FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:57 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 29 listopada 2017, 19:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Co robić z takimi cmentarzami ?
https://youtu.be/OFeTtYAZw3E

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2017, 01:05 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob pisze:
Trzeba by odpowiedzieć sobie na pytanie czy w świetle treści ustawy o ochronie zwierząt pszczoły jako rodzina są traktowane jak zwierzęta gospodarskie. Jeśli nie, to raczej nic się w tej materii nie wskóra. Trzeba też uważać by tworząc przepisy włącząjące odpowiedzialność karną za znęcanie się nad owadami użytkowymi w ustawę o ochronie zwierząt nie wylać dziecka z kąpielą. Niestety nieodpowiedzialnych nieuków na wszelkich forach w tym na YT pełno. Póki co należy ich odpowiednio komentować pod ich "produkcją intelektualną" i tyle

Odpowiadając na pytanie:
W polskim ustawodawstwie zwierzętami gospodarskimi uznawane są:

konie i osły
bydło domowe i bawoły
jeleniowate z gatunków jeleń szlachetny, jeleń wschodni i daniel, utrzymywane w warunkach fermowych
drób – kury, kaczki (kaczka domowa i kaczka piżmowa), gęsi (gęś domowa, gęś garbonosa), indyki, przepiórka japońska, perlice oraz utrzymywane w warunkach fermowych strusie
świnie
owce
kozy
pszczoły miodne
zwierzęta futerkowe.

idzia12, filmy o których mówimy dobitnie pokazują zaniedbania bohatera , które doprowadziły do unicestwienia
koloni pszczelej . W mojej ocenie brak pokarmu- zagłodzenie to główny powód, który uruchomił kolejno po sobie następujące patologie. Na filmach słowa nie ma o podjętych działaniach leczenia, wykonania jakichkolwiek zabiegów i jakichkolwiek czynności mających utrzymanie tych pszczół przy życiu. Zaniechanie, niepodjęcie próby walki z takim nagannym zachowaniem to innymi słowy ciche przyzwolenie.

KNIEJA, z takimi cmentarzami przyroda radzi sobie wyśmienicie. Na filmie widać ,że nawet barciak nie ma na czym żerować. Swoją drogą okoliczni pszczelarze -sąsiedzi powinni w ramach dbania o swoje interesy zabezpieczyć takie ognisko patogenów.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2017, 01:19 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
andrzejkowalski100 pisze:
W mojej ocenie brak pokarmu- zagłodzenie to główny powód,

A nie było to zaziębienie czerwiu ? w głównej mierze ? Widziałeś tam pszczoły grzejące czerw ?
andrzejkowalski100 pisze:
nie podjęcie próby walki z takim nagannym zachowaniem to innymi słowy ciche przyzwolenie.

Skrytykowałeś komentarzem jego postawę pod filmem ?
Podpisałeś się imieniem i nazwiskiem ?
Myślę że odpowiedni komentarz jest wystarczającą "karą " za takie zachowanie . Gość widać że jest nie świadom sytuacji , taki przypadek :| . Nie popadajmy zaś w skrajności ,żeby uruchamiać jakieś służby :wink: .Samemu trzeba coś zawalczyć ;) .
W sumie po opie.... zadeklarowałem się ,że mogę mu doradzić :| .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2017, 05:38 - czw 
KNIEJA pisze:
Co robić z takimi cmentarzami ?


Najlepiej to by było to wszystko złożyć na 1 sros i spalić Generalnie wszystko co mogło zostać wyrabowane z tych uli przez inne pszczoły zostało już wyniesione.


Na górę
  
 
Post: 30 listopada 2017, 07:26 - czw 
baru0, Jeżdżąc tramwajem mam naprawdę dużo czasu na myślenie .Dużo myślałem o tych wszystkich filmach idiotycznych które są wsieci i komentarzach które pod nimi się znajdują ,nie chcę brać w tym udziału .Mam ostry język nie cierpię falszywej obłudy ,czasem po prostu dosadnie napiszę :lol: bo krew mnie zalewa ,dlatego wolę już nie komentować takich filmów.
poniżej wklejam komentarz jednego z pszczelarzy spod najnowszego filmemu doktora kwaska ,zaraz go zacytuje...

Jest to moj ostatni wpis na Polskich stronach o pszczolach i pszczelarstwie.Zastanawiam sie jedynie skad w Polsce bierze sie tylu (musze to powiedziec otwarcie za co przepraszam jezeli kogos uraze) idiotow .ktorzy chca w jakikolwiek sposob zaistniec?. Przeciez to co tu jest pokazywane i nie tylko w tym przykladzie , nawet trudno jest okreslic slowm idiotyzn, a z drugiej strony znajduje zwolennikow.Uwazam ,ze gdyby glupota umiala fruwac to niektorzy mogliby poleciec w kosmos bez statkow kosmicznych.

Koniec cytatu.

:haha:

Ps.Nie traćmy czasu ani energii na idiotów, zajmiemy się sobą ,dbajmy o pszczoły i dajmy dobry przykład :wink: myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie...


Na górę
  
 
Post: 30 listopada 2017, 08:43 - czw 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
KNIEJA pisze:
Co robić z takimi cmentarzami ?
https://youtu.be/OFeTtYAZw3E
andrzejkowalski100 pisze:
Na filmie widać ,że nawet barciak nie ma na czym żerować.

Barciakowi tam już do roboty nic nie zostało, ale takich co ich na filmie nie widać to tam dostatek, tylko czekają na okazjonalną rójkę ,aby wskoczyć na "grzbiet" i w gratisie obdarować okolicę.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2017, 08:43 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
pisiorek,
Ja takich rzeczy nie oglądam ( nie szukam ;) )
Skomentowałem podesłany link a tutaj wypowiedziałem się w kwestii podejścia i oceny do takich rzeczy i ludzi .

pisiorek pisze:
baru0, Jeżdżąc tramwajem mam naprawdę dużo czasu na myślenie

Ty się zajmij robotą żebyś jakiegoś zderzaka nie urwał . :mrgreen:
pisiorek pisze:
Ps.Nie traćmy czasu ani energii na idiotów, zajmiemy się sobą ,dbajmy o pszczoły i dajmy dobry przykład :wink: myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie...

:okok:
Wertowanie internetu to jak czyszczenie zboża zachowujmy zboże ,a plewy wiadomo ;) .
Dziękuje wszystkim tym którzy maja czas wertować i chcą się podzielić wynikami .
Z kilku rzeczy naprawdę skorzystałem :D :thank: :thank:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2017, 09:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
pisiorek pisze:
Jeżdżąc tramwajem mam naprawdę dużo czasu na myślenie
Pierdzielę ,tramwajem nie jeżdżę .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji