FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 02:42 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 22 listopada 2014, 22:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
ja-lec, rodzaj materiału z jakiego jest zbudowany ul nie ma znaczenia. Moze być sklejka, deska, sosnowa, świerkowa, topolowa, styropian, poliuretan, styrodur. Nie zajmujmy sie pierdołami. Zbijesz z PCV czy pilsni dasz do srodka 2cm styropianu i tez będą siedzieć.
Ważne: węza z własnego wosku(sterylna), matka(bez znaczenia jakiej linii) wyhodowana przez siebie w odpowiedniej rodzinie wychowującej, utrzymywanie pogłowie roztocza na poziomie nie zagrazajacej rodzinie pszczelej, pasieka wędrowna(różnorodność pokarmu białkowego w rodzinie)
Cześć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2014, 22:49 - sob 
Chodzi mi tylko o te dwa miesiące wiosennego rozwoju marzec-kwiecień zasuwamy dennice zwężamy gniazda i na powałkę kładziemy pierzynę :D to co sie zmieniło do dzisiaj z tą pojedynczą deską może być czy nie chodzi o tą zwykłą sosnę.


Na górę
  
 
Post: 22 listopada 2014, 22:54 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
ja-lec, powiem ci tak nie było mnie przez kilkanascie lat W PL wiec nie wiele na temat startu wiosennego moge ci napisac co sie działo w polsce znam tylko z opowiesci a w UK to inny klimat a tu nie miałem ocieplanych i porownania brak ,tej wiosny przyjechałem szły pieknie ale u mnie rok był kiepski wiec bajek ci nie bede pisał bo i po co ale wiem jedno ze według mnie jest o wiele lepiej niz w ocieplanych ulach



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2014, 22:55 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jeszcze dodam deska gruba 20 mm i jak narazie przes te kilka lat jest ok



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2014, 22:56 - sob 
Naczytałem się na forum dachopowałka jaka to wspaniała rzecz no i zrobiłem 10 okazało się że jak do tej pory to mój największy błąd w pasiece.


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 13:26 - ndz 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
ja-lec pisze:
Naczytałem się na forum dachopowałka jaka to wspaniała rzecz no i zrobiłem 10 okazało się że jak do tej pory to mój największy błąd w pasiece.


I też pewno propagował ten sam mentor co wejmutke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 13:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Jakieś wytłumaczenie czemu to złe??

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 17:43 - ndz 
adamjaku, Po pierwsze zbędnym gadżetem jest powałka bo według mnie to jeszcze jedna rzecz która służy do gniecenia pszczół w czasie przeglądu. Po drugie przy dachopowałce nie ma możliwości ustawienia wentylacji o ile przy otwartych dennicach osiatkowanych nie występuje problem z wilgocią to po zasunięciu i ociepleniu dennic z początkiem lutego już taki problem występuje i muszę go jakoś rozwiązać.Pozostałe problemy już nie są takie dokuczliwe :D


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 19:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja-lec pisze:
Po pierwsze zbędnym gadżetem jest powałka bo według mnie to jeszcze jedna rzecz która służy do gniecenia pszczół w czasie przeglądu.


to w takim układzie co służy u Ciebie jako odzielenie gniazda od daszka?

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 19:28 - ndz 
Folia a raczej taka plecionka z foli kiedyś ktoś to nazwał geowłókniną kupuje w castoramie coś takiego http://cdn5.epasaz.smcloud.net/t/files/ ... 023759.jpg tylko białe rolki tnę na wymiar jaki mi odpowiada i jest powałka. http://www.google.pl/imgres?imgurl=&img ... CBAQsCUoBA to bardziej odzwierciedla jak wygląda moja powałka, i ciężko pod tym zgnieść choćby jedna pszczołę jeżeli nie chcę. Przy daszkach z wentylacją zero wilgoci.


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 19:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
W lutym zamykasz dennicę i otwierasz wentylację w daszku? Czyli musisz przy okazji zdjąć lub odwinąć róg swojej powałki.. chyba, że ona jest przewiewna. Dla mnie istotne jest, aby w lutym rodzina miała wodę - czyli góra szczelnie przykryta folią, dół zamknięty. Przy właściwiej ilości ramek dobranej do siły - nie występuje nadmiar wilgoci, maja ciepło i brak przewiewów w tak ciężkim okresie dla pszczół. Na wiosnę ważniejsza jest temperatura, niż ruch powietrza jaki tworzysz miedzy wlotem i górnym daszkiem i mniejsza wilgotność. Tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 19:50 - ndz 
adamjaku, Nic nie podwijam jest na tyle przewiewna że nie ma nadmiaru pary która tworzy wilgoć, a i przeciąg nie występuje. W daszku jest wentylacja cały czas tak ze nic nie otwieram a jedynie ocieplam nad gniazdem. Nie używam zatworów i za ostatnią ramką jest komin nad który nie ma ocieplenia tylko sama geowłóknina.


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 23:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja-lec pisze:
Folia a raczej taka plecionka z foli kiedyś ktoś to nazwał geowłókniną kupuje w castoramie coś takiego http://cdn5.epasaz.smcloud.net/t/files/ ... 023759.jpg tylko białe rolki tnę na wymiar jaki mi odpowiada i jest powałka. http://www.google.pl/imgres?imgurl=&img ... CBAQsCUoBA to bardziej odzwierciedla jak wygląda moja powałka, i ciężko pod tym zgnieść choćby jedna pszczołę jeżeli nie chcę. Przy daszkach z wentylacją zero wilgoci.


to nie jest geowłoknina tylko agrowłoknina, pisze bo kiedyś zrobiłem test geowłókniny, to była masakra dużo pszczół przyczepialo się do niej i ginęło a tym którym udawało sie wydostać obrywały sobie nóżki..
mam folie ogrodniczą którą zmieniam co wiosne + powałki bez pajączków i wentylacji podobnie jak daszki

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2014, 23:31 - ndz 
kudlaty, A ja na odwrót położyłem tą agrowłókninę i pszczółki się w nią plątały i nogi obrywały :D natomiast teraz nie mam takich problemów :D Ważne że mówimy o jednym :D


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2014, 23:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Mówicie zatem o agrowłókninie. Używam owszem, ale tam gdzie nie chcę trawy a nie w ulach. Czytałem, że z luzem przycięta nie jest zła (pasiekacordovan pisał), ale wolę powałki sztywne - styropian na ramce drewnianej z 4 pajączkami. Miałem zbyt wiele doświadczeń z nadmiarem wilgoci (teren z natury wilgotny), folia u mnie odpada. Wyjątek - 2 kraty poziome odgrodowe na krzyż, ale w innej pasiece, też dają radę. Widzę po kolejnych zimowlach, że nie zimno straszne pszczołom - tylko wilgoć. Wróg nr 2 (bo nr 1 jest oczywiście V.) Powtarzam się. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji