FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 10 maja 2024, 21:48 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 lipca 2008, 19:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2008, 22:02 - wt
Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Ciekawi mnie fakt czy tytoń posiada jakiś nektar?? Koło mnie jest go dosyć sporo, właśnie zaczyna kwitnąć i dużo pszczół co roku na jego kwiaty podąża. Jednak również spora ilość pszczół w nim poprostu ginie oklejając sie w liście:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 13:51 - czw 
sam widzisz ze nikotyna jest szkodliwa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 22:05 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4574
Lokalizacja: stare polichno
Kamilu. "Palenie zabija!" więc nie ucz pszczółek tego nałogu i podpal tą dziką plantację. My z birkutem nie palimy , ale za to jesteśmy uzależnieni od pisania i dlatego wszędzie nas pełno.Staliśmy się prawie jedynymi autorytetami odpowiadającymi na pytania. Nie wiesz czasami co się stało z pozostałymi? Przecież wystarczy odrobinę chęci i pięć minut czasu, by coś sensownego napisać , dlatego ci odpowiadam : Tam gdzie jest pszczółka na kwiatku , może się znajdować pyłek lub nektar , a czasami i jedno i drugie. Sam zaobserwowałeś zgubny wpływ tej rośliny na pszczoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 22:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
nie bądźcie tacy do przodu pogadamy po sezonie pszczelarsko-remontowym kiedy wszyscy skończą budować remontować i zmienią czyn pszczelarski praktyczny w teoretyczny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 07:23 - pt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
birkut, nie każdemu straż pożarna rójek pilnuje żeby mieć czas na pisanie he,he
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 08:48 - pt 
paraglider pisze:
Nie wiesz czasami co się stało z pozostałymi? Przecież wystarczy odrobinę chęci i pięć minut czasu


Inni zostali zakrzyczani przez dwóch takich, którzy uważają się jeden za alfę a drugi omegę polskiego pszczelarstwa i każdy przejaw gospodarki czy poglądów choć trochę inny niż u nich kwitują drwinami a nawet wyzwiskami. Po co się na to narażać? Niech odpowiadają ci, którzy "wiedzą lepiej".
Wolę poczytać, choćby Twoje posty, niż psuć sobie nerwy.

ad rem
Nikotyna była pierwszym środkiem owadobójczym. Najnowsze insektycydy, posądzane o wywoływanie CCD, to związki nikotynopochodne.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 09:42 - pt 
youreck pisze:
Nikotyna była pierwszym środkiem owadobójczym. Najnowsze insektycydy, posądzane o wywoływanie CCD, to związki nikotynopochodne.


Dym zawierający nikotynę był jednym z skutecznych dość leków przeciw waroozie i wszolince
do pod kurzacza wsypuje się garść petów oczywiście bez filtra (bo szkoda papierosów ) i na wieczór parę kłębów dymu wpuścić przez wylot

youreck pisze:

Inni zostali zakrzyczani przez uważają się jeden za alfę a drugi omegę polskiego pszczelarstwa i każdy przejaw gospodarki czy poglądów choć trochę inny niż u nich kwitują drwinami a nawet wyzwiskami..


Gdzie Pszczelarzy Dwóch tam trzy zdania
Można przeczytać Wszystkie nie zawsze trza Reagować czy wytykać nieprawidłowości a zwłaszcza na siłę a pisać swoje nie ubliżając NIKOMU


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 10:33 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4574
Lokalizacja: stare polichno
No i cieszę się , że wreszcie coś się ruszyło i odezwały się inne litery z alfabetu oprócz alfy i omegi i przekazały nam cenne informacje.
Osobiście nigdy nikomu w życiu nie ubliżyłem, choć czasami przyznaję - lubię kogoś sprowokować - tym razem do dyskusji. A ten , który był największym alfą i omegą , też w końcu powiedział: "Wiem , że nic nie wiem "
Z całym szacunkiem - wszystkich pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 12:06 - pt 
paraglider, akurat Twoje posty czytam z przyjemnością.
BoCiAnK, co innego mieć odmienne zdanie, co innego wyśmiewać kogoś, bo je ma. Polecam Ci temat o rójkach.
Jeśli chodzi Ci o temat o karmieniu inwertami, to zareagowałem, bo podane były informacje, które mogły się przyczynić do upadku rodzin. Ktoś niedoświadczony mógłby pomyśleć tak: "skoro dawałem na zimę 10 kilo cukru a pszczoły miały z tego tylko 5 i było dobrze, to dam im na zimę 5 kilo inweru. Skoro z kilograma inwertu wychodzi kilogram pokarmu to wyjdzie na to samo jakbym dał 10 kg cukru" Skutki takiego postępowania łatwo przewidzieć.
Nie miałem zamiaru nikogo w tym temacie obrażać, jeśli ktoś poczuł się obrażony, to przepraszam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 23:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2008, 22:02 - wt
Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Witam. Widzę, że mój dość starszy temat ktoś wreszcie poruszył:) Tak zapytałem o ten tytoń bo poważnie jest go koło mnie na hektary i to plantacje a nie jakieś dzikie ogródki:) Pszczoły po nim do nocy latają bo jest w każdym kwiatku jakby kropla dość słodkiej wody.. Ale pszczół na niego kierować nie zamierzałem specjalnie:) A na forum ja np pojawiam się może nie za często w lato ale za to regularnie :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 09:39 - sob 
youreck pisze:
BoCiAnK, co innego mieć odmienne zdanie, co innego wyśmiewać kogoś, bo je ma. Polecam Ci temat o rójkach.
Jeśli chodzi Ci o temat o karmieniu inwertami, to zareagowałem, bo podane były informacje, które mogły się przyczynić do upadku rodzin. Ktoś niedoświadczony mógłby pomyśleć tak: "skoro dawałem na zimę 10 kilo cukru a pszczoły miały z tego tylko 5 i było dobrze, to dam im na zimę 5 kilo inweru.


Wiesz tematów o rójkach to tu aż się ich roi :mrgreen:
Na temat Inwertu się raczej nie wypowiadam nigdy go nie stosowałem i podejrzewam że do puki Będzie cukier tańszy od niego to nie zastosuję
- choć muszę zaspokoić moją ciekawość kiedyś na paru ulach jak to z tym inwertem jest
Lecz przelicznik jest moim zdaniem inny
Ja zawsze karmię 10-12 kg cukru na ul Wielkopolski ułożony na 8 ramkach - ale w tych ramkach jest ok 2-4 Miodu
Czyli wychodzi Książkowe 1,6-7 kg na ramkę przerobionego pokarmu
Dadana karmię trochę więcej ale tylko gdy jest ułożony na 8 ramkach
Z tego co słuchy chodzą to inwertu należy dać więcej czyli 14 kg na 1 ul tak jak układam ja i tak bym ja dał w przypadku ciekawości

Znam pszczelarzy którzy nie wiem czy z oszczędności czy z lenistwa dają po 5-7 kg cukru na rodzinę na zimę ale ja jestem zbyt leniwy aby na wiosnę latać i dokarmiać lub martwić się braknie nie braknie, braknie nie braknie umnie po zinie tak jak tego roku było jeszcze po ok 3-5 kg zapasu jedyną czynnością moją było to że wziąłem wałek do rozluźniania wrzosu i po przekuwałem zasklep i wstawiłem ramki w środek gniazda (a za tydzień było pełne czerw


Dodając do tego co napisałem
1kg Cukru to 0,6l syropu nie licząc wody zawartej w pełnym ramku Wielkopolskim mieści się 1,7 l miodu jak jest pełne i poszyte
Więc przelicznik jest prosty ilość ramek x kg Cukru - miód jaki pozostawiamy wyjdzie dokładnie ile na każdego ula można dodać cukru
i jeszcze musi pozostać miejsce na uwiązanie się kłębu


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji