FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:13 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 09 marca 2021, 23:07 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
licho pisze:
lalux5 jak bardzo "uszczelniasz" ul jak dymisz, oraz dymisz: (i) od dołu, (ii) od góry czy (iii) przez otwór wentylacyjny?

Przez otwór dyfuzorem , nie uszczelniam , zawsze w masce i zmykam z pasieczysk jak najszybciej po zabiegu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2021, 11:55 - sob 
Nie myślałem że ktoś normalny, prócz dziadków to jeszcze stosuje.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2021, 12:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
robertf, liczby osób stosujących jest pewnie dość spora - i raczej jej spadek nie jest ogromny z roku na rok . Zwłaszcza jak ktoś odrzucił "gazowanie" i poleciały mu rodziny po braku takiego leczenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2021, 16:58 - pn 
ivi584 pisze:
robertf, liczby osób stosujących jest pewnie dość spora - i raczej jej spadek nie jest ogromny z roku na rok . Zwłaszcza jak ktoś odrzucił "gazowanie" i poleciały mu rodziny po braku takiego leczenia


Trują sami siebie. Rozumiem jedną pastylkę apiwarolu jak już brak czerwiu dla świętego spokoju. A wcześniej np paski z kwasem szczawiowym. No ale paski nie są refundowane. 5 zł w plecy. A dziecku dla zdrowia miodzik po 10 odymianiach , super.


Na górę
  
 
Post: 13 lipca 2021, 08:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
robertf pisze:
No ale paski nie są refundowane. 5 zł w plecy


Ja jestem przeciwnikiem refundacji podnosi ona ceny i obniża jakość - rozumiem refundacje dla startujacych młodych pszczelarzy do np max 10-20 rodzin. Ale dla dużych jestem przeciw bo prowadzi to do patologii nie dobrych. Mimo wszystko powinny obowiązywać zasady wolnego rynku jesli ktoś dobrze prowadzi ma wysoką jakośc to sie utrzyma - a nie leczenie swoich bęłdów lub nie keidy lenistwa dopłątami itd . Jednynie rozumiem i akceptuję wsparcie pszczelaryz po kleskach np. pogodwych - to na co pszczelarz nie ma za dużego wpływu - wichurych , powodzie itd.*

*****************
Przepraszam za off top ale obejrzyjcie do czego prowadzi refundacja ludzie kupili odkłady na refundacje od Dudtkowiaka dużej pasieki z Lubuskiego - jakość oceńcie sami - chodzi mi o jakość odkładu

https://www.youtube.com/watch?v=cdT35mOtsU8&t=7s


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2021, 19:56 - wt 
Bardzo przepraszam ale ja te odkłady bez pszczół bym natychmiast oddał. I żądał sowitej rekompensaty. To skandal.
Dzięki że to publikujesz.


Na górę
  
 
Post: 15 lipca 2021, 11:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robertf pisze:
Bardzo przepraszam ale ja te odkłady bez pszczół bym natychmiast oddał. I żądał sowitej rekompensaty. To skandal.
Dzięki że to publikujesz.


widzę ze odkład na 4 ramkach wygląda że czerw w różnym wieku jest na 4 ramkach na 4, to jeszcze wypadało by powiedzieć ile się zapłaciło za taki odkład bo jeśli np 200pln to zrobie małą kalkulacje:

- matka czerwiąca 80pln
- zostaje 120 pln na 4 ramki / czerw miód/ pszczoły / amortyzacja sprzętu/ czas tj wykonanie minimum 3 przeglądy i 1 wydanie, odkład trzeba przewieść później przywieść na miejsce docelowe / opieka z podkarmianiem włacznie/ ogłoszenie trzeba wystawić odebrać milion rozmów niekoniecznie w temacie/ ewentualny zysk
po rozbiciu na jedną ramkę kosztuje ona 30pln gdzie goła ramka z wprawionym drutem bez węzy kosztuje u sprzedawcy 3.5pln a plaster węzy jakieś 6pln czyli razem jakieś 9pln od sztuki
dodam ze jeszcze klienci którzy chcą kupić 10 sztuk już pytają o 11 sztukę gratis

kup sobie matke za 80 pln 4 ramki z wprawioną weza za 40 pln a za te 80 pln które ci zostanie to złap sobie z 1,5kg pszczoły na łace to wszystko wykonaj w kartonie po butach

Robie odkłady już od kilkunastu lat i znam sytuacje zarówno od strony sprzedającego jak i kupującego, ceny są te same praktycznie od początku jak zacząłem je wykonywać natomiast cena robocizny, matek, wezy miodu, sprzętu etc wzrosła przez te lata wielokrotnie.
nikt nie prowadzi działalności dobroczynnej a żaden producent nie będzie wkładał w wyprodukowanie czegoś więcej niż finalnie uzyska od klienta bo co to za biznes...
jak jakość nie odpowiada a szkoda dopłacić więcej aby i producent był zadowolony z zarobku jak i klient z tego co otrzymuje to trzeba zamiast kupować robić sobie samemu odkłady z własnego towaru wtedy będą wszyscy zadowoleni.
zrobie sobie 5 takich odkładów, podziele na 2 wrzucam 10 matek, które sprzedaje za 800pln, powtarzam procedure jeszcze raz i mam 1600 bez niczyjej łaski, a na końcu wrzucam do jednego ula i jadę z bezmatkiem pod jakikolwiek kawałek czegoś co kwitnie i czekam do ostatniej bzykającej pszczoły. za rzepak w tym roku ludzie wołają po 50 pln za 0,9l a jeszcze mi ramki z suszem zostaną na następny rok. Też chodziłem do szkoły i liczyć potrafie co mi się bardziej opłaca
granica opłacalności wykonywania odkładu 4 ramkowego jeśli ma być wszystko jak trzeba to ok 290-300pln jesli ktoś płaci mniej albo dużo mniej to może mieć pretensje do siebie a nie przedającego

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2021, 13:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
Nie gniewaj się kudlaty, ale jeśli tak umiesz liczyć i coś się Tobie nie opłaca to tego nie robiśz ... a nie, robisz popapranica jakościowego bo to się tak się opłaca ... Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy robisz popapranica ? jak tak to sytuacja jest czysta każdy kto robi umyślnie poprańca jakościowego sam jest popaprńcem i oszustem :roll: i nie ma tłumaczenia że coś sie nie opłaca nie wychodzi dlatego taka jakośc . Skoro tak chce zrobić to niech się ogłosi " Ja Popapraniec XY robie g... warte odkłady za pomarańcz pieniadze" i sytuacja jak ktoś sie zgłosi jest jasna ... dwa skoro ktoś bierze za coś kasę to powinno to mieć jakość i cene jesli akcpetuje że za 100 robisz to ma być dobra jakość inna droga to już kombinacja nieudolnych bizesmenów tak prawda.

Sorry ale dość tłumaczenia się ze coś nie wychodzi - nie płakać mazać się że jest tak źle - tylko rezygnować albo podnośić ceny i jakośc aby sie opłacałao

w każdej braży taki sam płacz , nie opłaca się ciągle źle ... a nadal ro robią :roll:

To nie jest przytyk do nikogo osobowo tylko do sytuacji - jesli coś ktoś robi to róbmy to dobrze albo wcale 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2021, 15:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
U mnie są 7 ramkowe (5-7 ramek czerwiu) A niech będzie że jestem po papraniec :haha: Dobrym ludziom oddam po 300 . Czy otworzę puszkę z Pandorą :haha:
Ja matek nie wliczam ,bo to tylko moja praca w efekcie przychód .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2021, 15:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ivi584, robienie odkładów to żaden biznes obecnie wykonuje może 1/5 tego co kiedyś bo daleko mi do bycia wolontariuszem, w normalne lata można wyjść na 0 jeśli się policzy rzeczywisty koszt jego wykonania łącznie z tym co napisałem w poprzedniej wiadomości. Jak się trafią jakieś zawirowania pogodowe to można utopić. opłacać się może jak ktoś nie liczy roboty albo robi z cudzych pszczół.... robienie odkładów z odbiorem na lipiec też się może opłacać bo wystarczy zrobic z 1 biednie obsiadanej ramki z czerwiem w maju. Takie czasy że każdy patrzy na cenę tak jakby to był ten sam towar tylko w różnych sklepach zeby porównywać. Z tego co się orientuje przy refundowanych odkładach cena jest ustalona z góry i było to 200pln i tak pewno jest dalej i albo robisz za tyle albo nara. Jak się bierze najtańszą ekipę budowlana to ciężko wymagać od niej tej samej jakości co ci którzy biorą dużo więcej. Skądś ta różnica musiała się wziąć ...
odkłady na 4 ramkach to nieporozumienie a jeszcze większe na dzień dobry poszerzanie ich 2 ramkami węzy, z komentarzy pod filmem wynika ze ci ludzie mają jeszcze inne ule więc cos tam pod kopułą powinni teoretycznie mieć.
Ja bym nie płakał ze słabe odkłady tylko przytrzymaj je tak jak są aż wylezie więcej pszczoły z czerwiu krórego jest sporo i dopiero poźniej stopniowo poszerzał. z odkładami na 4 rameczkach trzeba delikatnie. natomiast przy piątkach to czesto przy przekładaniu do uli klientów robiłem na 6 czy 7 ramek bo wszystko co miały zaczerwione a matki chodziły po zapasie
ps proszę o zdjecia odkładów które koledzy robią na sprzedaż obowiązkowo z ceną i terminem odbioru. jak ktoś będzie robił po 250pln a jeszcze lepiej po 200 na 5 ramkach do odbioru końcem maja z młodymi czerwiącymi matkami, wszystko ładnie obsiadane przez pszczoły to sam kupię większą ilość i płacę bez marudzenia ile sprzedawca powie pod warunkiem ze mniej niż umówione 8) taki jestem dobry i mam gest :mrgreen: zdarzyło mi się już kilkukrotnie ze chciałem kupić odkłady od moich niedoszłych klientów w cenie, terminie i warunkach jakie sami podawali, zaden nie chciał mi sprzedać :cry:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2021, 15:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
U mnie są 7 ramkowe (5-7 ramek czerwiu) A niech będzie że jestem po papraniec :haha: Dobrym ludziom oddam po 300 . Czy otworzę puszkę z Pandorą :haha:
Ja matek nie wliczam ,bo to tylko moja praca w efekcie przychód .


Franek miesiąc temu bym kupił albo najlepiej początkiem maja oczywiście za ta samą kase :haha:
mi wszystko jedno czy sprzedam matkę czerwiącą jak już ją mam luzem czy w odkładzie tyle samo kosztuje bo to te same matki :mrgreen:
Mieszkasz w Polsce B albo nawet C lud D :mrgreen: to i niewiele zarabiasz a żyjesz jak hrabia :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2021, 19:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Szkoda że teraz dopiero mówisz o tym ,były gotowe czekały . Ach ten brak łączności :cold: :mrgreen: Staszku czeka cię jeszcze wielka kariera i sława . :brawo:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji