FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 13:21 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy na Forum.
Post: 11 lutego 2014, 04:58 - wt 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
Króluj nam Chryste !

Witam serdecznie Brać Pszczelarską. Nie bez powodu zacząlem od mojego ulubionego pozdrowienia. W moim żuciu Bóg odgrywa dużą role, więc, mimo, iż to dziś nie w modzie, w życiu starm się o nim świadczyć, choć nie jest to latwo. Myślę, iż wielu z nas, zwlaszcza wśród pszczelarzy, w mniejszym lub większym stopniu, zdaje sobie sprawę z tego, iż choćbyśmy nie wiem co robili, i tak ostatnie slowo należy do Pan Boga. Poza tym, kiedyś, czy tego chcemy czy nie, i tak, jak my "wynosimy" naszych podopiecznych, tak i nas "wyniosą" i trzeba będzie się rozliczyć ze wszystkiego przed Panem Bogiem. To tyle w tej kwestji, ponieważ nie jest to portal o tematyce religijnej. Bardzo chętnie mogę popisać więcej o Bogu, ale raczej na "priv". Mam nadzieję, że nikogo nie urazilem.

A teraz do tematu - pszczelarstwo -"poezja". Św. pamięci mój dziadek mial pszczoly, Tata mial pszczoly, ja też mialem, ale bardzo krótko. A ponieważ, z tego co pamiętam i z tego co obserwuje, bardzo wiele się zmienilo, i już nie wystarczy mieć ula, a w nim pszczoly, i spokojnie czekać na miód. Teraz trzeba mieć wiedzę, umiejętności, samodyscyplinę, bo często tzw. "potem" najczęściej przynosi oplakane skutki, no i na poczatek trochę kasy, bo i "z pustego to i Salomon nie naleje".

Już od dziecięcych lat, Tata uczyl mnie szacunku do Pszczoly. Często podkreślal, że pszczola nie zdycha, lecz umiera. Dlatego gdy widzę w necie zdjęcia jak "pszczelarze" używają dmuchaw i "walą pszczolą o glebę" to nerki chce mi rozsadzić. Analogicznie mógbym to porównać..."dobry czlowiek" wynajol murarzy, by zbudowali mu dom. Zbudowali jedno piętro, zalali strop, więc trzeba zrobić przerwę. By zaoszczędzić na drabinie, "dobry czlowiek" doszedl do wniosku, że taniej i szybciej będzie, jeśli swoich murarzy zrzuci z wysokości 3 metrów, wychodząc z zalożenia, iż napewno jak dobrze skoczą, to się im nic nie stanie. Pytam się, czy nie wypadaloby zatrudnić odpowiednio więcej osób, jeśli się ma "ileś tam" set, czy tysięcy uli, by pszczolę z ramek w czasie miodobrania omieść, a nie "walić nią o glebę" zwlaszcza, iż pracuje dla nas za darmo? Ekonom wyliczy i powie, apsolutnie, że nie ! "Tyle a tyle" czasu potrzeba, i "tyle a tyle" zaoszczędzimy na dmuchawie - "debilstwo" !.

Tak przy okazji, krytykując, starm się oddzielać czyn od osoby, choć mam świadomość, iż nie zawsze mi to dobrze wychodzi. Co innego jest krytykować "coś" a co innego "kogoś". Pisząc, iż debilstwem jest stosowanie dmuchawy do "omiatania" pszczól z ramek w czasie miodobrania, skupiam się na samym czynie, a nie na wlaścicielu pasieki, choć wartaloby gościowi "poslać wiazankę", niestety nie wypada.

Co do mojego spojrzenia na pszczelarstwo.
Dla mnie pierwsze miejsce zajmuje pszczola a potem "reszta", czyli np.miód, czas i inne produkty, w skrócie - ekonomia, i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Dlatego też, "nie trawie" np. uli styropianowych, poli...wych i innych tego typu "dziwactw". Jestem zwolennikiem zimowli pszczól " w ukladzie" wąsko-wysokim. Dlaczego ? To już może przy innej okazji.

Fajnie, że jest to forum, "kopalnia wiedzy" i wymiany doświadczeń. Milo "widzieć", grupę osób, która chce się podzielić z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam w pierwszej kolejności Panie, z racji Ich wielkiej godności, w drugiej "szefostwo Forum", ( mam nadzieje, że się nie obrazi za "miejsce nr. dwa" :wink: ) Ks. Tomka i innch Kaplanów, jeśli takowi są pod innymi nikami, frowiczów-fachowców, znających się "na rzeczy" - "chylę czolo" Panowie i...oraz... a także...no i wszystkich "świeżaków". :)

Kończąc, podobnie jak zaczolem, :) niechaj z calego serca blogoslawi Pan Bóg za wstawiennictwem i przyczyną Maryji i św. Ambrożego, calej Braci Pszczelarskiej. Życzę dużo rozsątku w pracy nad podopiecznymi, jak najwięcej miodu i innych produktów, a jak najmniej osypów.

Darz Bóg w nowym sezonie 2014 calej Braci Pszczelarskiej !

Pozdrawiam "aleksx"

PS. Mam nadzieję, że nikogo nie urazilem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 09:15 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witaj na forum i pytaj ,ludzie zapominaja o takich pozdrowieniach a szkoda



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 09:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Witam z Bydgoszczy .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 10:33 - wt 
Witaj ziomal na forum! Nie wielu młodych odważyło by się w dzisiejszych czasach tak przedstawić, zastanawia mnie tylko z której parafii Ty pochodzisz?


Na górę
  
 
Post: 11 lutego 2014, 10:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Witam aleksx, pozdrawiam z mazowsza i życzę dużo satysfakcji z pszczelarzenia i darz miód czy mogłbyś rozwinąć myśl;debilstwem jest stosowanie dmuchawy do "omiatania" pszczól z ramek w czasie miodobrania, skupiam się na samym czynie, a nie na wlaścicielu pasieki, choć wartaloby gościowi "poslać wiazankę", niestety nie wypada.poz.Krzys :( :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Witam i trzymajmy się tego:
aleksx pisze:
To tyle w tej kwestji, ponieważ nie jest to portal o tematyce religijnej. Bardzo chętnie mogę popisać więcej o Bogu, ale raczej na "priv".

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:15 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 565
Lokalizacja: lubelskie
Pozdrawiam i życzę powodzenia. A wiara... - jest potrzebna. Na pewno pomaga w starannej pracy i w życzliwości do ludzi... Wyraża się także w trosce o swoje własne pismo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Witaj na forum :)

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:33 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witaj na naszym forum. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:39 - wt 

Rejestracja: 14 maja 2011, 15:29 - sob
Posty: 95
Lokalizacja: Legionowo
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Witam i pozdrawiam z Legionowa. Życzę stosowania w życiu tego wszyskiego oczym piszesz.
Marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 11:58 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
:pl: Witam z pod Piły .Rób jak piszesz a beczki na miód Ci pożyczę.Powodzenia.

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 20:31 - wt 

Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:28 - sob
Posty: 624
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witaj na forum,pozdrowienia z okolic Kielc!
Króluj na Chryste to pozdrowienia ministrantów :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 20:38 - wt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Witaj... a skąd dokładniej jesteś jeśli to nie tajemnica ? Pozdrawiam

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 20:47 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Witaj Kolego aleksx, ze Świętokrzyskiego.
Też ciekawy jestem z jakiego rejonu pochodzisz, czy uczestniczysz w zebraniach Kieleckiego Koła, może się znamy a o tym nie wiemy. Pozdrawiam.
:pl:

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 21:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Witam z dolnośląskiego.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2014, 21:40 - wt 

Rejestracja: 20 stycznia 2014, 16:15 - pn
Posty: 69
Ule na jakich gospodaruję: optimal
Miejscowość z jakiej piszesz: Jelenia Góra
Ja również witam z dolnośląskiego! Powodzenia :)

_________________
www.sukcesbartnika.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2014, 00:43 - śr 

Rejestracja: 08 lutego 2014, 19:13 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: będzie WP.
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
henry650 pisze:
...ludzie zapominaja o takich pozdrowieniach a
szkoda


Witaj "henry650" !

Polska się zmienia, my Polacy również, ale jeszcze nie jest tak źle. Widzialem nieco w szerokim świecie, i uważam, że ostatniego miejsca nie zajmujemy. :)

pawel. pisze:
Witam z Bydgoszczy .pawel


Witaj "pawel." :)

ja-lec pisze:
Witaj ziomal na forum! Nie wielu młodych odważyło by się w dzisiejszych czasach tak przedstawić, zastanawia mnie tylko z której parafii Ty pochodzisz?


Witaj "ja-lec" - ziomal ! :) Znam wielu, którzy się "nie sczypią" i też potrafią wyrazić swój pogląd, bez względu na opinię. Moja rodzinna parafia jest pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Olbierzowicach, dekanat Klimontów, diecezja Sandomierz. :)

krzysztof pisze:
Witam aleksx, pozdrawiam z mazowsza i życzę dużo satysfakcji z pszczelarzenia i darz miód czy mogłbyś rozwinąć myśl;debilstwem jest stosowanie dmuchawy do "omiatania" pszczól z ramek w czasie miodobrania, skupiam się na samym czynie, a nie na wlaścicielu pasieki, choć wartaloby gościowi "poslać wiazankę", niestety nie wypada.poz.Krzys :( :thank:


Witaj "krzysztof" !

Kopiując, "obcioleś" istotny wyraz.
A jest:
"Pisząc, iż debilstwem jest stosowanie dmuchawy do "omiatania" pszczól z ramek w czasie miodobrania, skupiam się na samym czynie, a nie na wlaścicielu pasieki, choć wartaloby gościowi "poslać wiazankę", niestety nie wypada."

Dużo czasu uplynelo, nim zaczolem doceniać krytykę innych mojej osoby a bywalo różnie. Bywalo, iż osoba krytykująca używala w stosunku do mnie wyrazów np, pajac, czy baranan albo, np. debil :) To czy miala racje czy też nie, to inna sprawa. Faktem jest, iż nie bylo to przyjemne. Bywalo też tak, iż kiedy "nabroilem" - a bez skazy nie jestem, osoba krytykująca skupiala się na czynie, i zwracala uwagę na to co zrobilem nie tak. To dwie bardzo różne krytyki. Po pierwszej boli, druga też przyjemna nie jest, ale napewno jest o wiele skuteczniejsza niż pierwsza. Ucząć się na blędach, i na wlasnych doświadczeniach, uważam, iż nie należy "wylewać pomyj" na innych, nawet jeśli na to zsalużyli. O wiele lepiej jest skupiać się na czynie.
Co do "poslania wązanki", miale na myśli "wiązankę slowną, czyli dosadną krytykę, nie myl czasami z wiązanka pogrzebową. :) Śmierci nikomu nie życzę, wręcz przeciwnie. Niechaj szef "użytkownika dmuchawy" żyje jak najdlużej, większe jest prawdopodobieństwo, iż się "nawróci". :)

emka24 pisze:
Witam i trzymajmy się tego:
aleksx pisze:
To tyle w tej kwestji, ponieważ nie jest to portal o tematyce religijnej. Bardzo chętnie mogę popisać więcej o Bogu, ale raczej na "priv".

Pozdrawiam.


Witaj "emka24" !

Będę się staral, lecz obiecać nie mogę. :)

Tamten pisze:
Pozdrawiam i życzę powodzenia. A wiara... - jest potrzebna. Na pewno pomaga w starannej pracy i w życzliwości do ludzi... Wyraża się także w trosce o swoje własne pismo...


Witaj "Tamten" !

"Wyraża się także w trosce o swoje własne pismo..." no wiem o tym, myślalem, iż zwrócileś uwagę na godzinę napisania postu. O 4-tej nad ranem nie trudno o literówki. Co do "el", to jestem "na wyjeździe" i nie piszę z wlaściwego kompa. A ten z którego piszę nie ma polskiej klawiatury, dlatego "wcielo el". Jednak, dziękuje za sluszną uwagę, będę się lepiej staral.

baniak pisze:
Witaj na forum :)


Witaj "baniak" !

miły_marian. pisze:
Witaj na naszym forum. Pozdrawiam miły_marian


Witaj "miły_marian." !

Twoich postów się nico naczytalem, i domniemam, że jeszcze się naczytam.

Również pozdrawiam. :)

mkretko pisze:
Witam i pozdrawiam z Legionowa. Życzę stosowania w życiu tego wszyskiego oczym piszesz.
Marian


Witaj "mkretko" !

Powiadają, iż "papier wszystko przyjmie". Powiadają też, że "o czlowieku świadczą czyny nie slowa". Istnieje przepaść między ludzkimi slowami a czynami, i wiem coś o tym, bo nie zawsze udalo mi się wprowadzić w życie idee, które glosilem. Nie jest latwo, ale, czasmi się udaje. :)

Pozdrawiam również - "trzymka".

ZRoko pisze:
:pl: Witam z pod Piły .Rób jak piszesz a beczki na miód Ci pożyczę.Powodzenia.


Witaj "ZRoko" !

Wierzę, iż będą potrzebne, i chętnie pożyczę, pod warunkiem, że masz je z kwasówki. :)

Dziękuję, również życzę powodzenia i pozdrawiam.

komark1 pisze:
Witaj na forum,pozdrowienia z okolic Kielc!
Króluj na Chryste to pozdrowienia ministrantów :pl:


Witaj "komark1" !

To pozdrowienie nie tylko ministrantów. :)

xsiek pisze:
Witaj... a skąd dokładniej jesteś jeśli to nie tajemnica ? Pozdrawiam


Witaj "xsiek" !

Nie, nie tajemnica. Nie zamierzam się wstydzić, ziemi, na której się zrodzilem i która mnie wykarmila mlekiem i miodem i nie tylko. :) Pochodzę z miejscowości Konary, i tam zamierzam mieć pasiekę. Niestety tymczasowo tam nie mieszkam. Często bywam w Krakowie i jeżdżę przez Polaniec. :)

ociec pisze:
Witaj Kolego aleksx, ze Świętokrzyskiego.
Też ciekawy jestem z jakiego rejonu pochodzisz, czy uczestniczysz w zebraniach Kieleckiego Koła, może się znamy a o tym nie wiemy. Pozdrawiam.
:pl:


Witaj "ociec" ! :)

" Ociec prać ?!" Oj, my scyzoryki, czsami "pierzemy". :)Niestety jeszcze nie uczestniczylem w zebraniu Kola Kieleckiego i nie wiem, czy będę uczestniczyl, ponieważ bliżej mam do Kola Sandomierskiego, co wcale nie znaczy, że kiedyś nie możemy się spotkać. A może się znamy ? Kto wie ! :)

Również pozdrawiam. :)

idzia12 pisze:
Witam z dolnośląskiego.


Witam "idzia12" ! :)

CHMarcin pisze:
Ja również witam z dolnośląskiego! Powodzenia :)


Witam "CHMarcin" !

Dziękuję i również powodzenia życzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji