FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 00:41 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 23:52 - śr 

Rejestracja: 09 lipca 2009, 20:37 - czw
Posty: 198
Lokalizacja: Lubartów
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Właśnie czegoś takiego szukałem, dzięki. Prosta budowa i funkcjonalność. Właśnie coś takiego mam w planach dla swoich dadantów tylko brakowało mi kilku zdjęć żeby sobie to w całości wyobrazić. Teraz kończę robić daszki i biorę się za dennice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 12:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Planuje kupic siatke do dennicy - ale tez taka ktora bedzie sluzyla do polawiacza pylku .
myslicie ze taka siatka sie nadaje ?? http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-psz ... 08104.html

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 12:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Trajanus pisze:
Planuje kupic siatke do dennicy - ale tez taka ktora bedzie sluzyla do polawiacza pylku .
myslicie ze taka siatka sie nadaje ?? http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-psz ... 08104.html



kupiłem ostatnio tą siatkę, jest ok, lepsza by była ta 1mm ale mnie osobiście nie stać zeby dac 450zł za 10mb siatki dlatego kupilem ta po 15zł/mb

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 12:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Dlatego sie pytam bo ta 1mm jest ponad 3 krotnie drozsza,

dzieki za info

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:15 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Cytuj:
Siatka jest w rolce o szerkości 100cm.
Aukcja Dotyczy 1 metra bieżącego/kwadratowedo 100cm x 100cm - 50zł/mb

Siatka jest w rolce o szerkości 416mm.
Aukcja Dotyczy 1 metra bieżącego 100cm x 41,6cm - 15zł/mb


Z pierwszej można zrobić 9 formatek czyli 5.5 zł za sztukę a z drugiej 3 formatki czyli 5zł Dodać 50gr na sztuce by mieć troszkę mniejszą (wystarczającą) ale grubszą wg mnie warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
swiwojtek , jak policzyles te 9 formatek ?? jakby nie patrzec druga jest prawie polowa pierwszej . formetek do jakiej dennicy ?

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:42 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Liczę po 33x33cm Takie wymiary mam ja i adidar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 13:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Jasne, ja sie sugerowalem ze siatka musi pokryc kopletnie cale dno.

Czy siatka powinna pokrywac cale dno ? czy jest mozliwe ze ramka do ktorej bedzie przyczepiona bedzie miala np po 3-4 cm po bokach ??

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 14:00 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
wedle fantazji, oczywiście im większa powierzchnia siatki tym lepiej dla warrozy :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 14:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
33x33 optymalna wielkosć formatki dziś odebrałem własnie 3mb 1mm grubości.tej 0,5 mm moim zdaniem nie warto. Bedzie się wyginała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 14:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
cholera.za pozno. w poludnie zamowilem.

czy 0.5 mm to tylko roznica (albo az rozniaca) w grubosci drutu czy tez w wielkosci oczek ??

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 14:39 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Chodzi o grubość siatki (jest ona cięto ciągniona a nie pleciona czyli nie jest z drutu) Trzeba by sprawdzić jak się zachowuje w obecności palnika przy opalaniu dennicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 15:15 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Trajanus, zadzwoń i odkręc sprawę .Ta 1mm grubości jest droższa ale sztywniejsza i dobrze zachowuje sie przy palniku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 15:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Dzieki za rady, jednak sprzdawca z allegro owej siatki to zdecydowanie inna firma niz Lyson (ktory od 8 dni nie moze zrealizowac zamowienia) . 40 minut temu dostalem powiadomienie z UPS ze paczka do mnie podażą i bedzie jutro.
no coz.. pocwicze z ta siatka.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 16:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ja kupilem 1mm i 0,5mm. Ta ciensza jest w zupelnosci wystarczajaca na dennice chociaz cenowo to wychodzi podobnie wiec lepiej wytrzymalsza kupic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 17:58 - czw 

Rejestracja: 13 lipca 2009, 22:16 - pn
Posty: 148
Lokalizacja: Dolne Powiśle, Malbork
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, Ostrowskiej
Ja niedawno też zamówiłem sobie siatkę 0.5 mm o której wspominacie wyżej. Dostawa była rzeczywiście ekspresowa, bo na drugi dzień od złożenia zamówienia. Wybrałem tą siatkę ze względu na to, że jest łatwiejsza w obróbce, łatwiej przyciąć i powyginać.
Dzisiaj byłem na pasiece w celu ocieplenia dennic i zmieniłem opinię na temat tej siatki. :do bani: Dennica z taką siatką była całkowicie uszkodzona, siatka pocięta i powyginana , a w środku ula spustoszenia poczynione przez jakiegoś gryzonia (może kuna). Była to jedyna dennica z tą cieńszą siatką i akurat ona została zniszczona. W pozostałych, gdzie była siatka 1 mm było w porządku. Zastanawiam się więc czy warto do nowych dennic to montować. :smutny:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 18:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Jestem zdania, ze jak cos sie robi to raz a porzadnie. Dlatego siatka ktora przedstawilem zostala sprawdzona przeze mnie i Wojtka przez ostatni rok. Dzis nie widac roznicy miedzy nowa a ta jednoroczna. Polecam robic formatki 33x33. Rama z taka siatka jest sztwyna i napewno sie nie wygnie nic, ani zadne zwierze futerkowe nic nie zrobi przez nia.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 21:36 - pt 
http://www.lyson.com.pl/p3028424_.html
Czy taka siatka jest warta zainteresowania?Może ktoś z forumowiczów stosował taką siateczkę .Wygląda masywnie bo ma obramowanie. :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 22:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Moja siatka dotarla. eeeeeee....coz moge powiedziec. obejzalem ja dokladnie i mam faktyczni nie wiem czy wytrzyma ona dwa sezony.w poniedzialek zamowie 1mm i zobaczymy jak za rok beda wygladaly obydwie.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 22:19 - pt 
Trajanus pisze:
Moja siatka dotarla. eeeeeee....coz moge powiedziec. obejzalem ja dokladnie i mam faktyczni nie wiem czy wytrzyma ona dwa sezony.w poniedzialek zamowie 1mm i zobaczymy jak za rok beda wygladaly obydwie.

Napisz jaka siatka ,żeby było dla wszystkich jasne ,jakiej siatki nie kupować. :nonono:
Wklej link ,którą siatke kupiłeś.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2011, 22:20 - pt 

Rejestracja: 19 listopada 2008, 17:49 - śr
Posty: 20
Lokalizacja: miastko
Mam małe pytanie tak przy okazji bo jestem w trakcie budowy poławiaczy pylku .
Czy ta siatka nadaje sie czy jest odpowiedni wymiar oczek tak żeby obnóże przez nie przeleciało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2011, 00:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Marek Podlaskie, Kolego gdybys czytal poprzednie posty to bys wiedzial o jakiej siatce mowa

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2011, 09:20 - sob 
adidar pisze:
Marek Podlaskie, Kolego gdybys czytal poprzednie posty to bys wiedzial o jakiej siatce mowa

:czatownik: :pl: Już wiem ,już wiem ,już wiem .Dużo mi pomógł Twój post :thank: :thank:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 16:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Tak wyglądają dennice wykonane przeze mnie. Opierałem się głównie na Waszych opisach i doświadczeniach. Obrazek
Więcej zdjęć z budowy moich dennic można obejrzeć pod tym linkiem:
https://picasaweb.google.com/1133739691 ... buCo8y6Wg#


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 20:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
zbychu230, extra dennica. NA fotkach nie dopoatrzylem sie , w jaki sposob bedzie z tylu zamykana dennica, jesli bedziesz chcial tylko na siatce zostawic? Bo z tego co widze to zamkniecie dennicy jest polaczaone z wkladka dennicowa?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
adidar, jeśli zostanie na samej siatce to nie będzie z tyłu zamknięcia - jest niepotrzebne...ramka siatki jest tak dopasowana, że nic się nie przedostanie. Można ewentualnie dorobić dodatkowa klepkę aby zasłonić tylny otwór, ale wydaje mie sie, że to jest niepotrzebne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:19 - ndz 
zbychu230 pisze:
Tak wyglądają dennice wykonane przeze mnie. Opierałem się głównie na Waszych opisach i doświadczeniach. [url=http://images39.fotosik.pl/685/4c0c026905cce702med.jpg]Obrazek[/URL]
Więcej zdjęć z budowy moich dennic można obejrzeć pod tym linkiem:
https://picasaweb.google.com/1133739691 ... buCo8y6Wg#

Zbychu dla mnie super fotki i super dennica. :brawo: Powiedz do jakiego ula jest ta dennica i jaki format masz siateczki.Gratulacje .Wreszcie fotki są zrobione tak ,że już każdy będzie wiedział jak zrobić dennicę :piwko: .Ja robię dadanta 12 ramkowego i zamówiłem dziś siateczkę 1 mm.Zobaczymy jak wyjdzie.Tu jest opisane ,że można zrobić format 33x33 ,ale ja myślę,żeby był trochę większy format ,tak jak u Ciebie na cały ul :piwko: :piwko:
I jakiej siatki używałeś.Tej z allegro ?
P. s A jaką masz odległość od dolnej beleczki do siatki dennicy?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Ule, które robie to wielkopolskie stojaki. Odległość siatki od dolnych krawędzi beleczek wynosi u mnie dokładnie 3cm, jeśli obrócę siatkę odwrotnie, np na zimę to odlegość zwiększy sie o 2cm i będzie wynosiła 5cm, ale wtedy łatwiej będzie wyciągnąć siatkę z ewentualnym osypem. Odległość ramek do ocieplonej płyty dennicowej wynosi 7cm.
Wymiary zamontowanej siatki to 42 X 42cm i jest to ta sama siatka z allegro o której wcześniej wspominali koledzy....grubość 1mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
zbychu230, jesli klepka zamykajaca to tylko po to, aby podczas wedrowki siatka sie nie wysunela lub aby deszcze nie zaciekal i nam materialu od wewnatrz nie zalatwial.
ogolnie widze ze dennica przemyslana

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 21:00 - śr 
Dziś otrzymałem zakupioną siatkę w Netpolu. Nie wiem jaka jest 0,5 mm ,ale ta 1 mm jest super.Warto zapłacić troszkę drożej i mieć grubszą siatkę . Jak nawet wyjdą tylko 4 sztuki to i tak cena 15 zł z wysyłką .A przecież może być format 33x33 i wtedy jest 6 szt. :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 21:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Marek Podlaskie, a z jakiego arkusza tyle wyliczyles? bo jesli to jest 1 m kwadratowy, to masz 9 formatek po 33cm

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 21:08 - śr 
adidar pisze:
Marek Podlaskie, a z jakiego arkusza tyle wyliczyles? bo jesli to jest 1 m kwadratowy, to masz 9 formatek po 33cm

Zgadza się ,ale w kompie jak wbijam 9 to mi wyskakuje 6 :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2011, 13:47 - ndz 
Trajanus pisze:
Jasne, ja sie sugerowalem ze siatka musi pokryc kopletnie cale dno.

Czy siatka powinna pokrywac cale dno ? czy jest mozliwe ze ramka do ktorej bedzie przyczepiona bedzie miala np po 3-4 cm po bokach ??

Właśnie ja też chcę się podpiąć pod to pytanie. Kupiłem siatkę 1 mm i zrobiłem ramy do siatki. Lecz wyszedł większy wymiar niż 33x33 ,ponieważ pomyślałem podczas robienia ramy ,że im większa , tym lepsza szeroka siatka. Niby od warozzy tak ,ale może jednak skoro wyjdzie z 1m kwadratowego 9 siatek to lepiej zrbic mniejsze z oszczędnością siatki. Ale może też nie warto oszczędzać.Ramę mogę jeszcze poprawić .
I jeszcze jedno pytanie :czatownik:
JAK ZIMUJECIE SWOJE PSZCZÓŁKI NA SIATCE TYLKO,czy też zakładacie wkładkę. :szok: Bo teść zadał mi pytanie o zimno ,a w szczególności chodziło mu o PRZECIĄG i powiew wiatru i nie za bardzo wiedziałem co mu powiedzieć.Jemu nie wchodzi w głowę ,że pszczoły mogą tak zimować. :piwko:


Na górę
  
 
Post: 13 marca 2011, 19:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Marek Podlaskie pisze:
Trajanus pisze:
Jasne, ja sie sugerowalem ze siatka musi pokryc kopletnie cale dno.

Czy siatka powinna pokrywac cale dno ? czy jest mozliwe ze ramka do ktorej bedzie przyczepiona bedzie miala np po 3-4 cm po bokach ??

Właśnie ja też chcę się podpiąć pod to pytanie. Kupiłem siatkę 1 mm i zrobiłem ramy do siatki. Lecz wyszedł większy wymiar niż 33x33 ,ponieważ pomyślałem podczas robienia ramy ,że im większa , tym lepsza szeroka siatka. Niby od warozzy tak ,ale może jednak skoro wyjdzie z 1m kwadratowego 9 siatek to lepiej zrbic mniejsze z oszczędnością siatki. Ale może też nie warto oszczędzać.Ramę mogę jeszcze poprawić .
I jeszcze jedno pytanie :czatownik:
JAK ZIMUJECIE SWOJE PSZCZÓŁKI NA SIATCE TYLKO,czy też zakładacie wkładkę. :szok: Bo teść zadał mi pytanie o zimno ,a w szczególności chodziło mu o PRZECIĄG i powiew wiatru i nie za bardzo wiedziałem co mu powiedzieć.Jemu nie wchodzi w głowę ,że pszczoły mogą tak zimować. :piwko:




Witam


Od 25 lat zimuje pszczoly na otwartych dennicach, jak narazie nie bylo problemu z zimowla czy brakiem pokarmu, wrecz przeciwnie te na osiatkowanych mialy wiecej pokarmu na wiosne niz te w ulach ocieplonych z pelna dennica!!!!!........ napewno wszyscy beda pytac jak to jest mozliwe???..... bardzo prosta przyczyna, pszczoly w ulach nie ocieplonch i na siatce zimuja lepiej klab zimowy jest bardziej sciesniony, mniej ruchu w ulu wczesniej zawiazuja klab zimowy ktury jak wiadomo zurzywa mniej pokarmu niz przy luznej zimowli w cieplych ulach gdzie zimowla jest niespokojna i czasami matki czerwia co powoduje zwiekszone zurzycie pokarmowe i produkcje pary wodnej, a jak wiadomo wilgoc w ulu skraca zycie zimujacych pszczulek.
Mozna by pisac bes konca, ale moze jakies konkretne pytania pszczelarzy przyczynia sie do rozwiania co niekturych niedomuwien odnosnie dennic osiatkowanych i uli nie ocieplonych z pojedynczej deski.
Zimuje na dwuch korpusach i 20 ramkach, dennica niska osiatkowana, rodziny zdrowe i zawsze maja sucho w ulach, nigdy nie mialem splesnialych palstruw bocznych i nie zwezalem gniazd do zimowli zawsze pelna obsada plastruw.
Na wiosne czyli tak na poczatku kwietnia jak matka jusz intensywnie czerwi w gurnym korpusie gdzie jest cieplo, wtedy usuwam dolny korpus a gniazdo stawiam na denicy i na gure odrazu magazyn z suczem albo weza i w ten sposub co roku wymieniam w pasiece 50% plastruw na nowe. ( Higiena w ulu i Pasiece)
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2011, 20:22 - ndz 
Krzysztof dzięki,ale chciałbym wiedzieć konkretnie jak należy zastosować dennicę osiatkowaną.Bo piszesz o dwóch korpusach i czy to są dwa korpusy z pszczołami ,czy też jak inni sugerują ,pod korpus dodają PUSTĄ NADSTAWKĘ z kilkoma ramkami. I stą moje pytanie konkretne jak zazimować rodzinę.
Np.Mam ule dadanty ,12 ramkowe.Dennica wysoka ok 12 cm osiatkowana.Układam gniazdo na zime i ??????????? i
Czy stawiam korpus z pszczołami na dennicę tylko osiatkowaną ,czy też daję nadstawkę na dennicę i dopiero korpus.To jest moim zdaniem .I kiedy daję ewentualnie wkładkę ,bo z tego co wyczytałem to zimuja pszczoły na dennicy ,a wkładka po pierwszym oblocie i ocieplenie gniazda. :czatownik:
P.s Czy Twoje 2 korpusy to są z pszczołami ? czy podłożony jest korpus ,żeby nie było ewentualnie przeciągu i zimnego wiatru prosto na pszczoły?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 19:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Marek Podlaskie pisze:
P.s Czy Twoje 2 korpusy to są z pszczołami ? czy podłożony jest korpus ,żeby nie było ewentualnie przeciągu i zimnego wiatru prosto na pszczoły?



Witam

Pszczoly do zimowli ida na dwuch korpusach + zwykla niska osiatkowana dennica.
Nawet rodziny slabsze zimuje na dwuch pelnych korpusach ramek, jesienia wszystkie rodziny bez wyjatku dostaja 4X 5 litruw syropu niezaleznie od sily rodzin, slabsze zawiazuja klab w gurnym korpusie a dolny slurzy wtedy jako wiatrolap i oslona, ale to tylko w przypadku slabych rodzin, natomiast normalne rodziny silne idace do zimowli na dwuch korpusach powinny puzna jesienia obsiadywac obydwa korpusy, po zakarmieniu okolo 15 Wrzesnia rodziny powinny kipiec od pszczul, i jak zerkniemy od spodu przes siatke to na poczatku Pazdziernika powinnismy zobaczyc w dolnym korpusie zwisajace pszczoly, klab zimowy.
Jesli rodziny o tej porze roku posiadaja taka sile, to nie czeba sie martwic o zimowle!!!! Naturalnie nigdy nie zamykam dennic calorocznie sa otwarte, rodziny silne i zdrowe zawsze zimuja bes problemuw.
Jest to taka moja metoda selekcji rodzin pszczelich, te kture nie wyczymuja takich warunkuw nie sa godne dalszej chodowli i selekcji, ze slabeuszami mamy tylko problemy i zadnego zysku, ta matoda natura sama selekcjonuje mi pszczoly w pasiece!!!!
Pozdrowienia Krzysztof K :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 marca 2011, 22:55 - śr 
zbychu230 pisze:
Tak wyglądają dennice wykonane przeze mnie. Opierałem się głównie na Waszych opisach i doświadczeniach. [url=http://images39.fotosik.pl/685/4c0c026905cce702med.jpg]Obrazek[/URL]
Więcej zdjęć z budowy moich dennic można obejrzeć pod tym linkiem:
https://picasaweb.google.com/1133739691 ... buCo8y6Wg#

Dziś zacząłem robić dennicę według pomysłu Zbycha.. :brawo: Jest ok,ale mam pytanie czy deska 2 cm nie jest za cienka na dennice . Mając trochę materiału dołożyłem 1 cm styropianu i obiłem deską raz jeszcze 2 cm.Więc razem mam 5 cm ,w tym 1 cm styropianu.Czy nie jest to za dużo. :szok: Bo poprzednią dennicę robiłem tak ,że do deski 2 cm ,dołożyłem 1,5 cm i tak zostało bez ocieplenia. :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 19:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Marek, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym poście. Jak już wcześniej pisalem nie mam doświadczenia w tym temacie.....budowę dennicy oparłem na opisach kolegów z forum ambrozji. Czy będzie spełniała swoje zadanie okaże się w praktyce. Jeżeli chodzi Ci o podłoge dennicy to wykonałem ją z 5mm płyta PCV + 25mm styropian + 3mm twarda płyta laminowana pilśniowa. Boki dennicy są wykonane z sosny o grubości 38mm, pozostałe listwy mają grubość 20 - 25mm.....wykorzystywałem co miałem....ważne, aby każda była jednakowa, zamienna. Myślę, że jeżeli gospodarka na nich b ędzie prawidłowa to następną partię uli zrobię na identycznych dennicach. Zastanowiłem się jeszcze nad sugestią adidara i dorabiam zasuwki z tyłu dennicy aby deszcze nie zacinały w miejsca gdzie jest najwięcej szczelin...na pewno w ten sposób przedłuże ich żywotność.
Pozdrawiam :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 21:33 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
zbychu230, a ile wazy ta dennica?? :bosie:

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 22:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Pawełek , jak dla mnie to lekka.....tylko 7,5kg (kompletna). Bez szuflady i wkładki z siatką - 4,8kg. Czemu pytasz o wagę?....przecież to pszczoły maja przylatywać do dennicy a nie ja z dennicą mam latać za pszczołami :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 22:50 - czw 
Moje pytanie dotyczyło deski ,która ma 2 cm i z tego zrobiłem dennicę.Chodziło mi o to ,czy deska nie jest za cienka i to wszystko ,co chciałem zapytać :czatownik: . Lecz dziś przy kończeniu dennicy i robieniu daszka ,zastanowiłem się czy jest sens robić wysoki daszek np 15 cm ,skoro mam wysoką dennice 15 cm i mogę podkarmiać ,podawać wodę ,odymiać apiwarolem ,właśnie przy użyciu dennicy ,więc taki daszek może jest zbędny. Czy mam racje w tej kwestii :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 22:59 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
zbychu230, Nie stosuj tak grubego PCV, wystarczy 1,3 do 1,5 mm nad i pod styropianem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 23:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Marek Podlaskie pisze:
Czy mam racje w tej kwestii

Taki wysoki daszek jest super rozwiązaniem wtedy gdy nie używasz powałki , przy wiosennym podkarmianiu spokojnie mieści się tam woda , ciasto i ocieplenie . jeżeli jednak używasz półnadstawki pod daszkiem , to masz rację że to zbędne.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:36 - pt 
Mi chodzi o to czy mając wysoką osiatkowaną dennice ,jest sens robić tak wysoki daszek.
Bo można wykorzystać wysokie dennice ,jakie staram się zrobić :uśmiech:,a daszek ,po prostu jako dach nad głową dla pszczółek.Tylko z drugiej strony ,chyba nie może bć zbyt nisko ,ze względu na czasami grzejące dość mocno słoneczko,mimo zastosowania styropianu pod daszkiem . :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
zbychu230 pisze:
Pawełek , jak dla mnie to lekka.....tylko 7,5kg (kompletna). Bez szuflady i wkładki z siatką - 4,8kg. Czemu pytasz o wagę?....przecież to pszczoły maja przylatywać do dennicy a nie ja z dennicą mam latać za pszczołami :oczko:


a pytalem tak z ciekowości bo jest masywna bardzo i grube deski na nią daleś, ta jedna dennica waży prawie tyle co dwa moje korpusy, a jedna moja dennica, prosta, pół wysoka i nie ocieplana waży ok 2 kg. mam też wcześniej robione dennice i korpusy ocieplane słomą i tu korpus wazy coś koło 10-11 kg a dennica właśnie koło 8 kg, ale z tych uli będę rezygnował w tym roku i je wycofam, stanowczo za cięzkie są, jeszcze zdąże się w życiu nadzwigać.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 23:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Marek Podlaskie pisze:
Mi chodzi o to czy mając wysoką osiatkowaną dennice ,jest sens robić tak wysoki daszek.
Bo można wykorzystać wysokie dennice ,jakie staram się zrobić :uśmiech:,a daszek ,po prostu jako dach nad głową dla pszczółek.Tylko z drugiej strony ,chyba nie może bć zbyt nisko ,ze względu na czasami grzejące dość mocno słoneczko,mimo zastosowania styropianu pod daszkiem . :piwko:

W lutym i marcu pszczoła nie pobierze ciasta z dennicy ,wiosenne podkarmianie możliwe jest tylko od góry, niestety musisz wszystko przemyśleć sam ,czy będziesz stosował powałkę , sposób podkarmiania , dokarmiania, czy w grę wchodzą wędrówki.Sułkowski robi daszki w taki sposób że wysokość mierzona od ramki do daszka to 7cm. Natomiast sam boczek daszka ma 9cm.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 23:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 listopada 2010, 16:55 - sob
Posty: 343
Lokalizacja: Rozterk
Ule na jakich gospodaruję: WP i WLP
Zamówiłem dzisiaj tą 1mm :oczko: Pogoda się popsuła :o bozie: Trzeba coś robić :?: Mo że nowe dennice :soczek:

_________________
„Paście się pszczółki po rozkosznej łące póki wam służą dni lata gorące. Wasz brzęk rozkoszny nikogo nie nudzi. Lepiej być z wami, niźli pośród ludzi.”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: najnowsza
Post: 27 maja 2011, 23:38 - pt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Dzięki forum i moim własnym spostrzeżeniom popełniłem nowy typ dennicy wysokość całkowita 5cm

Obrazek

ImageShack.us
Obrazek
ImageShack.us
Obrazek

ImageShack.us


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2011, 00:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
swiwojtek, no to jeszcze raz mogę pogratulować wykonania. Mały warsztat, wielka dokładność. :oczko:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2011, 07:52 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Majstersztyk. :brawo:
Bardzo dobra dennica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji