FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:29 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Post: 02 listopada 2012, 23:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
To poproszę o uchylenie rąbka tajemnicy jak mi się dziecko spyta po co to dam radę odpowiedzieć. W sumie to w celach ozdobno kolekcjonerskich też bym takie poustawiał 1-2.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2012, 08:14 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Ul na dwie rodziny .
Możliwość robienia odkładu i poddanie młodej matki .Przekładasz po prostu ramki z czerwiem i pszczołami,(oczko odsuwasz na jedną pszczołę )młoda pszczoła zostaje i przez to lepiej przyjmą matkę .
Później po sezonie możesz połączyć (likwidujesz starą matkę ) robisz przejście zakryte gazetą i po sprawie. Ogólnie podobnie to wygląda jakbyś miał dwa inne ule obok siebie . Ja przechodzę na wielkopolskie ale ze względu na mobilność .Mam takich dwurodzinnych (nie ocieplanych) kilka i sobie ich zostawię , pojedyncze trzeba upłynnić :wink: .
Gdzieś czytałem że można gospodarować nawet na wspólnej miodni (nadstawce) ale nie stosowałem tego.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2012, 18:48 - sob 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan pisze:
xsiek, chodzi ci p to czy jest różnica jeśli wylot jest ustawiony na zabudowę ciepłą czy zimną? są ogromne różnice. Zabudowa zimna na ramce wz jest zawsze korzystniejsza. :wink:


nie chcę negować Kolegi, ale mam jeden na zabudowę cieplą z dolnym wylotem szczytowym ustawionym na połodnie i stwierdziłem że w tym ulu pszczoły najwcześniej podejmują loty, najwczesniej sie rozwijają itd...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2012, 02:24 - ndz 
jino2, oczywiście wiosną się rozwijają wcześniej w zabudowie ciepłej przy każdym typie ula ale na całą zimowlę oraz okres produkcyjny począwszy już od początku maja a czasami nawet po połowie kwietnia korzystniejsza jest zabudowa zimna. Lepsza jest na ciepło na wiosnę czyli od połowy lutego kiedy to matki podejmują czerwienie do połowy kwietnia, początku maja - czyli do okresu produkcyjnego. Rożnica jest w typie uli taka, że na wczesnej wiośnie w korpusowych możesz układ zmienić z zimnej na ciepłą w leżakach nie. :wink:


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2012, 18:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Moje pszczelarzenie jest bardziej hobistyczne dlatego nie brakuje w mojej pasiece przerurznych uli posiadam również ule dwu rodzinne wz bardzo poterzne w kazdej z rodzin moge robic rowniez odklady , na kazda rodzine moge postawic nadstawki .Prawda jest ze sporo jest pracy ale jesli dysponuje sie czasem to sama przyjemnosc A gdy dobry rok to i miodku jest naprawde duzo Ten rok pasieczny byl nie za specyjalny ale z takich uli udalo sie uzyskac po okolo 30l pozdrawiam Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2012, 19:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
krzysztof pisze:
z takich uli udalo sie uzyskac po okolo 30l

A od kiedy to ul miód nosi??? Ja myślałem że pszczoły jak byś miał wielkopolskie czy dadanowskie czy jakieś inne to też byś miał 30L

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 18:04 - wt 

Rejestracja: 09 kwietnia 2013, 17:51 - wt
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: wraszawski
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 20:33 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Zbylak74 pisze:
:pl:

???

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2014, 20:03 - pt 
xsiek pisze:
Witam wszystkich serdecznie.
Powiedzcie mi Panowie ( jeżeli są Panie to i do nich kierowane jest to pytanie ;)), czy są wg Was różnice w konstrukcyjnym usytuowaniu wylotka prostopadle i równoległe do podwieszonych ramek. Czy przemawia coś może bardziej za jednym niż za drugim rozwiązaniem ? Może coś w kierunku cyrkulacji powietrza ? Pozdrawiam.


A po dwóch latach;

olemiodek, jakbyś czytał uważnie co inni piszą a nie tylko skupiał się na tym co sam chcesz udowodnić to byś nie zadawał takich pytań... między innymi w tym temacie pisałem już dużo wcześniej że pozyskuje miód z nawłoci już kilka lat

To ciekawe że będąc pszczelarzem kilka lat nie wiedziałeś jak wygląda zabudowa ciepła a jak zimna.


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2017, 10:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
18 ,20 ramek do tego jeszcze nadstawki w WZ .Robiłem ule dla pszczelarza który gospodaruje własnie na nich ,ma ok 14 rodzin ,40 lat bagażu pszczelarskiego i zamówił 15ramkowe[url][/url] bez nadstawek (w starych też nie miał).Jaki powód że tylko 15 ramek,a no taki że w swojej karierze zdarzyło się może ze 4 razy że po ograniczeniu matki zalały wszystkie ramki ,rójki z kolei wychodzą bardzo duże jak za późno ograniczył matkę a starał się trzymać na 6 max-8 ramkach.Na 15 wstawia kratę w środek i już nie musi szukać matki .W 18 -stu jest zmuszony zaglądać do ula po kilku dniach jeszcze raz by zabrac nadmiar ramek dla matki ,jak się udało znaleźć matkę w tym tłumie wcześniej to temat był prostszy .

Niby jest powiedzenie że ul miodu nie nosi,ale siłę rodziny to już rodzaj ula buduje,i nie koniecznie o takiej porze i takim czasie jakim byśmy chcieli.Przy wyborze ula moim zdanie podstawą jest to co mamy w koło pasieki(pomijam wedrownych).

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2017, 16:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
Jeżeli miał warszawskie zwykłe na 15 ramek bez nadstawek i tak całe życie gospodarował ??? no cóż aż nie chce mi się tego komentować , bo i po co . :D To tak samo jak by kogoś krytykować że nie umie śpiewać , jak ktoś za grosz nie ma słuchu muzycznego. Ale ule może mieć i się cieszyć że jest hodowcą i tam pewnie parę słoików miodu dla siebie do herbaty naskrobie.
Nie można ludziom zabraniać cieszyć się tym co robią , jeżeli to jest pożyteczne i przynosi im zadowolenie. A warszawskie zwykłe z szufladą to jest świetny pomysł :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 311 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji