FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:31 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 15 marca 2013, 22:26 - pt 

Rejestracja: 12 marca 2013, 14:46 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: małopolska - powiat wielicki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
sześć z nich to zioła, które stosował mój dziadek do każdego zakarmiania na zimę :D

_________________
Los nagradza przygotowanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2013, 22:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Dzięki Tazon, wyszukiwałam w google i też właśnie w tej chwili znalazłam, oczywiście na Ambrozji :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2013, 22:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
no i mamy komplet recepturę ma bakterie i komplet ziół nic dodać nic ując !
reszta w rekach każdego pszczelarza z osobna czy chce zrobić sam czy kupić gotowy !
" rubta jak chce-ta " :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2013, 15:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
To trak do kompletu ja dorzuce swoje ostatnie już nie dwa, nie trzy, a skromny 1 grosz.

W przypadku rodzin produkcyjnych, czy też odkładów, gdzie już podaliśmy ramko z pokarmem, zawierającym śladowe ilości pierzgi, podawanie bakterii jest bezsensowne, bo flora jest już introdukowana w tymże środowisku.

W przypadku rodzin osadzanych na węzie mikroorganizmy same się do środowiska introdukują w nieco wolniejszym procesie. Lacilobacillusy z mieszanki tylko ten proces przyspieszą. Czas z uwzględnieniem przyniesienia pyłku, przerobu, konserwacji..... Ciekawe, czy się opłaca.

A w słabych rodzinkach zimą, co ma sfermentować, zgnić, zapleśnieć i się zepsuć, to i tak się zepsuje.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu przemyśleń związanych z tym, jak to chcemy na siłę uszczęśliwić twór, będący samym życiem w pełnej okazałości - rodzinę pszczelą.
Adrian

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2013, 16:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja tam nic na siłę - mam zamiar podawać ziółka i lactobaccillusy w jednym z poideł do wyboru :D, z przeprowadzonych obserwacji zdam relację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2013, 07:59 - ndz 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
W aptekach jest teraz promocja na lakcid-bakterie kwasu mlekowego podawany osłonowo przy antybiotykach lub zatruciach.Cena za całe opakowanie zdaje się 3,9 zł.
Gdzieś czytałem o podawaniu lub opryskiwaniu ramek- może ktoś stosował?

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2013, 23:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
z apteki nie stosowałem i nie mam pojęcia czy to jest to co ma być a domowej roboty tak jako oprysk na ramka i do pokarmu na zimę + zioła i do stawu co roku leje domowej roboty poczytaj temat jest tu wszystko ! ewentualnie jeszcze masz :google:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 15:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
marcyha pisze:
a tam nic na siłę - mam zamiar podawać ziółka i lactobaccillusy w jednym z poideł do wyboru :D, z przeprowadzonych obserwacji zdam relację.


Poproszę o obiecaną relację :wink:

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 01:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Niestety plan nie wykonany, w tym sezonie była micha z wodą i keramzytem - wszystko, na co starczyło mi czasu :| . W przyszłym sezonie też pewno nic ponad to, w ogóle nie wiem jak się ogarnę z pasieką :załamka: Za to, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Wam napiszę, czy da się pracować przy ulach z dzieciąciem przy pierwsi :blee: (termin porodu... 1 kwietnia :mrgreen: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 01:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
marcyha, gratulacje, dasz radę :)

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 03:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
minikron, dzięki :D , mam nadzieję, że tak będzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 10:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
marcyha, w takim układzie smolić tam poidła :)
Szczere gratulacje i duuużo zdrowia dla was obojga.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 11:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
marcyha,
Stąd wniosek,że pszczoły nie zaangażowały cię w całości,pozostawiając czas na inną aktywność.Z tego co sobie przypominam rónie przyjemną.Mam na myśli oczywiście wychowywanie dzieci.
Gratulacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 18:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
marcyha, Gratuluję :kwiaty:
I czekamy na pszczelarza/pszczelarkę. :mrgreen:

Jak ładnie się to życie wokół pszczół kręci. Nie ma życia bez bzykania :lol:

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 18:15 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
marcyha, Gratulacje, Gratulacje - a coś tu ktoś kiedyś pisał że sprzęt poszedł na strych :lol:

Dasz redę i młody pszczelarz czy pszczelarka urodzi się z podstawami pszczelarstwa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2013, 19:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Oj oj ja tobie życzę od razu 2 pszczelarki i 2 pszczelarzy po co robić 4 razy to samo ale to trochę żartu ja tobie życzę zdrowia i tym twoim następcom co przyjdą na świat :róża: ,pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 listopada 2013, 21:32 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Serdeczne dzięki wszystkim :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2013, 12:04 - sob 

Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 12:16 - pt
Posty: 612
Lokalizacja: koszalin
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
skorpion pisze:
Zrób to sam - bakterie mlekowe

Jednym z naturalnych mikroorganizmów które znajdują zastosowanie w rolnictwie jest Lactobaccillus. Ten szczególny, pożyteczny mikroorganizm często stosujemy w kompostowaniu. Jego obecność ogranicza powstawanie nieprzyjemnie pachnących substancji wytwarzanych w procesach beztlenowego rozkładu, w tym amoniaku. Zatem jeśli chcemy coś kompostować lub poddać fermentacji a zależy nam na czystym powietrzu, powinniśmy sięgnąc po bakterie kwasu mlekowego. Ich zastosowanie w organicznym rolnictwie jest olbrzymie. W akwakulturach jednym z problemów jest czystość wody. Jej niska jakość naraża ryby na stres który w efekcie zatrzymuje ich wzrost i negatywnie wpływa na ich stan zdrowia. Szczególnie widoczne jest to w intensywnych hodowlach o dużym zagęszczeniu osobników oraz w hodowli w zamkniętych zbiornikach. Amoniak z rybich odchodów zanieczyszcza wodę i powoduje stres u ryb. Regularnie dodając do wody pożyteczne kultury mikroorganizmów, minimalizuje sie problem amoniaku, o ile nie w pełni go eliminuje, pomagają one bowiem w przyspieszeniu lub zakończeniu denitryfikacji wody lub przetworzeniu ścieków w formy niegroźne dla ryb.

Opryski roślin i gleby rozcieńczonym roztworem kultur Lactobacillus wspomagają rozwój roślin i poprawiają ich stan zdrowia. Podawana doglebowo i dolistnie bakteria pomaga w procesach rozkładowych, udostępniając więcej substancji pokarmowych i pomagając je lepiej przyswajać roślinom.

Bakteria kwasu mlekowego jest również znana z produkowania enzymów i naturalnych antybiotyków wspomagających skuteczne trawienie, wykazuje także działanie antybakteryjne, kontrolując populację bakterii z rodzajów Salmonella i Escherichia coli. Dla rolników najważniejszym jej działaniem jest poprawa zdrowia roślin i zwierząt oraz wpływ na lepsze przyswajanie nutrientów, lepsze przetwarzanie paszy w przyrosty masy i eliminacja określonych toksyn.

Oto prosty sposób na uzyskanie tego mikroorganizmu z powietrza:

1. Wlej do pojemnika wodę którą przepłukałeś ryż. Może to byc plastikowe pudełko z pokrywką. Płukanie polega na wsypaniu ryżu do słoika, dolaniu czystej wody bez chloru, wytrząśnięciu aż woda stanie się mętna, odlaniu jej do pojemnika.

2. Pozostaw w pojemniku około połowy do trzech czwartych powietrza. Najwazniejsze tutaj jest właśnie powietrze nad roztworem. Przykryj pojemnik pokrywką, tak aby umozliwić cyrkulację powietrza. Nie dociskaj szczelnie pokrywki.

3. Umieść pojemnik w zacisznym miejscu z dala od światła słonecznego. Pozostaw go tam na przynajmniej 5-7 dni, co pozwoli zawartości sfermentować. Bakterie mlekowe zgromadzą się tam po tym okresie w temperaturze 20-25 C.


4. Błonnik z ryżu oddzieli się i będzie pływał po powierzchni jako cienka błonka o kwaśnym zapachu. Odlej płyn, oddzielając tę błonkę.


5. Umieść ten płyn w pojemniku i dodaj 10 razy więcej mleka. Pierwotny płyn został zasiedlony przez rozmaite mikroby z powietrza, w tym przez Lactobacillus. Dodanie ich do mleka pozwoli nam otrzymać czystą kultuę Lactobacillus, eliminując pozostałe. Możesz użyć odtłuszczonego mleka albo mleka z proszku, jakkolwiek świeże mleko jest najlepsze.

6. Po 5-7 dniach węglowodany, białka i tłuszcze zbiorą się na górze w postaci serowatej masy, pozostawiając żółtawą ciecz zawierającą bakterie kwasu mlekowego. Możesz wyrzucić ten serowaty kożuch, dodać do kompostu lub dać zwierzętom do zjedzenia.

7. Czystą kulturę bakterii mlekowych można przechowywac w lodówce albo trzymać je dłużej w temperaturze pokojowej, ale wtedy należy dodać do niej taką samą ilość nieoczyszczonego cukru rozpuszczonego w 1/3 wody. Bakterie potrzebują jakiegoś źródła pokarmu (wyczerpały już cukry z mleka) i dodany cukier utrzyma je przy życiu przez jakiś czas.

8. Masz już czystą kulturę bakterii mlekowych. Przed użyciem rozcieńcza się ją dwudziestoma częściami wody. Upewnij się że woda nie zawiera chemicznych, bakteriobójczych dodatków takich jak chlor. Ten roztwór 1:20 będzie służyć jako twoja podstawowa mieszanina bakterii mlekowych. Dwie do czterech łyżek stołowych tej mieszaniny dodane do czterech litrów wody posłużą jako płyn do oprysków lub dodaje się je do wody lub paszy dla zwierząt.

9. Serum bakterii mlekowych może być podawane dolistnie aby wspomóc żyjące na liściach mikroby, doglebowo lub dodane do kompostu. Oczywiście, poprawi ono również trawienie i przyswajanie pokarmu u zwierząt, przyda się w innych wymienionych na wstępie sytuacjach. W razie występowania jakiegokolwiek naruszenia równowagi, w ziemi czy układzie pokarmowym, Lactobacillus może okazać się pomocny.
może być taki przepis !


Moja babcia robiła podobnie, tylko że z żytniej mąki i to nazywało się zalewajka.
Inna nazwa to żurek. (Do tego skwareczki, śmietanka, a jak kto lubi to jeszcze jajeczko)

_________________
Jak to dobrze że pszczoły nie porafią czytać i nie mają internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 listopada 2013, 12:56 - sob 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
"Moja babcia robiła podobnie, tylko że z żytniej mąki i to nazywało się zalewajka.
Inna nazwa to żurek. (Do tego skwareczki, śmietanka, a jak kto lubi to jeszcze jajeczko)"
Moja babcia też to robiła i nazywała zalewajka, bardzo smakowało zwłaszcza po pijaństwie.

_________________
Pozdrawiam.
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ldawid i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji