FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 16:54 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 02:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Powtórzę po dr. Chorbińskim. Nigdy do końca nie wiadomo ile odparowanego kwasu dostało sie do ula. A co z nagarem ? Przy większej ilości rodzin, szkodliwego nagaru jest go coraz więcej.
No i podstawa maska na twarz z pochłanieczem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 13:39 - ndz 
Tu jest ten kowboj którego nie należy w żadnym przypadku nasladować!!! a od którego prawdopodobnie w zachwycie kolega sklonował pomysł
http://www.youtube.com/watch?v=YXgWuukzrRA
a tu drugi samobójca nie do nasladowania

http://www.youtube.com/watch?v=jp90Z2jq ... re=related

tłumaczenie z imkerhomepage choć koślawe ale zawsze coś
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3Dotr

tu praca doktorska o której wspominałem

http://w210.ub.uni-tuebingen.de/volltexte/2004/1181/
przetłumaczone
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3DHuC
Niezależnie od powyzszego, moim zdaniem nie jest dobre, że na forum jest mozliwość dowolnego otwierania tematów. Prosze zauważyć w ilu tematach wystepuje warroza. Kazdy nowy uczestnik forum, czy gość je odwiedzajacy musi sporo czasu poswięcić aby np poczytac wszystko o KS, czy warrozie.
Ja nie jestem zadnym fachowcem od warrozy (szkolony w innej dziedzinie), prosze mi nie miec za złe, ale tam gdzie ma miejsce nieodpowiednie - nieodpowiedzialne obchodzenie się ze substacjami niebezpiecznymi winno się reagować ostro (grzech zaniedbania nie ma wytłumaczenia!)
Można by powiedzieć co jak co tu na Ambrozji jest spory ładunek o warrozie KS ale jak widac wraca się z powrotem na sam początek, tak jakgdyby było zero wiedzy na temat KS lub co gorsza wiedza wiedzą, a ja wiem swoje, bo ... co mi tam będą ...
Nie chcę nikogo urazić, trzeba reagować aby nie doprowadzić do nieszczęścia
Nikt nas nie zwoli od myslenia
Z Wyrazami Szacunku i Zrozumienia
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 14:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Jakie powinno sie stosowac srodki bezpieczensctwa przy korzystaniu z parownika KS. Jaka maseczke? NIestety nie moglem znalesc a bylo kiedys


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 14:21 - ndz 
makak pisze:
Jakie powinno sie stosowac srodki bezpieczensctwa przy korzystaniu z parownika KS. Jaka maseczke? NIestety nie moglem znalesc a bylo kiedys

Maska Typ FFP3 S/L taka maska trochę kosztuje (ma ekstra filtropochłaniacz) okulary ochronne jak do kwasów i rękawice gumowe


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 14:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
nie moge znalesc takiej
czy to tez by bylo : http://www.allegro.pl/item507262346_jak ... _ffp3.html
jezeli nie to moze ma Pan jakiegosc linka do takiej jaka powinna byc.
Chcialbym to zrobic tak jak trzeba a ciezko mi znalesc odpowiednia maske, pytalem kiedys w sklepie to nie mieli pojecia mimo ze podalem im to oznaczenie a i sklep wygladal na dobrze zaopatrzony(sklep ze sprzetem BHP)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 14:39 - ndz 
Ja moją kupiłem w Endo w Opolu na ul Morcinka (tel 077/4530751)
Myślę, że kazda hurtowna chemiczna bedzie wiedzieć o co chodzi. Rękawice i okulary można nabyc w hurtowniach (sklepach) ze sprzętem BHP
Pozdrawiam
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 15:12 - ndz 
Czy to do kwasów czy Odymiania Apiwarolem a także do siarkowania ramek w pomieszczeniach zamkniętych dezynfekcji kwasem octowo lodowatym i innymi środkami powinno się używać maski z pochłaniaczem i wymiennymi filtrami najlepiej węglowymi
a oto taka maska Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 15:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bardzo tanio moim zdaniem bardzo dobre maski takie jak nam potrzeba
Kupisz na tej Aukcji
Proszę z wrócić uwagę na dodatkowe filtry
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 20:32 - ndz 
Maska masce nie jest równa. Można pooglądać np tu, tyoy, klasyfikacje, zastosowanie itp
http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/07011006.pdf
Kolego wieslaw48, nie rozumiem sposobu podejścia do tematu!!! Ja idę do fachowego sklepu i proszę maskę do ochrony dróg oddechowych typ FFP3 S/L.
Taka maska chyba kosztuje ca 120 - 140 zł
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 20:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Z jednostki wojskowej załatwisz za butelkę , właśnie taką załatwiłem .
Pozdrawiam :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 20:59 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Mam parę sztuk wojskowych do oprysków się nadają. Przyznam że apiwarolu używałem bez zabezpieczeń jak do tąd ale obiecuję że to się zmieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 21:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Osobiście mam przekonanie do masek wojskowych i wiem że najlepszym absorberem trucizn jest węgiel aktywowany a taki występuje w pochłaniaczach wojskowych. Wojsko stare zapasy magazynowe sprzedawało za małe pieniądze i dlatego sądzę że dla naszych potrzeb jest taka maska wystarczająca a cena też ma znaczenie. Węgiel aktywowany znajdujący się w pochłaniaczu jeśli jest zamknięty to nie starzeje się i jego zdolności absorbcyje nie ulegają zmniejszeniu. Każdy ma indywidualne podejście do zagadnienia a najważniejsze aby koledzy zadbali o własne oczy i drogi oddechowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 21:57 - ndz 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
No to nie jesteś kolego sam. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 22:00 - ndz 
wieslaw48 pisze:
Osobiście mam przekonanie do masek wojskowych i wiem że najlepszym absorberem trucizn jest węgiel aktywowany a taki występuje w pochłaniaczach wojskowych. Wojsko stare zapasy magazynowe sprzedawało za małe pieniądze i dlatego sądzę że dla naszych potrzeb jest taka maska wystarczająca a cena też ma znaczenie. Węgiel aktywowany znajdujący się w pochłaniaczu jeśli jest zamknięty to nie starzeje się i jego zdolności absorbcyje nie ulegają zmniejszeniu. Każdy ma indywidualne podejście do zagadnienia a najważniejsze aby koledzy zadbali o własne oczy i drogi oddechowe

Nie rozumiem, a może ja jestem z innej epoki. Ma być FFP3 S/L to po co te kombinacje z wojskiem? ...
Przeciez chodzi o ochronę osobistą. ... ???? A skątd Ty Wiesz co ma wojsko??? i że to się nadaje bo wojskowe ??? Chyba że się na tym Znasz?
Pozdrawiam
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2009, 22:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W wojsku byłem instruktorem chemikiem i zamiłowanie do maski i przekonanie o jej jakości pozostało mi do dnia dzisiejszego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2009, 08:21 - pn 
wieslaw48 pisze:
W wojsku byłem instruktorem chemikiem i zamiłowanie do maski i przekonanie o jej jakości pozostało mi do dnia dzisiejszego.

To w takim razie proszę o padanie charakterystyk masek wojskowych, a w szczególności jakiego typu są tam filtropochłaniacze !!!
Jest to wazne, gdyż kryterium zastosowania ochrony osobistej nie może być "wojskowa" to właściwa tylko typoszereg ochrony przewidziany wg przepisów, a to po to aby właściwie chronić drogi oddechowe i to tyle.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2009, 09:53 - pn 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Panowie nie naruszcie tylko tajemnicy wojskowej?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2009, 19:29 - pn 

Rejestracja: 23 września 2008, 13:34 - wt
Posty: 21
Lokalizacja: Oberschlesien
Bardzo dużo informacji na temat masek przeciwgazowych znajdą koledzy Tu >
http://www.maski.wojsko.pl/mc-1.htm

P.S.
Przepraszam, że odbiegam od właściwego tematu ("Stososwanie roztworu kwasu szczawiawego w praktyce") ale na powyższej stronie jest wiele cennych informacji dotyczących polecanej wyżej maski MC-1, min. o użytym w jej filtro-pochłaniaczu azbeście i o jego (pochłaniacza) 10-cio letnim terminie zdatności do użytku - myślę, że przyszli (ewentualni) użytkownicy tego typu masek powinni być tego świadomi (dla własnego dobra).
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2009, 22:07 - wt 
konradoslaw pisze:
P.S.
Przepraszam, że odbiegam od właściwego tematu ("Stososwanie roztworu kwasu szczawiawego w praktyce")

Troche czasu poswięciłem na jedno z niemieckich forum pszczelarskich, gdzie jest poruszana ochrona przy odymianiu, dlatego nie odbiegasz od tematu.
Nie doczytałem tam postów do końca, bo jest tego sporo. Też tam są rozprawy o maskach, pretensje do producentów parowników, że te nie maja tiiv, ostrzeżenia niektórych, którzy się nawdychali KS, ostrzeżenia przed urzadzeniami na lampę lutowniczą - niektórym po otwarciu urzadzenia buchnęła dawka KS do nosa, że KS nie zawsze jest widoczny w postaci dymu, Sa zdecydowani przeciwnicy - tacy Niemiecki Ordnung - odymianie niedopuszczone do stosowania to jak można odymiać! Nalezy stosować nakraplanie. Przeczytałem też posty, że nie ma potrzeby stosowac ochrony, gdy jest się minimum 3 metry od ula, ul szczelny - powołuja sie na znajomośc chemii, na przywołana juz prze ze mnie pracę doktorską - co to jest za ładunek raz na rok odymianie w krótkim czasie. Zdecydowanie ci co stosują odymianie KS wykazują bardzo duzą skuteczność tej metody - po prostu maja pszczoły (taki głos 7 lat stosuję odymianie i żadna rodzina mi nie padła)
Przewaza jednak troska o bezpieczeństwo stosujących odymianie myslę że więcej chyba nie ma potrzeby pisać, poza tym że jest różnica w podejściu do spraw - mentalność germanska i słowiańska są różne. Dla przykładu kiedyś usłyszałem taką anegdote: Na drodze stoi znak zakaz skrętu w lewo. Jedzie Niemiec i patrzy no jest znak zakaz skrętu jedziemy dalej i szukamy objazdu. Potem jedzie Polak widzi znak i nie jedzie dalej tylko zatrzymuje się i zaczyna dochodzić dlaczego jest ten znak?, a po co?A kto go postawił przeciez ta droga jest dobra ... bo ...
Właśnie w takich kwestiach, gdzie mozna zastosować skuteczne metody gospodarki pasiecznej w sposób bezpieczny i tani, to jest alternatywa.
Pozdrawiam i dalej proszę o wyrozumiałość, tu nie chodzi o udowadnianie racji, bo i tak kazdy jest człowiekiem wolnym i zrobi jak uwaza.
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 09:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Panowie a co to za pszczelarz jak nie wie :lol: jak pachnie apiwarol czy kwas szczawiowy . Mam maskę i właściwie mało jej używam . Jak odparowuje K Szcz czy dymię apiwarolem , to wkładam do ula i zatykam wylotak. NOSA DO ULA NIE WKŁADAM na chwilę odchodzę od ula . Wystarczy trochę ostrożności

:roll:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 10:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
wtrepiak pisze:
Panowie a co to za pszczelarz jak nie wie :lol: jak pachnie apiwarol czy kwas szczawiowy . Mam maskę i właściwie mało jej używam . Jak odparowuje K Szcz czy dymię apiwarolem , to wkładam do ula i zatykam wylotak. NOSA DO ULA NIE WKŁADAM na chwilę odchodzę od ula . Wystarczy trochę ostrożności

:roll:
Pozdrawiam


Jeżeli tak robisz ? to przynajmiej sie nie chwal.
Powinny być stosowane podstawowe zasady ochrony.
Teraz tego nie czujesz, ale nie życzę Ci żebyś to kiedykolwiek odczół.
Przy małych stężeniach może i nic nie będzie.
Ale te informacje i porady czytają i będą czytać młodzi, lub osoby nie mające wiedzy o szkodliwości.
A mogą sobie pomyśleć jak mi nic nie było po Kwasie szczawiowym, to napewno nic nie bedzie po mrówkowym czy ostowym lodowatym, albo jak dymię Apiwarolem - to co tam siarka - moge się jej nawdychać.

Po to ktoś wymyślił tę urządzenia do ochrony dróg oddechowych, oczu, rąk i innych części ciała, żeby to stosować.

Nie wychodźmy z założenia - po to są zasady żeby je łamać.
Uda Ci się raz, drugi, dziesiąty a może piędziesiąty, a jak przy kolejnym razie się poparzysz czy zatrujesz ?, to będziesz sobie pluł w brodę - dlaczego nie posłuchałem dobrych rad ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 11:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Kolego to nie chwalenie się !!! jeżeli wkładam do ula zapaloną tabletkę czy sublimator do kwasu to; zatykam gąbką wylotek i wentylację żeby opary były w ulu a nie pszczelarz je wdychał. Chyba że ktoś ma takie ule że nie trzeba otworów na wentylację , bo są takie szpary . Rzecz polega na tym !!! żeby właśnie opary były ok 15 min w ulu przy zamkniętym wylotku i wentylacji . Żeby był efekt twojej pracy !!!!! a nie ja dymiłem i nic to nie dało , bo opary wyszły na zewnątrz ula .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 12:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
przy takim zalozeniu nie ma potrzeby stosowac zadnych srodkow BHP w zyciu. Idac ta droga mozna dojsc do roznych nie najmadrzejszych wniosko np po co mi pasy w samochodzie skoro chce bezpiecznie jechac itp ale jak ktos lubi sobie szkodzic to nich nie zapina przeciez jakie jest prawdopodobienstwo ze sie przydadza ...
dla mnie to glupota ale ja jestem jeszcze mlody wiec pewnie glupi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 12:29 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Ja powiem tak :nie zawsze negatywne skutki działania pewnych substancji ujawniają się od razu częstokroć efekty naszego nierozsądnego postępowania widoczne są po latach wtedy nie będziemy mieli już możliwości aby postępować zgodnie z "wyśmiewanymi" przepisami bhp, będzie już za późno
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 13:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Czy ja piszę że nie trzeba używać maski !!!!!!! czy nie trzeba zachować środków bezpieczeństwa BHP . !!!!! Używam MASKI przy spalaniu siarki czy przed włozeniem ramek do beczek i opryskaniu je FORMALINĄ itp;;;; . Wczytaj się dobrze to zrozumież że przy dymieniu czy odparowywaniu zatykam wylotek i wentylację ,i ja nie mówię że nie trzeba używać maski . Zakupiłem sprzęt od biopszczelarza do odparowywania i jest nie zawodny , wkładam 2,5minuty i jest gotowe. Bez zbędnego zaglądania w trakcie odparowywania KS czy spalania apiwarolu i wdychania . !!! A jeżeli ktoś odparowywuje kwas samoróbką i zagląda czy odparował się czy jeszcze został .
Ci co robią takie zabiegi to najlepiej wiedzą !! szybko i sprawnie .
Pazdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 14:47 - śr 
wtrepiak pisze:
Panowie a co to za pszczelarz jak nie wie :lol: jak pachnie apiwarol czy kwas szczawiowy . Mam maskę i właściwie mało jej używam . Wystarczy trochę ostrożności

:roll:
Pozdrawiam

Przetłumaczony post jednego kolegi zza zachodniej granicy
„Ja tez od dwóch lat odymiam kwasem szczawiowym. Mam dwa urządzenia jeden elektryczny parownik a drugi na gaz.( kupił markowe) Do pracy zawsze nosze z soba dostarczona (przy zakupie urzadzenia) maskę ochronna. Przy przekładaniu urzadzenia z jednego do drugiego ula , z gazowego parownika zachłysnąłem się pół oddechu oparów kwasu szczawiowego (oparów nie było widać!) W głowie zaczęło mi sie kręcić, krążenie i cisnienie krwi skakało mi jak kolejka wysokogórska w wesołym miasteczku. Trwało to przez trzy dni. Mój lekarz wyraził poglad, czy ja wtedy dobrze czułem się na umysle ( takie powiedzenie w sylu brak piatej klepki). W rzeczy stosowania kwasu szczawiowego daje zawsze absolutne pierszeństwo metodzie nakraplania kwasem szczawiowym w czasie gdy rodziny nie maja czerwia“


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 20:29 - śr 
cd jestem człowiekiem upartym i jak sie za coś wezmę to drążę, a jak jest to z tego co lubię i mi troche czasu zajmuje (pszczelarstwo) to tym bardziej drążę Jednak w najśmielszych oczekiwaniach nie wpadłbym na pomysł, aby próbować zapachu tego kancerata amitrazy lub tym bardziej zapachu mgły kwasu szczawiowego.
Wybaczcie, ale czasem jestem podirytowany, długo mnie ta irrytacja jednak nie trzyma. Mam tez niekiedy wyrzut, że moimi wypowiedziami mogę kogoś irrytować. Zazwyczaj na forum jest dużo kolegów poszukujących lub zaczynających przygodę z pszczołami. Są też zawodowcy, gdzie ja drobny amator do nich. Ten przykład z niemieckiego forum podałem ku przestrodze !!! i mocno podirytowany. Niekiedy zachowania ludzkie są tak irracjonalne jakgdyby z głowy uleciało, a potem może być za późno. Co innego wypadki przy pracy, a co innego nieroztropnie pojmowana pewność siebie ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2009, 22:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
klemens,
Różnica między polakiem a niemcem jest taka :
-jeśli niemcowi powiesz że czegoś nie da rady ,lub nie wolno usłucha :|
-jeśli polakowi powiesz to samo- NAPEWNO to zrobi choćby niewiadomo ile miał stracić :roll: (choć od tej regóły są wyjątki)
i właśnie z tej przyczyny niewiadomo ,czy cieszyć sie ,czy płakać???????
Ale jeśli ktoś ma kaprys wdychać trujące opary psczelich leków - to jego sprawa
DAŁEŚ DOBITNE DOWODY ŻE JEST TO BARDZO SZKODLIWE !!!!!
I adepci pszczelarstwa powinni sie tego wystrzegać - by dłużej w zdrowiu cieszyć sie pszczołami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdrawiam Szczupak :mrgreen: (leki na waroze niech wdycha waroza)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 16:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
klemens pisze:
Ja moją kupiłem w Endo w Opolu na ul Morcinka (tel 077/4530751)
Myślę, że kazda hurtowna chemiczna bedzie wiedzieć o co chodzi. Rękawice i okulary można nabyc w hurtowniach (sklepach) ze sprzętem BHP
Pozdrawiam
Eryk


Sprawdziłem w ENDO.
Taką ofertę mi przysłali:

Witam Pana przesyłam panu w załącznikach maski i ołmaski którymi dysponujemy
Polecam dla pana Filtropochłaniacz FP 211/1-P3/W/TS
cena 57 zł+22% VAT
Oraz półmaskę MP-21/1- silikonową cena 36 zł+22% VAT
Maskę pełną MT 213/2- cena 310 zł+22% VAT
LUB maskę kapturową KO-1 cena 95 zł+22% VAT
Z poważaniem Małgorzata Biss


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 16:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
BoCiAnK pisze:
Czy to do kwasów czy Odymiania Apiwarolem a także do siarkowania ramek w pomieszczeniach zamkniętych dezynfekcji kwasem octowo lodowatym i innymi środkami powinno się używać maski z pochłaniaczem i wymiennymi filtrami najlepiej węglowymi
a oto taka maska Obrazek


BoCiAnK a twoja ile kosztuje ? i gdzie ją mozna nabyć ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 18:36 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Ta bocianka cena przystępna nawet :D

http://allegro.pl/item557197447_maska_p ... czami.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 18:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ta z tego linku allegro jest obpowiedznia do oparow KS?
A te wyzej co podal krzysglo tez sa ok? kazda z nich byla by dobra?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 20:05 - czw 
Ręce opadają
FFP3 SL to Ochrona przed pyłami i dymami, jeśli stężenie nie przekracza wartości 20 NDS, a jaki ma kwas szczawiowy NDS, a jakiego typu są filtropochłaniacze na allegro ?? Ten opis jest fajny ale określenie o ile ich stężenie w powietrzu nie przekracza 0,1 % taki opis nic nie mówi! czego i w czym Nm3 ? co to jest ? !!!!!! Ważny moim zdaniem jest typ filtropachłaniacza !!!
A Po co ja się w ogóle wypowiadam, to nie ma sensu
Pozdrawiam
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 20:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Łasoń ma maskę za 149 złotych
tu jest link do niej
ale nic więcej nie pisze o tym wyrobie.
Do czego można ją stosować.
Za tyle samo ma Łukasiewicz
tutaj link


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 20:26 - czw 
Ja polecam iść do najbliższej hurtowni BHP. Mój tato kupuje tam maski i inne artykuły do ochrony i nigdy tam nie przepłacicie. Kupować przez internet nie ma sensu, bo nikt nam nie doradzi, a w sklepie jest dużo super sprzętu którym warto się zainteresować. Ochrona układu oddechowego to nie wszystko.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 21:19 - czw 
Wyżej podałem rozporzadzenie. KS to chemia. Podejrzewam, ze hurtownia BHP może tego nie mieć. Łasoń ma maskę za 149 złotych
Za tyle samo ma Łukasiewicz

Ale Te dwie firmy to profesjonaliści, nie podejrzewam, żeby oferowali sprzęt niewłaściwy (nie mogą sobie na to pozwolić)
Ale czy tak trudno się zapytać a jaki jest typ filtropchłaniacza i jaką ma charakterystykę.
filtropochłaniacz aby właściwie chronił przed mgłą KS, niestety kosztuje !!! Co by nie powiedzieć, dlaczego nie uwierzyć i skorzystać z rad niemieckich, szwajcarskich pszczelarzy. Oni to przerobili i przerabiają z bardzo dobrym skutkiem. A jaka jest lepsza alternatywa. Można sobie dać z odymianiem spokój jak się stosuje nakraplanie KS lub Ambrozolem. Można, można jedno i drugie np Ambrozol przy łączeniu jesiennym rodzin gospodarczych z nowoutworzonymi (rotacyjna z Celle) a potem odymianie.
Co do rozsądku - jak się stosuje taki parownik jak robi Kolega Bartek - elektryczny to widzisz co wyjmujesz z ula. W listopadzie grudniu ule są szczelne - szpary zakitowane. Mam tak jak pisałem trafo toroidalny. Po włożeniu i włączeniu parownika jestem ze 4 m od ula. KS Wyparuje jak wyjmuję parownik to jest KS wypalony. Tego możemy nie widzieć przy parownikach podgrzewanych na lutlampę, bo one mają konstrukcję zamkniętą. Tu mogą być niespodzianki, stad takie wynalazki - dać sobie spokój.(ten biedny Niemiec nie miał wtedy założonej maski)
Przy zachowaniu reżimu odymiania i właściwej ochronie, jest stwierdzone że to bezpieczne!! Po odymianiu w ulu jest dużo mgły KS i nie wolno przynajmniej przez tydzień otwierać ula - np aby liczyc warozę, bo można sobie nawdychać KS - (chyba, że z maska). Potem KS będzie się neutralizował. WG badań po grudniowym odymianiu, na wiosnę jest kpl zneutralizowany a zródło - linki juz kiedyś przytaczałem.
Pozdrawiam
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 21:53 - czw 
Hurtownia BHP ma nie takie rzeczy. W wielu firmach wymagane są kombinezony jak na wojnę biologiczna, a to wszystko muszą gdzieś kupić. Wiele razy w takich hurtowniach widziałem "słonie" i inne maski czy to na całą głowę czy to z jakimiś wymyślnymi filtrami. Mają tam praktycznie wszystko, nawet normalne gumofilce czy koszulki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 22:10 - czw 
Misio pisze:
Hurtownia BHP ma nie takie rzeczy. W wielu firmach wymagane są kombinezony jak na wojnę biologiczna, a to wszystko muszą gdzieś kupić. Wiele razy w takich hurtowniach widziałem "słonie" i inne maski czy to na całą głowę czy to z jakimiś wymyślnymi filtrami. Mają tam praktycznie wszystko, nawet normalne gumofilce czy koszulki.

OK, jak Specjalistyczna Hurtownia to możecie to mieć
Tu jak sie dobiera taki sprzęt porady
http://www.hjrg.pl/1,49,Ochrona_Ukladu_Oddechowego.html
Ja mam zestaw Filtropochłaniacz FP 211/1-P3/W/TS i półmaskę MP-21/1
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 22:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
no i na taka informacje czekalem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 23:08 - czw 
swiwojtek pisze:


:mrgreen: Jak dobrze poszukacie po Hurtowniach z farbami /lakierami a zwłaszcza do malowania samochodów to cena jest 50 zł :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 23:14 - czw 
BoCiAnK pisze:
swiwojtek pisze:
Ta bocianka cena przystępna nawet :D

http://allegro.pl/item557197447_maska_p ... czami.html


:mrgreen: Jak dobrze poszukacie po Hurtowniach z farbami /lakierami a zwłaszcza do malowania samochodów to cena jest 50 zł :wink:

klasa P-3 S lub L za 50 zł kpl ? nie kupisz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 23:26 - czw 
klemens pisze:
BoCiAnK pisze:
swiwojtek pisze:


:mrgreen: Jak dobrze poszukacie po Hurtowniach z farbami /lakierami a zwłaszcza do malowania samochodów to cena jest 50 zł :wink:

klasa P-3 S lub L za 50 zł kpl ? nie kupisz

:wink: Zmusiłeś mnie do udowodnienia i nawet się wkurzyłem bo przepłaciłem :wink:
Pólmaski 1

Pólmaski 2

:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 23:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAn-ku za maskę i 2 pochłaniacze wychodzi :roll: 61,70zł bez wysyłki
to i tak niewielki koszt jeśli chodzi o zdrowie :P
więc tak jak pisze klemens, za 50 dych kompletu nie kupisz :? :cry:
Ale już wiadomo gdzie kupić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2009, 23:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Q.... przepraszam :oops:
według drugiego linku to kupisz i jeszcze reszta zostanie :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 01:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
No i jeszcze tańszy sprzęt z jednym pochłaniaczem tym droższym do kwasów komplet - 37,56 zł
http://www.odziezbhp.olsztyn.pl/shop/pr ... cts_id=429
Tak że wybór jest szeroki kto chce może bezpiecznie posługiwac się lekami dla pszczł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 01:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Uznanie dla determinacji klemensa i BoCiAnK-a w zabieganiu o zdrowie braci pszczelarskiej :P przekonaliście mnie jutro zamawiam MASKĘ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 06:56 - pt 
Szczupak pisze:
Uznanie dla determinacji klemensa i BoCiAnK-a w zabieganiu o zdrowie braci pszczelarskiej :P przekonaliście mnie jutro zamawiam MASKĘ

Z dyskusji widać jaki temat jest trudny i jaka jest interpretacja ochronny przez kolegów. ( chyba słusznie na zachodzie nie dozwalaja metody odymiania Kwasem szczawiowym.)
Jak z powyzszego wynika, maski są różne i filtry do nich też, a wszystko zależy od tego przed jakim szkodliwym czynnikiem mamy się chronić. Dla ochrony dróg oddechowych przed mgłą kwasu szczawiowego - grożna fazą gazowa kwasu szczawiowego zalecany jest typ ochrony z klasy P-3 S lub L, a to sie kupuje u specjalistów i to kosztuje niestety.
Kupując to w specjalistycznych hurtowniach (BHP lub u Chemików) mozna parę złociaków zaoszczędzić.
Pozdrawiam Serdecznie.
Eryk

PS. Myślę że dałem do myślenia i juz nie będzie niedomówień


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 08:43 - pt 
Szczupak pisze:
No i jeszcze tańszy sprzęt z jednym pochłaniaczem tym droższym do kwasów komplet - 37,56 zł
http://www.odziezbhp.olsztyn.pl/shop/pr ... cts_id=429
Tak że wybór jest szeroki kto chce może bezpiecznie posługiwac się lekami dla pszczł.

Kolego czy juz wiesz, że tu nie ma szerokiego wyboru, tak jak piszesz i to co pokazujesz to się nie nadaje!!! i tego co potrzebujesz nie kupje sie w sklepie z farbami ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 09:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
A tutaj umieszczę, tak k`woli informacji (chociaż temat jest o środkach ochrony roślin - a amitraza to cot to jest ?):
cyt.

Maski ochronne
Układ oddechowy stanowi najszybszą drogę przedostawania się wielu toksycznych związków chemicznych do krwioobiegu. Urządzenia zabezpieczające układ oddechowy różnią się przeznaczeniem i możliwościami ochronnymi. Wybierając urządzenia zabezpieczające układ oddechowy, użytkownik musi przede wszystkim uwzględnić zagrożenie wynikające z wdychania toksycznych substancji, a następnie poznać specyfikę zastosowania dostępnego sprzętu zabezpieczającego. Maskę należy odpowiednio dobrać do wykonywanych prac i stosować ją zgodnie z instrukcją producenta. Do poszczególnych związków chemicznych czy grup związków zaleca się różne zestawy filtracyjne.

Urządzenia zabezpieczające układ oddechowy można podzielić na trzy kategorie:

* oczyszczające powietrze
* dostarczające powietrze
* pracujące z zamkniętym obiegiem powietrza.

Ponieważ większość zanieczyszczeń środkami ochrony roślin można usunąć z powietrza, stosując urządzenia filtracyjne, ten typ urządzeń jest najbardziej popularny podczas prac ze środkami ochrony roślin. Urządzenia oczyszczające powietrze obejmują filtry mechaniczne, chemiczne i gazowe. Można je stosować wyłącznie w atmosferze zawierającej odpowiednią ilość tlenu. Respiratory z filtrami chemicznymi zapewniają ochronę przed gazami i parami środków chemicznych, jeśli ich stężenie objętościowe w powietrzu nie przekracza 0,1%. Jeżeli stężenie szkodliwych substancji w powietrzu jest wyższe niż 0,1%, respiratorów z filtrami chemicznymi można używać tylko przez bardzo krótki czas np. podczas odmierzania środków ochrony roślin na wolnym powietrzu czy podczas sporządzania cieczy użytkowej. Respiratory z filtrami chemicznymi są dostępne jako półmaski zakrywające tylko nos i usta albo też jako cała maska chroniąca również oczy.

Respiratory z filtrami mechanicznymi (maski przeciwpyłowe) zabezpieczają układ oddechowy przed cząsteczkami substancji stałych, jak mgły, dymy, pyły. Zakrywają one nos i usta. Masek przeciwpyłowych nie należy nigdy używać podczas mieszania i stosowania ciekłych środków ochrony roślin, jeżeli bowiem nastąpi oblanie czy rozlanie, to ciecz paruje, a środek chemiczny w niej zawarty może ulec absorpcji przez maskę, przedostając się w ten sposób w pobliże skóry i dróg oddechowych.

Wiele urządzeń zabezpieczających układ oddechowy stanowi kombinację filtrów chemicznych i mechanicznych. Zabezpieczają one wówczas zarówno przed gazami jak i cząstkami stałymi.

Maski gazowe zabezpieczają układ oddechowy przed pyłami, jak również przed niektórymi gazami i oparami, gdy ich stężenie w powietrzu nie przekracza 2%. Maski gazowe chronią oczy, nos oraz usta i można ich używać w przypadku stałej ekspozycji na niektóre środki ochrony roślin. Maski gazowe chronią tylko w pewnym stopniu użytkownika pracującego podczas fumigacji pomieszczeń i w warunkach niskiej zawartości tlenu w powietrzu. W niektórych przypadkach wymaga się specjalnych masek do fumigacji z własnym źródłem tlenu. Poszczególne substancje toksyczne wymagają stosowania odpowiedniego typu wkładu filtrującego lub pochłaniacza. Wkładki lub pochłaniacze zabezpieczające przed pewnymi parami organicznymi różnią się pod względem chemicznym od wkładek i pochłaniaczy zabezpieczających przed oparami amoniaku. Należy mieć pewność, że wkładka lub pochłaniacz jest właściwy do zabezpieczenia przed substancjami chemicznymi, które zamierzamy stosować. Okres trwałości wkładki lub pochłaniacza zależy od warunków ich stosowania, takich jak: rodzaj i stężenie związku chemicznego, szybkość oddychania użytkownika i wilgotność atmosfery, w której wykonuje się zabieg. Trwałość wkładek zależy od wartości sorpcyjnej gazów i oparów. Gdy wkładka filtracyjna staje się nasycona, związek chemiczny zaczyna przechodzić przez filtr, co zwykle pozwala użytkownikowi wyczuć zapach środka ochrony roślin. W tym momencie wkładkę należy natychmiast wymienić. Pewnym ułatwieniem w określeniu tego momentu jest fakt, że większość środków ochrony roślin zawiera specjalne substancje, tzw. nawaniacze, mające na celu ostrzeganie zmysłem powonienia przed zagrożeniem. Nie należy stosować respiratorów z wkładami filtracyjnymi w czasie prac z wysoce toksycznymi gazami, jak np. cyjanowodór, bromek metylu czy inne fumiganty o dużej prężności par. Do prac z tymi gazami zaleca się używanie specjalnych masek do fumigacji.

źródło i cały tekst - jak kogoś interesuje

chociaż to jest na stronach firmy z którą nie zabardzo nam po drodze (kukurydza zaprawiana zaprawą tej firmy w Niemczech i skutkiem tego wytrucia pszczół)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 14:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 15:50 - pt
Posty: 99
Lokalizacja: Miedzybórz/Wrocław
Troche poszperałem i znalazłem 2 pochłaniacze p3 za 37 zł netoo i półmaske za 31 zł netto

tu nizej sa linki
http://www.rekawice.katowice.pl/zestaw2 ... p-173.html
http://www.rekawice.katowice.pl/pmaskab ... p-170.html

nie jestem ekspertem w tym wiec prosił bym kol.klemensa o zobaczenie tych produktów i ocenieczy czy sie nadaja do tego celu. bo jesli sie nada to cały zestaw bedzie kosztował z wysyłka kolo 100 zł czyli taniej niz u łysonia np.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji