorczycy ognichy...będzie pięknie kwitła.... A na następny rok sama się wysieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji