FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 23:18 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 sierpnia 2016, 06:55 - czw 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 376
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
Tak stoję pod renklodą, patrze i kombinuję sobie... Otóż spadłe śliwki obsiadane są przez kilka przynajmniej pszczół, znajdzie się i osa i szerszeń. Wynika z tego, że stanowi to dla owadów przysmak. I tak sobie myślę, czy możnaby ułatwić dziewczynom żywot - pozbierać śliwki, wyczyścić, wydrelować oczywiście, zmiksować i taką słodziuchną papkę umieścić bezpośrednio w podkarmiaczce? No i co z tego by wyszło? Dodam, że pszczoły żadnego głodu nie mają - żelazny zapas jest, podkarmianie na rozczerwienie też,zatem te śliwki to dla nich nie lada rarytas;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2016, 07:27 - czw 

Rejestracja: 23 maja 2016, 11:07 - pn
Posty: 35
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tychy
Ja jeszcze dodam pytanie - co z tego powstaje? bo ani to miód ani ziołomiód bo nie na syropie cukrowym. Niech sie wypowie jakiś teoretyk specjalista ;) U mnie też na owocach są pszczoły - a jak wiśnie spadały to miałem bordowo w ramkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2016, 08:54 - czw 
Beeskit pisze:
Tak stoję pod renklodą, patrze i kombinuję sobie... Otóż spadłe śliwki obsiadane są przez kilka przynajmniej pszczół, znajdzie się i osa i szerszeń. Wynika z tego, że stanowi to dla owadów przysmak. I tak sobie myślę, czy możnaby ułatwić dziewczynom żywot - pozbierać śliwki, wyczyścić, wydrelować oczywiście, zmiksować i taką słodziuchną papkę umieścić bezpośrednio w podkarmiaczce? No i co z tego by wyszło? Dodam, że pszczoły żadnego głodu nie mają - żelazny zapas jest, podkarmianie na rozczerwienie też,zatem te śliwki to dla nich nie lada rarytas;-)


Pewnie ci się nudzi co, niektórzy to nie maja zajęcia albo miód ci się marzy?
Jak to zmiksujesz i podasz to prędzej pewnie sfermentuje niż to wezmą.


Na górę
  
 
Post: 26 sierpnia 2016, 17:58 - pt 

Rejestracja: 08 maja 2016, 21:51 - ndz
Posty: 33
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Stróże
Miód to to napewo nie jest , nie zastanawialiście się czy one poprostu z tych śliwek nie noszą wody - już nie raz poruszany był temat z jakich dziwnych miejsc nasze pszczółki czerpią wode :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2016, 00:47 - sob 

Rejestracja: 05 stycznia 2016, 22:37 - wt
Posty: 170
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Płock
Ale przecież to jest słodki napój to nie oddzielą cukru od wody. Co widzę u siebie na 2 odkładach (u moich rodziców) - dostają rozwojowo 1:1 plus nawłoć a i tak dużo siedzi na śliwkach mimo że i tak latają na nawłoć.
Ale te są od Polbarta zrobione ze "starych" matek (z roku 2015) : Elgon i Primorska to może takie same jak AGA ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji