FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 17:24 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 sierpnia 2007, 22:07 - czw 
Kolego Biopszczelarzu, chylę głowę ku Twojej wiedzy i zapytuję, czy byłbyś w stanie stworzyć taki kalendarz dla pszczelarzy, pozwalający na zachowanie pewnych naturalnych kwestii co do czynności prowadzonych w pasiece? Można by taki kalendarz wydać później. Co Ty na to ?


Na górę
  
 
 Tytuł: kalendarz
Post: 16 sierpnia 2007, 22:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2007, 22:18 - czw
Posty: 92
Lokalizacja: k/Limanowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Chetnie odpowiem na Twoje pytanie, tylko daj mi troche czasu bo ostatnio nekaja mnie rozne problemy, dzisiaj np cos duzego mnie uzadlilo w oko (mozliwe ze szerszen) i wygladam jakbym do wszystkich uszczal oczko. Pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2007-09-10, 21:35 ]
Oczywiscie ze taki kalendarz mozna by bylo "skonstruowac" zreszta juz rozmawialismy na ten temat poza forum. Pozdrawiam

_________________
"Stwórca chcial aby czlowiek obcowal z przyroda jako jej rozumny i szlachetny pan i stróz, a nie jako bezwzgledny eksploatator"
JAN PAWEL II
Parownikiem kwasu szczawiowego w warroze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 września 2007, 16:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Pomieważ pojawia się coraz więcej różnych propozycji kalendarzy biodynamicznych o dużych różnicach między sobą, nasuwa się pytanie o co tu chodzi albo, który jest właściwy? Ponieważ jest to problem, postanowiłem się tym bliżej zainteresować. Chcę również sięgnąć do pierwotnych źródeł, mianowicie Jyotish czyli astrologii wedyjskiej. Jak tylko będę już coś wiedział, to postaram się napisać.

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: kalendarzyk...
Post: 19 września 2007, 07:27 - śr 
witam Cię serdecznie przyjacielu, no bardzo chętni posłuchamy Twoich sugestii na ten temat, temat niewątpliwie jest ciekawy i w porę można by go wykonać tak aby na początku roku 2008 się pojawił... troszku czasu już minęło od ostatniej wypowiedzi na ten temat ale myślę, że można znowu na spokojnie ruszyć z nim :) 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 09:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Pierwsze wnioski.
Astronomia i astrologia wedyjska, która głównie jest zaprezentowana w Jyotish (czyt. Dżjotisz) różni się od zachodniej. Czyli tutaj chodzi o obliczenia astronomiczne np. w jakim zodjaku znajduje się księżyc w danym dniu.
Jeśli chodzi o Wedyjskie Rolnictwo to wiedza na ten temat jest w Rigveda, Krishiprasara, Manusmriti, Agni Purana and Vriksha Ayurveda. Główne zasady obecnego rolnictwa biodynamicznego są zaczerpnięte z tych właśnie źródeł.
Więc kalendarze, które są sporządzane w oparciu o zachodnią astronomię nie prezentują w pełni rzeczywistości (wykazują to eksperci).

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: kalendarz
Post: 23 września 2007, 19:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2007, 22:18 - czw
Posty: 92
Lokalizacja: k/Limanowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
To bardzo ciekawe co piszesz. Tak to prawda ze biodynamizm czerpal wiedze min. z "literatury weddyjskiej". Zauwaz ze granice oddzialywania poszczególnych znaków zodiaku zostaly w kalendaruz Dni Siewu M. Thun wyznaczone na podstawie co godzinnych wysiewów roslin a nie obliczen astronomów. Nawet w któryms kalendarzu DS jest napisane ze cala sfera niebeiska od starozytnosci kiedy ustalono granice zodiaków przsunela sie o kilka stopni i dlatego stary podzial nei jest aktualny (wszystko jest w ruchu, zycie to ruch).

_________________
"Stwórca chcial aby czlowiek obcowal z przyroda jako jej rozumny i szlachetny pan i stróz, a nie jako bezwzgledny eksploatator"
JAN PAWEL II
Parownikiem kwasu szczawiowego w warroze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2007, 19:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Wedy oprócz tych czterech elementów (ziemi, wody, ognia i powietrza co ma wpływ na korzeń, liść, owoc i kwiat uwzględniają jeszcze przestrzeń co wpływa na umożliwienie zadziałania tych czterech elementów i to wpływa na Vacoules.
Jeśli chodzi o obliczenia to może w przyszłości coś więcej na ten temat napiszę, gdy będzie zainteresowanie tym tematem.

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: zywioly
Post: 06 października 2007, 11:39 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lipca 2007, 22:18 - czw
Posty: 92
Lokalizacja: k/Limanowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
moje zainteresowanie jest wielkie i z niecerpliwoscia czekam... .

_________________
"Stwórca chcial aby czlowiek obcowal z przyroda jako jej rozumny i szlachetny pan i stróz, a nie jako bezwzgledny eksploatator"
JAN PAWEL II
Parownikiem kwasu szczawiowego w warroze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 października 2007, 15:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Stworzyłem już kalendarz wedyjski na październik, listopad i grudzień. Obliczenia dokonałem w oparciu o program Jagannatha Hora (kalendarz Jyotish). Nie mam teraz właściwego dostępu do internetu (będę miał za ok. 3 tygodnie) więc nie mogę go przesłać. Mam nadzieję, że już po tym okresie będę miał dostęp ze swojego komputera do internetu i wtedy coś więcej napiszę.

[ Dodano: 2007-11-15, 14:58 ]
W końcu mam internet, więc już niebawem będę mógł kontynuować

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 marca 2008, 20:36 - wt 
Metoda - nazywają to biodynamiczna.
Dni światło kwitnienie / księżyc przechodzi przed gwiazdozbiorami bliźniąt, wagi i wodnika. Pszczoły zbierają obficie pyłek, są spokojne, zbiory miodu ponadprzeciętne. W tych dniach robimy przeglądy od pierwszego oblotu co 9 dni do pierwszych pożytków, tworzymy nowe roje.
Dni ciepło owoc / księżyc przechodzi przed gwiazdozbiorami Barana, Lwa i Strzelca. Pszczoły są spokojne, zbiory miodu ponadprzeciętne. W tych dniach robimy przeglądy od wystąpienia pożytków, co 9 dni, a po ustaniu pożytków, przechodzimy na przeglądy w dniach światło kwitnienie. W tych dniach robimy miodobrania, a miód jest wtedy skandyzowany.
Dni ziemia korzeń / księżyc przechodzi przed gwiazdozbiorami byka, panny i koziorożca. Pszczoły intensywnie budują plastry. Zbiór miodu poniżej przeciętnej a pszczoły mniej łagodne.
Dni woda liść / księżyc przechodzi przed gwiazdozbiorami ryb, raka i skorpiona. Pszczoły są złośliwe i nie chcą aby im przeszkadzać. W tych dniach nie otwieramy uli.
Pod linkiem http://www.openastro.de/website.php?id= ... planet.htm jest do pobrania darmowe oprogramowanie do obliczania pod jakim znakiem zodiaku jest księżyc – wstawiamy tu namiary swojego miejsca zamieszkania.
Pod linkiem http://www.astroschmid.ch/mondzeichen/so-mo2008.htm
jest kalendarz księżycowy na rok 2008 również do pobrania w pdf a pod linkiem
http://ephemeriden.com/moon.py
jest możliwość obliczania online.
Życzę powodzenia i gospodarki wg tak zwanych rytmów kosmicznych.
Pozdrawiam :lol:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2008, 08:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Bardzo polecam program Jaganatha Hora na http://www.vedicastrologer.org/jh/index.htm
Jest on uznany za najlepszy program w kręgach fachowców.
W nim jest wszystko. Dla zainteresowanych mogę napisać jak znaleźć interesujące nas znaki Zodiaku, w których przebywa Księżyc. W parę sekund mamy miesięczne zestawienie.

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2008, 20:37 - śr 
Witam. Miesięczne zestawienie interesujących znaków zodiaku w których przebywa księżyc jest również pod linkiem
http://astrologie-info.com/mocal.cgi
Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2008, 07:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lipca 2007, 16:51 - wt
Posty: 44
Lokalizacja: Czarnów
Są różnice w obliczeniach w Jagannatha Hora, a w tym powyższym. Obliczenia Jyotish prezentują położenie Kiężyca na tle rzeczywistych znaków Zodiaku. Bardziej to wyjaśnię, gdy do kalendarza wedyjskiego włączę Naksatry (podział Zodiaku na 27 konstelacji), czyli dużo dokładniejszy podział.

_________________
Dobrze Ci życzący Raghu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji