FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 06 czerwca 2024, 00:01 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 stycznia 2012, 10:56 - sob 

Rejestracja: 29 lipca 2011, 20:49 - pt
Posty: 123
Lokalizacja: Częstochowa
witam jak w temacie co sadzicie na temat tych uli http://www.otostrona.pl/drewmax/index.php cena za kompletny ul jest podana 180 zł myśle ze to jest dobra cena


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 12:02 - sob 
Co oznacza kompletny??? I z czego jest zrobiony w środku i na zewnątrz (zdjęcie to jedno a produkt do sprzedaży to drugie).

Na dzień dzisiejszy nie widzę możliwości aby ktokolwiek wykonał drewniany ocieplony ul za kwotę mniejszą niż 200 zł, chyba że robi to charytatywnie po kosztach :)


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
polskipszczelarz pisze:
Na dzień dzisiejszy nie widzę możliwości aby ktokolwiek wykonał drewniany ocieplony ul za kwotę mniejszą niż 200 zł, chyba że robi to charytatywnie po kosztach :)


Zgadzam się w 100%. Ja w tej chwili robię ule dla siebie 1 korpus + 3 nadstawki wielkopolskie. I jak bym miał to sprzedawać to według mnie uczciwą ceną było by 280 - 300 zł.

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:32 - sob 
Koledzy to opis ze strony tylko jakoś nie chce mi się w to wierzyć za tą cenę.

cytuję

"Wykonujemy drewniane ule wielkopolskie. Są one produkowane z przesuszonego litego drewna jodłowego, ramki z drewna sosnowego.

Ule są starannie wykonane, solidnie zbijane i skręcane o mocnej konstrukcji. Jedne z najlżejszych na rynku- doskonałe do przewozu.

W skład ula wchodzi

-dennica

-korpus duży

-daszek pokryty blachą alucynkową

-daszek zwykły

-podkarmiaczka

-powałka

-ramki hofmanowskie

-ramki zwykłe

-beleczki odstępnikowe.

Dennica wykonana jest z podwójnej boazerii i posiada dwa wyloty letni i zimowy. Korpusy ocieplone są styropianem o grubości 3 cm, obite boazerią, posiadają dodatkowe otwory( służące do przegonek lub wentylacji) .

Daszek również posiada otwory wentylacyjne, jest wyciszony, a na wierzchu pokryty jest blachą alucynkową. Ramki zwykłe i hofmanowskie są czopowane, posiadają też otwory na drut.

Ule można dowolnie komponować według życzenia klienta.

Jesteśmy nowopowstałą firmą produkującą ule, ale od pokoleń prowadzimy pasiekę , dlatego znamy potrzeby pszczół!"


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:43 - sob 
cieply pisze:
polskipszczelarz pisze:
Na dzień dzisiejszy nie widzę możliwości aby ktokolwiek wykonał drewniany ocieplony ul za kwotę mniejszą niż 200 zł, chyba że robi to charytatywnie po kosztach :)


Zgadzam się w 100%. Ja w tej chwili robię ule dla siebie 1 korpus + 3 nadstawki wielkopolskie. I jak bym miał to sprzedawać to według mnie uczciwą ceną było by 280 - 300 zł.

Dokładnie robię sobie w tej chwili kilka uli jedne ocieplane i drugie jak już pokazałem i jeżeli by mi ktoś chciał płacić to nie mniej jak te właśnie 280-300 zł /szt
Jeżeli ktoś robi z odpadów czy boazerii 3 gatunku to cena może być niższa ale ja bym takiego ula za darmo nawet nie chciał i jeszcze jedno boazeria bita zszywkami to chyba niewiedza lub wielkie nieporozumienie producenta


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:46 - sob 

Rejestracja: 29 lipca 2011, 20:49 - pt
Posty: 123
Lokalizacja: Częstochowa
dennica dwa korpusy 10 ramek oraz daszek pokryty blacha 180zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:50 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
BoCiAnK pisze:
jeszcze jedno boazeria bita zszywkami to chyba niewiedza lub wielkie nieporozumienie producenta


Dlaczego.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 16:57 - sob 
Odnowiciel pisze:
BoCiAnK pisze:
jeszcze jedno boazeria bita zszywkami to chyba niewiedza lub wielkie nieporozumienie producenta


Dlaczego.
Pozdrawiam.

Bo zszywka przerdzewieje to raz , po drugie zszywki nie posiadają ząbków sa gładkie a boazeria nawet sucha jak wiór ma tendencję do paczenia i wyjmie zszywkę
jeżeli już się chce szybko zbijać to pistoletem i gwoździami te mają zaczepy jak pszczele żądło szybciej boazeria pęknie niż tego gwoździa wyciągnie :wink:


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 17:16 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Bogdan co za bajki opowiadasz zszywki prawie wszystkie są żółte i nie rdzewieją ( przynajmniej ja takich używam) a co do wyciągania to zależy jaką długość zastosujesz i przede wszystkim od zszywek klepki nie pękają
Ale jak się ma gwożdziarke a nie zszywacz to nie ma co krytykować.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 17:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
No właśnie tez uważam że zszywki są słabsze, jednak wszystkie ule które dotąd kupiłem z rożnych źródeł (m. in. Łysoń, Sułkowski) są nimi zszywane. Dlaczego? Może jednak nie są takie złe, skoro wszyscy potentaci na rynku tak robią?

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 17:59 - sob 
Odnowiciel pisze:
Bogdan co za bajki opowiadasz zszywki prawie wszystkie są żółte i nie rdzewieją ( przynajmniej ja takich używam)

To że Żółte to nie znaczy że nie rdzewieją no może nie za dwa dni czy miesiąc Nie opowiadaj że nie widziałeś zacieków rdzawych na drewnie no chyba że malujesz farbami znajdę zdjęcie to Ci pokażę
Odnowiciel pisze:
od zszywek klepki nie pękają

przecież nie napisałem że klepki pękają od zszywek tylko od zmian atmosferycznych widziałem ule co wyglądają jak kaloryfer panelowy co tak są pogięte klepki źle przybite
Odnowiciel pisze:
Ale jak się ma gwożdziarke a nie zszywacz to nie ma co krytykować.

No wybacz ale jak się chce zarobić to i trzeba za inwestować
Takie klepki równomiernie można przybijać Trackerem i 20- 25mm zszywkami chciałbyś takie ule ??????


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 18:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 listopada 2010, 16:55 - sob
Posty: 343
Lokalizacja: Rozterk
Ule na jakich gospodaruję: WP i WLP
Ja tez teraz robię nadstawki do WLK, ale używam wkrętów , taka tam mało seryjna produkcja
ObrazekObrazekObrazek
Na pierwszym zdjęciu widać dennicę, jeszcze nie skończoną. :wink:

_________________
„Paście się pszczółki po rozkosznej łące póki wam służą dni lata gorące. Wasz brzęk rozkoszny nikogo nie nudzi. Lepiej być z wami, niźli pośród ludzi.”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 18:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Na zdjęciu wszystko jest ładne ,nie wiadomo jak w praktyce by to się sprawowało komu się podoba to nich wypróbuje cen niska każdy widzi co bierze .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 18:20 - sob 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Oferta jest przedstawiona z jednym korpusem( może korpusy i pół korpusy dodatkowe wyrównują cenę zestawu?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 18:55 - sob 
Myślę że ważniejsze od tego czym są zbijane korpusy jest to aby dodatkowo były klepki przyklejone do ramy, ja tak robię i jak dotąd nic się nie wypacza.


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 19:13 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Panowie towar może i OK, ale jak się chce wejść na rynek to na początek trzeba zejść z ceny nawet z początku puścić po kosztach, i jak klienci sprawdzą i rozreklamują towarek to cenę puzniej można dzwignąć w góre.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 19:22 - sob 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Na zdjęciach z tej oferty widać, że deska boazeryjna nie ma więcej grubości niż 10 - 12 mm, więc nie widzę powodu aby wybrzydzać, że będą występować takie naprężenia żeby zszywki wyciągało. Większość producentów oferuje zszywki ocynkowane, przynajmniej ja innych nie spotkałem więc nim te zszywki przerdzewieją to pewnie drewno zgnije. I jeszcze jedna sprawa - ciekawe czym zbijano ule klepkowe kiedy nie było gwoździarek i gwoździ zbudowanych niczym żądło pszczele. Jakoś nie spotkałem wtedy gwoździ 5 calowych, żeby je listwa boazeryjna nie wyciągała. Kolego ulik 77 - wkręt oczywiście pomysł dobry, tylko przemyśl czy jeden wkręcony na środku zapobiegnie przed tzw. korytkowaniem się listew. Ponieważ Twoje klepki mają grubość min. 15 mm (tak przypuszczam) lepiej chyba byłoby dać po dwa wkręty lub po jednym ale nie na środku a od strony pióra. Jeżeli uważasz, że będzie dobrze, to oczywiście Twój wybór.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 20:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Bez watpienia wkrety sa chyba najbardziej solidnym mocowaniem.
Zszywki czy gwozdzie (do gwozdziarki) sa tak samo galwanizowane i dosc trwale.
To nie te czasy, kiedy to wszystko bylo z tzw. 'czarnej stali' - rdzewnej.
Zszywka zdecydowanie lepiej trzyma od gwozdzia, musi byc tylko odpowiedniej dlugosci w stosunku do grubosci deseczek.

Dobrze ustawiony zszywacz tak wbije zszywke, ze jej tak latwo nie wyciagniemy, predzej deseczka sie polamie.

Ale duza role odgrywa tez rodzaj i jakosc drewna oraz odpowiednie jego dobranie, jesli bowiem beda to jakies odpady, a rysunek sloja 'pokrecony' i jeszcze seki, to nie ma mocnych, drewno pod wplywem zewnetrznych warunkow atmosferycznych po pewnym czasie powypacza sie, popeka, itd. - i nie ma tu sobie czego tlumaczyc, bo to jasne. Wowczas ani wkrety, ani gwozdzie, ani zszywki tego nie wyprostuja ani nie utrzymaja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 21:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Oferta tej firmy

Wykonujemy drewniane ule wielkopolskie w skład których wchodzi:
-dennica niska 40 zł
-korpus duży 45 zł
-1/2 korpusu 35 zł
-daszek drewniany pokryty blachą alucynkową 50 zł
-daszek drewniany bez blachy 35 zł
-podkarmiaczka powałkowa 20 zł
-podkarmiaczka ramkowa 15 zł
-powałka 20 zł
-ramka hofmanowska 1,60 zł za szt
-ramka zwykła czopowana 1,40 zł za szt
-ramka ? zwykła czopowana 1,20zł za szt
-ramka ? hofmanowska czopowana 1,30zł za szt
-beleczki odstępnikowe 10 zł za 50 szt
-stojak pod ul 12 zł za szt
-zatwór ocieplony 10zł
-rojnica (ul odkładowy 8- ramkowy) 90 zł
Komplet ula ( dennicy,2 korpusów,daszek) to tylko 180 zł!
Nie zwlekaj zamów już dziś!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Zakład Stolarski DREW MAX
Anna Wszołek
38-245 Czermna 207 tel.535414790, 518622375
e-mail: aniawojt207@interia.pl

www.otostrona.pl/drewmax


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 21:49 - sob 
Nie jest tak pięknie ul w składzie:
dennica 40
2X korpus gniazdowy 90
1X 1/2 korpus 35
daszek 50

cena za zestaw 215 zł


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2012, 21:47 - pn 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
Powiem że też robię ule na własny użytek i te nie są wcale drogie mi wychodzi około 150zł za ul plus robocizna a zrobienie takiego ula trochę czasu zajmuje. Ale w tym roku obniżyłem koszty bo boazerje dałem tylko od środka na zewnątrz dałem osb 12mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 19:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
Witam dorzuce swoje parę słów,
jak ktoś wspomniał zdjęcia to jedno a zakup to drugie często si zdarza że robi sie do fotografii idealne egzemplarze a później robi się jak leci. Licząc wszystkie koszty ( majac swój las tak jak ja ) robiąc ul WP z ramkami 20 ramek plus nadstawka kosztuje mnie 190 zł licząc wszystko takie jak ciecie drewna trak przewóz drewna prąd do heblowania ciecia malowanie papa gwoździe zszywki płyte do wewnątrz styropian nie licząc swojej robocizny ... To ja nie wiem jak ktoś za 180 zrobi nie licząc swojego zysku ...

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 20:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Wszystkie materiały poniżej 100 zł na ul korpus z 3 półnadstawkami, daszek pokryty blachą, dennica z siatką alu. Zejdę z kosztów bo niepotrzebnie hebluję deskę cal na 1cm a mogę ją przecież na taśmówce przeciachać na pół :) i dopiero wrzucić w grubościówkę. Także też uważam że 280 zł to uczciwa cena.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 23:06 - pt 
A ja mam na zbyciu z 10 egzemplarzy uli WLKP w składzie dennica osiatkowana + 2 X korpus gniazdowy + 1/2 korpusu + daszek kryty papą termozgrzewalną za 235 zł/szt.


Na górę
  
 
Post: 14 lipca 2012, 07:19 - sob 
polskipszczelarz pisze:
uli WLKP w składzie dennica osiatkowana + 2 X korpus gniazdowy + 1/2 korpusu + daszek kryty papą termozgrzewalną za 235 zł/szt.
Kupiłem jeden taki właśnie od kol. polskipszczelarz w tym roku, wczoraj przesiedliłem do niego jedną z rodzin. Mogę powiedzieć tylko tyle, że wykonanie super a cena warta jakości. :brawo: :wink:


Na górę
  
 
Post: 26 czerwca 2013, 14:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
ja do tej pory zrobiłem 10 uli sam ale coraz bardziej boję się piły mimo że ma profesjonalną makitę

Teraz zamierzam zamówić 6 uli z Czermnej ponieważ widziałem jeden i był ok, jak dla mnie. Ma ktoś jakieś doświadczenia z ulami z CZERMNEJ ?
Albo jakiś inny dobry producent z tarnowa i okolic ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2013, 20:39 - śr 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 384
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
vitara - z okolic Tarnowa to trafiłeś pod właściwy adres. Ja kupiłem w tym roku korpusy i daszki od tego producenta z Czermnej. Korpusy i daszki bardzo ładnie i starannie wykonane. Mnie się udały, natomiast dennice osiatkowane sam robiłem, bo wykombinowałem z możliwością poławiania pyłku.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 czerwca 2013, 15:45 - sob 

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 22:18 - czw
Posty: 86
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam.
Ja też kupiłem w Czermnej ule i jestem z nich zadowolony . Przy zakupie na miejscu zawsze można rzucić okiem na ule i w razie czego bez problemu wymieniają .
Według mnie można śmiało kupić u tego producenta ule , ale to tylko moje zdanie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji