FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:17 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 lipca 2013, 00:39 - pn 

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 17:26 - wt
Posty: 12
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam wszystkich serdecznie :pl:
Forum czytam od dawna ,ale dopiero się zarejestrowałam ,chciałam coś zapytać ,ale jednak znalazłam odpowiedź.
Napisze może trochę o sobie.Mam małą pasiekę trzeci rok ,w tej chwili mam 11 uli ,a właściwie 10 bo jeden pod znakiem zapytania.
Gospodaruję na ulach wielkopolskich stojakach ,drewniane ,ocieplane.Jako że jestem miodożercą :lol: na miód co roku szły spore pieniądze ,mąż postanowił że może założymy swoją pasiekę.Pomysł mi sie spodobał ,on pracuje i czasu brak, więc było jasne że będę zajmowała się tym ja.
Na początek kupiliśmy 4 odkłady ,była to prima i się zaczęło.
Pierwszy rok przebiegł bez zarzutów ,wszystko poszło jak z płatka nawet trochę miodu było z tych odkładów.
W drugim roku nieświadoma niczego (tego że pszczelarz nie ma wakacji :haha: ) pojechałam sobie na majowy weekend i co? moje pszczoły siedziały na drzewach :pala:
Syn który został w domu połapał je i tym sposobem pasieka się powiększyła.
Nie wiem ile wtedy roi posżło,bo na pewno nie wszystkie połapaliśmy.
Jak ognia bałam się wymiany matek i ich nie wymieniłam sądząc że jakoś to będzie :roll: ale nie było niestety w tym roku mimo,że pilnowałam ,powiększałam gniazda ,dałam wcześniej nadstawki na miód sytuacja się powtórzyła z rojami oczywiście.W końcu zostałam postawiona pod ścianą (przez moje podopieczne) stały się tak agresywne ,skundlone nie wiadomo z kim i w którym pokoleniu ,że po kilkanaście żądeł przy każdym przeglądzie mimo ubioru kosmonauty to nie raz mało. Odważyłam się na wymianę matek ,korzystając z waszych cennych rad(Ostrowską też czytała ,żeby nie było :roll: ) i tak w ulach siedzą na razie 4 nowe mamuśki ,poddane do największych agresorów. Mam nadzieję że zostaną przyjęte.Tak po krótce wygląda moja przygoda z pszczołami.
Marzą mi się na prawdę łagodne pszczółki ,żebym nie musiała przeprowadzać ewakuacji całej okolicy w czasie przeglądów.
Ciągle popełniam jakieś błędy i mam jeszcze masę dylematów ,nie krzyczcie jak kiedyś zapytam o coś co dla was oczywiste. :wink:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 06:48 - pn 
Margo pisze:
Ciągle popełniam jakieś błędy i mam jeszcze masę dylematów ,nie krzyczcie jak kiedyś zapytam o coś co dla was oczywiste
Każdy z nas popełnia błędy i z czasem je eliminuje i każdy czasami staje przed nową sytuacją w pasiece więc się nie przejmuj tylko śmiało pytaj i ucz się, najwięcej jednak od pszczół. Witam na forum. :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 lipca 2013, 07:15 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witaj nie martw sie kazdy ktos cos sknocil niema nikogo ktory nie popelnia kazdy zaczynal od nauki i dzo czegos doszedl trzymaj sie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 09:32 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witaj i pytaj a w miare ci pomozemy i wyjasnimy co i jak.Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 09:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
Witaj na forum
Nie myli się ten kto nic nie robi, ważne, że z popełnionych błędów możemy wyciągnąć wnioski i nie popełnić ich w przyszłości ;)

Pozdrowienia z pomorskiego
tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 19:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Margo pisze:
W drugim roku nieświadoma niczego (tego że pszczelarz nie ma wakacji :haha: ) pojechałam sobie na majowy weekend i co? moje pszczoły siedziały na drzewach :pala:

Muszę przyznać, że bardzo szybko się nauczyłaś dwóch jedynych prawd pszczelarskich. Pierwsza, że pszczół trzeba pilnować w sezonie :) a druga, że pszczoły się roją :D i od wiek wieków tak było :mrgreen: . Błędami się nie przejmuj. Nikt nie jest święty i nieomylny, no może poza Tym na górze. Dasz radę, jak i my wszyscy. Przywykniesz, a wakacje będziesz planować jak spadnie śnieg. Ponoć Azja jest w tedy śliczna ;)
Pozdrowienia dla Ciebie przesyłam z gór.
A i pozdrów syna. Zuch chłopak, że tak pszczółki łapał, to się chwali, prawdziwy zuch.
Pozdrawiam serdecznie

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 20:07 - pn 

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 07:44 - wt
Posty: 15
Lokalizacja: Radziejów, kuj-pom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Witam serdecznie Margo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2013, 21:14 - pn 

Rejestracja: 25 czerwca 2013, 17:26 - wt
Posty: 12
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Dziękuję wam za miłe przywitanie :) i za pozdrowienia ,przekażę.
Na szczęście drzewa w około pasieki nie wysokie ,bo pewnie nie jeden jeszcze będziemy ściągać :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2013, 00:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lutego 2013, 22:46 - wt
Posty: 215
Lokalizacja: Roztocze
Ule na jakich gospodaruję: dadan wielkopolskie warsz. pos
Witaj Margo!
Pamiętaj ze zdarza się że jak się usilnie chce to rój i z wysokiej jodły wróci do macierzaka - ja tak miałem he he...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2013, 00:14 - wt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Witaj i powodzenia... I oczywiście pełnych beczek miodu życzę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji