FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 04:47 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nektar - Spadź
Post: 12 maja 2011, 15:13 - czw 
Byłem wczoraj przejazdem na jednej z pasiek idąc zagajnikiem z drzew liściastych młodych Jaworów i Klonów patrzę z niedowierzaniem liście aż się świeciły od spadzi
Kwitnie końcówka mniszka ,jeszcze trochę drzew Jabłoni . a pszczoły oszalały gdy zrobiło się parniej po 15 godzinie nie nie noszą pyłku (bardzo sporadycznie ) po 19 godzinie gdy zaszło słońce popiętrzyły loty do późnego zmroku
Czyżby wczesna spadź ich tak zainteresowała :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 16:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
BoCiAnK, właśnie też tak myślałem , bo do łanu rzepaku jest niecałe 2km ( daleko) a las liściasty ( klony/dęby/buki/akacja/lipa/olcha) jakiś 1,2km w tym samym kierunku i tak po przejeżdżając koło lasu szkliło mi się ale młode liście też się szklą i tak przyjechałem... ale przy miodobraniu zobaczymy.... latają po nektar bo pyłku wogóle nie noszą ;)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 19:02 - czw 
Wystąpienie Spadzi na liściach potwierdził też kolega mieszkający w innej miejscowości w jasnych plastrach widać ciemniejszy odcień Miodu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:00 - czw 
I ja też potwierdzam u mnie pojawiła się spadź lipowa. Mam jednak na tyle rzepaku w okolicy pasieki że pszczółki olewają spadź przedkładając ją nad rzepak co dziwne. Czemu tak jest? szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:26 - czw 
Ja też potwierdzam u mnie dęby strasznie obsiadły tak wieczorem.I noc się zbliża i nie zamierzają kończyć pracy na dzisiaj :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
ale hossa spadziowa się chyba skończy bo mają być przelotne deszcze które zapewne spakują ją :/

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:39 - czw 
Marcinluter pisze:
ale hossa spadziowa się chyba skończy bo mają być przelotne deszcze które zapewne spakują ją :/


Ale nie wiadomo co jutro pogoda przyniesie po może deszcz być a morzę nie być :oczko: to tak jak na loterii :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Tazon, tak samo ze spadzą : jest albo jej nie ma ;) :oczko:
ale oby nie padało....

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:46 - czw 
Bierzmy folię i nakryjemy drzewa :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 21:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
miodzio005, To jak zaczaniemy teraz do jutra zdąrzymy :piwko:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 15:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2011, 18:06 - ndz
Posty: 95
Lokalizacja: Niemcy
Potwierdzam

robaczki robią swoje, jednak pszczółki nic sobie z tego nie robią lecą na rzepak, spadź będzie na deser, a mogły by troche pozbierać bo mi się furtka klei;)Obrazek
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2011, 21:32 - ndz 
U mnie nie widać spadzi już chyba w tym roku się nie pojawi :(


Na górę
  
 
Post: 22 maja 2011, 22:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Byłem wczoraj przejazdem na jednej z pasiek idąc zagajnikiem z drzew liściastych młodych Jaworów i Klonów patrzę z niedowierzaniem liście aż się świeciły od spadzi
Kwitnie końcówka mniszka ,jeszcze trochę drzew Jabłoni . a pszczoły oszalały gdy zrobiło się parniej po 15 godzinie nie nie noszą pyłku (bardzo sporadycznie ) po 19 godzinie gdy zaszło słońce popiętrzyły loty do późnego zmroku
Czyżby wczesna spadź ich tak zainteresowała :jupi:


wczoraj patrze do nadstawek a tam miód... zdziwienie niesamowite bo u mnie o tej porze to naprawde fenomenalne... rozkminialem cały dzien skąd ten urodzaj i wydumałem że to musi być jednak spadź, dziewczyny latały od rana do późnego wieczora... zastanawiający jest tylko kolor miodku przy domu mam miód jasny koloru spadziowego nie przypomina a na mojej drugiej pasieczce która zanjduje sie w sąsiedniej wiosce jest ciemniejszy...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2011, 22:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
może to klony a nie spadź.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2011, 22:55 - pn 
Mszyce na klonach to były na 100% i kilka godzin na pewno nosiły z klonów były takie 2 dni. Odwirowałem dziś miód z jednego ula takie przed miodobranie :oczko: Miód bardzo jasny , dośc gesty zapewne duzo mniszka i dodatek specyficzny zapach i teraz pytanie co to z czego to ten zapaszek ? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2011, 13:48 - czw 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
nie wiem jak jest teraz ale tydzień temu u mnie była duża spadź na leszczynie- pszczoły wręcz się kłębiły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2011, 09:19 - sob 
Swagman pisze:
nie wiem jak jest teraz ale tydzień temu u mnie była duża spadź na leszczynie- pszczoły wręcz się kłębiły

Dziesiejszej nocy spłukał ją deszcz :wnerw: polało trochę w miarę spokojnie może to i dobrze bo od świeżyło świat ale od jutra zapowiadają nawrót Ciepła :jupi: __ Od Poniedziałku zabieram się robić miejsce na nowy Miodek bo już nie mają gdzie nosić ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 20:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja u siebie na wiosce mam po 1 korpusie wielkopolskim do wziecia, a w langstrotcha to 2 :oczko: wszysciutko pięknie zalane, nie mają juz do czego nosic, kolejnych korpusów nie dodam bo nie mam juz węzy ramek ani korpusów, muszą sie dzielnie trzymać do następnego weckendu, mam nadzieje ze będzie dziewicze wirowanko na nowej miodareczce :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 22:08 - ndz 
kudlaty pisze:
ja u siebie na wiosce mam po 1 korpusie wielkopolskim do wziecia, a w langstrotcha to 2 :oczko: wszysciutko pięknie zalane, nie mają juz do czego nosic,

No to na co czekasz
Ja jutro rano raniutko hyp z wyrka kawusia i biorę się za miodobranie bo zapowiadają Cudowną Pogodę na 16 dni OJ Będzie się lało a miejsca w ulach nie ma :placz: na nowy trzeba go zrobić ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 22:44 - ndz 

Rejestracja: 10 lutego 2011, 12:34 - czw
Posty: 266
Lokalizacja: G Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski
Ja dzisiaj udostępniłem miejsce w korpusach, ale niestety nie we wszystkich ulach, pszczoły jeszcze nie zdązyły się powygryzać z ramek i musiałem zostawić. Akacja pięknie kwitnie, mam nadzieję że szybko napełnią ramki dzisiaj odwirowane.

A wracając do tematu dzisiaj widziałem resztki mszycy na dębach, musiał je zmyć wczorajszy deszcz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 22:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
No to na co czekasz
Ja jutro rano raniutko hyp z wyrka kawusia i biorę się za miodobranie bo zapowiadają Cudowną Pogodę na 16 dni OJ Będzie się lało a miejsca w ulach nie ma na nowy trzeba go zrobić



na to trzeba miec czas, ja to nawet w niedziele klepie ule i ramka....... nie wiem ile już ich zbilem ale ciągle mało poszło mi juz ponad 20kg węzy reszte sobie dopisz :bosie: zamowiłem dzisiaj 7 kg węzy, zbiję jeszcze 20 korpusow i 200 rameczek, później z 20 daszków i może będe miał chwilkę dla siebie :uśmiech: na przeglądy potrzebuje mało czasu ale te braki sprzętowe mnie przerażają :placz:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 05:07 - pn 
kudlaty pisze:
na to trzeba miec czas, ja to nawet w niedziele klepie ule i ramka....... nie wiem ile już ich zbilem ale ciągle mało


A coś ty zimą robił? Było zimą jak nie ma roboty w pasiece klepać sobie korpusy, zbijać ramki i dorabiać daszki. Ten rok jest wyjątkowo dziwny zarówno w rozwoju pszczół, ich rojeniu się jak i poszywaniu lub nie poszywaniu, odparowanego już miodu :bosie: ale za to miodku jest wyjątkowo dużo w tym roku a to przecież dopiero początek sezonu jak u mnie. :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 18:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
kudlaty pisze:
na to trzeba miec czas, ja to nawet w niedziele klepie ule i ramka....... nie wiem ile już ich zbilem ale ciągle mało


A coś ty zimą robił? Było zimą jak nie ma roboty w pasiece klepać sobie korpusy, zbijać ramki i dorabiać daszki. Ten rok jest wyjątkowo dziwny zarówno w rozwoju pszczół, ich rojeniu się jak i poszywaniu lub nie poszywaniu, odparowanego już miodu :bosie: ale za to miodku jest wyjątkowo dużo w tym roku a to przecież dopiero początek sezonu jak u mnie. :jupi:


najpierw kilka faktów: studia w trybie dziennym na mało wymagającym kierunku budownictwo na politechnice krakowskiej, mieszkam w krakowie a pszczoły mam 64 km dalej, w domu mogę być jedynie w czase weckendu, więc opcja klepania korpusików wieczorkiem odpada, w wolnym czasie klepnołem sobie 11 korpusow wielkopolskich i z 300 ramek, zleciłem wykonanie 33 korpusów langstrotcha, 20 dennic osiatkowanych, zrobiłem 25 daszków, kupiłem ok 25 kg węzy (zamówilem jeszcze wczoraj 7kg bo zabrakło :???: )na maj miałem mieć do odbioru 40 kolejnych korpusów ale nic z tego nie wyszlo :cry: i ten fakt pokrzyżowal mi plany
zazimowałem 15 rodzin, wiosna dokupiem 10, zrobiłem 13 odkładów, w planach jeszcze 10 i dość, przy moim stanie liczebnym 100 rameczek rozchodzi sie momentalnie podczas przeglądu zbiłem już ich przynajmniej z 500 :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 19:49 - pn 
Widzę Staszku że intensywnie powiększasz pasiekę w tym roku :brawo: może te 10 co masz w planach odłóż na przyszły sezon i zajmij się solidnie tym co już masz by nie zaniedbać obecnej pasieki kosztem zbijania korpusów i ramek, chyba że dasz radę jedno i drugie wykonać to jest to godne pochwały i wyrazów uznania. :brawo: :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 21:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
może te 10 co masz w planach odłóż na przyszły sezon i zajmij się solidnie tym co już masz by nie zaniedbać

ta 10 to będzie w celach wymiany matek w tych 10 rodzinach ktore kupiłem wiosną, doszły do niesamowitej siły ale coż z tego jak nie da rady z nimi normalnie pracować :tasak: to jakieś dzikusy żądliwe bardzo ale ja je wyprostuje odpowiednio, niech mi sie tylko matki unasienią, później może połącze te słabsze odkłady bez matek razem... tak żeby bylo nie więcej jak 40 bo tyle myśle że dam rade obsłużyć, zimą może na spokojnie pomyśle o kolejnym sezonie zeby mi niczego nie brakowało :oczko: na prowadzenie takiej małej pasieczki nie trzeba duzo czasu jesli sie prowadzi gospodarkę odkładową i jesli ma sie matki jedno roczne no max 2 letnie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2011, 21:39 - pn 
kudlaty pisze:
na prowadzenie takiej małej pasieczki nie trzeba duzo czasu jesli sie prowadzi gospodarkę odkładową i jesli ma sie matki jedno roczne no max 2 letnie


i jeśli nie robi się nic więcej przy tym, bo jak byś miał pracować jeszcze gdzieś to nie poradzisz sobie by dobrze dopilnować pasieki. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2011, 15:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cordovan, znam osobę która ma trochę uli, chyba kudłaty kojarzy kogo mam na myśli, pracuje i ma sporo uli i na dodatek ma czas na podróże także spokojnie poradzi sobie ;)
kudlaty, Powodzenia Ja wolniej powiększam ale na przyszły rok sądzę dojść do maksimum - zamówiłem reproduktorkę by nie latać po drzewach i mieć młode, miodne matki;) ale zima dla mnie też będzie pracowita bo muszę zrobić 40 korpusów WLKP :uśmiech:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2011, 21:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marcinluter pisze:
zamówiłem reproduktorkę


ja już w marcu zapłacilem za ten interes, teraz mam tylko dać znac kiedy chcę ją mieć u siebie, jest jeszcze słowenka po której będe robił mateczki, w ten weckend może nareszcie rusze z mateczkami własnej produkcji (mam już zrobiony mega odkład na ten cel do soboty powinny pięknie wisieć pod wylotkiem) jak sie to wszystko poukłada zobaczymy :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2011, 12:32 - czw 
Dzisiaj akurat u mnie jest mgła i mzawka temp. 16 stopni od 9 rano kilka uli wywęszyło jakis pozytek ciekawe gdzie co ich przyciaga ??? :mniam miodek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 czerwca 2011, 12:35 - czw 
KOBER pisze:
Dzisiaj akurat u mnie jest mgła i mzawka temp. 16 stopni od 9 rano kilka uli wywęszyło jakis pozytek ciekawe gdzie co ich przyciaga ??? :mniam miodek:

jest pod chmurą ale jest parno u mnie też gdzieś idą zapewne nie po nektar ani nie po wodę
może wystąpiła spadź od znajomego słyszałem że już pokazuje się spadź na świerku ale ja nie widziałem doreszty nie mam czasu szwędać się po lesie poza tym dziki grasują :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 09:18 - ndz 
KOBER, Byłeś o 5 rano dziś na polu :leży_uśmiech: bo ja byłem :rolf: :jupi:
było 20stC i chyba nic nie Nektarowało :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 09:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
BoCiAnK, " kto wcześnie wstaje temu pan Bóg daje" :leży_uśmiech: :oczko:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Spadz swierkowa
Post: 05 czerwca 2011, 11:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Marcinluter pisze:
BoCiAnK, " kto wcześnie wstaje temu pan Bóg daje" :leży_uśmiech: :oczko:



Witam


Wlasnie dzisiaj z ranca poszedlem do pasieki i na mlodych swierkach szczegulnie na nowych pendach sfotografowalem matki ze skrzydelkami i mlode mszyce, dzisiaj po obiadku ide do pobliskiego lasu zobaczyc jak tam sie populacja mszycy rozwinela.
Czyli w tym roku spadz wystapi jusz w polowie czerwca, w ubieglym roku byla dopiero tak 5 lipca i trwala zaledwie 14 dni, co wystarczylo do zebrania pokatznej ilosci miodu spadziowego.
Pozdrowienia Krzysztof K :piwko:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 czerwca 2011, 12:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam


wlasnie wpadlem z pasieki przed komputer :czatownik: i chcialbym sie podzielic ciekawymi zdjeciami
Mszyca na swierzych pendach swierkowych.
Pierwszy raz wystapila mszyca produkujaca miodek spadziowy na moich przydomowych swierczkach, a co sie dzieje w lesie to niechce wspominac, musze szybciutko zabrac miodek z wielokwiatu irobic miejsce na spadziowy :oczko:
Pozdrowienia Krzysztof K


Mozna kliknac na zdjecie zeby powiekszyc!!!!!!!!!!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 17:38 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Dzieki Krzysztof za tak wspaniałe zdiencia. Ja pierwszy raz takie cos widze. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 18:29 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Mszyca pojawia sie również na drzewach lisciastych, ale pszczółki mało korzystają bo z gorąca i wiatru zaraz zasycha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2011, 18:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja też potwierdzam pojawiła się spadź iglasta, naocznie widzialem w nadstawkach u swoich dziewczyn przy domu ciemny miodek :zeby: w ulach ŚP sąsiada które przeglądałem w ramach mojej przyjaźni z tym człowiekiem też jest, tylko ta pogoda :do bani: robi się coraz ciekawiej bo w chwili obecnej do mojej gromadki uli doszły jeszcze rodziny sąsiada... a przy ponad 50 rodzinach jest już co robić, a ja zupełnie alone :bosie:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 21:35 - śr 
kudlaty pisze:
ja też potwierdzam pojawiła się spadź iglasta, naocznie widzialem w nadstawkach

I to Jodłowa oby tylko nie polewało za często choć dziś mimo drobnego deszczyku rajcowały że HEY przy takim pożytku zaś :wnerw: miodobranie :leży_uśmiech: za dwa tygodnie
Kudłaty Czujesz TOOOOOOOOO :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Kudłaty Czujesz TOOOOOOOOO


oj czuje Boguś czuje, w weckend robie wypad do łysona, trzeba upomniec sie o swoje bo juz mi trzeci tydzien wiozą miodarkę :bosie: elektryczny sprzęt ułatwi mi życie, musze zamowić beczki na miód bo wszystko w domu już zajęte :oczko: jak zdąże zrobić korpusy to za tydzien odkłady zaczną zarabiac na siebie bo dostaną 2 korpus, połowa siedzi na 10 ramkach... te złosniki które kupiłem doprowadzają mnie do szału sam czerw a miodu u nich brak :do bani: a przynajmniej nie tyle ile u mych piękności przy domu :uśmiech: i tylko chęci do rojenia... w sobote spacyfikowałem pasiekę gdzie stoją te zlośniki, pojda do likwidacji, do tego czasu będe regularnie zabieral od nich czerw kryty i zasilał moje kochane aniołki przy domu, w 7 dzien tygodnia założyłem seryjkę po słowenkach może doczekam sie jakiejś mamusi wlasnej produkcji :rolf: to był mój pierwszy raz :oops: więc nie mam pojęcia czy zrobilem wszystko jak trzeba :język: jeśli się uda to postaram się podmienić matki w kilku pniach

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Jodłowa


jodły u mnie dostatek :rolf:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:45 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
U mnie na świerku dużo mszycy chyba pierwszy raz coś takiego widzę, tyle że pszczół tam nie ma. To jest na byłej plantacji choinkowej rodziców w niedzielę skoczę do pobliskiego lasu zobaczę czy tam też jest coś takiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 23:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kurcze Krzysztof wklejaj więcej takich zdjęć. Dzięki tobie poszedłem wczoraj do lasu i oglądałem świerki i pierwszy raz w życiu widziałem na żywo spadź i mszyce na świerkach.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2011, 22:45 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
miecio pisze:
Kurcze Krzysztof wklejaj więcej takich zdjęć. Dzięki tobie poszedłem wczoraj do lasu i oglądałem świerki i pierwszy raz w życiu widziałem na żywo spadź i mszyce na świerkach.


Widziałeś tam pszczoły ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 czerwca 2011, 15:29 - pt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Świerk i sosna spadziują rzadko w naszych rejonach tak mniej więcej to raz na 5 lat.
Ale miodek spadziowy ma ciekawy smak i zapach taki zbliżony do syropu PINI.
Pszczoła zbiera tak jak z jodły-aby tylko nie zasychała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 czerwca 2011, 17:57 - pt 

Rejestracja: 27 września 2010, 20:55 - pn
Posty: 46
Lokalizacja: bieszczady
właśnie się tak zastanawiałem co te pszczółki tak po sosnach latają do przecież u nas nigdy nie zauważyłem żeby sosna spadziowała ,chyba ze za krótko żyję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji