FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 stycznia 2016, 08:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Właśnie zamówiłem formę do uli poliuretanowych. W tej chwili mam do podjęcia 2, 3 decyzje. Najważniejszą z nich jest technologia wręg. Jest na rynku kilku producentów, którzy robią korpusy bez wręg oraz nowi - wskazujący na wręgi jako element nieodzowny. TM oraz Miodoland robią bez plastykowych wręg, Apikoz wprowadził wręgi do korpusów, Duma podobnie. Problem leży w tym, że koszty plastykowych wręg (o ile nie robimy ich sami) to 30-50% ceny korpusu.

Oglądałem kiedyś podobno 20 letnie korpusy poliuretanowe bez wręg - wyglądały dobrze. TM twierdzi, że ważna jest technologia mieszania poliuretanu i wybór właściwego producenta.

Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii??

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
generalnie pracuję na ulach apikoza i Łysonia, czyli z wręgami. Mam jednak kilkuletni ul od "Diany", bezwręgowy. Gospodarować się da, uszkodzeń nie ma jednak dłutem (zwłaszcza nowym i ostrym) trzeba posługiwać się nieco ostrożniej co może wpłynąć na czas obsługi takiego ula. Istotne przy większej ilości np kilkadziesiąt korpusów.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Tak sobie myślę. Korpusy czyścimy raz do roku. Może dokładne czyszczenie przeprowadzić przy udziale wytwornicy pary - wtedy wosk/propolis zmiękczamy i czyszczenie byłoby łatwiejsze..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:17 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Można kombinować, aczkolwiek przy niektórych liniach ja czyszczę (to znaczy przejadę dłutem, niemal przy każdym przeglądzie. Na pewno dużo zależy od organizacji pracy w pasiece.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku,
kolejna sprawa to korpusy uszkadzają się nie przy czyszczeniu tylko podczas ich rozdzielania
myśle że wtryskarka załatwiła by sprawę ew poszukaj kogoś kto zrobiłby je z blachy odpowiednio dogiętej

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 12:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Forma i wtryskarka to 30000+ przy dobrych wiatrach połowa. Jak na produkcję dla własnych potrzeb - sporo za dużo.

Z przyczyn technologicznych blacha całkowicie odpada.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 12:22 - pn 

Rejestracja: 21 marca 2014, 23:03 - pt
Posty: 258
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Żerkowice k/Opola
Używam korpusów Apikoza i muszę przyznać że wzmocnienia - wręgi są warte zachodu.
Poszukaj wręgów w chinach albo z wymiaruj i wyślij do jakiejś fabryki, przy większych ilościach ceny sa bardzo dobre.
Znajomy kiedyś zamawiał pierścionki (podstawę pod tworzenie pierścionka) i wyszło mu z przesyłką 25%ceny europejskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 12:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Rozmawiam właśnie o zakrętkach do słoików z własnym nadrukiem. Ceny niewiele niższe niż w hurtowni, a zamówienie minimalne - 100 000 sztuk. Tak to w fabrykach wygląda. Chciałem zamówić kartony na węzę. Każdy wykrojnik to około 1200zł i około 2-3zł za sztukę. To są jakieś kosmiczne kwoty, nie na małą pasiekę.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 12:38 - pn 

Rejestracja: 21 marca 2014, 23:03 - pt
Posty: 258
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Żerkowice k/Opola
Ciężki temat, więc albo bez wręgów i lepszy poliuretan - twardszy albo inwestycja plastikowe wręgi i sprzedaż korpusów prócz tych produkowanych dla siebie...?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 13:59 - pn 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
adamjaku, a jaka to jest technologia mieszkania poliuretanu????? wg. TM???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 23:55 - pn 
adamjaku pisze:
Chciałem zamówić kartony na węzę. Każdy wykrojnik to około 1200zł i około 2-3zł za sztukę.

Zamawiałem 50 szt. kartoników żadne wykrojniki nie były przeszkodą, płaciłem coś około 1zł za szt. ale były to malutkie kartoniki.
Pytałem o kartony na odkłady proponowali niewiele niższą cenę niż u Łysonia, ale był to pierwszy napotkany producent opakowań.


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2016, 07:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Jeśli Twój producent ma kartony pasujące do Twoich wymiarów - ok, niepotrzebne, ale jeśli chcesz mieć konkretny wymiar, to bez wykrojników nikt Ci nie zrobi.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 20:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2012, 10:25 - czw
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań/ Biedrusko
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, WLKP-18
witajcie
tez oststnio myślę o ulach poliuretanowych i gdyby nie koszty i trudy z załatwieniem wręgów plastikowych (bo drewniane nie wchodzą w grę) to juz dawno bym w tym temacie działał....
misza30 pisze:
adamjaku, a jaka to jest technologia mieszkania poliuretanu????? wg. TM???

mnie także zastanawia sposób mieszania.... ktoś kiedyś pisał o specjaknym mieszalniku na zasadzie tłoka z łopatkami w pcv-ce :)
ja znalazłem filmik jak miesza się mieszadłem do zaprawy w wiaderku... 1:55-2:30 na filmie poniżej..
https://www.youtube.com/watch?v=qF2zv_7TRyo

słyszałem o pasiekach które mają ule poliuretanowe z wręgami poliuretanowymi : :google: tomek miodek zdaje się ma takie formy i zastanawia mnie tylko czy nie będą się rozrywać te wręgi podczas rozłączania korpusów... jak bardzo są one mocne....
korpusy wydają się być wytrzymałe razem z wręgami i chce ten patent przetestować :)
3:26 film poniżej przedstawia korpus 100% z poliuretanu :P
https://www.youtube.com/watch?v=62hO_0L3xEw
poczekam na więcej filmików i na wprowadzenie korpusów do sprzedaży bo nie chce Tomkowi wydzwaniać i truć d*** chodź podejrzewam że i tak ma pełno zapytań w tym temacie....

a tu jeszcze film tylko przez jakość nie wiem jakie są wręgi...
https://www.youtube.com/watch?v=L3ZOqVzaiKM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 21:15 - wt 

Rejestracja: 09 listopada 2011, 21:42 - śr
Posty: 450
Lokalizacja: Ruszajny k.Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i 1/2 Dadanta.
adamjaku, gdzie zamawiałeś formę ?

_________________
Pozdrawiam
Lopez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 22:05 - wt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Prstyk pisze:
witajcie
tez oststnio myślę o ulach poliuretanowych i gdyby nie koszty i trudy z załatwieniem wręgów plastikowych (bo drewniane nie wchodzą w grę) to juz dawno bym w tym temacie działał....

A dlaczego nie drewniane? Pierwsze ule poliuretanowe odlałem przed dwudziestu laty. Odlewając korpusy wtopiłem elementy drewniane w konstrukcję korpusu. Byłe to elementy w żaden sposób nie zabezpieczone żadnymi środkami . Po dziesięciu latach elementy znajdujące się w dolnej części korpusów zaczęły się rozpadywać. Wtedy odcinałem na pile te rozpadające się elementy drewniane i na klej poliuretanowy wklejałem nowe. Od dziesięciu lat przy odlewaniu nowych korpusów elementy drewniane te , które będą zalane poliuretanem najpierw konserwuję środkiem do zabezpieczania więźby dachowej , następnie maluję pokostem i jednokrotnie farbą olejną. Po takim zabezpieczeniu tych elementów po 10 latach nie widać psucia się drewna. Jestem z tego rozwiązania zadowolony i nie ponoszę niepotrzebnych dużych kosztów wręg plastikowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 22:33 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Podjąłem decyzję - forma będzie wyjściowo bez wręg plastykowych - czyli taka sama jak u TM. Jeśli to się nie sprawdzi, wtedy zostanie zmodyfikowana. Teraz pozostaje czekać i szukać właściwego poliuretanu..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 22:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2012, 10:25 - czw
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań/ Biedrusko
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, WLKP-18
Co do drewnianych ok rozumiem i nawet Jestem za tylko....
Taniej wychodzi mi to jak robie ze styroduru ;) ale patrząc z perspektywy czasu i nakladu pracy nad forma a potem obrobka drewna to lepiej 100% poliuretanowe. ... nie licząc już kosztów nabycia maszyn stolarskich bo wregi muszą miec dokladne wymiary zeby wtapiac je w formie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2016, 22:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
adamjaku pisze:
Podjąłem decyzję - forma będzie wyjściowo bez wręg plastykowych - czyli taka sama jak u TM. Jeśli to się nie sprawdzi, wtedy zostanie zmodyfikowana. Teraz pozostaje czekać i szukać właściwego poliuretanu..

Z tego co wiem to producentów poliuretanu nie jest zbyt wielu więc wybór masz mały. Najbliżej ciebie to będą Zakłady Chemiczne Bydgoszczy po za tym to słyszałem ze Zakłady Chemiczne w Kędzierzynie Koźlu też go produkują. Ja zaopatruje się w Siemianowicach Śl ale tam załatwić to nie takie proste bo oni tam takie procedury jak przy zakupie materiałów wybuchowych więc tych dokumentów troche potrzeba by tam kupić. Ja jako że się już znamy osobiście to moge Ci pomóż kupić ten poliuretan bo mam tam już przetarte szlaki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2016, 22:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
krzys pisze:
Z tego co wiem to producentów poliuretanu nie jest zbyt wielu więc wybór masz mały

powinno ich przybywać z uwagi na coraz większą popularność ocieplania podaszy i stropów właśnie pianką, dużo osób mówi o izolacyjności a nikt nie wspomina o wysokiej łatwopalności tego materiału więc nie dziwię się że jest dużo procedur przy zakupie bo to faktycznie trzymanie bomby w domu, 2 tygodnie 300m od mojego domu spalił sie dom w 30min i wcale dużo nie trzeba do pożaru

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2016, 16:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2013, 09:16 - wt
Posty: 213
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 10-ramkowe
Mogę dostarczyć wręgi plastikowe szerokości 35 mm (górne, dolne, dennicowe) do ula wielopolskiego 10-ramkowego, które pasują do uli Łysonia, Apikoza, Babika. Cena jednej wręgi to 1,50 zł. Jednak minimalne zamówienie to łącznie 5 tys. sztuk. Dla przeciętnego pszczelarza to dużo, ale może kilku się skrzyknie...

Należy jednak pamiętać, że wręgi powinny być zalewane poliuretanem w formie, a zatem sama forma musi posiadać odpowiednie gniazda, aby te wręgi tam włożyć. Założenie wręgów na już odlany korpus z poliuretanowymi wręgami może nie być możliwe. Należałoby te poliuretanowe ścinać.

_________________
ule wielkopolskie z poliuretanu - produkcja, sprzedaż, doradztwo
https://www.nektariada.pl

Nektariada na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UC0NIIf ... mW2-TVL_8w

Polub nas na Facebooku - będziesz otrzymywał informacje o promocjach, konkursach, wyprzedażach i nowych produktach:
https://www.facebook.com/Nektariada-1041724232557200/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2016, 11:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
krzys pisze:
Ja zaopatruje się w Siemianowicach Śl ale tam załatwić to nie takie proste bo oni tam takie procedury jak przy zakupie materiałów wybuchowych więc tych dokumentów troche potrzeba by tam kupić. Ja jako że się już znamy osobiście to moge Ci pomóż kupić ten poliuretan bo mam tam już przetarte szlaki.


Wczoraj dostałem próbki do testowania. Podobno to najlepsze wybór, choć najdroższy. Najbardziej zależy mi na twardości.

Lekko rozszerzając temat. Może ktoś będzie miał ochotę na wypożyczenie-wymianę-zamianę czasową form? Skompletować cały ul to potężne koszty. Ja wstępnie umówiłem się na kolejny element i nie wiem, czy ma to być daszek czy może pełen korpus lub podkarmiaczka. Powałka na koniec. Wspólnymi siłami można by się ograniczyć do czasowej wymiany i nie kupować wszystkiego..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2016, 13:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku pisze:
krzys pisze:
Ja zaopatruje się w Siemianowicach Śl ale tam załatwić to nie takie proste bo oni tam takie procedury jak przy zakupie materiałów wybuchowych więc tych dokumentów troche potrzeba by tam kupić. Ja jako że się już znamy osobiście to moge Ci pomóż kupić ten poliuretan bo mam tam już przetarte szlaki.


Wczoraj dostałem próbki do testowania. Podobno to najlepsze wybór, choć najdroższy. Najbardziej zależy mi na twardości.

Lekko rozszerzając temat. Może ktoś będzie miał ochotę na wypożyczenie-wymianę-zamianę czasową form? Skompletować cały ul to potężne koszty. Ja wstępnie umówiłem się na kolejny element i nie wiem, czy ma to być daszek czy może pełen korpus lub podkarmiaczka. Powałka na koniec. Wspólnymi siłami można by się ograniczyć do czasowej wymiany i nie kupować wszystkiego..


gdybym się miał bawić w takie rzeczy to kupiłbym formę na korpus i ew tą podkarmiaczkę powałkową lub daszek niski jeśli ktoś musi nic więcej
dennice lepsze są drewniane a daszki trwalsze pokryte blachą, powałka przy niskich powałodaszkach jest kompletnie niepotrzebna

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2017, 20:52 - sob 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku, Adam może kilka słów napiszesz o użytkowaniu korpusów poliuretanowych , jak wygląda sprawa gdy nie ma plastikowych wręgów ,czy warto robić bez, czy lepiej dołożyć i robić z wręgami plastikowymi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 10:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Wszystko jest kwestią ceny. Pszczoły żyją bez plastyków i jest narazie ok. Gdybym mógł kupić komplet w normalnej cenie - w kolejne bym wtapiał.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 11:19 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No jak widzisz wszystko rozbija się o tą cenę i dlatego moje pytanie .
Interesuje mnie właśnie zużywanie się korpusów w miejscach podważania dłutem przy rozdzielaniu korpusów .
Z ceną wręgów to przesadzają , te co są po 10 zeta w internecie to się nie nadają do wtapiania .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 11:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jerzy9666 pisze:
Z ceną wręgów to przesadzają , te co są po 10 zeta w internecie to się nie nadają do wtapiania .


nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kupił wtryskarkę, formę i zaczął produkcje w lepszej cenie na pewno klienci się znajdą 8)
10zł za 8 elementów przy zakupie detalicznym to dużo się wydaje ale kupującemu gdyby przyszło robić na sprzedaż to już nie takie eldorado jak się wydaje, producenci biorą duże partie regularnie to tacy mogą negocjować cenę bo to się opłaca obydwu stronom
z tymi zakupami to trzeba pamiętać że kupuje się odpowiednie wręgi pod konkretne formy inne nie będą pasowały

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 12:05 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty, Staszku wszystko się zgadza , chodziło mi o to że te wręgi co można kupić w internecie po 10 zł to się nie nadają do form z poliuretanem a one są najtańsze jakie znalazłem .
Odpowiednie wręgi są droższe i robią koszty korpusu, dlatego pytałam Adama jak wytrzymują korpusy bez plastikowych wręgów.
Ja jestem malućki i nie stać mnie na wtryskarkę :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 13:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2013, 09:16 - wt
Posty: 213
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 10-ramkowe
jerzy9666 pisze:
Z ceną wręgów to przesadzają , te co są po 10 zeta w internecie to się nie nadają do wtapiania .


Nikt, kolego, z cenami nie przesadza. 10 zł za 8 wręgów to prawie po kosztach i to przy założeniu, że te wręgi są z najtańszego, kiepskiej jakości siłą rzeczy, materiału. Możesz mi wierzyć, bo robię wręgi i wiem, ile co kosztuje.
A do wtapiania nadają się każde wręgi, trzeba tylko mieć przystosowaną pod nie formę.

_________________
ule wielkopolskie z poliuretanu - produkcja, sprzedaż, doradztwo
https://www.nektariada.pl

Nektariada na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UC0NIIf ... mW2-TVL_8w

Polub nas na Facebooku - będziesz otrzymywał informacje o promocjach, konkursach, wyprzedażach i nowych produktach:
https://www.facebook.com/Nektariada-1041724232557200/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 14:57 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
arturborat, wtopić to można każde wręgi ale że później jedną stroną będą odchodziły bo nie ma rantu zawiniętego tylko jest płaska strona to kol nie pisze , oglądałem wręgi te które Ty stosujesz i w obu stron jest rent podgięty do góry i to się trzyma bo jest kant .
Ja napisałem że kosztują 10 zeta i nie są dobre .
A tak na marginesie to po jakich kosztach by można było kupić u Ciebie komplet wręgów na korpus wielkopolski 10 ramkowy , może być odpowiedź na pw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 16:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2013, 09:16 - wt
Posty: 213
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 10-ramkowe
Rant nie ma znaczenia. Wszystko zależy od lepkości składnika B (dokładnie rzecz biorąc nie samej lepkości lecz liczby hydroksylowej, która ostatnio bardzo skacze) i czasem niestety wręgi będą odchodzić. Chyba że używa się wręgów z polistyrenu, które są najtańsze i poliuretan najlepiej się do nich klei, ale są też najbardziej kruche i łamliwe. My robimy wręgi z bardziej szlachetnych materiałów, a żeby ominąć pojawiający się czasem problem z przyczepnością poliuretanu niedawno akurat wyposażyliśmy wręgi w dodatkowe zaczepy, które są zakotwione w odlewach.
Wręgę, jedna sztuka, obojętnie górna, dolna czy dennicowa, sprzedajemy po 1,50 zł/sztuka, ale przy większych zamówieniach można dostać rabat do 5 proc. Większe zamówienia to jednak kilka-kilkadziesiąt tysięcy.
Dla miłośników taniochy planuję odlać trochę wręgów z polistyrenu, które powinny kosztować około złotówki/sztuka, ale dopiero sonduję rynek, bo opłacalny "nakład" to z pięćdziesiąt tysięcy sztuk i muszę mieć pewność, że to zejdzie.

_________________
ule wielkopolskie z poliuretanu - produkcja, sprzedaż, doradztwo
https://www.nektariada.pl

Nektariada na You Tube:
https://www.youtube.com/channel/UC0NIIf ... mW2-TVL_8w

Polub nas na Facebooku - będziesz otrzymywał informacje o promocjach, konkursach, wyprzedażach i nowych produktach:
https://www.facebook.com/Nektariada-1041724232557200/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2017, 21:21 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
arturborat, Dzięki za wyczerpującą odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2017, 16:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Jeśli chodzi o podważanie to nie ma problemów. Jedyny problem z czyszczeniem. Jeśli weźmiesz postawisz na słońcu, za 30 minut wszystko jest mięciutkie i można zdrapywać. Jednak w zimę ciężko znaleźć słoneczny dzień, a w sezonie nie ma na to czasu. Można być wytwornicą pary rozgrzewać, ale jeszcze w to się nie bawiłem.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 listopada 2017, 14:48 - czw 

Rejestracja: 14 maja 2014, 17:01 - śr
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: jarosław
Ja mam ule z Miodolandu nie maja wręgów i nie ma problemu jak by były to może i lepiej by się pracowało bardziej pewnie ale i cena chyba większa by była


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji