FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciekawy ulik
Post: 11 listopada 2007, 15:05 - ndz 
Ciekawe :wink:

http://homepage.interaccess.com/~netpol ... ives2.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2007, 22:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
To jest ul kenijski jak się nie mylę bo tam mają ule trapezowe. Ja wolę nasze i nasze pszczoły bo w tych ulach żyją apis adansoni.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: z tym że ....
Post: 15 listopada 2007, 08:38 - czw 
jedno trzeba powiedzieć chyba po miodobraniu z takiego ula niewiele będzie, bo straty na węzie i nie tylko. Myślę że w naszych warunkach klimatycznych ciężko by było pszczółkom przeżyć w tym typie ula . Co o tym sadzicie?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2007, 10:20 - czw 
SKapiko pisze:
Ja wolę nasze i nasze pszczoły bo w tych ulach żyją apis adansoni.


Etammmm Co Ci szkodzi wstawić zamias Adamsoni nasze albo Włoszki Wiesz jaka to jest frajda pokazać komuś takiego ula w środku a zwłaszcza klientowi

Nie gadaj że jak oglądałeś " Rój " to siedziałeś w masce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2007, 18:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
to dobry ul do produkcji wosku a juższczególnie miodu w plastrach a jesli chodzi o wenze to jest to ul snozowy więc z jednego arkusza zrobisz tych rameczek dość sporo a przed zimą zawsze możesz przenieść rodzine do standardu a ramki przygotować w innych ulach szerokość dostosować do swoich ramek i po prostu czerw przenosisz za krate odgrodową i czekasz aż się wykluje możliwości jest wiele ja osobiście zamierzam spróbować co tam szkodzi jeśli nie wypał to trudno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2007, 11:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Kiedyś czytałem o tych ulach bezramkowych, że są właśnie same beleczki z jakimś wypukleniem i pszczoły same sobie ciągną plastry. Sposób "wirowania" miodu jak przy starych kuszkach. Zrywamy plaster na sito, czy we firane :roll: i wyciskamy miód...


Pozdrawiam
_barti_

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 listopada 2007, 10:20 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
zawsze można zrobić specjalną ramkę z jakąś siatkąi w wirówke


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2007, 17:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
oj widzę że fantazja kolegów już poniosła hehe

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2007, 20:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Heh :D Moim zdaniem, nie ma jak to ramka. Po co cofać się z rozwojem do tyłu ? 8)

[ Dodano: 2007-12-17, 19:42 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=8TIjtwH08y8

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2007, 14:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2007, 18:47 - sob
Posty: 41
Lokalizacja: Oslo
_barti_ pisze:
Heh :D Moim zdaniem, nie ma jak to ramka. Po co cofać się z rozwojem do tyłu ? 8)

[ Dodano: 2007-12-17, 19:42 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=8TIjtwH08y8



Primo po pierwsze: nie mozna sie cofac inaczej niz do tylu ;-)

Primo po drugie: swietny ul dla:
- amatora-zapalenca ktory nie wie jeszcze czy pszczelarstwo to cos dla niego
- ogrodnika ktory potrzebuje pszczoly do zapylania a nie (glownie) dla miodu
- osoby ktora nie ma funduszy by wydac na caly osprzet potrzebny do typowego pszczelarzenia.

Primo po trzecie: zimowanie nie jest zadnym problemem takze w warunkach zim polskich.

Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
I have no time to be in a hurry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 grudnia 2007, 16:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Co do prima pierwszego zgadzam się w stu procentach. Mój błąd wynikający z pośpiechu.
Co do zimy w takich ulach nie mam zdania. Jeśli wysokość plastra będzie ok, to wszystko przebiegnie ok.

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2007, 00:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
odgo, nie zgodze się z tobą bo np. istnieje coś takiego jak "AGROTURYSTYKA" taka nowa dziedzina którą z powodzeniem wykożystują pszczelaże mający do tego warunki a i jest sporo miejsc już dużych w polsce np: pszczela wola i pare mniejszych zanajomy przyjmuje wycieczki niemieckie czasami które mają na celu przedstawienie pszczelarstwa wiuelu ludzi chce coś się dowiedzieć a ul taki daje fantastyczne możliwości do zwiedzania...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2007, 10:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2007, 18:47 - sob
Posty: 41
Lokalizacja: Oslo
entrion pisze:
odgo, nie zgodze się z tobą bo np. istnieje coś takiego jak "AGROTURYSTYKA" taka nowa dziedzina którą z powodzeniem wykożystują pszczelaże mający do tego warunki a i jest sporo miejsc już dużych w polsce np: pszczela wola i pare mniejszych zanajomy przyjmuje wycieczki niemieckie czasami które mają na celu przedstawienie pszczelarstwa wiuelu ludzi chce coś się dowiedzieć a ul taki daje fantastyczne możliwości do zwiedzania...


entrion, tylko nie bardzo rozumiem ta "niezgode" - moze nie wyrazilem sie dosc jasno: jestem jak najbardziej ZA tymi ulami, propaguje ta idee takze tutaj w Norwegii, sam zamierzam zdudowac jeden taki w zimie i zasiedlic w lecie odkladem.

Uwazam ze dla poczatkujacego jest to bardzo fajny, tani i dajacy wglad w zycie rodziny pszczelej ul.

A ten przyklad ktory podajesz moze byc jednym punktem na mojej liscie POZYTYWOW tego ula.

Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
I have no time to be in a hurry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2007, 17:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
SKapiko pisze:
Ja wolę nasze i nasze pszczoły bo w tych ulach żyją apis adansoni.


Etammmm Co Ci szkodzi wstawić zamias Adamsoni nasze albo Włoszki Wiesz jaka to jest frajda pokazać komuś takiego ula w środku a zwłaszcza klientowi

Nie gadaj że jak oglądałeś " Rój " to siedziałeś w masce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Witam Bogdanie!
"Strzeliles" w '10' - dokladnie!
Kazdy pszczelarz powinien miec cos ciekawego w swojej pasiece. Przychodza do ciebie ludzie po miod i okazuje sie, ze jestes tylko sprzedawca.
A tak, pokazujesz im cos ciekawego, wzbudzasz jeszcze wieksze zainteresowanie nie tylko swoim produktem,ale i pszczelarstwem. Przy okazji mozesz wyjasnic wiele rzeczy, np. sprawe krystalizacji miodu, czego nie rozumie wielu konsumentow tylko dlatego, ze w 'przestrzeni' krazy na ten temat wiele mitow, itd. To jest to! :lol:
Gratuluje!
Pozdrawiam serdecznie
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2008, 21:25 - wt 
Skapiko Napisał
Można jednak taką kłodę zasiedlić lecz niewielką rodziną podnosi to wizerunek takiej ozdobnej kłody.

Właśnie zamiast kłody czy kószki mam zamiar na ozdobe zrobić coś takiego jak przedstawiłem w pierwszym poście i zasiedlić Włoszkami
Lub Ula szklanego takiego jak przestawiał Ryszard lub Sabart
Obrazek


http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/alb ... pic_id=231


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2008, 22:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Można i tak ale przez te szyby to ich słoneczko usmaży troszkę cienia by się zdało.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2008, 22:59 - śr 
SKapiko pisze:
Można i tak ale przez te szyby to ich słoneczko usmaży troszkę cienia by się zdało.


Nie usmarzy popatrz na zdjecie na linku jak ma to rozwiązane Ryszard
Nie wiem jak Sabard - Ale też musi mieć jakieś osłony
Ja kiedyś miałem podobny ul tylko dadanowski to miałem coś w rodzaju rolet opuszczanych


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2008, 01:40 - czw 
Właśnie , mój ul za szkłem jest typowym ulem produkcyjnym i podglądowym . Cały jest ocieplony jak również ocieniony z chwilą zamknięcia otwieranej na zawiasach ścianki bocznej . Pszczoły w takim ulu zachowują się normalnie , lecz w chwili otwarcia tej ścianki i dłuższego oglądania zaczynają się nipokoić i usiłują wydostać się przez szybę . Dlatego , każdy taki ul podglądowy powinien być ocieniony i mają być takie same warunki jak w normalnym ulu a nie usiłowanie wyjścia pszczół przez szybę , bo to już nie będzie obserwacja lecz znęcanie .

Ryszard B.


Na górę
  
 
 Tytuł: Ule ozdobne
Post: 21 stycznia 2008, 18:58 - pn 
Ciąg dalszy mojego pierwszego Postu w tym temacie :wink:

Koniecznie

Tu zobacz

Zrobić taki ale oszklony to by był hicior :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Ule ozdobne
Post: 10 marca 2008, 10:11 - pn 

Rejestracja: 21 stycznia 2008, 14:26 - pn
Posty: 19
Lokalizacja: Biedrzychów
BoCiAnK pisze:
Ciąg dalszy mojego pierwszego Postu w tym temacie :wink:

Koniecznie

Tu zobacz

Zrobić taki ale oszklony to by był hicior :wink:


Znalazłem jeszcze taką stronkę na której pszczelarz ze Stanów zjednoczonych opisuje NOWOCZESNE ULE BEZRAMKOWE i oferuje na niej :

Film dla przydomowych pszczelarzy i potencjalnych pszczelarzy-hobbystów, pragnących zajmować się pszczołami bez skomplikowanej infrastruktury potrzebnej w pszczelarstwie z zastosowaniem uli wielosegmentowych i bez związanych z tym trudności.

Napisałem do niego emaila z zapytaniem o ten film, za 28min materiału na CD (SVCD) trzeba zapłacić 20$

Obrazek

_________________
Bogactwo naturalnych pożytków wiosennych i jesiennych gwarancją udanych zbiorów (o ile pogoda pozwoli).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ule ozdobne
Post: 10 marca 2008, 10:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2007, 18:47 - sob
Posty: 41
Lokalizacja: Oslo
vitelek pisze:
Film dla przydomowych pszczelarzy i potencjalnych pszczelarzy-hobbystów, pragnących zajmować się pszczołami bez skomplikowanej infrastruktury potrzebnej w pszczelarstwie z zastosowaniem uli wielosegmentowych i bez związanych z tym trudności.

Napisałem do niego emaila z zapytaniem o ten film, za 28min materiału na CD (SVCD) trzeba zapłacić 20$


Witam
Nie warto wydawac kasy - polaz po sieci, pogooglaj (top bar hives albo TBH), to samo na YouTube - znajdziesz mase informacji, filmikow, itd.

Pozdrawiam
Grzegorz

_________________
I have no time to be in a hurry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2008, 17:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Ale Wam powiem, że coś w tych ulach musi być, dużo filmów jest o nich. Dużo takich uli mają w Ameryce i Anglii.

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2008, 17:44 - sob 
_barti_ pisze:
Ale Wam powiem, że coś w tych ulach musi być, dużo filmów jest o nich. Dużo takich uli mają w Ameryce i Anglii.


No to POczytaj i popatrz tuuuuuu :wink: taki ul mi się podoba :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2008, 21:57 - sob 

Rejestracja: 19 września 2008, 20:44 - pt
Posty: 97
Lokalizacja: Tomaszow Maz.
Ule na jakich gospodaruję: w zwykle
Witam .Mam pytanie do Kolegów PszczelarzyCzy macie ul z otwieraną boczną scianą i zatworkiem oszklonym--opisuje taki p. Radomski w swojej ksiazce:"80 lat wsród pszczoł" Jesli ktoś już o tym pisał to proszę mnie tam odesłać. Pozdrawiam Lila.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 listopada 2008, 21:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
ja posiadam takowe dwa staruszki z czego jeden to ul na ramkę wielkopolską ale obróconą pionowo i posiada drugi korpus zamiast szybki jest siatka więc widać i czuć wszystko jak się ulik otworzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: ciekawy ulik
Post: 17 listopada 2008, 20:33 - pn 

Rejestracja: 19 września 2008, 20:44 - pt
Posty: 97
Lokalizacja: Tomaszow Maz.
Ule na jakich gospodaruję: w zwykle
Witam Jestem pszczelarzem amatorem, ale nie "trzymaczem"Czytam dokładnie wszystkie wypowiedzi , szczegolnie te "pasjonatów" pszczelarstwaZapytalam o ule P Radomskiego,bo to czlowiek związany z pszczelarstwem przez 80 lat i wielki miłosnik pszczół.Ostatnio gospodarzył na Sląsku , gdzies w okolicach Jastrzębia Zdroju.{mial wpasiece 100 takich uli} Może ktoś poznal jego pasiekę , ja znam jego ule tylko z ksiązki. Opisał je szczegolowo z uzasadnieniem takich , a nie innych rozwiązań. Opiszę je, bo mogą zainteresowac amatorow i "majsterkowiczow" Są to ule dwurodzinne{wg Niego -tansze i lepsze w zimowli- 2rodziny tworzą współny kłąb , rozdziela je tylko cienka przegroda. Kazda rodzina ma 9 ramek warszwskich poszerzanych oraz zatwór i ocieplenie Na gniazdo dawana jest 7 ramkowa nadstawka Dno ula jest pochyłe w stronę wylotka, który ma regulowaną wielkośc przy pomocy wkładek Boczna sciana ula jest otwierana na zawiasie, a zatworek jest oszklony,co umożliwia ocenę stanu rodziny za pomocą ostatniej ramki traktowanej jako ramka pracy - bez niepokojenia pszczól i zmniejsza ilosc przegladow z rozbieraniem gniazda.Lekko dwuspadowy dach umozliwia traktowanie go jako "stołu " przy przeglądzie drugiej połówki ula.To tyle w skrócie Mnie ten ul zainteresowal , ale mialam nadzieję ,ze go u kogos zobaczę .Pozdrawiam Lila.

_________________
LWB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2008, 21:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
No muszę przyznać ze rozwiązanie bardzo ciekawe. Może ktoś z forum będzie miał więcej materiałów?? A czy taki ul można by było zrobić na ramkę warszawską zwykłą jak myślicie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2008, 23:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
d@niel_25 pisze:
No muszę przyznać ze rozwiązanie bardzo ciekawe. Może ktoś z forum będzie miał więcej materiałów?? A czy taki ul można by było zrobić na ramkę warszawską zwykłą jak myślicie??


nie ma problemu, morzna zbudowac na kerzda ramke, ale lepiej bez ramki same snozy, widac lepiej plastry i bardzo ladnie to wyglada.
Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 listopada 2008, 10:59 - wt 

Rejestracja: 19 września 2008, 20:44 - pt
Posty: 97
Lokalizacja: Tomaszow Maz.
Ule na jakich gospodaruję: w zwykle
d@niel_25 pisze:
No muszę przyznać ze rozwiązanie bardzo ciekawe. Może ktoś z forum będzie miał więcej materiałów?? A czy taki ul można by było zrobić na ramkę warszawską zwykłą jak myślicie??



Myślę ,że można , tylko ze względu na mniejszą powierzchnię ramki trzeba zaplanowac miejsce na np. 12ramek Pozdrawiam Lila

_________________
LWB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 listopada 2008, 22:34 - wt 
ule bez ramkowe są ok i sądzę że w Polsce za niedługo się pokarzą
:D jak już ktoś nie prowadzi takiej pasieki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2010, 22:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
niektóre z uli są ciekawym rozwiązaniem :), ale sądzę że większość można rozpatrywać w aspekcie nowinek które nigdy nie będą miały zastosowania przemysłowego... i nie wejdą do ogólnego stosowania.

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji