FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 kwietnia 2009, 19:11 - pt 
Witam serdecznie i mam prośbę: czy mógłby mi ktoś opowiedzieć coś o dezynfekcji kwasem octowym tj jakie powinien mieć stężenie w jakich naczyniach go stosować, czy można dezynfekować nim ule zarówno puste jak i z rojem i ogólnie czy warto. Z góry dziekuję...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 19:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
wlewasz do szerokiego naczynia, na to korpusy z suszem (działa przeciwko motylicy i do odkażania plastrów np: po grzybicy wapiennej) NIE WOLNO STOSOWAĆ DO ULA Z PSZCZOŁAMI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2009, 22:24 - ndz 
Bździopszczoła pisze:
Witam serdecznie i mam prośbę: czy mógłby mi ktoś opowiedzieć coś o dezynfekcji kwasem octowym tj jakie powinien mieć stężenie w jakich naczyniach go stosować, czy można dezynfekować nim ule zarówno puste jak i z rojem i ogólnie czy warto. Z góry dziekuję...


A JA POWIEM TAK: młody żołnierz otrzymawszy od szefa onuce, pyta go: po cholerę ktoś wymyślał skarpety, kiedy ja muszę w onuce stopy owijać? Pozdro - Julek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2009, 09:14 - pn 
Kwas Octowo Lodowaty służy do dezynfekcji ramek w skrzyniach na zimę przeciw motylicy i nozemozie nalewa się do do płaskich pojemników szklanych (może być głęboki talerz ) i kładzie na ramkach ) Można ułożyć ramki w korpusach i do ostatniego korpusu u góry dać Kwas i szczelnie przykryć powałką
Nigdy nie spotkałem się aby ktoś dezynfekował kwasem octowym ule a tym bardziej z pszczołami
przy używaniu Kwasu octowego należy zachować szczególna ostrożność aby nie nawdychać się oparów bo spali płuca jest nade szkodliwy na skórę itp
Ma jeszcze inne wady jeżeli drut w ramkach nie jest z nie rdzewki lub chromoniklowy przeżera go i raka ramka wygląda Tragicznie bo rdza wchodzi w drewno i jest to bardzo brzydki wygląd
w żadnym przypadku nie stosuje się go do dezynfekcji narzędzi i tp do tego służy soda 3% lub opalarka .rapicid lub inne środki

:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 czerwca 2011, 12:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Pawel_T pisze:
wlewasz do szerokiego naczynia, na to korpusy z suszem (działa przeciwko motylicy i do odkażania plastrów np: po grzybicy wapiennej) NIE WOLNO STOSOWAĆ DO ULA Z PSZCZOŁAMI


Napisales ze nie wolno stosowac do ula , a tu prosze :

http://www.agro-kombi.pl/index.php?t=dl ... 20TO%20BEE
http://allegro.pl/chusteczki-pszczelars ... 80703.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 czerwca 2011, 20:48 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2007, 18:54 - wt
Posty: 75
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Trajanus pisze:


Napisales ze nie wolno stosowac do ula , a tu prosze :

http://www.agro-kombi.pl/index.php?t=dl ... 20TO%20BEE
http://allegro.pl/chusteczki-pszczelars ... 80703.html[/quote]

Ale poczytaj też tu

_________________
Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji