FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 11:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 17:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
klemens, czy pochłaniacz który podaję w linku też nie nadaje się do naszej ochrony w pasiece :shock: ?
http://www.odziezbhp.olsztyn.pl/shop/pr ... cts_id=431
Faktycznie wiedza moja w tej materi jest znikoma i nieznam sie na tych oznaczeniach, ale z opisu wynika że przy kwasach ten pochłaniacz jest skuteczny i można go stosować zerknij proszę i daj odpowiedź.
Szczupak :mrgreen: ( jeszcze bez maski)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 17:44 - pt 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
Mnie wydaje się że żaden pochłaniacz tu pokazany nie bardzo się nadaje{wielkim chemikiem nie jestem,choć bimber dobry zrobić umiem}.Tak na chłopski rozum opary kwasu są niebezpieczne także dla oczu{chyba,że się mylę?}

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 18:20 - pt 
Szczupak pisze:
klemens, czy pochłaniacz który podaję w linku też nie nadaje się do naszej ochrony w pasiece :shock: ?
http://www.odziezbhp.olsztyn.pl/shop/pr ... cts_id=431
Faktycznie wiedza moja w tej materi jest znikoma i nieznam sie na tych oznaczeniach, ale z opisu wynika że przy kwasach ten pochłaniacz jest skuteczny i można go stosować zerknij proszę i daj odpowiedź.
Szczupak :mrgreen: ( jeszcze bez maski)

Kolego
ma mieć literki FFP3SL a czy ma te literki typ A1B1E1K1 ? Grupa P-3 S lub L jest w tym tytule filtropochłaniacza?
Ja nie jestem fachowcem, chemię miałem na studiach ale to było 33 lata temu! Tyle wskazówek już jest podane. Żadne filtropochłaniacze do aerozoli, farb, lakierów. Nasz kolega Krzysglo bardzo ładnie przytoczył tekst, który szczegółowo traktuje o tym jaki musi byc respirator - selektywny FFP3 SL. Ma to być ochrona zgodnie z normą europejską EN 149
(w stężeniach do 50-krotnej wartości MAK).
Ale w czym problem?
Trzeba dokładnie wiedzieć co ma się kupić i gdzie to sprzedają, a tego co sprzedaje zapytać - poprosić o dokładną charakterystykę. Przy czym nie mozna sie zwracać do byle kogo, tylko do profesjonalisty. Ja się zwróciłem do specjalistycznej firmy, która na codzień ma w obrocie substancje i odczynniki chemiczne i doskonale wie jak sie należy obchodzic z substancjami niebezpiecznymi.
Nie rozumiem w czym problem. To jest specjalistyczny zakup, specjalistycznego urządzenia, w specjalistycznej firmie, gdzie zamówienie zajęło mi czas trwania rozmowy telefonicznej. Koledzy w czym problem nie rozumiem?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 21:00 - pt 
Przypomniało mi sie, że kiedyś czytałem ochrona dróg oddechowych pszczelarza i znalazłem wg www.lwg.bayern.de oryginał
www.lwg.bayern.de/bienen/info/arbeitssc ... kurl_8.pdf
tłumaczenie translatora będzie wiadomo przed czym co
http://translate.google.pl/translate?hl ... n%26sa%3DG
Oj Ci Niemcy.
A potem ja się dziwię (jak ja to juz widziałem...) to jest doskonałe zestawienie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 22:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
klemens,
Więc proponuje ten pochłaniacz jest trochę droższy, ale na pewno będzie skuteczny do maski która była proponowana z jednym ale- Konieczne są okulary .
Oznaczenia na które powołuje się Klemens oznaczają S-aerozol L-cząsteczki stałe P-3 duży stopień ochrony włącznie ze wzrokiem (maski pełne), są najwyższymi(najskuteczniejszymi) jakie przewidują normy według tabeli N.D.S . (Najwyższe Dopuszczalne Stężenia czynników szkodliwych) opracowane przez specjalistów i zaakceptowane przez U.E. (dlatego drogie) http://www.odziezbhp.olsztyn.pl/shop/pr ... cts_id=392
a teraz wyjaśnienie oznaczeń które również określają przydatność (może nawet bardziej jak te wyżej)
A – PRZEZNACZENIE Pochłaniacze A1, po skompletowaniu z częścią twarzową w postaci maski lub półmaski, chronią układ oddechowy przed parami i gazami organicznymi, których temperatura wrzenia jest wyższa niż 65 °C, przy łącznym objętościowym stężeniu nie przekraczającym wartości 0,1%.
Najczęściej spotykane substancje, przed którymi chronią pochłaniacze A1:aceton, aldehydy, alkohole, benzen, benzyna, bezwodnik octowy, bromek: etylu, metylu; chlorki: allilu, butylu, etylenu, izopropylu, winylu; chlorobenzen, chloroform, cykloheksan, cykloheksanol, cykloheksanon, cykloheksen, czterochlorek węgla, czterochloroetan, czterochloroetylen, dioksan, dwubromoetan, dwuchlorobenzen, dwuchloroetylen, dwuchloronitroetan, dwuchloropropan, dwuetyloketon, dwupropyloketon, epichlorohydryna, estry, etery, etylobenzen, freon, heptan, glikol metylowy, kamfora, ksylen, kwas octowy, lizol, merkaptany, metylobutyloketon, mocznik, nafta, naftalen, nikotyna, nitrobenzen, nitrogliceryna, nitropropan, nitrotoluen, octan amylu, octan etylu, octan winylu, ozon, styren, terpentyna, tetralina, tetrahydrofuran, tiofen, tlenek mezytylu, toluen, trójchlorometan, trójchloroetylen oraz opary asfaltu, smoły, pokostu i inne.
B – PRZEZNACZENIE Pochłaniacze B1, po skompletowaniu z częścią twarzową w postaci maski lub półmaski, chronią układ oddechowy przed gazami nieorganicznymi (z wyjątkiem tlenku węgla). Dopuszczalne stężenie par i gazów wynosi 0.1% obj. Najczęściej spotykane substancje, przed którymi chronią pochłaniacze B1:arsenowodór, brom, bromowodór, dwusiarczek węgla, fluor, formaldehyd, fosforowodór, jod, jodowodór, kwas mrówkowy, siarkowodór.
E – PRZEZNACZENIE Pochłaniacze E1, po skompletowaniu z częścią twarzową w postaci maski lub półmaski, chronią układ oddechowy przed dwutlenkiem siarki i innymi kwaśnymi gazami i parami. Dopuszczalne stężenie par i gazów 0.1% obj. Najczęściej spotykane substancje, przed którymi chronią pochłaniacze E1: chlor, chlorowodór, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, kwas mrówkowy, siarkowodór, trójtlenek siarki.
K – CHARAKTERYSTYKA Pochłaniacz K1 wykonany jest w postaci cylindrycznej puszki z tworzywa sztucznego koloru czarnego o średnicy 80 mm i wysokości 32 mm. W dolnej części pochłaniacza znajduje się łącznik umożliwiający połączenie z częściami twarzowymi półmasek lub masek, posiadającymi złącza typu bagnetowego:
Filtropochłaniacze ABEK1P2, po skompletowaniu z częścią twarzową w postaci maski lub półmaski, chronią układ oddechowy przed gazami organicznymi i nieorganicznymi, parami i gazami substancji organicznych, parami i gazami kwaśnymi, amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi oraz pyłami, dymami i mgłami, a także mieszaninami w/w substancji. Dopuszczalne stężenie par i gazów wynosi 0.1% obj. a stężenie fazy rozproszonej aerozolu nie może przekraczać 10 x NDS.
Najczęściej spotykane substancje, przed którymi chronią filtropochłaniacze ABEK1P2:
wszystkie substancje wymienione przy filtropochłaniaczach A1P2, B1P2, E1P2, K1P2, występujące równocześnie lub pojedynczo.
Wskaźnik numeryczny od 1 do 3 mówi o stopniu ochrony przed substancjami szkodliwymi a różnica między 2 a 3 jest w zabezpieczeniu wzroku 2 niema - 3 ma


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 23:46 - pt 
Szczupak pisze:
klemens,

Oznaczenia na które powołuje się Klemens ..., są najwyższymi(najskuteczniejszymi) jakie przewidują normy według tabeli N.D.S . (Najwyższe Dopuszczalne Stężenia czynników szkodliwych) opracowane przez specjalistów i zaakceptowane przez U.E. (dlatego drogie)

Kolego Szczupak CZY Ty piszesz DOKTORAT
ja tylko powołuję sie na Fachmanów, a nie na oznaczenia, które Ty interpretujesz na Własny użytek, bo założyłeś Tezę ,,,,, .....
Poczytaj
http://translate.google.com/translate?h ... D%26sa%3DG


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 00:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
klemens, :roll:
nie jest to doktorat (nawet nie bardzo wiem co tom oznacza :oops: )- tylko informacje które również ty przytaczasz kierujac nas do stron niemieckich- natomiast moje są ze stron polskich i wydawało mi sie że przedstawiłem je w jasny i przystepny sposób , bez naukowej zawiłosci
(choć wiele zacytowałem ze specyfikacji aby uświadomić sobie i innym że oznaczenia które podałes nie sa jedynymi które obowiazuja w polsce czyli ff3psl przekłada sie na ABEK-P3.(oznacza to samo)
A jeśli ktoś chce dbać o zdrowie to niech dba ,jesli ktoś chce wydawać pieniądze na super maski które kilkakrotnie przewyrzszają potrzeby to niech wydaje ,ale można jedno i drugie osiagnąć niekoniecznie najwiekszymi kosztami i to tyle :wink:
tymbardziej że zabiegów dokonujemy na otwartym powietrzu :idea: i wystarczy nam 2p-P2 tylko musowo 8) okulary zakładać i już :mrgreen:
Pozdrawiam Szczupak :mrgreen: (zielony nie habilitowany)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 09:38 - sob 
Panie Szczupak i wszyscy nas czytający,
Temat jest powazny dlatego tyle o tym piszę ale po raz ostatni.
Skoro podaję dosyć pokażną dawkę informacji co zalecaja Ci KTÓRZY TO PRZEBADAL A KOLEGA SZCZUPAK UWAZA
CYT
są najwyższymi(najskuteczniejszymi) jakie przewidują normy według tabeli N.D.S . (Najwyższe Dopuszczalne Stężenia czynników szkodliwych) opracowane przez specjalistów i zaakceptowane przez U.E. (dlatego drogie)
KONIEC CYTATU
I UWAŻA ZE Jakieś tam synki zagraniczne sobie tam coś opracowały aby nas zgnębic - wyciągnąć kasę (a po co takie normy UE), my tu wiemy że...
Kolego nie gniewaj sie ale nic nie poradze na Twój i wszystkich którzy reprezentuja tak jak Ty błędny sposób rozumowania.
Nie zwracaj się do mnie z pytaniami, bo jak Ty nie akceptujesz zaleceń ... to jest to daremne.
Są normy i je należy przestrzegać, niestety nie wszyscy chcą to przyjąć do wiadomości. Dlatego są tak wyśrubowane i taka ochrona, bo gazowa forma kwasu szczawiowego jest wyjątkowo groźna.

Dlatego też może nie dociera do Ciebie, że to co piszesz(co poniżej cytuję) to jest wyjątkowo głupie kolego i nie do powtarzania cytat
A jeśli ktoś chce dbać o zdrowie to niech dba ,jesli ktoś chce wydawać pieniądze na super maski które kilkakrotnie przewyrzszają potrzeby to niech wydaje ,ale można jedno i drugie osiagnąć niekoniecznie najwiekszymi kosztami i to tyle koniec cytatu
Szkoda czasu i zdrowia ...
Z wyrazami Szacunku
Eryk Klemens


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 16:25 - sob 
Na chłopski rozum Jeżeli zdrowie jest bezcenne, to dla jego ochrony stosować powinno się najlepsze środki ochronny, jasne że tylko z najwyższej dostępnej półki!!!
Główną rolę tu odgrywa filtropochłaniacz za ca 70 zł.
Dlatego proszę o wyrozumiałość dla mojej Irrytacji.
Jeżeli Ktoś się poczuł dotknięty to proszę o wybaczenie
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2009, 22:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
klemens pisze:
Tu jak sie dobiera taki sprzęt porady
http://www.hjrg.pl/1,49,Ochrona_Ukladu_Oddechowego.html
Ja mam zestaw Filtropochłaniacz FP 211/1-P3/W/TS i półmaskę MP-21/1
Eryk


Dzieki za link wlasnie kupilem taki sam jak ty. Na zdrowiu nie warto oszczedzac. Dawno temu tato mi sie nawdychal przy produkcji jakis oparow kwasu wtedy zapomnial o tym teraz mu sie to 'przypomnialo' i musi jakies sterydy wdychac codziennie.
Najwyzszy czas uzyc KS chyba jeszcze nie jest za pozno by byl skuteczny na waroze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2009, 19:10 - pn 
wieslaw48 pisze:
Bardzo tanio moim zdaniem bardzo dobre maski takie jak nam potrzeba
Kupisz na tej Aukcji
Proszę z wrócić uwagę na dodatkowe filtry
pozdrawiam


Już,już miałem kliknąć na "Kup teraz" na allegro' ale oto co znalazłem w necie.
http://www.maski.wojsko.pl/mc-1.htm

I mi przeszło. http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/ima ... edface.gif

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2009, 20:52 - wt 
maniek1 pisze:
wieslaw48 pisze:
Bardzo tanio moim zdaniem bardzo dobre maski takie jak nam potrzeba
Kupisz na tej Aukcji
Proszę z wrócić uwagę na dodatkowe filtry
pozdrawiam


Już,już miałem kliknąć na "Kup teraz" na allegro' ale oto co znalazłem w necie.
http://www.maski.wojsko.pl/mc-1.htm

I mi przeszło. http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/ima ... edface.gif

Pozdrawiam.


To jest przykład, że powoływanie sie na fachowców, uczonych, doktoraty, normy, zalecenia, nie ma najmniejszego sensu bo odtrącił go azbest ,
wg schematu maska ma byc gazowa, tania i wojskowa, wtedy jest dobra.
Nasuwa mi się dowcip, chyba go admin nie wytnie.
Anna gołdoł tak: my mieli kura co miała dziejsięć kilo. Anna, ale to je niejmozliwie. Ja, Marii mojżliwie. Ni niejmozliwie. Ale, Anna łuna była niemieckoł kura. Ja! to je mojżliwie Richtig, ona miała dziesięć kilo. To na pewno boła dobroł niemieckoł kura.
Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2009, 12:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
klemens pisze:
maniek1 pisze:
wieslaw48 pisze:
Bardzo tanio moim zdaniem bardzo dobre maski takie jak nam potrzeba
Kupisz na tej Aukcji
Proszę z wrócić uwagę na dodatkowe filtry
pozdrawiam


Już,już miałem kliknąć na "Kup teraz" na allegro' ale oto co znalazłem w necie.
http://www.maski.wojsko.pl/mc-1.htm

I mi przeszło. http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/ima ... edface.gif

Pozdrawiam.


To jest przykład, że powoływanie sie na fachowców, uczonych, doktoraty, normy, zalecenia, nie ma najmniejszego sensu bo odtrącił go azbest ,
wg schematu maska ma byc gazowa, tania i wojskowa, wtedy jest dobra.
Nasuwa mi się dowcip, chyba go admin nie wytnie.
Anna gołdoł tak: my mieli kura co miała dziejsięć kilo. Anna, ale to je niejmozliwie. Ja, Marii mojżliwie. Ni niejmozliwie. Ale, Anna łuna była niemieckoł kura. Ja! to je mojżliwie Richtig, ona miała dziesięć kilo. To na pewno boła dobroł niemieckoł kura.
Pozdrawiam

Eryk
Mówią, że niemieckie wiadro choćby dziurawe - to lepsze. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Parownik
Post: 16 marca 2009, 20:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2007, 22:18 - czw
Posty: 92
Lokalizacja: k/Limanowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Niejako metoda odparowywania kwasu jest swoją szkodliwością dla pszczelarza porównywalna ze szkodliwością amitrazy przy odymianu jednak napisze w wolnym czasie o BHP przy zabiegach i o ochronie zdrowia żeby nasi kochani pszczelarze zarówno mający parowniki własnej konstrukcji jak i moje Wink nie nawdychali sie tej substancji

_________________
"Stwórca chcial aby czlowiek obcowal z przyroda jako jej rozumny i szlachetny pan i stróz, a nie jako bezwzgledny eksploatator"
JAN PAWEL II
Parownikiem kwasu szczawiowego w warroze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2009, 14:16 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Stosuję odparowywanie KS już kilka lat i śmiem twierdzić , że przy zachowaniu minimum ostrożności jest bezpieczniejszy od spalania Amitrazy. Wystarczy tylko nie wkładać głowy do ula i zawsze być trzeżwym. Po pijaku nie chodzę do pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 czerwca 2009, 16:57 - sob 
my maseczki aby się nie podtruć lub nie ponies szkody na zdrowiu - pszczołom wszystko potem sie dziwimy ze w ulach cos nie tak


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji