FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:03 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 27 kwietnia 2014, 16:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
sp.z.o.o pisze:
W Zakopanem w grudniu kupiłem miód spadziowy niby od dziadka sprzedawcy. Barwa piękna, prawie czarna, płynny, przystępna cena (29zł/kg) tylko smak jakiś dziwny jakby Inka zagęszczona. :pala:

Inną historię słyszałem, że pszczelarz dla swoich i stałych klientów miał miód z jednych uli a dla tych z bazaru i nieznanych z innych uli. :pala:

Niektórzy podgrzewają miód w wysokich temperaturach dla szybkiego efektu i jeszcze twierdzą, że ma takie właściwości. :pala:

Ludzka wyobraźnia nie zna granic i takie przekręty można zrobić tylko raz bo ludzie nie są naiwni. Z jednej strony najgorsze jest to, że przez taki element traci środowisko pszczelarzy, ale z drugiej strony my uczciwi nie musimy się bać i możemy zyskać na swojej jakości. :pl:


chcesz miec miód od prawdziwego pszczlarza a nie handlarza to pojedz do pasieki i kup będziesz widział że ma pszczoły a nie beczki miodu koloru zielonego pochodzenia sadecki bartnik a wczesniej Bóg jeden wie z jakiego kraju
widziałem na allegro "spadziowy" za 2 dychy tj ok 50% ceny rynkowej jeśli ktoś cos takiego kupi i łudzi się że będzie zajebisty miód to niech lepiej idzie do biedry i kupi coś na promocji w dziale "miód" bo po co przepłacać
Kupujecie szajs za psie pieniądze i chcecie żeby było dobrze a później narzekania i to dotyczy nie tylko miodu.
Roznosząc takie plotki niewiadomego pochodzenia robicie krzywde uczciwym pszczelarzom. A jeśli się już zdarzają mieszacze i kombinatorzy to powinni być piętnowani przez środowisko pszczelarskie i klientów. Na miodzie jest etykieta z adresem pszczelarza więc reklamować w razie braku współpracy jest wiele instytucji do których można się zgłosić. To nie jest pod....dalanie tylko dbanie o to aby takie rzeczy sie nie zdarzały. Brak reagowania jest naszą zgoda na działalnosc takiego kogoś. A jeśli ktoś kupuje miod w słoikach po ogórkach czy śledziach bez etykiety (pomijając tę ze śledzi) to może mieć pretensje do siebie. Pszczelarz nie wstydzi sie swojego miodu.

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2014, 17:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
kudlaty pisze:
trzeba najpierw wiedzieć co kto robi w pasiece i dlaczego a nie wyciągać bezpodstawne wnioski oczerniające wszystkich... uczciwośc zależy od człowieka a nie od tego czym się zajmuje

Staszek ,odkłady inna sprawa.To Twoim zdaniem ,kiedy wszystko kwitnie ,żółto od mniszka ,a pszczół o dziwo na każdym kwiatku i stoją banki z syropem :?: :?: Powiedz mi po co ,skoro widzisz to inaczej. :?: Bo moim zdaniem ,a mogę jeszcze się nie orientować jest to jawne OSZUKIWANIE klientów.
A po drugie nie oczerniłem wszystkich ,tylko zadałem pytanie ilu jest uczciwych pszczelarz . :?: :?:


nie wiem co mam Ci odpowiedzieć, mi nigdy przez myśl nie przeszło aby karmić pszczoły cukrem czy inwertem i to sprzedawać jako "miód". Więc nie mam pojęcia co taki ktoś ma w głowie zamiast mózgu. Pierwsze co bym zrobił to z takim burakiem starał sie pogadać ale z burakami tak jest że w większosci kończy się na wymachiwaniu pięsciami. Na perwno bym mu życie utrudnił bo na oszustwa jestem cięty i nie jest ważne kto to. Ale najpierw musiałbym być w 100% procentach tego pewnien bo nie sztuka komuś zrobić na złość

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji