FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 11:45 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 kwietnia 2008, 22:25 - śr 
Witam!!!! :D Jestem na etapie budowania uli , w domu boazeri ubywa a ule rosną jak na drożdzach są już prawie trzy 10 ramkowe korpusy Wielkopolskie z półnadstawką. Chciał bym się poradzić ba mam na myśli połączyć myśl twórczą P. Junga i P. Mazurka pułapkę wraz z wielofunkcyjną dennicą. Stąd moje pytanie czy jest sens tej konstrukcji czy poprostu wykonać standardową dennice????
Pozdrawiam :lol:


Na górę
  
 
Post: 03 kwietnia 2008, 09:21 - czw 

Rejestracja: 18 listopada 2007, 21:39 - ndz
Posty: 20
Lokalizacja: Krynica Zdrój
Kolego "Marcinnike"
Idea połączenia funkcji dennicy zawierającej pułapkę na warrozę jak i pozostałe funkcje lansowane przez pana Mazurka jest jak najbardziej słuszna. Główna i najbardziej efektywna walka z warroa rozgrywa sie na dennicy. I tam też można wiele pszczołom pomóc w sposób najmniej inwazyjny. Znaczy to że dokonane przy pomocy wysokiej dennicy zabiegi lub obserwacje najmniej naruszają porządek w ulu co z kolei nie powoduje
tak ujemnych skutków ingerencji w rodzinę jak przeglądy związane z rozbieraniem gniazda. Dobrze przemyślana dennica może być jednym z najważniejszych elementów ula. Przy zachowaniu odpowiedniej jej wysokości, najlepiej wykonać jedno oparcie na którym będą opierać się wkładane według potrzeby poszczególne wymienne elementy funkcji jakie powinna w danym okresie spełniać. Unikać należy wsuwania poszczególnych elementów w rowki gdyż utrudniają one wymianę elementów wtedy gdy pszczoły te elementy pokitują a niektóre elementy mogą zpuchnąć z powodu wilgoci jaka na dennicy najszybciej się pojawia. Mogą to być takie elementy jak, poławiacz pyłku , czy pułapka na warrozę , lub jeszcze inne związane np. z potrzebą uzupełnienia pokarmu.
Chętnie obejrzeli byśmy rozwiązania jakie się koledze uda wykonać . Ja ze swej strony obiecuję że także umieszczę na forum zdjęcia najnowszej konstrukcji nad którą obecnie pracuję.
Setrdecznie Pozdrawiam.

_________________
www.berest.pl - Pozdrawiam Czesław J.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2008, 21:14 - ndz 
Witam!! Szanowny panie Czesławie nie spodziewałem się ze to właśnie pan mi odpisze, Sadze ze moim konstrukcją i tak będzie daleko do pańskich rozwiązań ale oczywiście jak tylko ukończe umieszce zdjęcia. Ale korzystając z faktu ze moje ule nie są jeszcze ukończone prosił bym o jakąś podpowiedz może zdjęcie pana nowej konstrukcji bo jeszcze jest czas na zmiany Pozdrawiam


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji