FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 16:19 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 lipca 2014, 10:17 - ndz 

Rejestracja: 04 lipca 2014, 20:03 - pt
Posty: 5
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Francja, Mosell
Przygodę z pszczółkami rozpocząłem od 4rech odkładów na ramce dadanta w zeszłym roku, w tym roku w tej chwili mam 13 uli, zobaczymy ile pójdzie do zimy.W tym rouku stuknie mi 40stka, mieszkam we Francji przy granicy z Luksemburgiem i Niemcami, a z Polski pochodze z okolic Wrześni. Pozdrawiam wszystkich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 10:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Witaj na forum, serdecznie pozdrawiam i życzę wielu przyjemnych chwil przy pracy w pasiece :D

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 10:30 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Też pochodzę z tych okolic i urodziłem się we Wrześni tylko trochę wcześniej jak Ty. Ale teraz mieszkam w zachodniopom.
Witam na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 13:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 listopada 2013, 12:03 - pn
Posty: 520
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Bogucin
Witam na forum, napisz jaka jest różnica między naszym pszczelarstwem, a Francuskim, inny klimat i jakie tam są pożytki co jest, a co niema u nas. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 13:49 - ndz 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
sok_mir, serdecznie Cię witamy :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 14:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Witam również, powodzenia, pozdrawiam i ... zazdroszczę, zwłaszcza kuchni i wina:)

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2014, 16:13 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witak obco krajowca co umie sie obchodzić przy pszczołach. Tez jestem ciekawy jak we Francji sią maja pszczoły jakie pozytki, czy francuzi tez się boją pszczłó a ile miodu zjada francuz. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2014, 14:38 - pn 

Rejestracja: 04 lipca 2014, 20:03 - pt
Posty: 5
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Francja, Mosell
Dzięki za miłe słowa i za powitanie. Piszę w wordzie i potem wkleje to na forum , także jakby coś było nie czytelne to sorrki. W Polsce zawsze chciałem mieć pszczoły, ale albo nie było kasy, albo było już po sezonie, albo nie było czasu. Teraz już wiem ,że podstawa to się nie bać, a pszczółki nie potrzebują od razu wszystkiego nowego. Jestem tu trochę ponad 3 lata, pracuję na farmie gdzie mają 1000ha ziemi i zwierząt (krowy) to teraz będzie z 1500sztuk a może lepiej. Gdybym nie zajął się pszczołami to w tym roku szukałbym nowej pracy, dlatego że w gospodarstwie dzień to dnia jest bardzo podobny, wszystko jest przewidywalne, a z pszczołami nie ma tak no i krew trochę szybciej za każdym razem przy nich płynie. Miły marianie chciałbym powiedzieć ,że umiem obchodzić się z pszczołami, ale na razie to mogę powiedzieć ,że jestem na etapie raczkowania i działam po omacku albo się uda albo nie. W mojej rodzinie nie miał nikt pszczół, a wiec teorie zdobywałem sam z książek , internetu z forów i od kolegów forumowych, a doświadczenie będę zdobywał tak długo jak będę miał pszczoły. Jeśli chodzi o typ ula we Francji to 90% to dadant 10cio ramkowy na dennicy osiatkowanej wykonanej z jednego elementu z plastyku, oczywiście ul jednościenny. Są jeszcze dadanty 9cio i 12sto ramkowe dadanty i ul alzacki o wym węzy 24cm szer na 29cm wysoka.Jeśli chodzi o pszczelarstwo we Francji to ci co maja pojęcie o pszczelarstwie to mówią ,że Polska jest dużo do przodu. Pożytki to są takie jak w Polsce wierzba klon ,rzepak sady, mniszek, potem akacja, lipy i spadź , ja mieszkam przy granicy z Niemcami nie ma jakiejś tam różnicy. Na polach to co u nas rzepak ozimy, jęczmień , pszenica ,kukurydza-dużo. Różnica jest taka ,że wiosna przychodzi tydzień może dwa wcześniej, ale nie zawsze i zimy są trochę łagodniejsze. Związek pszczelarski we Francji polega na tym ,ze płacisz 40e na rok i przez związek możesz zamówić słoiki, inwert, lekarstwa , matki, wtedy ceny są trochę niższe niż w sklepie, spotkania są w każdy pierwszy piątek mies, nie ma czegos takiego jak dopłaty. W związku możesz odwirować miód sa dwie miodarki notabene od Łysonia i tyle. Na warozze stosuja paski zapomniałem nazwy ale te same co u nas. Ja stosuje kwas mrówkowy, to pytali czy jest skuteczny , bo to taka naturalna metoda, nie wyprowadzałem ich z błędu ile natury jest w k.m. A jeszcze napisze pare słów o cenach matki un 25e, nu 8e bkf,, odkłady 5cio ramkowe 120-140e, rój pierwak 80e, drurzak 60e, ale jak poszukasz to beż większych problemów znajdziesz ludzi którzy dadzą pszczoły za butele wina, ja w ubiegłym roku dostałem 4odkładziki bkf i w tym roku dostałem jeden duzy rój i jeden mały odkładzik za butelke wina. Miód sprzedają na kg, a najczęściej to w słoikach 500g po 5e.To tyle.:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2014, 17:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Całkiem po ludzku tam jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2014, 09:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 lipca 2013, 09:36 - pt
Posty: 155
Lokalizacja: południowa wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam i pozdrawiam z Wielkopolski, życzę powodzenia w pracy z pszczołami we Francji!

_________________
"Nie darmo u pszczoły żądło a cierń u róży"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji