FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 15:27 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 lutego 2011, 15:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

Gdzies widzialem na forum posta na temat zabespieczenia pasiek przed zlodziejami ale niestety jakos nie moge go znalesc!!!!.......dlatego napisalem swojego.

Bedac w ubieglym roku na wystawie Pszczelarskiej odwiedzilem stoisko z sprzetem dla mysliwych.
Jest to fajna kamerka cyfrowa ktura instaluje sie na pasieczysku wysoko na drzewie i wogule jest ona w kolorze maskujacym i nawet w nocy robi swietne zdjecia, promienie podczerwone nie sa zauwazalne przes zlodzieja.
Mozna ja ruwniaz ukryc w budce dla ptakuw, albo jak wspomnialem wysoko na drzewie.
Dabe techniczne urzadzenia:
Opis

Sautel zdjęcia 5.0MP przypadku podczerwieni flash

• Bardzo mały i kompaktowy przypadku zdjęć

• Niezwykłe dobre zdjęcia

• data i czas

Czas zwolnienia • około 1 sek!

• Regulowana czułość

• Okna Czas na zestawie rekordów

• W ciągu dnia 5,0 MP obrazy kolor

• Na nocne zdjęcia, czarno-biały

• W ciemności z niewidzialnym flash podczerwieni,

Zasięg około 8 -12 m z 24 diod IR

• Energooszczędny tryb gotowości

• Statyw wątku

• Obudowa IP 54 z uszczelką i układ uszczelnienia, extra mocne!

• od 1 do 3 zdjęć na ruch

• ... lub 5 -60 sek nagrywania wideo

• 4 lub 8 bateriami AA komórki (tanie)

• Nośnik pamięci SD do 2 GB

• Dostarczane. pasek Restraint, programista, kabel USB, kabel TV

• Skrócona instrukcja obsługi niemiecki

Całkowita masa: 550 g

Ü wymiarach. wszystkie (wys. x szer. x dł.): 14 x 9,5 x 5,5 cm

Niestety urzadzonko takie ma swoja cene, wersja podstawowa kosztuje 249euro.
Jest wersja jeszcze drozsza ona kosztuje 399euro ale zdjecia sa odrazu przesylane na komurke pszczelarza ktury w tym momencie dostaje MMS i wpada na pasieczysko i lapie zlodzieja na goracym uczynku!!!!!.......
Muj koleg jusz zlapal takiego jak widac na zdjeciu!!!!.... zdjecie pokazuje date i czas kiedy zostala dokonana kradziez, a ta lepsza wersaj jak wspomnialem powyzej informuje pszczelarza odrazu na goraco.
Pozdrowienia Krzysztof K :jupi:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2011, 21:35 - ndz 

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:33 - pn
Posty: 84
Lokalizacja: Głubczyce
Krzysztof K,
u nas czyli w Polsce juz byś był przestępcą za upublicznienie wizerunku złodzieja - czyli z ofiary przeistaczasz się w bandytę :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2011, 22:00 - ndz 
I co to urządzonko chodzi na baterie? jaki jest czas pracy? na jakiej zasadzie działa ten monitoring?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2011, 22:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
http://www.pro-optyka.pl/index.php?prod ... rod_id=712

a tu z allegro
http://allegro.onet.pl/listing.php/sear ... %C5%82apka

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2011, 22:59 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Znając życie ,zostanie zwolniony za małą szkodliwość społeczną . Co innego jakby peta rzucił ,to dopiero by go potraktowali z góry .
No ale fakt faktem ,byłoby wiadomo na kogo zwrócić później uwagę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 00:23 - pn 
qq nie o to chodzi bo to sie robi tak jak wiesz kto ci kopnął ule albo jeszcze co innego zrobił
to idziesz do niego do domu , mówisz mu jaka jest sprawa , a że masz dobre serce to mu spłacanie długu rozratujesz ,a jak bedzie miał problem i płacic nie będzie chciał to sie mu obieca ,ze bedzie miał rece i nogi połamane :leży_uśmiech: W przypadku kradziezy uli tez sprawa jasna jak zna sie złodzieja , jak sie nie zna no to wtedy metody operacyjne są wskazane,ale nie o tym chciałem pisać te kamerki były by dobre jakby wiekszą powierzchnie łapały moim zdaniem . Muszę chyba zapytać na forum o podobnej tematyce bo ja się kompletnie na elektronice nie znam bo kupic mozna na wysokie drzewo zamontować ,ale co pozniej z ładowaniem baterii , a jak sie pamiec zapełni zdjęciami no ciekawe w każdym bądz razie . Jakby urzadzenie działało poprawnie to warto wydac 700 czy 1000 zł. niz stracić ule za 10000 zł.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 01:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Wypasiony sprzet!!! Ale jak ustawic to urzadzenie, jesli pasieke stawia sie na plantacji albo w polu, gdzie nie ma drzew ani słupów itd.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 03:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
adidar pisze:
Wypasiony sprzet!!! Ale jak ustawic to urzadzenie, jesli pasieke stawia sie na plantacji albo w polu, gdzie nie ma drzew ani słupów itd.


Ustawić słup na środku pola i przybić tablicę ,, widzę cię,, :śmieję się z ciebie:
Żarty oczywiście , ale kiedyś widziałem w Belgii w sklepie atrapy kamer po 2Euro , gdzie wkładało się baterie i świeciła mała diodka , i teraz dopiero pomyślałem że to nie jest głupia sprawa taka atrapa.

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 21:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Cytuj:
Krzysztof K,
u nas czyli w Polsce juz byś był przestępcą za upublicznienie wizerunku złodzieja - czyli z ofiary przeistaczasz się w bandytę :szok:

i to jest błąd, każdy kto wchodzi w konflikt z prawem powinien tracić wszelkie prawa a u nas nawet największy bandzior może oskarżyć i wygrać sprawę z poszkodowanym, to jest chore

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2011, 21:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wine orzeka sąd, bez tego orzeczenia [jego uprawomocnienia]domniemany przestępca jest osobom niewinną [domniemanie niewinności] po uprawomocnieniu staje się skazanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2011, 00:41 - czw 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Zdzisław pisze:
Wine orzeka sąd, bez tego orzeczenia [jego uprawomocnienia]domniemany przestępca jest osobom niewinną [domniemanie niewinności] po uprawomocnieniu staje się skazanym.


Słyszałem to w telewizji przez kilka lat od naszych polityków .
Kiedy wyrok się uprawomacnia ?. Ano po przedawnieniu sprawy jak dobrze ją pociągnąć , a wtedy pocałujcie go w d..ę.

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2011, 22:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 września 2009, 21:46 - pt
Posty: 74
Lokalizacja: Gliwice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Uprawomocnienie się orzeczenia nie zależy od woli sądu czy pozwanego. Wyrok uprawomacnia się zgodnie z terminami wskazanymi w kodeksie postępowania cywilnego czyli (7 + 14 = 21 dni)

_________________
Pasieka wędrowna ,,INESIJA" PŁAWNIOWICE/GLIWICE i okolice


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 18:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
Koledzy - mieliśmy premiera (co prawda wice) który dopuścił się czynu karalnego (pobił komornika) ...
A wy mówicie o kradzieży uli ...
Sprawa taka że należy używać perswazji (jak kolega KOBER pisał) ale tu jest problem... Jak złodziej będzie miał świadka albo cie nagra tel. komórkowym to masz sprawę w sądzie o groźbę karalną. Niestety albo trzeba być bardziej sprytnym od złodzieja i go trzymać w szachu albo trzeba dobrze zabezpieczyć ule.


Ja mam zamiar w tym roku spać z psem w namiocie :)))

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 19:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Odwłok, Jest u nas na pomorzu region wrzosowy w okolicach Drawska Pomorskiego ( poligon wojskowy czynny) oraz Bornego Sulinowa( teren po bylej rosyjskiej bazie wojskowej - przez lata nie bylo tej miejscowosci na mapie - obecnie sa tam zloty pojazdow wojskowych)
Są to najczystsze tereny wojewodztwa- tam tez zjezdzaja sie pszczelarze z pawilonami oraz przyczepami kempingowymi dla siebie , ew. dla żony lub towarzysza. Teściu mój opowiadał jakie miał przygody, gdy jego ojczulek śp. jezdzil z nim na caly wrzesien - tylko wrzosy, las, ogniska, ryby w poblizu na zmiane, wieczorne rozmowy przy ognisku, spanie w pawilonie, w ktorym nocą pszczoly odparowywaly nakrop. To bylo 20 lat temu. Mowi, ze wiele by dal, by powrocic do tych chwil - mial miesiac wolnego od szkoly i niesamowite przezycia, ktorego nie mialo zadne dziecko. Pszczelarze wieczorami schodzili sie i razem siedzieli przy ogniu posrod tysiecy hektarow wrzosu.
Do dzis wielu z nich na wrzos jedzie razem z pawilonem. Zyczliwosc ludzka jedynie troche sie zmniejszyla i bywaly przypadki spalenia calego pawilona, ktory nie mial opieki. :rolf:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 20:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Borne sulimowo tam sie wychowałem tak troche obok Sypniewo czasy historyczne. ale wrzosu ogrom i jakie prawdziwki piękne jeziora i głowice schowane w lesie i pustka na mapie

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 17:24 - śr 
ja miałem prawdopodobnie wczoraj atak złodzieji w pasiece włamali się do dwóch baraków ukradli dużą butle na gaz z wężem,10 metrów kabla od świateł do trzeciego z pszczołami się nie dostali to weszli pod spód i zdewastowali układ hamulcowy w tym pawilonie :wnerw: była policja po wsi się rozniosło i zobaczymy ale jak złapie przywiże do drzewa na pasiece między pożytkami i poleje syropem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 18:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
konradziu, Pszczolom nic nie zrobili? To chyba jacys zlomiarze. Raz widzialem przy pawilonie taka tablice: Zlodzieju! JEsli chcesz cos ukraść, bo potrzebujesz pieniedzy, to przyjdz do mnie dam Ci pare groszy( tu podano adres i tel), ale prosze nie niszcz mojej ciezkiej pracy...

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 20:31 - śr 
Doznałem szoku jakieś 30min temu dostałem telefon z policji że butla z wężem się znalazła :jupi: i mają sprawce niestety kabli nie udało się odnaleść pewnie opalili i sprzedali miedź, ale najbardziej mnie boli że to łepki z wioski któży "dzień dobry" mi mówili,a wioska 5 domów na krzyż.Wielkie :brawo: za szybkie działanie policji bo myślałem że za 2 miesiące dostane pismo że sprawe umożono spowodu braku wykrycia sprawcy.Uli nie ruszyli


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 23:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
konradziu pisze:
Doznałem szoku jakieś 30min temu dostałem telefon z policji że butla z wężem się znalazła :jupi: i mają sprawce niestety kabli nie udało się odnaleść pewnie opalili i sprzedali miedź, ale najbardziej mnie boli że to łepki z wioski któży "dzień dobry" mi mówili,a wioska 5 domów na krzyż.Wielkie :brawo: za szybkie działanie policji bo myślałem że za 2 miesiące dostane pismo że sprawe umożono spowodu braku wykrycia sprawcy.Uli nie ruszyli


To się ciesz :jupi:
Mnie kiedyś próbował okraść koleś mieszkający dwa domy obok...
Bieda i lenistwo ludzi gnoi...

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 22:57 - śr 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
To przykre koledzy co napiszę. Prawda jest taka, że do ula nie pchają się ludzie nie mający pojęcia o pszczołach, bo oni się boją pożądlenia. W większości przypadków to są pszczelarze i z pobliskiej okolicy.

Taki sprzęt zręcznie ukryty, po zrobieniu zdjęć i rozmowie z takim delikwentem załatwia się temat, bez policji - facet szybko zwraca co zabrał /ukradł/ i prosi aby tematu nie nagłaśniać, bo pszczelarze to nie są raczej ludzie bezrobotni.

Trzeba takiego gościa nakryć, bo będzie łaził po wszystkich pasiekach.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2011, 15:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Sezon rozpoczęty również przez pseudo pszczelarzy tych co czychają na naszą ciężką pracę. Podzielcie się proszę sposobami zabezpieczenia uli od kradzieży. Przesyłam ciekawą stronę:
www.gdziejestdziecko.pl można za pomocą tej strony namierzać telefon GSM wsadzając telefon do ula lub wykorzystując takie urządzenie mhttp://allegro.pl/mini-podsluch-lokali ... ?source=oo możemy zlokalizować nasz skradziony sprzęt i złapać złodzieja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 16:52 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Jeszcze raz zamieszczam link źle mi się skopiowało http://allegro.pl/mini-podsluch-lokaliz ... ?source=oo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 17:07 - pt 
"Wbudowany akumulator pozwala na czuwanie nawet do 10-14 dni"

Co 14 dni trzeba ładowac to urządzonko zeby działało?


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2011, 17:46 - pt 
rever pisze:
Sezon rozpoczęty również przez pseudo pszczelarzy tych co czychają na naszą ciężką pracę. Podzielcie się proszę sposobami zabezpieczenia uli od kradzieży. Przesyłam ciekawą stronę:
www.gdziejestdziecko.pl można za pomocą tej strony namierzać telefon GSM wsadzając telefon do ula lub wykorzystując takie urządzenie mhttp://allegro.pl/mini-podsluch-lokali ... ?source=oo możemy zlokalizować nasz skradziony sprzęt i złapać złodzieja.

Nie powielaj tematu, bo i tak już na forum nie można się połapać. TUTAJ... jest temat zabezpieczania uli przed kradzieżą.

(do admina-przenieś wpisy do odpowiedniego działu)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 11:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Sprawdziłem jak działa namierzanie za pomocą portalu gdziejestdziecko.pl i dość fajnie to wygląda niestety nie jest tak dokładne jak za pomocą lokalizatora GPS dokładność do 600 metrów co w mieście daje setki domów, ale kto trzyma pasiekę w mieście? nawet takie orientacyjne położenie może uratować naszą ciężką pracę. Portal działa bardzo fajnie za pomocą jednego przycisku na mapie google pokazuje mi się lokalizacja uli, koszt około 11zł za 60 lokalizacji więc myślę że warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 16:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Za jakieś 2/3tyś zł na podstawie laptopa ładowanego ładowarka słoneczną można zrobić monitoring na kilka kamer, do tego można podpiąć wagi usb pod każdy ul i wszystkie interesujące informacje które potrzebujemy mamy na stronie internetowej wraz z poglądem, Można też zaprogramować komputer by wysyłał sms, i nagrywał kiedy wykryje ruch. Ba nawet można zainstalować na pasieczysku głośnik i z domku do złodzieja przemówić, o ile będziemy akurat przy jakimś komputerze. Do tego trzeba doliczyć jakieś 30zł co miesiąc na abonament za internet gprs. I inne bajery jakie potrzebne można podpiąć jak higrometr w każdym ulu czy ogólny na zewnątrz itp itd. Jest do zrobienia Panowie :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 17:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
no i zostawią ule a ukradną system zabezpieczeń :haha:

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 17:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Hahaha :haha:

PS: Powiesisz wysoko na drzewie taką skrzynkę i mogą próbować doskoczyć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 17:18 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
To drzewo zetną. :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 17:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Poddaje się Panowie :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 17:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
każde zabiezpiecznie

Diesel- pisze:
Jest do zrobienia Panowie


:haha: :haha: :haha:

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2013, 16:42 - śr 

Rejestracja: 15 kwietnia 2013, 15:37 - pn
Posty: 56
Lokalizacja: Krzeszów k. Żywca
Ule na jakich gospodaruję: korpus wielkopolski
Fotopułapki mogę załatwić w dobrych cenach, niższych niż detaliczne na tej stronie: http://sklep.rettpol.com.pl/385,Kamery_GSM,550,EKO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji