FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 08:25 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 sierpnia 2016, 09:44 - pn 

Rejestracja: 23 maja 2016, 11:07 - pn
Posty: 35
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tychy
Pytanko do ekspertów:
Jestem z miasta i chciałbym obsiać okoliczne nieużytki - są to porośnięte trawskami działki. Myślałem nad zakupem różnych nasion poplonowych:
- gorczyca
- wyka
- facelia
- rzepak
- gryka
Takie nasiona wymyśliłem bo łatwo je dostać w niskiej cenie. Pytanie moje jest o sens i zasadność takiego wysiewu w porośnięte trawami obszary. Czy takie obsianie ma szansę trwać samoistnie przez pare lat? Na razie siałem koniczyne białą w przydrożne trawniki i jestem zadowolony z efektów - wykiełkowała i mimo, że ludzie te trawniki przed płotami koszą to rośnie ładnie. Koniczyny na razie wsiałem 12 kg, a takiej mieszanki myślałem z 30-40kg wsiać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2016, 23:25 - pn 

Rejestracja: 25 lutego 2013, 11:23 - pn
Posty: 81
Lokalizacja: Bulowice k.Andrychowa (małopolskie)
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
posiane w trawe prosto to co podałes nie ma szans wzejśc bez uprawy, trzeby by sie pozbyc trawy, przejechac jakas talerzówka to może byc cos z tego było. Sprawe napewno komplikuje fakt że te działki nie należa do Ciebie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2016, 07:50 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Podane przez Ciebie rośliny są roślinami uprawnymi jednorocznymi.Wymagają uprawy i ochrony przed chwastami i szkodnikami jeśli by miały mieć znaczenie dla Twojej pasieki.W temacie co wysiać jest sporo wiedzy na Ambrozji z którą trzeba się zapoznać.należy też dopasować rośliny do lokalnych warunków tzn. klasy gleby,wilgotności a nawet ilości opadów.Najlepiej rozmnażać to co w danej okolicy dobrze rośnie i służy pszczołom.Musisz się trochę nachodzić i nauczyć rośliny rozpoznawać.Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sierpnia 2016, 08:29 - wt 

Rejestracja: 23 maja 2016, 11:07 - pn
Posty: 35
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tychy
Okolica to domki jednorodzinne i troche nieużytków i lasów. Dziko rosnące kwiaty raczej są rzadko - trochę nawłoci, dziewanny, dużo mniszka wiosną i sporo koniczyny. Sporo jest tych nieużytków porośniętych trawskami - szkoda żeby się marnowały - czytałem sporo ale większość rad to "rzuć przegorzan w kretowiska". Na pewno będę kombinował z trojeścią i akacją na nieużytkach państwowych przy lasach, ale nie chce komuś zasyfić działki - stąd pomysł na te poplony - nawet jak z 15% wykiełkuje to już dobrze by było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2016, 15:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
arkadiuszokon pisze:
Na razie siałem koniczyne białą w przydrożne trawniki i jestem zadowolony z efektów - wykiełkowała i mimo, że ludzie te trawniki przed płotami koszą to rośnie ładnie.

Koniczyna biała "uwielbia" koszenie, bardzo dobrze się wtedy krzewi, jednak koszenie zbyt częste ogranicza intensywność kwitnienia, ale z drugiej strony okres kwitnienia przedłuża się.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sierpnia 2016, 18:26 - sob 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 03 lipca 2016, 05:36 - ndz
Posty: 18
Ule na jakich gospodaruję: dadant 1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: Żuławy
Witam
To może pomyśli nad krzewami, minimum pracy, a efekt ciekawy
ceny też znośne
proponuje śnieguliczkę,i wierzbę. jak lepiej z kasą to karaganda,
z bylinami i mniejszymi spory problem ,ale walcz
każby sobie wytnie bez porblemu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji