FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:45 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 962 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 grudnia 2015, 21:09 - ndz 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kkrzysztof1963, spróbuj przeczytać ten temat od deski do deski a wszystkiego się dowiesz .
Wystarczy zrobić dwie ramki górną i dolną(o 2mm dłuższe listwy od górnych)jeżeli górna rama będzie miała grubość 20mm (tyle styropianu wystarczy w zupełności )zew wym.to 435mmx435mm to dolną zrób na wym 437mmx437mm wew.przy górnej ramie opuszczasz na 10mm klepkę o dł.260mm która tworzy wręg wewnętrzny na ramki a zbijasz na równo do dolnej ,zaś na zew.również opuszczasz 10mm klepkę o dł.270mm i dobijając do dolnej będzie wystawać o 10mm która stworzy wręg zew.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 grudnia 2015, 21:16 - ndz 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kkrzysztof1963, Masz tutaj budowy uli na różne sposoby https://www.youtube.com/results?search_ ... orpusowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2015, 21:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Skuter,bardzo dziękuję za rady , wytłumaczenie i wyrozumiałość.Ponieważ jestem początkującym pszczelarzem i "stolarzem"dlatego w trakcie budowy korpusów zacząłem to wszystko widzieć i rozumieć.Zmontowałem 2szt.korpusów w wolnych chwilach i całkiem dobrze to wygląda.Przy nadstawce 1/2 klepka wew.będzie mieć 130mm a zew.140mm,jeżeli coś poknociłem proszę o poprawkę.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2015, 22:07 - wt 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kkrzysztof1963 pisze:
.Przy nadstawce 1/2 klepka wew.będzie mieć 130mm a zew.140mm,jeżeli coś poknociłem proszę o poprawkę.

Nic nie poknociłeś tak jest jak napisałeś :okok:
Ja zaczynam jutro ciąć ramiaki na 20 uli WLKP :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2015, 22:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
To życzę miłej zabawy :wink:

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 grudnia 2015, 22:33 - wt 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kkrzysztof1963 pisze:
To życzę miłej zabawy :wink:

Wzajemnie!Jak już zrobisz uliki to wstaw jakieś fotki :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 grudnia 2015, 19:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
kkrzysztof1963 pisze:
Cynig,i rozmiary klepek zostają 26cm wew. 27cm zew.
a półnadstawka 14wew i 15 zew?


Wymiary zewnętrzne są generalnie stałe w stosunku do wielkości ramek i zwykle korpus jest wyższy od ramek o 8-10 mm (nie wliczam w to klepek zachodzących na dolny korpus.
I tak dla korpusu wielkopolskiego ze zdjęć które pokazałem:
sklejka wewnętrzna ma 260 mm i do tego dochodzi 10mm nabitej listwy robiącej za wręg. Zewnętrzne klepki są opuszczone w dół o około 8mm zachodząc na dolny korpus.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2015, 13:56 - sob 

Rejestracja: 26 lutego 2015, 14:05 - czw
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: woj.Pomorskie
jakie macie doświadczenia z zastosowaniem zszywek do mocowania klepek ? zastawaniem się nad zszywkami bądź wkrętami kiedyś robiąc ule dla dziadka użyłem gwoździ ale po 2 sezonach strasznie się wszytko rozeszło .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2015, 17:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Czy zszywacz tapicerski reczny ma na tyle sily zeby przebic klepke 12.5mm?

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2015, 17:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
Tomasz2020 pisze:
Czy zszywacz tapicerski reczny ma na tyle sily zeby przebic klepke 12.5mm?

Odpowiedź jest prosta - Zszywacz tapicerski ręczny nie ma tyle siły, aby przybić klepkę 12,5mm.
Jak ktoś zada pytanie dlaczego? A no dlatego, że jak sama nazwa wskazuje jest to zszywacz dla tapicerów czyli do przybijania materiałów tapicerskich do drewna.
Lipsky pisze:
jakie macie doświadczenia z zastosowaniem zszywek do mocowania klepek ? zastawaniem się nad zszywkami bądź wkrętami kiedyś robiąc ule dla dziadka użyłem gwoździ ale po 2 sezonach strasznie się wszytko rozeszło .

Kiedyś byłem do nich sceptycznie nastawiony, postanowiłem spróbować i nie żałuję praca idzie sprawnie i szybko, ale klepki dodatkowo i tak kleję do ramy korpusu choć taką zszywkę aby wyciągnąć trzeba się wiele namęczyć.
Oczywiście mówimy o takim zszywaczu
kLIK
Celowo no name bo wybór marki to już inny temat poruszany kiedyś na forum
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2015, 18:02 - sob 
Tomasz2020 pisze:
Czy zszywacz tapicerski reczny ma na tyle sily zeby przebic klepke 12.5mm?

Zszywacz ręczny ma na tyle siły żeby ją przebić ale nie przybić bo maksymalne zszywki to14mm.


Na górę
  
 
Post: 20 grudnia 2015, 21:24 - ndz 

Rejestracja: 26 lutego 2015, 14:05 - czw
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: woj.Pomorskie
http://allegro.pl/zszywacz-sztyfciarka- ... 60471.html myślę o czym takim ? używa ktos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2015, 22:01 - ndz 
Nie żałuj oleju i do amatorskich prac wystarczy.Nie mam takiego ale podobne i dawno na siebie już zapracowały czy przy budowie uli czy zbijaniu ramek, piszę w liczbie mnogiej bo są na różne zszywki.


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2015, 03:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ja-lec pisze:
Nie żałuj oleju i do amatorskich prac wystarczy.
Ano, generalnie zszywacze/takery są tylko do WSTEPNEGO mocowania drewna (jeśli coś ma posłużyć). Potem idą śruby (nie gwoździe), najlepiej z wcześniej nawierconymi/zaimpregnowanymi otworami o mniejszym fi i zalane klejem. Jak śruba wejdzie w taką dziurę a elementy są poklejone, to taki ulik posłuży dzieciakom jeszcze, pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 14:31 - pn 
Lipsky pisze:
http://allegro.pl/zszywacz-sztyfciarka-pneumatyczna-74l231-taker-gw-i5862760471.html myślę o czym takim ? używa ktos

Ja miałem. Miałem - to najlepsze określenie.
Często cię zacinał. Mimo smarowania zszywki się zacinały. Słaby materiał popychacza. Przez pół roku użytkowania szlifowałem popychacz - początkowo dobrze chodził potem wszystko się psuło i na nowo źle wbijał. Nie dobijał lub bił tak ,że ktoś kto stał za deseczką - mógł zaliczyć strzała. Miałem wrażenie, że się zacinał - mimo smarowania nie pomagało - po rozbiórce niczego nie zauważyłem ale chodził jak chciał. Cieszyłem się, ze zszywki nie wylatywały bokiem :shock:
Nie można wsadzić innych zszywek niż deklarowane. Często musiałem siedzieć i wydłubywać zszywki. Bardzo słaby materiał. Jeśli trafisz w jakiś gwoźdź, śrubę, nawet zszywkę - potrafi się zaciąć. Jeśli zszywki będą lekko zagięte (cała sztyca) częste zacięcia. - Odradzam zakup. Może to tylko ja miałem wadliwy egzemplarz, bo nikt o nim się nie wypowiadał i może to tylko ja go kupiłem. :mrgreen:
Na szczęście mi go ukradli. :D

Lepiej wydać kilka złotych więcej i kupić coś porządniejszego.


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2015, 14:33 - pn 

Rejestracja: 26 lutego 2015, 14:05 - czw
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: woj.Pomorskie
Marcinek pisze:
Lepiej wydać kilka złotych więcej i kupić coś porządniejszego
co polecisz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 14:44 - pn 
Oj, nie pracowałem na innych - to był mój pierwszy zszywacz.
Poczekaj może ktoś poleci Ci coś fajnego to i ja skorzystam z porady.

Napewno nie kupuj tamtego. Lepiej gwoździami i młotkiem pracować.
Naniszczysz sobie materiału bo zszywki wyglądały obrzydliwie - albo nie dobijało, albo dobijało ale zaginało albo tak wbijało, że aż drewno odstawało.
Może znajdę gdzieś fotki jak to wyglądało po użyciu.
Złapałem się na cenę - ja kupiłem za 100 zł.


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2015, 14:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Marcinek, Jak widzę to ty kupujesz wszystko w promocji i to są skutki tam trzeba mieć szczęście .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 15:14 - pn 
pawel. pisze:
...kupujesz wszystko w promocji...

No, może przesada, że wszystko. Mam dobre i profesjonalne narzędzia ale ich często używam i na nie wydaję słuszne pieniążki. Mam też szmelc ale działają długo. Wiertarki mam dwie Einchella i chodzą już 5 lat. Mam też takie które używam bardzo sporadycznie i to są raczej takie słabe rzeczy. Zszywacz akurat był mi potrzebny do naprawy i to na chwilę jednak poznałem jego wady. Przy zakupie narzędzi sugeruję się częstotliwością używania. Wyrzynarki mam półprofesjonalne i szlifierki które chodzą już kilka ładnych lat.
Mam SDS Einchell - zrobiłem nim kuchnie i łazienkę (kucie, wiercenie) ma już z 6 lat - wytrzymała. Makita (made in chiny) padła po 3 tygodniach :shock:
To zależy od szczęścia ale fakt - nie jestem rozrzutny po kradzieży moich starych elektronarzędzi. Teraz jak zajumają to machnę ręką. Teraz wszędzie można kupić za grosze każde urządzenie - pełno jest bazarów. Na wiejskich targowiskach jest tego zasyp i tylko doradztwo znajomego mi ułatwia sprawę. Jak coś potrzebuje to mi mówi ile co wytrzyma - wybór już zależy ode mnie. Zazwyczaj biorę to co mi poleci i nie zawiodłem się. :mrgreen:
U mnie jest jeszcze jedna wada - kobita dostaje szału. Wiertarka w domu, wiertarka w garażu, wiertarka na wsi, wiertarka w piwnicy i tak jest prawie ze wszystkim. :haha:


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2015, 15:33 - pn 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
A może http://allegro.pl/zszywaczo-gwozdziarka ... 74086.html
Stara padła, teraz testuję tą i jestem zadowolony. Korpusy zbijam gwoździami 30 mm gwoździarką, bez kleju. Mija 3 sezon i jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 16:57 - pn 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
A ja jak juz wspominałem mam do zszywek 38mm senco sls 18, natomiast do krótkich typu zszywacza biurowego mam z castoramy ottensen i daje rade

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 19:45 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 19:34 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Biała Rawska
Marcinek pisze:
Wiertarki mam dwie Einchella i chodzą już 5 lat.
No chyba jak leżą,to wytrzymują 5 lat. :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 grudnia 2015, 20:42 - pn 
Warszawiak pisze:
Ano, generalnie zszywacze/takery są tylko do WSTEPNEGO mocowania drewna (jeśli coś ma posłużyć). Potem idą śruby (nie gwoździe), najlepiej z wcześniej nawierconymi/zaimpregnowanymi otworami o mniejszym fi i zalane klejem. Jak śruba wejdzie w taką dziurę a elementy są poklejone, to taki ulik posłuży dzieciakom jeszcze, pozdrawiam.

Można zbudować jeden ul który posłuży 20lat ale w tym samym czasie można zbudować 10 uli które posłużą 10 lat i teraz policz sobie co jest bardziej opłacalne. Ule o jakich piszesz to przeszłość lub amatorszczyzna pasjonatów.


Na górę
  
 
Post: 21 grudnia 2015, 22:06 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
W starych ulach jest dużo więcej patogenów, niż w nowych. Dla porównania szpital na jednym miejscu nie powinien być dłużej niż 5 lat i po tym czsie spalony, z uwagi na bardzo dużo wirusów zmutowanych/sepsa/ na które nie mamy letarstw. Nie palimy szpitali po 5 latach i nie palimy uli 20 letnich w miare zdrowych. A czy robimy to dobrze, że je zostawiamy, proszę niech każdy sobie odpowie!!??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2015, 03:07 - śr 
wojtasikpawel pisze:
A może http://allegro.pl/zszywaczo-gwozdziarka ... 74086.html
Stara padła, teraz testuję tą i jestem zadowolony. Korpusy zbijam gwoździami 30 mm gwoździarką, bez kleju. Mija 3 sezon i jest ok.

Poleciałem dziś do sklepu gdzie sprzedają ten sprzęt (też u niego kupowałem - ala,Dremel - foto). Bardzo mnie zafascynowało jakie ma możliwości i z czego strzela. Załadowałem gwoździe - super bije. Załadowałem zszywki - strzeliłem w dość twardą deskę paletową - znakomicie i ładnie doszły. Wydaje się dobrym i tanim produktem. Za tę cenę i do domowego użytku to dobry wybór. Szkoda, że nie można załadować dłuższych zszywek. Sprzedawca powiedział, żeby nie używać do szybkiego bicia aby nie przytrzeć popychacza. Reklamacji nie miał a sprzedaje już (chyba) 4 - 5 lat.
Cena w sklepie 70 zł.
Ta firma Top Craft czy inne ale podobnie brzmiące, to taka podobna TOYA ale ciut lepsza.

Sam się teraz zastanawiam nad kupnem - nie będę musiał ciągnąć kompresora. :D tylko kabelek. :mrgreen:

Mam ten sprzęt już ponad 5 lat i chodzi dobrze (aczkolwiek była mała modyfikacja :mrgreen: ) sporo tym się już napracowałem i bez awarii.
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 23 grudnia 2015, 09:45 - śr 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marcinek pisze:
.
Ta firma Top Craft czy inne ale podobnie brzmiące, to taka podobna TOYA ale ciut lepsza.

Marcinek, Top Craft to firma która rzuca sprzęt na markety w Niemczech, głównie w Aldikach możesz to kupić bynajmniej jak jeździłem na zachód to tylko w tym markecie tę firmę widziałem .Sprzęt jest nie najgorszy ale do TOYA-YATO to mu daleko :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2015, 09:58 - śr 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Marcinek, wcześniej miałem Rapesco przywieziony z Wysp kupiony za parę funtów na ichniejszym pchlim targu. Wytrzymał ok 300 korpusów. Nie mam warunków do kompresora, korpusy zbijane są w piwnicy w bloku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2015, 10:30 - śr 
Skuter pisze:
Top Craft to firma która rzuca sprzęt na markety w Niemczech, głównie w Aldikach możesz to kupić bynajmniej jak jeździłem na zachód to tylko w tym markecie tę firmę widziałem .Sprzęt jest nie najgorszy ale do TOYA-YATO to mu daleko :oczko:

To cos podobnego do tych Lidlowskich SilverScren - własna marka. A teraz troszkę podsłuchanej historii TOYA. :D
TOYA to to samo co YATO ci sami właściciele. TOYA kiedyś trzymała markę i jakość jednak przez kupowanie całych lini produkcyjnych w chinach podupadli na kondycji jakościowej. Produkowali badziewie i szło to na rynek. Spadli na jakości i to strasznie jednak postanowili mieć lepsze towary (taka polityka) i część swojej fabryki zmienili na YATO (zamiana miejscami dwóch literek - "YA" i "TO" czyli "TO" i "YA"). TOYA produkuje badziewie a YATO badziewie ale lepsze jakościowo. :haha: Sam mam z pierwszych partii całe zestawy YATO - są naprawdę OK. Tak podsłuchałem.
Wracając do wszystkich "Craft" to podobno cała marka odkupionych starych linii produkcyjnych i produkcja na własną rękę - tak jak to robi SilverCrest tylko oni kupują od znanej marki Bosch.
Te urządzenia działają długo jak się je użytkuje zgodnie z zaleceniem - czyli mało. :mrgreen: Tak jak wspominałem na wszelkich wiejskich bazarach można kupić sprzęt (np. wiertarki) za 35 zł czyli kup i wyrzuć, można też za 50 zł typu kup i uruchom a można za 70 zł typu kup i coś zrób. :mrgreen: Albo za 100 zł z jakąś gwarancją :mrgreen: lub za 120 zł firmy Einchell z roczną gwarancją a potem to już wszelkiej maści firmowe Bosch rodem z Chin. :mrgreen:
Tak więc aby zbudować ulik nie trzeba mieć sprzętu za 60 tyś zł (pod zastaw domu).

wojtasikpawel pisze:
Nie mam warunków do kompresora, korpusy zbijane są w piwnicy w bloku.

Ja w piwnicy nie mam warunków pozostaje mi garaż ale tam zimno :cold:
To co przedstawiłeś wydaje się być rozsądne. Nie udało się namówić kobiciny na dodatkowy prezent pod choinkę (tam już są ładniejsze rzeczy - podejrzałem niczym małe dziecko - ale pomysł w chowaniu to miała i to trzeba przyznać).


Na górę
  
 
Post: 11 stycznia 2016, 17:20 - pn 

Rejestracja: 26 lutego 2015, 14:05 - czw
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: woj.Pomorskie
powoli coś się klepie


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2016, 10:37 - wt 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lipsky, Powoli ale się klepie https://www.youtube.com/watch?v=v8Vct7V3n2g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2016, 17:04 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2015, 14:05 - czw
Posty: 31
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: woj.Pomorskie
Kol. Skuter jaką masz różnice miedzy górną a dolna ramą ? mi wychodzi 2 do 3 mm będzie ok ? zasada robienie ula ta sama :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2016, 19:35 - wt 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lipsky, Zauważyłem że ta sama :wink: ,Różnica między dolną a górną ramą to 2mm i kręcę po jednym wkręcie -uważam ze to wystarczy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2016, 20:09 - pn 

Rejestracja: 14 lutego 2016, 17:02 - ndz
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: wlkp, dadant, warsz zw,posz
Miejscowość z jakiej piszesz: kozłówka
witam jestem tu na forum nowy może pochwalę się swoimi ulami jakie właśnie kończę robić. będą to ule wlkp 14-ramkowe korpusowe składające się z dennicy wysokiej drewnianej ocieplonej i osiatkowanej z szufladą do kontroli osypu poza tym korpus gniazdowy oraz 2 półnadstawki korpus oraz nadstawki wykonane z styroduru 5cm na wręgach drewnianych do tego powałka oraz daszek drewniany dwuspadowy kryty papą

co do pytań to od razu odpowiadam pewnie chcecie wiedzieć dlaczego 14ramek otóż mam silne rodziny które musiałem trzymać na półtorej korpusa i znalezienie matki to była sprawa czasami męcząca w ubiegłym roku straciłem przy przeglądach 2 matki i postanowiłem że łatwiej jest przejzec jedną kondygnację a styrodur 5cm daje dlatego ze zostały mi pewne ilości po elewacji domu a papą kryje dlatego że wiadomo koszt tańszy niż alu blacha
pod koniec tygodnia wkleję zdjęcia by koledzy mogli zobaczyć i osądzić akurat powinienem do weekendu skończyć budowę zostały mi tylko prace estetyczne do wykonania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2016, 01:07 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Mogłeś dołożyć10ramek i byłby leżak, doskonały do obsługi, warunek dwa wyloty, jeden w bocznej ściance.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2016, 00:11 - sob 

Rejestracja: 14 lutego 2016, 17:02 - ndz
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: wlkp, dadant, warsz zw,posz
Miejscowość z jakiej piszesz: kozłówka
mam obrzydzenie do leżaków niewiem dlaczego może dlatego że zaczynałem na takich ulach po prostu wole korpusy łatwiej odebrać porządany rodzaj miodu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2016, 21:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Powoli ale systematycznie posuwam się do przodu!
Obrazek

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 marca 2016, 16:06 - śr 

Rejestracja: 17 grudnia 2013, 14:39 - wt
Posty: 115
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupca
To ciemne po prawej to dennice ? Z czego są wykonane bo wyglądają obiecująco. Podaj bliższe dane, wymiar materiał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2016, 15:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
madderdin pisze:
To ciemne po prawej to dennice ? Z czego są wykonane bo wyglądają obiecująco. Podaj bliższe dane, wymiar materiał.
Tak to dennica wysoka taka jaką produkuje Sółkowski
wykonana ze sklejki z filmem jednostronnie antypoślizgowej
http://www.sklejkapisz.pl/Produkty,452/ ... fenolowymi
https://www.google.pl/search?q=sklejka+ ... 48&bih=993
Kompletną z poławiaczem możesz zobaczyć w linku poniżej .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2016, 21:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Kto z forum prowadzi gospodarkę pasieczną na WKPL 12 ramkowym na jednym pełnym korpusie plus nastawki ?.Mam pytanie dotyczące "innowacji" w dennicy do tej ilości ramek.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2016, 21:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
bo lubię pisze:
Kto z forum prowadzi gospodarkę pasieczną na WKPL 12 ramkowym na jednym pełnym korpusie plus nastawki

Mam 8 takich Wysoka dennica z tylną wentylacja jak na zdjęciach zabudowa ciepła 3 półnadstawki .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2016, 21:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
To miło,jutro prześlę fotkę do oceny i co z tego można osiągnąć

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 19:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2014, 23:07 - wt
Posty: 357
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
wiesiek33 pisze:
Powoli ale systematycznie posuwam się do przodu!
Obrazek


wiesiek33,rozmawiałem dzisiaj w Panią z firmy Sółkowski na temat takiej dennicy z poławiaczem,niestety nie pasuje rozmiar.Ule mam wielkopolskie 10 ramek, konstrukcja: rama zrobiona z listwy 30X30mm ściany obite klepkami z boazerii 10mm,obniżone o 10mm.Czy można by zamuwić u Ciebie takie dennice? Nie mogę założyć poławiaczy wylotkowych ponieważ nie mam czasu jeździć codziennie i go wybierać, a słyszałem że z dennicy można dwa razy w tygodniu.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 20:55 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 22:42 - pt
Posty: 289
Lokalizacja: Bolesławiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 12 r.
Raczej co drugi dzień.Dwa razy w tygodniu to wg mnie za rzadko, przy dużej wilgotnośći powietrza pyłek może zacząć plesniec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2017, 20:16 - śr 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 382
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Czy robił ktoś korpusy z paneli podłogowych?
Co sądzicie o zrobieniu korpusów zamiast z podbitki ze starych paneli podłogowych. Próbowałem moczyć prze kilka dni kawałki paneli i tylko minimalnie puchnie na brzegu cięcia i łączenia, ale to nie powinno mieć znaczenia na zewnątrz.
Mam takie panele po zmianie podłogi i chcę zasięgnąć opinii.
Pozdrawiam

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2017, 21:29 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
wersa, możesz tak zrobić, lecz ule powinny być pod zadaszeniem, by na nie nie padał deszcz, takie zadaszenie widziałem jak Łysoń pokazywał siłę rodzin na wiosne. Wówczas ma sens robić takie obicie uli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2017, 22:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
wersa, ja w tym roku awaryjnie zrobiłem kilka skrzynek na wysokość nadstawki wlkp, (bo brakło mi kilka przy karmieniu na zimę), i co widzę po kilku miesiącach kiedy stoją sobie w słupku przykryte daszkiem? ano niestety puchną od tej strony na którą padał deszcz czy teraz śnieg, puchną właśnie od brzegów, najpierw minimalnie a potem coraz bardziej, te które zamokły najbardziej niestety ale zwiększyły swoją grubość dwukrotnie i bardzo straciły na twardości i wytrzymałości. Więc moje zdanie, awaryjnie tak, uli bym jednak z tego nie zrobił, chyba że jakoś zabezpieczysz łączenia i cięcia przed wnikaniem wilgoci, ale to na własną odpowiedzialność.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2017, 23:22 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:34 - pt
Posty: 337
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie, małopol
Od 2 lat testuję taki panel - 100% wpływu warunków atmosferycznych bez ochrony. Podejrzewam że w tym roku się całkowicie rozwarstwi. Wniosek taki, że na ule się nie nadają. Tak jak pisze Pawełek. - w razie awarii można się posiłkować, ale nie licz że wytrzyma to kilka lat.
Tej zimy zrobiłem 2 daszki na próbę - nie będzie bezpośredniego dostępu wody. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2017, 18:49 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Mam takie dwa ule ale są dobrze zakonserwowane pokostem i farbą , czwarty rok i nie widzę problemu . Daszki mam też z paneli obite blachą ofsetową i jest wszystko OK.U mnie daszki wystają poza ule .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2017, 18:13 - czw 

Rejestracja: 31 stycznia 2013, 01:25 - czw
Posty: 33
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Takie pytanie, w ulach wielkopolskich jak głębokie robicie wręgi na wąsy od ramek? Tak żeby się je fajnie wyciągało ale nie spadały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lutego 2017, 19:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Wg standardów korpus ma 375mm, ramka z wąsami ma 393mm. Czyli symetrycznie ramka jest zawieszona po 9mm z każdej strony.
Często głębokość wręgów wymuszana jest przez materiał z jakiego wykonujemy boczne ścianki np boazeria 10 czy 13mm.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 962 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji