FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:37 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 marca 2011, 23:30 - czw 
Hey
Wiem że niektórzy pszczelarze maja sklepy internetowe lub allegro, w których oferują miód i inne produkty. Chciałem się dowiedzieć ile biznesu robicie z takiego sklepu? (nie pytam o liczby/pieniądze) chodzi mi o procentowy udział takiej działalności w waszych dochodach. Jak sobie z tym radzicie i jakie są + i - takiej działalności, czy sezon ma jakieś znaczenie.
Ostatnio obserwowałem aukcje miodu na allegro i widziałem, że sprzedawca miał sprzedaż wielkości 20 słoików na tydzień.
Pytam bo zaczęło mi w głowie świecić by zrobić sklep internetowy z miodem, i pewnie zrobię i się wszystkiego dokładnie dowiem, Tylko - jakie są wasze doświadczenia?
z góry dziękuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2011, 00:06 - pt 
Tam to bardziej ogłaszają sie Ci co miodu nie moga opylić ewentualnie handlarze miodem co za darmoche kupuja w hurtowniach .

Mi kiedyś miód leżał na półkach 6 miesięcy zanim go sprzedałem i to był mój rekord ,a był to chyba 2006 r i było troche tej spadzi :oczko:
np. w tym roku miodu było niewiele to sie rozszedł w 2 miesiące.

Musiał bym chyba pozyskiwać więcej niz 2 tony miodu rocznie ,zeby coś kombinować .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 19:59 - ndz 
Co? nabraliście wody w usta. To aż tak dobrze idzie, ze boicie się pisnąć? MILCZENIE JEST ZLOTEM :papa:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:06 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Bizznes is Biznes

Kasa misiu kasa :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 22:27 - ndz 

Rejestracja: 03 lipca 2011, 19:45 - ndz
Posty: 127
Lokalizacja: bstok
zdziwilbym sie gdyby ktos odpowiedzial :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 22:42 - ndz 
Tomekmiodek pisze:
Ostatnio obserwowałem aukcje miodu na allegro i widziałem, że sprzedawca miał sprzedaż wielkości 20 słoików na tydzień

Są lepsze i gorsze tygodnie a nawet miesiące ale jest super
Sklepik nie służy tylko do małej sprzedaży bo biorący np 100 słoików czasami woli sam przyjechać czy dogadać dostarczenie


Na górę
  
 
Post: 19 lutego 2012, 22:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
A mnie od dłuższego czasu nurtuje inne pytanie. Jak ma się zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią do handlu w Internecie? Zgodnie z przepisami sprzedaż bezpośrednia to swoje województwo + ościenne. Teoretycznie więc każdy zakup z innej części kraju jest nielegalny :).

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 22:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
cieply,
To by był już temat dla jurystów i dzielenia włosa na czworo, czy miejscem sprzedaży jest miejsce nadania przesyłki na pocztę czy też miejsce jej odbioru :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2012, 23:01 - ndz 
cieply pisze:
Zgodnie z przepisami sprzedaż bezpośrednia to swoje województwo + ościenne.

:haha: :haha: :haha:
A co powiesz jak przyjedzie do Ciebie z drugiego końca Polski turysta i zechce kupić u ciebie w domu miód ???????????
Wiesz głupich przepisów jest mnóstwo
Ty wysyłasz z swojej poczty a że klient mieszka w Amsterdamie to nie moja wina :haha:


Na górę
  
 
Post: 19 lutego 2012, 23:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
BoCiAnK pisze:
Ty wysyłasz z swojej poczty a że klient mieszka w Amsterdamie to nie moja wina :haha:


I tej wersji będę się trzymał :haha: :haha: :haha:

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lutego 2012, 00:32 - pn 
Lepiej sprzedawać firmą kurierską niż pocztą, bo w tym przypadku sprzedaż odbywa się w Twoim domu :)


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 10:24 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
W mojej okolicy ( 5 km ) mieszka " pszczelarz " który posiada w ogrodzie za domem 4 ule w których być może są nawet pszczoły, chociaż nie był bym pewien czy są tam pszczoły. Ma właśnie stronę internetową a w ofercie wszystkie miody odmianowe z propolisem i pyłkiem włącznie. Do odważnych świat należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 10:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
maderm, Jesteś pewien że więcej gdzieś nie ma ? Nie wszyscy trzymają pszczoły koło domu. Ale Ty znasz go lepiej Twoja okolica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 10:35 - czw 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
U mnie gościu miesiąc temu sprzedawał świeży miód po 10 zł za litr na pewno importowany mam nadzieję że jego klientom ten pseudo miód zaszkodzi :D

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 10:43 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
marcing pisze:
mam nadzieję że jego klientom ten pseudo miód zaszkodzi :D

:shock: a to polska właśnie uoeee

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 10:51 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Znam jego sąsiada i wiem też że kurier przywozi miód w beczkach ( 2 tygodniowo). Pszczół na pewno nie ma więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 10:54 - czw 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
asan, Co sprzedajesz po tyle swój miód że się dziwisz u mnie cena za litr to 25-30 zł To jest jawne oszustwo sprzedając jako prawdziwy po 10 zł na początku sezonu

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 11:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
marcing pisze:
asan, Co sprzedajesz po tyle swój miód że się dziwisz u mnie cena za litr to 25-30 zł To jest jawne oszustwo sprzedając jako prawdziwy po 10 zł na początku sezonu


Ta cena 25 zł za 1 litr czyli wyjdzie 17,8 za kg to rozumiem cena hurtowa w wiaderkach czy beczkach ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 11:14 - czw 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Czemu zawsze wybiera się wartości skrajne małe sprostowanie nie 1 litr tylko 0,9 l

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 11:20 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
marcing pisze:
asan, Co sprzedajesz po tyle swój miód że się dziwisz u mnie cena za litr to 25-30 zł To jest jawne oszustwo sprzedając jako prawdziwy po 10 zł na początku sezonu


Nie sprzedaje, bo nie mam. Ale życzyć klientowi któremu pewnie oszukano by mu jeszcze miód zaszkodził to skur.... z innej beczki, ktoś musi sprzedawać miód po parę zł skoro skupy nie podnoszą cen....

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 11:26 - czw 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Zauważ że koleś sprzedaje taniej w detalu niż w skupie czyli o co chodzi w skupie taki szajs nie przejdzie. Nie ma co się więcej rozpisywać

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 11:36 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
I ten klient o tym wie? Bo ja kupowałem różne miody od pszczelarzy, jeden (z Serbii) od trzech lat jest płynny. A zawsze zakladałem że kupuję prawdziwy miód, d fachowca. Żeby jeszcze oszustowi życzyć sraczki to bym zrozumiał, ale oszukanemu? To jakby ktoś Ci pasieke wytruł i ktoś by Ci jeszcze życzył żeby Cie pokaralo....

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 21:35 - czw 
marcing pisze:
asan, To jest jawne oszustwo sprzedając jako prawdziwy po 10 zł na początku sezonu

I tak jest .To jest SYROP CUKROWY :!: :!: :!: I to u sporej liczby pseudopszczelarzy,którzy świadomie to robią ,aby po prostu OSZUKAĆ INNYCH. Ja się o tym przekonałem osobiście.Gość stracił kilka rodzin z głodu ,ledwie resztę uratował , wp...........ł z 40 kg cukru i wywirował z 30 l pysznego jak twierdzi miodku.Gdy Zwróciłem uwagę ,że OSZUKUJE innych i cale życie pewnie tak robił odparł NIE TWOJA SPRAWA i koniec rozmowy. :wnerw: A ilu takich jest ,nawet tu na forum :?: :?: :?: Ja obstawiam ,że sporo ,a nawet więcej niż SPORO :do bani: :do bani: Sorry ,może kogoś uczciwego urażę więc przepraszam .


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 21:46 - czw 
Marek Podlaskie, wystarczy poczytać ile kto "ładuje" do uli pokarmu na zimowlę. Ja kiedyś dawałem 10 kg cukru potem zszedłem na 9 i chyba jeszcze urwę po kilu bo na wiosnę muszę na siłę odsklepiać i nie mam pewności czy część tego nie trafia do nadstawek.
A odkłady mnie w zasadzie nie interesują.


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:03 - czw 
Wiesz kolopik ,zimowla to z tym różnie,ale jak ktoś świadomie wp...........a ,sorry za brzydkie słowo cukier ,a za 2 tyg ma miód to szlag mnie trafia. :wnerw: Bo kiedyś mi Pani powiedziała,że nie kupi ode mnie miodu ,bo ja młody ,kilka lat temu to było oczywiście. :haha: To niech k..a kupi od starego cukier z Biedronki.To boli .Ja myślałem ,że pszczelarze to super uczciwi ludzie ,a teraz chyba już wiem ,że tak nie jest.Oczywiście są wyjątki ,ale pewnie w śladowych ilościach.Szkoda ,że tak to wygląda.Ale w pogoni za kasą ,zatraca się różne wartości .Niech się wstydzą Ci co tak robią.Ale pewnie maja to głęboko w d.........e :do bani:


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:16 - czw 
A ja myślę, że śladowe ilości to ci nieuczciwi. Ja nigdy po targach, festynach czy innych imprezach z miodem nie jeździłem a miód mi schodzi wśród swoich stałych klientów. Zresztą ludzie też zaczynają "znać" się na miodach. Powoli ale zaczynają.


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:21 - czw 
Wiesz ,co innego jak ktoś to robi świadomie i wie ,że to jest CUKIER, a mimo tego brnie dalej w swoim oszustwie. :pala: A dla mnie był ,to człowiek krystalicznie czysty ,stąd wielki żal .Cóż ,harakiri nie popełnię,ale wkurw ,nieufność do innych producentów miodu ,jak najbardziej. :pala: :haha:


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Wystarczy dać do karmy na zimę wywar z mięty lub parę kropli potem łatwo sprawdzić czy ma się sfałszowany czy nie. A niedowiarka zaprosić na podkarmianie lub wiosną pokazać ramki piorunujące wrażenie robi :D A po rynkach i festynach sprzedawałem i nie ma to nic z nieuczciwą sprzedażą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 22:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
[quote="Marek Podlaskie"] A ilu takich jest ,nawet tu na forum :?: :?: :?: Ja obstawiam ,że sporo ,a nawet więcej niż SPORO :do bani: :do bani: Sorry ,może kogoś uczciwego urażę więc przepraszam .[/quote



Ja bym był innego zdania na ten temat. Tu na forum to raczej oszustów nie ma. Tylko czasem można ich zauważyć jak się chcą sprzedać miód w beczkach po bardzo niskiej cenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 22:42 - czw 
Uczciwi się nie będą tłumaczyć ,ale jak ktoś ma na sumieniu machlojki stanie murem w obronie honoru i godności i dobrej jakości miodu.Uczciwych przeprosiłem :thank: :pl:Z mojej strony to wszystko ,ale czytałem ,że 3/4 miodu na naszym rynku jest PODROBIONE,więc są to fakty nie mity.Wielcy sprzedają beczki ,ale malutcy po słoiczku ,po słoiczku ,po słoiczku w ludzi i parę setek słoików zejdzie przez sezon :wnerw: :załamka:
Tak mi przyszło do głowy
.Sprzedam szybko ten miodeczek i zakupię cukiereczek .
Potem wrzucę ,to do ula ,niech rodzinka szybko hula.
Niech syropek przerabiają ,bo klienci już czekają.
Pyszny miodek( z cukru) zamawiają.
Lecz ja wszystko w d........e mam
to co z ula w ludzi pcham.
Czy to cukier ,czy to miód ,jak wiem ,że to WIELKI SMRÓD.
Liczę szybko teraz kasę ,lecz czy nie jestem K........M :!: :!: :!: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 23:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
[quote="Marek Podlaskie"]Uczciwi się nie będą tłumaczyć ,ale jak ktoś ma na sumieniu machlojki stanie murem w obronie honoru i godności i dobrej jakości miodu.Uczciwych przeprosiłem :thank: :pl:[/quote

Nazwałeś mnie oszustem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 23:04 - czw 
Krzyś ,kto ,kiedy i gdzie Ciebie tak nazwał.Nie padlo ani Twoje imię ,żaden zarzut wobec Ciebie. :piwko: Jeśli ,tak to odbierasz ,to wielkie przepraszam.Nikogo nie mam zamiaru nazywać po imieniu oszustem ,ale wyrażam swoja opinię.I tylko tyle. :pl:


Na górę
  
 
Post: 01 czerwca 2013, 09:44 - sob 

Rejestracja: 01 stycznia 2013, 13:18 - wt
Posty: 126
Lokalizacja: 0polskie Stary Godków
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany
Witam kolegów jestem zainteresowany miodem rzepakowym , zainteresowanych proszę na pw (jaka cena ilość ok 50kg)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2013, 09:59 - sob 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
kazik041,

Chyba samego rzepakowego to w tym roku nie będzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 11:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
Jak zabezpieczacie słoiki szklane w przesyłce pocztowej :?:

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 13:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
sp.z.o.o pisze:
Jak zabezpieczacie słoiki szklane w przesyłce pocztowej :?:


Karton i streth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 20:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, 9kg przy normalnej carypelce, standardowej rodzince, nie łączonej jesienią z odkładem, czy jakimś słabiakiem, przy ich zapasach żelaznych to cholernie dużo. Choć nie wiem, jak się matki rozczerwiają przy twojej ramce, bo masz inną od mojej. Przy cukrze na rodzinkę 7-8 ramek (2x okrywowa pierzga z miodkiem + 5-6 czerw) do zimowli 8kg starcza, a i tak wiosną odsklepiać będzie co na skarmianie nowego czerwiu. Więcej ramek czerwiu do zimowli, to i więcej "żarła" trzeba dać. Naucz jeszcze młodych zalewać odpowiednio gniazda, by wystopować matule w czerwieniu jesienią i kiedy to robić, by rodzinki o odpowiednim składzie biologicznym szły do zimy, bo z tym zawsze są u młodych problemy, a bo jeszcze im pszczoła doniesie z pola, a bo jeszcze matula "jajec naniesie", a bo jest ciepło, a bo to jeszcze nie wrzesień, a do października z cukrem i tak im nic nie będzie. Łykli by tą wiedzę, to i z pokarmem zimowym by problemu nie mieli, że im go pszczoły z miodem wiosną mieszają.
Marek Podlaskie, ja bym gościa zje....ł z góry na dół. Ale walka z takimi, to jak walka z wiatrakami. Debile byli, są i będą.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 20:29 - ndz 
adriannos,
Jakie inne ramki ? Też mam wielkopolskie a te h-14 to zimowałem tylko jeden ul a teraz w kolejnych czterech osadzam rójki bo nie chce mi się ciapciać z krojeniem plastrów na pół.
Ja co roku muszę się spinać aby zjadły cukier przed nadstawkami bo potem nie ma ... że wyląduje w nadstawkach, tylko jak pamiętam to ojciec zawsze ładował do uli po dysze i też zimował na siedmiu ramkach.
Co do uczenia młodzierzy to sam wiesz jak to jest. Oni mają wiedzę a rozumu nabiorą jak d..y pomoczą. Ja pisałem:do Siewnej (08 września) rodziny mają być zakarmione. Wyjątek stanowi wrzos ale tu podobno trzeba szykować pokarm wcześniej. Nie wiem, nie mam wrzosu.


Na górę
  
 
Post: 02 czerwca 2013, 21:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, A to przepraszam. Myślałem, że już wszystkie masz na h-14.
Z tym umaczaniem d...y to też nie do końca. Większość powtórzy błąd. Zwali winę, że hodowca lichą pszczołę mu sprzedał, że choroba, że CCD itd itp.
Mnie też uczyli, że do września mają być zalane. Ale w terminie wbili mi głowę 5 września.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 21:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Po wrzosie karmię czasem do 15 września, ale przyznaję, to jazda po bandzie, nie róbcie tego w domu :D. Jak pogoda nie dopisze, to można rodziny zmarnować.
kolopik, adriannos, jak Wy te ilości cukru ustalacie? Średnia z pasieki? Przecież każda rodzina inaczej potrzebuje i sprawdzić trzeba, mimo tego, że we wrześniu to jest baaardzo nieprzyjemne :(

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2013, 21:21 - ndz 
adriannos, 3 dni żadna róznica a święto MB Siewnej jakoś łatwiej w głowie siedzi.


Na górę
  
 
Post: 02 czerwca 2013, 21:29 - ndz 
minikron, Ja daję wszystkim po równo jak w socjaliżmie a jak się wszystko uspokoi to robię przegląd czy którym nie za mało.
I tu mała dygresyjka; Gomółka na jednej ze swoich tyrad powiedział, że na każdego Polaka przypada pół świni rocznie a jak komuś za mało to możemy dać jeszcze po ryju. :haha:


Na górę
  
 
Post: 02 czerwca 2013, 21:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
minikron, Wiem o co ci chodzi. U mnie nie komuna. Też sprawdzam, ale średnio właśnie 8 kg cukru wychodziło na 7-8 ramek zimowanych, w tym 2 okrywowe. Patrzeć do rodzinki zawsze trzeba.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 21:59 - sob 
Miałem nie pisać ,ale po raz kolejny zastanawiam się ilu w Polsce jest uczciwych pszczelarzy ,mających produkt czystej jakości czyli PRAWDZIWY MIÓD.
Bo sezon się rozpoczął , a niska cena cukru zachęca ,do kantowania ,kombinowania na fałszowaniu miodu. Na kilkanaście rodzin gość daje 20 litrów syropu ,nie dlatego ,że brak pokarmu. Kwitnie mniszek ,inne rośliny pożytkowe ,więc po co ten syrop.W ubiegłym roku było ,to samo ,jakoś przetrawiłem ,ale po dzisiejszym dniu ,wątpię w UCZCIWOŚĆ PSZCZELARZY.Pewnie się tacy znajda ,ale w jakim procencie? :?: Żeby nie było ,że kogoś obrażam ,ale myślę ,że jednak prawdziwy miód ,ma garstka ,albo jeszcze mniej. :cry: I czy aby warto trwać w pszczelarstwie ,by słyszeć później o wydajności 80-100 kg z ula? Ale czego INWERTU-CUKRU :?: :?: A tak cieszyłem się jak kupowałem pszczółki ,że poznam uczciwych ludzi .Paru znam ,ale co z resztą :?: :?: :?:


Na górę
  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 22:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Marek Podlaskie pisze:
wątpię w UCZCIWOŚĆ PSZCZELARZY

na jakiej podstawie pojedyńczego przypadku to trochę za mało aby oskarżać całe środowisko nie rozumim po co piszesz takie posty jak powyżej

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 23:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
Miałem nie pisać ,ale po raz kolejny zastanawiam się ilu w Polsce jest uczciwych pszczelarzy ,mających produkt czystej jakości czyli PRAWDZIWY MIÓD.
Bo sezon się rozpoczął , a niska cena cukru zachęca ,do kantowania ,kombinowania na fałszowaniu miodu. Na kilkanaście rodzin gość daje 20 litrów syropu ,nie dlatego ,że brak pokarmu. Kwitnie mniszek ,inne rośliny pożytkowe ,więc po co ten syrop.W ubiegłym roku było ,to samo ,jakoś przetrawiłem ,ale po dzisiejszym dniu ,wątpię w UCZCIWOŚĆ PSZCZELARZY.Pewnie się tacy znajda ,ale w jakim procencie? :?: Żeby nie było ,że kogoś obrażam ,ale myślę ,że jednak prawdziwy miód ,ma garstka ,albo jeszcze mniej. :cry: I czy aby warto trwać w pszczelarstwie ,by słyszeć później o wydajności 80-100 kg z ula? Ale czego INWERTU-CUKRU :?: :?: A tak cieszyłem się jak kupowałem pszczółki ,że poznam uczciwych ludzi .Paru znam ,ale co z resztą :?: :?: :?:


nie wiem po co to pisanie, znam dużo pszczelarzy i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś "kombinował" jak to określiłeś. Mam na jednej pasiece bardzo późne odkłady które są na korpusie wielkopolskim latam do nich z syropkiem i podkarmiam co 2 dni w celu lepszego rozwoju bo cóz z tego że wszystko kwitnie jak albo zimno albo deszcz pada a jeść trzeba, w tym tygodniu dostaną 2 korpus z węzą i papu a koło 15 maja podzielimy na odkłady :wink: :wink: miodu z nich i tak nie będe brał a nadmiar pokarmu przyda się do odkładów, trzeba najpierw wiedzieć co kto robi w pasiece i dlaczego a nie wyciągać bezpodstawne wnioski oczerniające wszystkich... uczciwośc zależy od człowieka a nie od tego czym się zajmuje

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwietnia 2014, 23:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Domyślam się że nie bez powoduMarek Podlaskie, ten temat poruszył ,w sumie przemilczany .Uczciwość aż do bólu ?, wątpię.Sam się nadziałem na miód marki "cukier" w perfidny sposób przedstawiony jako kremowany i wydaje mi się że to jest furtka dla co niektórych ,tak więc omijam szerokim łukiem handlarzy bazarowych i przydrożnych kiermaszy.I nigdy wiecej kremowanych miodów .Wiadomo ,każdy liczyć umie i z pewnością co niektórych kusi "uszlachetnić" ,więc dzięki takim trudno markę obronić z automatu pozostałym, zawsze jakaś wątpliwość pozostaje.Piszę to jeszcze z pozycji klienta.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2014, 00:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
W Zakopanem w grudniu kupiłem miód spadziowy niby od dziadka sprzedawcy. Barwa piękna, prawie czarna, płynny, przystępna cena (29zł/kg) tylko smak jakiś dziwny jakby Inka zagęszczona. :pala:

Inną historię słyszałem, że pszczelarz dla swoich i stałych klientów miał miód z jednych uli a dla tych z bazaru i nieznanych z innych uli. :pala:

Niektórzy podgrzewają miód w wysokich temperaturach dla szybkiego efektu i jeszcze twierdzą, że ma takie właściwości. :pala:

Ludzka wyobraźnia nie zna granic i takie przekręty można zrobić tylko raz bo ludzie nie są naiwni. Z jednej strony najgorsze jest to, że przez taki element traci środowisko pszczelarzy, ale z drugiej strony my uczciwi nie musimy się bać i możemy zyskać na swojej jakości. :pl:

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2014, 06:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
panowie jest różnica między pszczelarzem sprzedajacym miód na bazarze a handlarzem miodu z bazaru czy zakopianki to są dwie różne profesje

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2014, 09:47 - ndz 
kudlaty pisze:
trzeba najpierw wiedzieć co kto robi w pasiece i dlaczego a nie wyciągać bezpodstawne wnioski oczerniające wszystkich... uczciwośc zależy od człowieka a nie od tego czym się zajmuje

Staszek ,odkłady inna sprawa.To Twoim zdaniem ,kiedy wszystko kwitnie ,żółto od mniszka ,a pszczół o dziwo na każdym kwiatku i stoją banki z syropem :?: :?: Powiedz mi po co ,skoro widzisz to inaczej. :?: Bo moim zdaniem ,a mogę jeszcze się nie orientować jest to jawne OSZUKIWANIE klientów.
A po drugie nie oczerniłem wszystkich ,tylko zadałem pytanie ilu jest uczciwych pszczelarz . :?: :?:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji