FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:28 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krajzega Bass
Post: 25 listopada 2016, 21:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
http://allegro.pl/krajzega-przecinarka- ... 89161.html
Czy ktoś z kolegów ma taką piłę stołową ? Potrzebuję zrobić w sezonie kilkadziesiąt korpusów klepkowych.Proszę o radę.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 21:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Czy może ukośnica jest lepsza?
http://allegro.pl/bass-pl-pila-do-drewn ... 98932.html

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 21:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 marca 2014, 00:26 - pt
Posty: 364
Lokalizacja: Osiek/Olkusz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. wlkp 18
Miejscowość z jakiej piszesz: Olkusz
Wyskrobał byś jeszcze tysia z groszem i kupiłbyś chociaż coś takiego:

http://www.karba.com.pl/pilarka-stolowa-ts-250-aeg.html

lub trochę taniej

http://www.ceneo.pl/519086?tag=strefa-b ... AnfM8P8HAQ

Nie jest to sprzęt profesional ale tobie może starczyć, a to co chcesz kupić to mam coś podobnego z liroja tylko na siłę za 800 zł i powiem ci że uciąć na tym coś prosto to nie lada sztuka. przy cięciu wzdłużnym deski ok 2 m potrafią być odchylenia po 1-2 mm trochę sporo a to dlatego że przykładnica jest mocowana tylko w jednym miejscu z przodu a na końcu przy pile potrafi odejśc nawet 2 mm :( . Nie radzę ci brać tego bo będziesz się tylko wkurzał, od mojego zakupu nie minęło 2 lata a już przymierzam się do następnej, jak w pierwszym linku co ci podesłałem na prome mnie nie stać :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 21:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kkrzysztof1963,

w takich pieniądzach ciężko jest kupić dobrą tarcze do piły a co dopiero piłe :haha:

takie minimum to
http://www.narzedzia.pl/pila-stolowa-de ... 25457.html
nie jest to może szczyt techniki bo ma kilka wad ale jej podstawowym atutem jest duży stół i niska cena zakupu, mam taką od 2010 czy 11, do tego kupić jakąś dobrą tarczę i można śmigać, używam ją a raczej używałem jako "piła pod ręką" na drobne docinki, przygotowanie el korpusów, daszków, dennic, nie nadaje się do pracy ciągłej no chyba że przy płycie pilśniowej :P

co do ceny płaciłem coś koło tysiaka, teraz widzę że dedra to już jest opisywana jako profesjonalny sprzęt :P to i cena inna

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 22:09 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
kudlaty, kupilem dedre i wiekszego guwna nie widzialem juz lepsze chinole z marketu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 22:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650,

zawsze możesz sobie kupić taką no ale to trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni
Obrazek

ale wracając do dedry to aby z niej korzystać trzeba:
wyrzucić osłonę piły, uchylić dolną osłonę aby wióry swobodnie się wydostawały, plastik koło tarczy zastąpić takim samym elementem np z tekstolitu jak ja to zrobiłem,
śmieszne kółka doczepiane też w pokrzywy, ustawić kąt prosty piły do blatu i zapomnieć o opcji zmiany kontów, kolejna sprawa ta ich śmiszna culaga też do wywalenia w zamian dwa ściski stolarskie + prosta łata, zostaje goła piła i można tym robić

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 22:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Odradzacie koledze kupno jakiegoś chińczyka a polecacie kolejne nie lepsze jakościowo (dedra) albo zupełnie z nieadekwatnymi cenami w porównaniu do marki i jakości. Zarówno Aeg jaki Bosch nie są to producenci specjalizujący sie w produkcji elektronarzędzi do obróbki drewna. Moim zdaniem do użytku domowego dobrze sprawdzilby się sprzęt Metabo lub Makita (ale drożej). Kwestia tylko czy faktycznie nie wystarczyla by Ci ukośnica z posuwem zamiast pilarki. Jak kupisz pilarkę to pasowala by jeszcze grobościówka co by do stolarza nie ganiać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2016, 22:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 marca 2014, 00:26 - pt
Posty: 364
Lokalizacja: Osiek/Olkusz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. wlkp 18
Miejscowość z jakiej piszesz: Olkusz
No właśnie kudlaty, Ja mam prawie identyczną tylko z promocji w liroju :mrgreen: i tu masz rację ale jak zrobimy jak mówisz to mało z oprzyrządowania tej piły zostaje :haha:, ale jak by zrobił jak mówisz to faktycznie może by i co z tego było :pl: ale chyba nie o to nam chodzi, tym bardziej że kasy zawsze brak a widziałem/oglądałem na żywo tą pilarkę aeg i gościu chwalił w tych pieniądzach, przynajmniej culaga (stoi sztywno :haha: ) dla naszych potrzeb wystarczy dla twoich kudlaty, na pewno nie, bo to inna półka :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 08:48 - sob 

Rejestracja: 09 lutego 2016, 22:25 - wt
Posty: 33
Ule na jakich gospodaruję: ln 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Zieleniec
Mam makite mlt100 na sprzedaż jeszcze na gwarancji, kupiona latem tego roku. Nie jest idealna ale w tych pieniądzach nie ma raczej nic lepszego.
Jak się skupisz to nawet równe jednościenne da się zrobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 12:04 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Słowian, co do braku pieniedzy to; trzeba nacisnąć Macierewicza by zamiast helipopterów i innych gówien, zasponsorował nam dobre piły. W USA wygrał Tramp, a on nie chce wojen i dogada się z Putinem, to te helikoptery nie sa potrzebne, a pilarki tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 19:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 marca 2014, 00:26 - pt
Posty: 364
Lokalizacja: Osiek/Olkusz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. wlkp 18
Miejscowość z jakiej piszesz: Olkusz
Helikoptery są bardzo potrzebne, może w końcu przestaniemy dziadować, bo wstyd w Nato. Mam nadzieję że jak najszybciej dotrą do nas te samoloty na najważniejszych w państwie bo również wstyd. Na Macierewicza i PiS nie głosowałem ale w większości popieram ich aktualne poczynania, chyba najlepszy, najbardziej aktywny rząd od 89r. :pl:

A co do piły to masz łeb i dwie zdrowe ręce to kombinuj jak by tu zarobić na nia :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 21:41 - sob 

Rejestracja: 16 maja 2009, 14:08 - sob
Posty: 185
Lokalizacja: Czerwonków-Osiedle opolskie
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ja mam podstawowe narzędzia piła za 500 pln ukośnica z lidla heblarka z juli wkrętarka 230v,i zrobiłem 50 uli wlkp. od podstaw dennice z poławiaczem pyłku i dużo innych rzeczy i sprzęt sprawny.Dla mnie to wystarczające na moje prywatne cele.Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 22:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Słowian pisze:
Helikoptery są bardzo potrzebne, może w końcu przestaniemy dziadować, bo wstyd w Nato. Mam nadzieję że jak najszybciej dotrą do nas te samoloty na najważniejszych w państwie bo również wstyd. Na Macierewicza i PiS nie głosowałem ale w większości popieram ich aktualne poczynania, chyba najlepszy, najbardziej aktywny rząd od 89r. :pl:

A co do piły to masz łeb i dwie zdrowe ręce to kombinuj jak by tu zarobić na nia :mrgreen:

Cholernie pouczające i na temat.Od piły do helikoptera.Ja chciałem zrobić sobie korpusy a nie latać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 22:45 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
obawiam się że i te helikoptery , samoloty i parciane wojsko M. będzie bardziej tandetne niż krajzega Bass :P
Tandeta zostanie tandetą i do kosztów zakupu trzeba doliczyć jeszcze rozczarowanie, złość i ucięte palce. Przed zakupem warto odwiedzić stolarza ,żeby zobaczyć jak pracuje prawdziwa krajzega i ile kosztuje usługowe cięcie.
Niestety nie podzielam też optymizmu co do działań tandeciarzy z "żondu", jeszcze zgotują nam nędzę. Obym się mylił. Za komuny mówili , że "im pustsza głowa tym wyżej idzie" i to jakby nam zostało do dziś.
Premier etnograf i wicepremier od finansów historyk. Ja bym ich do pomocy w pasiece nie chciał .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 22:59 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
manio , lepiej do rządu głowy swojej nie wkładaj , rozumiem że jest ci smutno po Castro .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 23:06 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
KNIEJA pisze:
manio , lepiej do rządu głowy swojej nie wkładaj , rozumiem że jest ci smutno po Castro .

nie bardziej jak po Leninie ,czy innych podobnych "zbawcach ludzkości". Co do rządu masz rację , nawet w TV nie chcę go oglądać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 23:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Kolega kkrzysztof1963, chciał wysłuchać opinii doświadczonych forumowiczów na temat tago czy innego sprzętu do produkcji uli natomiast niektórzy ostro wzięli się za politykowanie. Admin chyba powinien przenieść parę wątków do innego działu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2016, 23:51 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
To wracając do wątku ja bym odradzał kupowanie takiej tandety bo trudno będzie o satysfakcję. Poszukaj zdolnego ślusarza to za podobne pieniądze zrobi prawdziwą krajzegę. Najważniejszy jest gruby masywny blat i dobra przykładnica ( u nas mówią zulaga) . Popatrz co tam podpowiada na ten temat :google:
zrób to sam
To naprawdę wykonalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2016, 01:32 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
kkrzysztof1963, jest takie powiedzenie ,,ludzi biednych nie stać na kupowanie tandety,, moim skromnym zdaniem powiedzenie to jest aktualne szczególnie w przypadku zakupu narzędzi .
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2016, 08:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 stycznia 2016, 22:33 - czw
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 10 ramkowy 1 i 1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: Paszenki, lubelskie
Moje osobiste doświadczenia wskazują, iż solidna pilarka tarczowa to podstawa. Musi być stabilna i radzić sobie przede wszystkim z cięciem wzdłużnym. Dobrym pomysłem jest zakup używanej pilarki rzemieślniczej o solidnej konstrukcji i odpowiedniej stabilności. Takie pilarki to koszt 1000-1500 zł. Uzupełnieniem takiej pilarki powinna być ukośnica, nawet marketowa, która poradzi sobie z większością cięć wykonywanych przy produkcji uli i sprzętu pszczelarskiego.
Pzdr

_________________
Pasieka "ZŁOTE POLA"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2016, 09:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Spokojnie na tym za 480 zł zrobisz te zaplanowane korpusy. Miałem podobną, tylko tarczę trzeba było zmienić na firmową .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2016, 12:23 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kkrzysztof1963 pisze:
Potrzebuję zrobić w sezonie kilkadziesiąt korpusów klepkowych.
Tak jak Mariuszczs, pewnie że zrobisz ,że wyjdzie Ci dłużej ,mniej dokładnie nieważne .Sprawi Ci to przyjemność to za 2-3 lata sprawisz sobie coś porządnego ,przecież na obecną chwilę i tak nic nie tracisz a tylko zyskujesz kosztem ok500zł i doświadczenie na przyszłość.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2016, 12:36 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
kudlaty, dla tego pisze ze dedga pomarańcz warta jak mam zaplacic za maszyne to bez przeróbek ma dzialac ,do piły mam podłaczony odciag ,ale ma za duze luzy,kupilem w UK za 900zl na nasze niby niemiecka na troche mniejsza tarcze firmy erbauer i jest o niebo lepsza blat aluminiowy itd,kiedys miałem z lidla mysle ze chinszczyzna ale tez dokładniejsza dedra to zuzy blat to plus ale nic po za tym


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji