FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 16 lutego 2014, 01:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Akurat te osoby z tego filmiku na rolników nie wyglądały ,metro czy inne miejsca to nie bazar różyckiego [ były] , czy[ były] stadion do tego sa wyznaczone miejsca i po dopełnieniu formalności nie ma przeszkód w handlu ,nie za friko oczywiscie :( .
Nie ma co przywoływać na każdą okolicznośc Imienia Bożego ,nie ma nic gorszego jak mentalnosc "dewota" .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 15:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zdzisław. pisze:
Akurat te osoby z tego filmiku na rolników nie wyglądały

A... nie wyglądały? Ciekaw jestem jak że to ma wyglądać rolnik? albo np taki pszczelarz specjalista od rozpoznawania ludzi po wyglądzie?

Zdzisław. pisze:
...,metro czy inne miejsca to nie bazar różyckiego [ były] , czy[ były] stadion do tego sa wyznaczone miejsca...

Miejsca w większych miastach? Prawie wszystkie wyznaczone miejsca są już zajęte, sprywatyzowane i opanowane przez gangi pośredników i handlarzy. Spróbuj tam postawić sobie kramik z miodem... to się przekonasz...
Warszawy nie znam, ale w np. Krakowie takiego miejsca nie widzę, wszystkie dawne ogólnodostępne place targowe są sprywatyzowane albo wydzierżawione, zabudowane na stałe kramami i pawilonami handlarzy, żaden rolnik ze swoimi plonami nie ma tam w ogóle prawa wstępu.

Zdzisław. pisze:
.Nie ma co przywoływać na każdą okolicznośc Imienia Bożego ,nie ma nic gorszego jak mentalnosc "dewota"

Podobnie jak nie ma nic gorszego niż mentalność nadgorliwego piewcy, obrońcy i stróża, nie dość że szkodliwego gospodarczo, to jeszcze na dodatek nieludzkiego prawa.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 21:45 - ndz 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 11:46 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Niemce
Ule na jakich gospodaruję: dadan,wz
Zdzisław. pisze:
Akurat te osoby z tego filmiku na rolników nie wyglądały

Widać Zdzisław ma specjalnego nosa i wyczuwa na odległość kto czym pachnie, i z jakiego klucza trzeba śpiewać :idea:
Pewnie sam idzie do US i niesie skrzętne zapiski ze sprzedaży miodu i z uśmiechem oddaje co się należy :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
JM pisze:
Miejsca w większych miastach? Prawie wszystkie wyznaczone miejsca są już zajęte, sprywatyzowane i opanowane przez gangi pośredników i handlarzy. Spróbuj tam postawić sobie kramik z miodem... to się przekonasz...
Dałem radę mam już 2 miejsca nie licząc imprez regionalnych oraz 2 małych sklepów do których dostarczam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM Jest cos takiego jak zachowanie w sytuacji stresowej i mowa ciała to daje podstawe do oceny na pdstawie tkzw.pierwszego wrażenia.
Miejsca na "ryneczkach"daje sie uzgodnic z właścicelami /dzierżawcami czy administratorami ,jak nie to pozostaje dogadanie sie z najemcą boksu .
Działam na ogólnie przyjętych zasadach i większych problemów nie mam ,a kłopoty jak każdy.
Prawo chociaż ułomnejast lepsze od bezprawia-do tego już starożytni doszli :wink: .

Tomandor Od 20 paru lat z US i UKS problemów większych nie mam ,wystarczy uczciwosc na "podstawowym poziomie".

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 22:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Panowie, temat jest poważny, niezależnie od opcji politycznej czy przekonań można dostać po głowie nowymi przepisami.

Może zamiast się kłócić, skupimy się na informowaniu kolegów o sprawie i nakłanianiu do wywarcia wpływu na zarządy, lub też samodzielne składanie opinii, jeśli będzie to możliwe.

Prosiłbym też o wsparcie hobbystów, którym sprawa nie wydaje się poważna.
W końcu nigdy nie wiadomo jak się sprawa rozwinie. Albo Wasze pasieki.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:03 - ndz 
minikron pisze:
W końcu nigdy nie wiadomo jak się sprawa rozwinie.

Jak się rozwinie to wiadomo. Teraz kolej na gołębiarzy a następnie królikarzy. :haha: :haha: :haha: Aaa-jeszcze są grzybiarze.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:06 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Tomandor Od 20 paru lat z US i UKS problemów większych nie mam ,wystarczy uczciwosc na "podstawowym poziomie".

__________

święte słowa . U nas panuje powszechna opinia że US to coś strasznego. Strasznego ale dla tego co kradnie i oszukuje. Jak się ma czyste papiery i sumienie to US nic nikomu nie zrobi.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Lenin pisze:
Zdzisław. pisze:
Tomandor Od 20 paru lat z US i UKS problemów większych nie mam ,wystarczy uczciwość na "podstawowym poziomie".

__________

święte słowa . U nas panuje powszechna opinia że US to coś strasznego. Strasznego ale dla tego co kradnie i oszukuje. Jak się ma czyste papiery i sumienie to US nic nikomu nie zrobi.
Dokładnie US dla pszczelarza to nic strasznego. Jeśli pszczelarz stanie się płatnikiem Vat to US będzie mu dopłacał co jakiś czas do interesu zadziej trzeba odać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:20 - ndz 
robert-a pisze:
Jeśli pszczelarz stanie się płatnikiem Vat to US będzie mu dopłacał co jakiś czas do interesu zadziej trzeba odać.

Tak, teraz toś pie...nął jak chory w kubeł. :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik, Chory to Ty jesteś mylą Ci się pojęcia, masz inne wyniki w matmie dziwne pojęcia w fizyce itd itd aż szkoda gadać. Jeśli pszczelarz ma zakupy Vat z 23 % a sprzedaż miodu 5 % to przy jakim poziomie kosztów Vat musi zapłacić przy jakim wychodzi na 0 a przy jakim ma zwrot. i coraz częściej myślę że jesteś zwykłym trolem albo nudzisz się w domu ze takie głupoty piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robert-a pisze:
kolopik, Chory to Ty jesteś mylą Ci się pojęcia, masz inne wyniki w matmie dziwne pojęcia w fizyce itd itd aż szkoda gadać. Jeśli pszczelarz ma zakupy Vat z 23 % a sprzedaż miodu 5 % to przy jakim poziomie kosztów Vat musi zapłacić przy jakim wychodzi na 0 a przy jakim ma zwrot. i coraz częściej myślę że jesteś zwykłym trolem albo nudzisz się w domu ze takie głupoty piszesz.


Jeszcze dochodzą składki na ZUS, składka zdrowotna i inne które pszczelarz w takim wypadku będzie musiał opłacać (myślę że koło 15 tys rocznie)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
górski_pszczelarz pisze:
Jeszcze dochodzą składki na ZUS, składka zdrowotna i inne które pszczelarz w takim wypadku będzie musiał opłacać (myślę że koło 15 tys rocznie)
Które mają wpływ na podatek dochodowy i na rentowność pasieki nie maja wpływu na Vat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:48 - ndz 
robert-a, piszesz:
robert-a pisze:
Jeśli pszczelarz stanie się płatnikiem Vat to US będzie mu dopłacał co jakiś czas do interesu

potem się poprawiasz:
robert-a pisze:
Jeśli pszczelarz ma zakupy Vat z 23 % a sprzedaż miodu 5 % to przy jakim poziomie kosztów Vat musi zapłacić przy jakim wychodzi na 0 a przy jakim ma zwrot.

To kto tu co myli ? A te 5% to skąd wytrzasnąłeś ? Ty jako producent i sprzedawca jednocześnie nie masz wartości dodanej.
Jeśli Twoja działalność będzie wykazywać stratę to nie łódź się nadzieją, że Ci ją US pokryje.


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kolopik, robert-a, idźcie sobie! :D :thank:

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2014, 23:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
A te 5% to skąd wytrzasnąłeś ?
a co u Ciebie sa inne stawki Vat no była inna matma była inna fizyka no i stawki są inne no nie mogę :haha: I przez takich głupców co opowiadają że sie nie opłaca nasi rolnicy nie chcą Vat-u a rolnicy w uni as odbierają zwroty ....... .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:00 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ludziska kochane, nic w tym kraju nie dzieje się po to, aby nam było łatwiej. Tu wszystko dzieje się po to, aby nas wydoić. Ja dopiero kilka miesięcy temu zamknąłem firmę i teraz czuję się wolny. Myślicie, że udokumentowanie sprzedaży to sobie ołóweczkiem w zeszyciku naskrobiecie?

robert-a.. do 80 uli nie jesteś rolnikiem.. jesteś nikim.. więc jakie niby zwroty?

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Odzyskanie od US nadpłaty VATu to nie taka prosta sprawa i nie odbywa się od razu. Nie wspomnę o tym, że zanim oddadzą Ci 1 zł to masz już trzy kontrole, które znajdują u Ciebie 2643 błędy księgowe, za które dostajesz w najlepszym wypadku tylko mandaty.
Wiem, bo przerabiam to na co dzień. Jedyny szybki sposób sposób na odzyskanie nadpłaty VATu to sprzedaż lewych faktur. Do czego oczywiście nie namawiam :twisted:

Pozdrawiam
Szymon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:21 - pn 
robert-a pisze:
I przez takich głupców co opowiadają że sie nie opłaca nasi rolnicy nie chcą Vat-u

Po pierwsze VAT jest dla US a nie dla rolników. Rolnicy VAT płacą jak kupują środki do produkcji rolnej. Rolnikowi przysługuje Zryczałtowany Zwrot Podatku (części tego VAT-u który zapłacił kupując środki) w wysokości 7 % wartości sprzedanych płodów rolnych podmiotom gospodarczym tzw. Vatowcom. Natomiast VAT na miód wynosi aktualnie 6 % i nalicza go podmiot który zakupuje miód do dalszej sprzedaży.
Stąd moje pytanie o te 5 %.
I nie piernicz, że nasi rolnicy nie odbierają ZZP. Odbierają, tylko część z nich jest tak biedna, że nie mogą czekać dwa tygodnie na wypłaty więc biorą za płody gotówkę od ręki. Za to powinni na kolanach "dziękować" PSL-owi.


Na górę
  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
kolopik pisze:
w wysokości 7 % wartości sprzedanych płodów rolnych podmiotom gospodarczym tzw. Vatowcom. Natomiast VAT na miód wynosi aktualnie 6 % i nalicza go podmiot który zakupuje miód do dalszej sprzedaży.
Stąd moje pytanie o te 5 %.
Tak pokaż mi fakturę albo paragon z taka stawką. Ale nowe podatki wprowadzasz :haha: no była nowa matma była fizyka teraz podatki ... :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 01:14 - pn 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
Panowie, uważam, że sprawa jest powżniejsza, niż nam się wydaje, ponieważ nie chodzi tu tylko o pszczelarstwo, ale o calą galąź gospodarki, jaką jest rolnictwo. Wszelkie regulacje prawne, nawet jeśli wydają się na pozór nieszkodliwe, zmierzają do kontroli sprzedaży bezpośredniej nie dotyczą tylko pszczlarzy, ale i rolników, a ich skudki w przyszlości odczuje każdy Polak, ponieważ zmiarzaja do totalnej kontroli nad żywnością, czyli jakością, dystrybucją, ceną itp. Poza dzialaniami militarnym, poprzez kontrole żywnością można ze spoleczeństwem robić co się tylko chce. Dziś każdy z nas widzi przemiany w różnych dziedzinach, a ich skutki są wielce niepokojące. Problemy byly są i będą, pytanie, jak my się do nich ustosunkujemy. Ja mawiają, ilu Polaków tyle zdań.
Jako Polacy popelniamy conajmniej dwa zasadnicze blędy. Niektóre bardzo istotne problemy bagatelizujemy, nie dostrzegamy ich, a nawet często nie chcemy ich dostrzegać, bo tak nam wygodnie. Drugą wielką naszą wadą jest brak jedności. Wystarczy, że prawicowiec spotka się z lewicowcem, lub na odwrót, i ledwo się wymienią poglądami, a już są wrogami. Pytanie, kto na tym korzysta ? Większość z nas wie, kto ! Napwno nie my sami. Choć sam mam poglądy konserwatywne, nie wykluczam wspólpracy niemal z każdym, dla wspólnego naszego dobra. Bo czy tzw "lewicowiec" nie jest Polakiem, nie chce normalnie żyć, nie chce być szanowany, nie chce dobra dla swojej rodziny ? Jako, że jestem prawicowcem, to mam go zaraz czolgiem rozjecheć, tylko dlatego, że jest z obcji przeciwnej ?! Żadną miarą !!!

Co do miejsc handlowych.
Jedni piszą, że wszystko pozajmowane, a drudzy, że da się zalatwić. I jedni i drudzy maja racje. Bo w większości przypadków jest pozajmowane, a mimo to da się zalatwić, i tak będzie, nawet jak wejdą w życie najgorsze przepisy, tylko jest pewno ale.

"Przeciętny Kowalski", jeśli jest kumaty, aktywny życiowo, ma trochę kontaktów może zalatwić prawie wszystko, oczywiście nie ma nic za darmo, jednak pod warunkiem, że się nie wychyla. Jeśli tylko zacznie krytykować funkcjonujący ustrój, i dzialać aktywnie w kierunku przeciwdzialania jemu, ma "pozamiatane", i nawet mu nie pomoże uczciwość w stosunku do US.

Osobiście znam osobę, która przeprowadzila ze skutkiem pozytywnym drugie wygrane referendum w obronie lokalnej nergetyki. Koledzy z Warszawy i okolic być może znają temat chodzi o elektrocieplownie Sie............... By odstąpić od idei, zaproponowano Jej , póltora miljarda starych zlotych "pęsji". Nie zgodzila się. Powybijano Jej okna, rozkręcono uklad kierowniczy, o telefonach z pogrużkami to nie wspomnę. A co się potem stalo z elektrocieplownią ? No dziwnym trafem kotly wybuchly, i tak swoje zrobili.

Z wykladów wiem, że conajmniej siedem instytucji zbiera o nas informacjie. Więc tym który twierdzą, że "sześć sloików do klijenta a siódmy w zeszyt" odrazu mówie -o tak ! będziesz mógl tak zrobić, ale i na 99% nie da się tego ukryć. Wszystko będzie zależalo od tego z "kim trzymasz i czy się wychylasz".

Inny przyklad. Osobiście tego nie slyszalem, ale wiem z pewnego źródla, o propozycji "wyeliminowania konkurencji w majestacie obowiązującego prawa". Wysoki urzędnik powszechnie znanej instytucji zaproponowal innej osobie w zamian za ... wyeliminowanie konkurencji. Gdybym napisal, w jakich okolicznościach to bylo, i jaki to byl urzędnik...no... - "tylko siara z nieba" :pala: :pala: :pala:

No dobrze, mowa o "przeciętnym, kumatym i aktywnym Kowalskim". A co z mniej kumatymi, mniej gramotnymi i nie mającymi znajomości Nowakami ? np takimi, jakimi są przeciętni rolnicy ? A tu już sprawa nie wygląda tak ciekawie, i nawet codziennie noszone różowe okulary nie zmienią "widoku na lepsze".

Przyklad.
Zanim przyklad, pytanie. Co możnaby powiedzieć o rolniku, który ukradl drogowy znak zakazu wjazdu ? Jest to czyn moralnie dobry, czy zly ? Na pierwszy rzut oka - glupie pytanie, o jakim dobru tu mówić, zniszczyl mienie publiczne, narazil innych na niebezpieczeństwo ruchu drogowego, - dwa lata do odsiadki, albo conajmniej grzywna 50 tyś, dla przykladu. Dać nauczkę ! Ale czy napewno w każdym przypadku ?

Otóż odkąd siegam pamięcią, moi rodzice sprzedawali swoje plody na miejscu wyznaczonym, którym byla "targowica" i jeśli mnie pamięć nie myli, nikomu nie zabraniano wjeżdzać, aż do momentu wprowadzenia w życie przepisów unijnych. Otóż, od jakiegoś czasu nie mogą na targowice wjeżdzać rolnicy, którzy chcą sparzdawać nie oznakowane zwierzęta. Jako, że rolnicy też potrzebują pieniądze, choćby na podatki, wjeżdzali na dzialkę sasiadującą z targowicą. Niestety musieli wjeżdzać inną, polną drogą. Żeby mieć możliwość przepędzania "darmozjadów" slużby drogowe, jak domniemam na wniosek...(nie wiedaomo dolkadnie czyj) wstawilia zank zakazu wjazdu, by policja miala możliwość ścigania "delikwentów" mandatami. Jako, że każda akcja wyzwala reakcję, jak domniemam rolnicy, czy też rolnik usunąl znak zakazu, i podobno nadal ( jak domniemam) wjeżdzają, by sprzedawać swoje plody. Jak dlugo ? tego nik nie wiem. Mawiają, jak chcesz psa uderzyć, to i kija znajdziesz - raczej chyba dlugo nie pohandlują.

Nie jest tak różowo, jak by się moglo wydawać. Uważam, że (obym by zlym prorokiem) początkowe ograniczenie, a nawet calkowite wyeliminowanie sprzedaży bezpośredniej wszelkich produktów, a co za tym idzie i miodów, to tylko kwestia czasu. Oczywiście, to wcale nie znaczy, by usiąść zalamać ręce, nic nie robić tylko plakać. Wręcz przeciwnie, trzeba coś robić. Tylko co ?

Są jakieś pomysly ?

Pozdrawiam aleksx

PS. Jak zwykla mawiac moja siostra, nigdy nie jest tak źle, by gorzej być nie moglo :):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 22:22 - pn 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 11:46 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Niemce
Ule na jakich gospodaruję: dadan,wz
adamjaku pisze:
Ludziska kochane, nic w tym kraju nie dzieje się po to, aby nam było łatwiej. Tu wszystko dzieje się po to, aby nas wydoić.

To jest sedno problemu i wszystkie zabiegi władzy zmierzają aby najpierw zafiskalizować całą sprzedaż bezpośrednią a potem odpowiednio opodatkować . Póki co ja nie widzę możliwości obrony przed tą władza,bo to ona tworzy takie prawo przeciwko narodowi. Mówienie że to co się dzieje to w imię porządku czy ładu to dalsza kpina z ludzi :evil: Działanie jest perfidne i wyrachowane posuwa się powoli i stopniowo by nie wzbudzać oporu społeczeństwa ,to socjotechnika wyzysku :!: :!: :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 22:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
aleksx, :brawo: :brawo: :brawo:
Jak tak dalej pójdzie, a wszystko wskazuje na to, że tak - to już w niedługim czasie z tego epatowania "wolnym rynkiem" przez większość europejskich i jeszcze bardziej gorliwych naszych polityków, pozostanie tylko "czarny rynek".

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 00:52 - wt 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
Spotkalem się z takim poglądem, że demokracja jest gorszym ustrojem niż tyrania, ponieważ w tym ustroju, niewolnik jest świadom swej niewoli, a tyran kiedyś ustąpi, bo przecież wiecznie żyl nie będzie. W systemie demokratycznym, niby wszyscy jesteśmy wolni, a tak naprawde jesteśmy niewolnikami, bez swiadomości niewoli. Tyran, zdobywa wladzę silą, w domokracji my wybiramy "tyranie", która napewno nie umrze śmiercią naturalną, bo następuje ciągla wymiana garniturków, które to garniturki my wybieramy.

Jak mawial Stalin, nie ważne kto i jak glosuje, ważne kto glosy liczy. :) Dwukrotnie bylem w komisji wyborczej, raz jako czlonek, drugi raz, jako wiceprzewodniczący. Za pierwszym razem byla to "bulka z maslem", za drugim - dwa dni dochodzilem do siebie, i nie z powodu napojów, czy jedzenia. :pala: :pala: :pala: Oczywiście, wszystko odbylo się zgodnie z prawem. Jeśli się chce, da się upilnować, niestety są luki, i praktycznie każdej komisji można narobić takiego siana, że hej.

Co do wolnego rynku, jest on warunkiem funkcjonowania demokracji, niestety jest on tylko dla "ludzi wolnych", a nie dla "niewolników".

Okolo 3 lat temu rozmawialem z bylym kierownikiem sieci handlowej ......... Wejście z nowym produktem do tejże sięci kosztowalo ponad 100 tyś. Nie pamiętam dokladnie, możliwe że 150.

Niestety nie mogę znaleść źródel, mimo, iż nie raz o tym slyszalem. Szacuje się, że kolo 20 % ludzi, uzurpujących sobie prawo bycia "lepszymi" posiada okolo 80 % dóbr globalnych, pozostale okolo 80 % "szarych obywateli" posiada okolo 20%. Zawsze ciekawila mnie wielkość dysproporcji. 1 do 16 ? dobrze licze ? Nie jestem dobry z matematyki, nigdu jej nie lubilem.

Pozdrawiam aleksx


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 00:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
aleksx, Ty na pewno chciales trafić na forum pszczelarskie??

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 01:11 - wt 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
No tak, czuje, że przesadzam. Szlak mnie trafia, jak widzę, co się u nas dzieje, a że nie mam się na czym "wyżyć" to czasami sobie...Obiecuje, zaczne tonować. :oops: To chyba nie jest odpowiednie miejsce na... Przepraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 01:12 - wt 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
Obiecuje, od teraz tylko o pszczolach, no chyba, że znów puszą hamulce. :oops: Mam nadzieję, że nie puszczą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 10:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
aleksx, zacznij nad tym "pracować" bo pomyslimy ze to kolejny "przypadek medyczny " na tym forum ,zwłaszcza że z tego co pisałeś wynika że nie masz ani 1 rodziny pszczelej .
Takimi postami na pewno nie pogłebisz Swojej wiedzy z zakresu pszczelarstwa. :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2014, 11:41 - wt 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
Ok, ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji