FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 05:40 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 czerwca 2010, 15:52 - czw 
Jednym z takich zjawisk występującym np przy Spadzi jest pojawienie się szkodników mszycy czyli Os i Biedronek
Nie wiem jak u was w innych częściach Polski ale u mnie ani os a ni biedronek nie widzę a spadź liściasta wystąpiła (krótko bo krótko bo ją deszcze zmyły ale była )
Czy tak do końca można dać wiarę temu że jak nie ma os i biedronek to i mszyc ?
Jeden z znajomych opowiedział się że to idzie w parze


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 16:41 - czw 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
Jak jest dużo biedronek i os to i mszyca nie ma sie dobrze bo jest systematycznie zjadana i wtedy nie moze się na tyle rozmnożyć by wystąpiła obfita spadź. Tak myśle , że jest szansa na dużą spadź iglastą jedynie musi być odpowiednia pogoda, bo teraz mozna jedynie popłakać wraz z deszczem.Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 17:21 - czw 
Maj w tym roku był ciężkim miesiącem dla os, u mnie os nie widać wcale, czasami znajduje opuszczone gniazda os gdzieś pod daszkiem w starym ulu, osom się nie udało w tym roku, w łapkach na osy znajduje tylko szerszenie i to bardzo mało. Na moim terenie spadź nie występuje. morze jest za blisko (10klm) wielki akwen wody mocno paruje, para osadza się i zmywa wszystko. Ale śliwki w tym roku wyjątkowo maja spadź na liściach i pszczoły tam buszują. Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 23:34 - czw 

Rejestracja: 02 czerwca 2008, 12:28 - pn
Posty: 21
Lokalizacja: Wielkopolska
U mnie na śliwce tez jest spadź :) . zobaczymy co dalej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 23:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
Tomekmiodek pisze:
Maj w tym roku był ciężkim miesiącem dla os, u mnie os nie widać wcale, czasami znajduje opuszczone gniazda os gdzieś pod daszkiem w starym ulu, osom się nie udało w tym roku, w łapkach na osy znajduje tylko szerszenie i to bardzo mało. Na moim terenie spadź nie występuje. morze jest za blisko (10klm) wielki akwen wody mocno paruje, para osadza się i zmywa wszystko. Ale śliwki w tym roku wyjątkowo maja spadź na liściach i pszczoły tam buszują. Pozdrawiam


może rozbudowując temat o jakich łapkach na osy i szerszenie piszesz... - zapraszam do tematu >>> Pułapka na osy lub szerszenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 23:55 - czw 
U mnie w sadzie w tym roku masa spadzi na śliwkach ale o dziwo nie noszą jej u mnie widać miały inne pożytlki do tej pory. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 lipca 2010, 11:42 - czw 
Pojawiły sie pierwsze tegoroczne biedronki :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2010, 13:29 - pn 
Od trzech dni spadziuje prawdopodobnie jodła ? Pszczoły sa strasznie podniecone , śpieszą się wszystko bym dał aby miec teraz w pasiece tylko krainki ;) inne rasy, nieroby nawet tej spadzi nie czują i siedzą i leniuchują :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2010, 16:53 - pn 
Tomislaw pisze:
Od trzech dni spadziuje prawdopodobnie jodła ? Pszczoły sa strasznie podniecone , śpieszą się wszystko bym dał aby miec teraz w pasiece tylko krainki ;) inne rasy, nieroby nawet tej spadzi nie czują i siedzą i leniuchują :)


No to nie wiem co masz za inne rasy czy linie ale u mnie Żółtki nawet w południe gdzie krainka ciut przystopowała a te nawet na chwile nie przestały pracować :jupi:
Aby nie być gołosłowny to popatrz ;-)


[center]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1GzgS0ckCP4&hl=pl_PL&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1GzgS0ckCP4&hl=pl_PL&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/center]


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2010, 19:13 - wt 

Rejestracja: 30 listopada 2008, 11:07 - ndz
Posty: 194
Lokalizacja: podkarpackie
Mam pytanie;jak wytępić kostrzewę z facelii? :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2010, 10:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Eugeniusz Jancz pisze:
Mam pytanie;jak wytępić kostrzewę z facelii? :tasak:


Może fusilade podziała ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2010, 20:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 października 2009, 08:21 - pt
Posty: 165
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski styropianowy
Tomislaw pisze:
Od trzech dni spadziuje prawdopodobnie jodła ? Pszczoły sa strasznie podniecone , śpieszą się wszystko bym dał aby miec teraz w pasiece tylko krainki ;) inne rasy, nieroby nawet tej spadzi nie czują i siedzą i leniuchują :)
Witam wszystkich ostano byłem na zebraniu z leśnikami mówili bardzo ciekawe rzeczy odnośnie spadzi twierdzą że są duże kolonie mszyc na drzewach iglastych i że spadź jest bardzo prawdopodobna. Podawano nazwę tej mszycy nie umiem powtórzyć leśnicy twierdzą że ten gatunek jest wyjątkowo spadziowy ale tylko na iglastych jeśli chodzi o liściaste u nas w Nowym Sączu kiepsko :foch:

_________________
Laureat pierwszej nagrody w konkursie pasiek 2012 :) :)
viewtopic.php?f=21&t=8704


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2010, 22:58 - śr 
pop1970 pisze:
Witam wszystkich ostano byłem na zebraniu z leśnikami mówili bardzo ciekawe rzeczy odnośnie spadzi twierdzą że są duże kolonie mszyc na drzewach iglastych i że spadź jest bardzo prawdopodobna. Podawano nazwę tej mszycy nie umiem powtórzyć leśnicy twierdzą że ten gatunek jest wyjątkowo spadziowy ale tylko na iglastych jeśli chodzi o liściaste u nas w Nowym Sączu kiepsko :foch:


U mnie był pożytek 5-6 dni od dzisiaj zrobiło się sucho i upalnie i niestety jest za gorąco i mało wilgoci, pszczoły tylko rano zbierają , takze piatek -sobota biorę miód zasklepiony reszte zostawiam . W niedziele przyjdzie podobno mocny deszcz , burze i się ochłodzi na 2 dni zobaczymy moze poczatekiem sierpnia znowu sie pojawi spadź i będzie to główny pozytek ( marzenia)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji