FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 20:22 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 października 2008, 09:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Miód powinno wskazane jest spożywać w następujących ilościach:

niemowlęta : 7g dziennie ok. 1 łyżeczka

dzieci od 5 do 12 lat : 15-40g dziennie ok. 2-6 łyżeczek

dorośli : 70-100g dziennie ok. 10-13 łyżeczek

Sposoby spożywania miodu

1 - 2 łyżeczki miodu najlepiej wieczorem rozpuścić w pół szklanki letniej wody. Wypić rano na czczo - szczególnie dla dorosłych, smarować chleb miodem, rozpuścić 1 - 2 łyżeczki miodu w herbacie z cytryną lub w mleku - dla dzieci. Do herbaty z ziół dodać 1 - 2 łyżeczki miodu przy dolegliwościach na które działają zioła. Jeśli chcemy używać miodu do słodzenia, powinniśmy wybierać takie jego gatunki, które nie mają zbyt wyraźnego zapachu, a więc miód rzepakowy, koniczynowy czy akacjowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2008, 01:13 - sob 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Z niemowlętami do 1-ego roku życia to sprawa może być dyskucyjna, czytałem jakoś wiosną w "Pasiece", że miód jest dla nich niewskazany, bo układ pokarmowy niemowlaka nie radzi sobie z niektórymi przetrwalnikami w nim zawartymi.
Z drugiej strony starsze źródła, jak najbardziej polecają podawanie miodu. Ja na wszelki wypadek lojalnie uprzedzam "mamuśki" o możliwych zagrożeniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 listopada 2008, 17:08 - sob 
kriss pisze:
Z niemowlętami do 1-ego roku życia to sprawa może być dyskucyjna,


Wpisując w Gogle „ Miód a Niemowlaki „ wyskoczy setki stron w których znajduje się setki dorad ,Jedni zalecają drudzy ostrzegają inni jeszcze coś tam coś tam
Tu na forum są starsi ode mnie co mogą swoje zdanie wypowiedzieć w tym temacie
Ja powiem tylko tyle
Kiedyś kiedy mieliśmy z żoną maleńkie dzieci często stosowanym środkiem na płacz był smoczek zanurzany w cukrze bardzo mnie to denerwowało i od wczesnych nawet dni ten smoczek był zanurzany w miodzie jaki był w danym momencie w kuchni czy to spadziowy czy kwiatowy z czasem gdy gotowało się kaszki (grysiki ) zamiast cukru używaliśmy do słodzenia miodu tak samo herbatek , nie przeliczałem ile dziecko mogło dobowo go spożyć bo nie wnikaliśmy w takie duperele , dzieci prawie nigdy nam nie chorowały (anginy ,przeziębienia itp. ) nie miały zaparć ,rozwolnień ,uczuleń .i tym sposobem Wyrosły na śliczne Kobiety może dzięki temu że nie było internetu i ciekawych badań


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji