FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 02:51 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 kwietnia 2011, 20:34 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
witam
miód 7,99 kg kazde ilosci np gryka 8.10 kg kazde ilosci minimalne zamowienie 20 000 kg ale od kwietnia sprzedaja takze na beczki 290 kg
zadzwonilem do faceta bezposredni importer, nie ma problemu kazdy miod moze przywiezc miody po badaniach sanepidu ihrs itp wszystko legalnie, pytam faceta jak to mozliwe a on ze ogromne ilosci miodów plyna do polski a pozniej na zachód itp bardzo duzo ma klijentow zainteresowanych miodem na beczki po cichu powiedzial mi ze sa to w 90% pszczelarze. no prosze tak to wlasnie jest!!!!! ja miod z wlasnej pasieki sprzedaje do listopada mam duza pasieke a tu taki co ma pare rodzin sprzedaje miód caly rok !!! i jeszcze jeden jest taki co sprzedaje miód na jarmarkach z produktami regionalnymi i tradycyjnymi... poprostu szkoda slow. no i co my mozemy zrobic ?? kupic jeden sloik i co zbadac na zawartosc pylku ..??? nic to nie da ... :( Az sie we mnie gotuje słyszalem o tych co handluja miodem z chin mieszaja ze swoim i na rynek ale szczerze mowiac nie bardzo w to wierzyłem ale teraz to juz pewne ze tak jest !!!

POZDRAIAM PRAWDZIWYCH PSZCZELARZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwietnia 2011, 20:39 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
wogole co to moze byc za miod skoro kosztuje 8 zl to pewnie kupuja go po 5 zl albo i taniej skad to sie bierze. w brazyli czy argentynie byl by taki tani miod,,, chyba ze w rzekach tam miod plynie ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwietnia 2011, 22:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
To zapewne jest doskonały miód na początki przeziebienia ,ze względu na posiadaną zawartość śladową antybiotyków, można nabyć bez recepty i siępodleczyć tanim kosztem :leży_uśmiech: Nadnierne użycie grozi zejściem :kapelan: Amen


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 08:02 - sob 

Rejestracja: 23 czerwca 2009, 14:06 - wt
Posty: 27
Lokalizacja: Malbork
Do IMKERTECHNIK:

W Brazylii, Australii,Chinach i Argentynie są miejsca gdzie czas wegetacji roślin jest znacznie wydłużony. Patrząc na to, że rekord w Australii to ok. 400 kg odwirowanego w średnio mi się chce wierzyć ale zakłądając nawet 250 kg co jest tam realne to oni naprawdę mogą sprzedawać miód niemal za bezcen. Co do jakości tego miodu to nie będę się wypowiadał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 09:17 - sob 
Rozmawiałem na spotkaniu koła z prezesem pszczelarzy i zadałem mu pytanie o jakość i badania miodu sprowadzanego z zagranicy. .Chodziło mi o normy ,jakie obowiązują w Polce. Stwierdził ,że wszystkie miody są badane i mają parametry jakościowe ,więc nie mogą być mieszanką trzciny cukrowej z odchodami krokodyla :leży_uśmiech: Tylko ,czy rzeczywiście tak jest .Bo w zeszłym roku nowalijki z China miały parędziesiąt razy przekroczone ,normy jeżeli chodzi o pierwiastki ,a jednak były w sprzedaży. Tyle ,że odpowiedni urzędnicy też lubią brać kaskę za dopuszczenie do sprzedaży towaru. :do bani: .Więc jest dla nich ok. Ale jak polski ,prawdziwy pszczelarz sprzedaje miód na festynie i nie ma kwitu jakościowego ,o to już bandyta :tasak:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 15:33 - sob 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
ciekawy jestem ja wyglada tam pszczelarstwo duzo sie mowi o pszczelarstwie w niemczech kanadzie usa a o poludniowej ameryce malo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 16:02 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
http://www.youtube.com/watch?v=Eiu51kmb ... re=related


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 18:19 - sob 

Rejestracja: 10 lutego 2011, 12:34 - czw
Posty: 266
Lokalizacja: G Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski
ciekawe na co czekają z tymi otwartymi ulami? chyba chcą rabunek sprowokować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 20:10 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
W tych ulach nie było czerwiu i miodu tylko szczotki zasklepu. Chyba był robiony film po miodobraniu ale rodziny jedno korpusowe to nie daja duzo miodu. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 21:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Marek Podlaskie pisze:
Ale jak polski ,prawdziwy pszczelarz sprzedaje miód na festynie i nie ma kwitu jakościowego ,o to już bandyta :tasak:
hehe a może ten "prawdziwy" pszczelarz tez sprzedaje rozlewany miodek? :bosie:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2011, 18:41 - ndz 
a co Wy myslicie ,ze da sie kasiore trzepac na polskim miodzie? Wszystkie wieksze rozlewnie , wieksze pasieki to sie własnie na takim biznesie dorobiły kasiory + dotacje + plus cos tam jeszcze moze interesy na odkładach refundowanych .
ja w latach 90 mógłbym juz byc baronem pszczelarstwa na podbeskidziu :leży_uśmiech: ,ale wolałem zostac biednym ,skromnym małym pszczelarzem to wszystko zalezy od was w która strone pójdziecie. :oczko:
pozdrawiam


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji