FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 sierpnia 2012, 16:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

Wiem nie bylo mnie juz dlugo na forum, ale w tym czasie bylem zajety szukaniem skutecznego i pelno ekologicznego srodka do zwalczania pasorzytuw i chorub pszczelich, no i wkoncu znalazlem znana mi jusz ssodek z lat 90tych.
Jesienia ubieglego roku stracilem wieksza czesc rodzin pszczelich, szczegulnie w pasiece przydomowej zginelo mi prawie 30 rodzin pszczelich, dwie przezyly bez wiekszych usczerbkuw, z tych wlasnie rodzin utworzylem odklady jednoramkowe, odklay te na dzien dzisiejszy zajmuja po dwa magazynki Lankstrotcha, ewentualnie jeden Zandera + pulnadstawka.
Kiedys w latach 90tych byl na rynku Niemieckim srodek pelno ekologiczny o nazwie ApiLifeVar, pomimo ze srodek jest pelnoekologiczny nie byl dopuszczony do stosowania w pasiece, jedynie nie legalnie mozna go bylo kupic od chandlarzy kturzy sprowadzali go z Wloch czy Austri.
W poszukiwaniu tego srodka natknolem sie na ogloszenie w Austrijackim czasopismie pszczelarskim i bez wachania zakupilem wieksza ilosc tych paskuw.
Po zdjeciu pulnadstawek rodziny dostaly po 10 litruw syropu a nastepnie kazda rodzina dostala10 lipca po dwa paski srodka ApiLifeVar, nastepnego dnia zauwarzylem wzmorzony tryb czyszczenia uli i usuwania martwych albo niedorozwinietych poczwarek i larw pszczelich,ruwniez niezywe egzemplarze warozy byly wynoszone przez pszczoly i usuwane z ula.
W tej chwili w pasiece przydomowej mam tylko tegoroczne odklady z mlodymi matkami, i pomimo intensywnego zapachu olejkuw eterycznych wydzielajacych sie z paskuw nie obserwuje zadnych rabunkuw i pszczolom nie przeszkadza to w dalszym pobieraniu podanego syropu, jako juz pokarmu do zimowli.
Rodziny sa witalne i znosza ogromne ilosci pylku, i nadal zachowany jest tryb czyszczenia, bardzo pracowicie wynosza kazda podejzana larwe, martwe pszczoly grudki wosku inne okruch, dennica wrecz blyszczy z czystosci!!!........
Zapach podanych plytek roznosi sie po calej pasiece, jest to raczej zapach przyjemny dla owaduw jak i dla czlowieka i co wazne pelno ekologiczny.
Plytki zostaja w ulach az do wiosny, az do calkowitego odparowania olejkuw eterycznych, na wiosne usuwanm resztki paskuw, ale z reguly to pszczoly same zdaza do wiosny usunac nie aktywne juz materialy nosne srodka ApiLifeVar.
Aktualnie odklady a wlasciwie to juz rodziny pszczele psiadaja ponad 25kg pokarmu, i tym samym sa przygotowane do zimowli, czerw wygryzajacy sie teraz w Sierpniu i Wrzesniu nie musi juz ciezko pracowac w zagospodarowywaniau pokarmu zimowego i nie jest zmuszony do produkcji mleczka pszczelego co prowadzi do przedluzenia zywotnosci pszczul zimujacych, i co wazne pszczoly nie sa uszkodzone przez waroze i wirusy przenoszone przes pasorzyta.
Srodek dziala wrecz antybakteryjnie i zapobiega powstawaniu infekcji przenoszonych przez waroze i powstawaniu innych chorub pszczelich.
Prawdopodobnie wieksze firmy produkujace srodki na waroze blokowaly zlegalizowanie tego srodka, bo walczyly we wlasnym interesie i chcialy za wszelka cene wdrozyc swoje drogie i nie dzialajace srodki do wlaki z waroza i chorobami pszczelimi.
Na szczescie sytuacja sie zmienila i srodki te zostaly zlegalizowane i dopuszczone do stosowania w naszych pasiekach.
Pozdroweienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 16:50 - ndz 

Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:12 - pn
Posty: 273
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a można to kupić w Polsce ?
Krzysztof K , jestem pełen podziwu że z odkładów jednoramkowych tak silne rodziny wychodowałeś widać , że jesteś dobrym pszczelarzem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 17:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Krzysiek moje gratulacje za wytrwałość w odbudowie pasieki :brawo:
w następnym sezonie postaram się zaopatrzyć w ApiLifeVar i sprawdzić działanie tego leku; wyczytałem że trzeba się ostrożnie z nim obchodzić bo zdarzają się przypadki ucieczek rodzin dla których tymol jest zbyt uciązliwy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 18:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
kudlaty pisze:
Krzysiek moje gratulacje za wytrwałość w odbudowie pasieki :brawo:
w następnym sezonie postaram się zaopatrzyć w ApiLifeVar i sprawdzić działanie tego leku; wyczytałem że trzeba się ostrożnie z nim obchodzić bo zdarzają się przypadki ucieczek rodzin dla których tymol jest zbyt uciązliwy



Witam


Poraz pierwszy uzywalem ApoLifeVar w roku 1989 kupilem nielegalnie w niejakiej firmie Biorat wtedy paczuszka kosztowala 2,50DM dzisiaj cena podwujna bo paczuszka z dwoma kawalkami kosztuje 2,90euro.
Jesli chodzi o ucieczki rodzin i opuszczanie uli to niema problemu jak nie przedozujesz, czyli na jeden korpus przypada jedno opakowanie sa w nim dwie plytki nasaczone tymi wlasnie olejkami eterycznymi miedzyinnymi gluwnym skladnikiem jest Tymol.
Jak rodzina siedzi na dwich magazynach to poczebujesz dwie paczuszki, no nie jast to takie tanie ale w moim wypadku jest to 500gr sloik miodu spadziowego. :D
Moim priorytetem w tym sezonie nie jest specjalnie powiekaszanie pasieki lecz pruba utrzymynia zdrowych i silnych rodzin przynajmniej do konca listopada jak w listopadzie ule beda jeszcze pelne pszczul to jusz nic im sie nie stanie!!!!!!!.........
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 19:49 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witam Krzysztofie Api war life w anglii uzywaja co roku przynajmniej w moim kole i masz racje jest ok a cena to akuratr w jednym sklepie to 3 ,19 f moze jeszcze tuw anglii znajde inna cene


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 21:46 - ndz 
patryk pisze:
a można to kupić w Polsce ?
Krzysztof K , jestem pełen podziwu że z odkładów jednoramkowych tak silne rodziny wychodowałeś widać , że jesteś dobrym pszczelarzem

http://www2.biofaktor.pl/?go=produkt&id=211


Na górę
  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

A ile kosztuje jedno opakowanie w Polsce????.......... jesli mozna spytac na tej stronce nie znalazlem ceny??????.....

Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:05 - ndz 
Nie wiem ,jak jest koszt ,ale jest telefon ,adres ,więc ze sprawdzenie no problem :pl:
Tu są ceny ubiegłoroczne ,ale z pewnością coś się zmieniło,bo i apiwarol teraz o 10 zł droższy.
http://www.pszczoly.szczecin.pl/index.p ... e&Itemid=6
http://www2.biofaktor.pl/?go=produkty2& ... k=pszczoly


Na górę
  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:11 - ndz 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8248416,Thread.html - tutaj masz cenę i gdzie można to dostać :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to były ceny na kwiecien 2012
Ceny dostępnych leków :

Przychodnia AVICA :
Apiwarol 25 tabletek 45,24zl brutto : 48,86 zł
Bayvarol 20 pasków 76,10 zł brutto : 82,19 zł
ApiLife VAR 2 płytki 14,68 zł brutto : 15,85 zł
Biowar 10 pasków 54,29 zł brutto : 58,63 zł

Przychodnia PRO-Wet :
Bayvarol op 4 paski ............................... 16,20
Biowar 500 10 pasków.............................57,80
Apiwarol op 25 tab ................................ 47,90
Api Live Var op ...................................... 14,20

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:14 - ndz 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
A co za problem poprosić o aktualne ceny :?:
Zaraz to sam zrobię na polance :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 22:16 - ndz 
Baartez2006 pisze:
http://free4web.pl/3/2,92259,225699,8248416,Thread.html - tutaj masz cenę i gdzie można to dostać :wink:

Dzięki.Dziwi mnie cena apiwarolu.Bo ,w każdym kole jest inna i czy tak powinno być.U mnie była wpłata po 53 zł.Więc ,albo ktoś zarabia ,lub robi kogoś w bambuko.Skoro jest refundacja ,to powinna być jednakowa cena w całej Polsce.No ,ale Polska :pl: to dziwny kraj :pala: :haha:


Na górę
  
 
Post: 06 sierpnia 2012, 22:41 - pn 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ceny podane na polance są aktualne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sierpnia 2012, 22:24 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witam co do Apivarlife na zime podchodzilem jak do jeza mimo ze tu w londynie w moim kole stosuja ze skutkiem ze na wiosne jest narzekanie ze to nosema cerana mimo traktowania zgodnie z ulotka i polewania w zimie ks to zawsze maja straty na wiosne ale sam postanowilem sprawdzic na jednej rodzinie prawie dwa tygodnie temu podalem ten srodek do jednej rodziny spadlo zaledwie kilka sztuk warroza mysle ok super ale wczoraj mnie tknelo sptawdze tt hyba juz mu termin mina po godzinie szok 40 szt padlo po 24 godzinach jeszcze jakies 60 szt wiec cos mi tu niegra


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sierpnia 2012, 21:18 - pt 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
W moim miasteczku jedna piguła apiwarolu w lecz.wet. kosztuje 3PLN w tamtym roku kupowałem po 2 PLN

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji