FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:49 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2009, 22:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Panie Janku zapraszam na spotkanie 1 marca o godzinie 10 w CKiP

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2009, 22:44 - pn 
SKapiko pisze:
Panie Janku zapraszam na spotkanie 1 marca o godzinie 10 w CKiP

wybacz ale narozrabialo mi sie troche na forum , dobrze ze nie musze podawac nr domu , pomysle o tym spodkaniu .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lutego 2009, 23:02 - pn 
Pozdrawiam hodowce,niemogło byc inaczej,tylko miec pasieke. :wink: FAJNO.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lutego 2009, 22:32 - śr 
Jacek

Pasiek pod Krakowem. Aktualnie zazimowane 22 rodziny na ramce wielkopolskiej.

Ule głównie drewniane ale sa i styropiany a nawet jeden poliuretan.

Doswiadczenie kilkuletnie jest jednoznaczne, tylko drewniane ule.

Nadal traktuje to jako hobby. W tym roku 5 rodzin wywoze na stałe na stanowisko spadziowe.

Interesuje mnie ogrodnictwo i szeroko pojete rosliny midodajne.

Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2009, 23:54 - pn 

Rejestracja: 02 marca 2009, 07:36 - pn
Posty: 17
Lokalizacja: Szczyrzyc Małopolska
Jerzy Żwirski
Jestem absolwentem Wydziału Rolnego Akademii Rolniczej w Krakowie.

Po ukończeniu studiów przez 2 lata pracowałem w Zakładzie Pszczelnictwa Wydziału Ogrodniczego AR w Krakowie, gdzie oprócz zajęć ze studentami prowadziłem pasiekę dydaktyczną.

Własne gospodarstwo pasieczne prowadzę od 20 lat natomiast zawodowo zajmuję się prowadzeniem profesjonalnej pasieki od 8 lat. Gospodaruję w ulach apipol , pszczoły krainki linii: beskidka i dobra. Pozyskuję miody nektarowe odmianowe oraz albo przede wszystkim spadziowy z drzew iglastych /jodły/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2009, 10:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Fiu .. fiu.... zasilają nasze forum "Tęgie głowy" :roll: :mrgreen: no i dobrze :mrgreen:
Witamy i zapraszamy do dyskusji i wymiany doswiadczeń z dziedziny pszczelnictwa :roll: czy pszczelarstwa :wink: (jak go zwał tak go zwał chodzi o pszczoły i wszystko co ich dotyczy)
Pozdrawiam Szczupak :mrgreen: (zielony nie w jednym temacie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2009, 21:52 - wt 

Rejestracja: 02 marca 2009, 07:36 - pn
Posty: 17
Lokalizacja: Szczyrzyc Małopolska
To ja i kawałek mojej pasieki. Jerzy


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2009, 18:20 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Kol. Jezy czy u ciebie sezon w pelni? Jak widac na zdjeciu.
WITAM I
POZDRAWIAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 marca 2009, 23:27 - śr 

Rejestracja: 02 marca 2009, 07:36 - pn
Posty: 17
Lokalizacja: Szczyrzyc Małopolska
Tak, już nawet mniszek przekwita. A tak poważnie to wczoraj odkopałem ule bo śniegu zima nie poskąpiła, a jutro powinny się oblatywac jeżeli wierzyc prognozom. U Ciebie już latają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2009, 14:11 - ndz 

Rejestracja: 22 lutego 2009, 13:36 - ndz
Posty: 20
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Mam na imię Kazik. Pszczelarstwem zajmuję się od 20 lat. Zazimowałem 17 rodzin w ulach Ostrowskiej. Prowadzę pasiekę stacjonarną. Wszystkie matki użytkowe w mojej pasiece to córki od reproduktorek PRIMA-p.Gębali i MARYNKA-zPuław. Matki od kilkunastu lat odchowuję sam. W pierwszych latach pszczelarzenia kupowałem użytkowe inseminowane,ale teraz uważam że unasienione naturalnie F1 są lepsze a i termin i sposób poddawania mogę ustalić sam. Pożytki mam raczej słabe, no chyba że trafi się spadż wtedy jest dobrze. Jak zrobię jakieś fotki to wstawię.Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2009, 01:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 23:22 - śr
Posty: 42
Lokalizacja: Bochnia
Witam
Mam bardzo wiele zainteresowań (krótkofalarstwo, astronomia, sport), ale znajduję czas również na pszczółki. Mam trzy ule poliuteranowe i jeden drewniany. Zajmuję się pszczołami hobbystycznie od około 15 lat, w sumie celem "dopszczelenia" mojej okolicy, nie dla zysku czy miodu, choc rodzinka z niego korzysta :P . Ponad to interesuję się również trzmielami, i staram się im zapewnić na działce co roku małe uliki i ich ulubione kwiaty. Od kilku lat mam problem z dużą kilkudniową opuchlizną po użądleniach, co jednak mnie nie zniechęca do zajmowania się nimi. Bardzo podoba mi się to forum i z góry dziekuję za fachowe porady od kolegów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2009, 20:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witam.
Mam na imię Marek i posiadam 20 uli w Częstochowie.
Pszczelarstwem zajmuje się ponad 30 lat. Gospodaruje w ulach dadanta i wielkopolskich.
Pszczelarstwo to moja pasja. Posiadam matki rożnych ras ( po 2 z danej rasy, jedna w dadancie i jedna w wielkopolskim ). Pozwala mi to na obserwacje danych ras i wyciąganiu wniosków. Nie nastawiam się na pożytki a głównie na wiedzę o życiu pszczółek.
Słabych rodzin nie łącze ze sobą a staram się zawsze doprowadzić je do silnego rozwoju.
Pszczoły są tak wspaniałymi owadami ze człowiek uczy się cale życie a i tak potrafią nas zaskoczyć.
Pozdrawiam wszystkich miłośników pszczelarstwa.

Marek

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2009, 21:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 marca 2009, 15:12 - wt
Posty: 50
Lokalizacja: szczecinek
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
witam wszystkich uzytkownikow tego forum mam na imie marek mam 21 lat mieszkam w woj zach-pom w pieknej wsi w okolicy Szczecinka pszczolkami zajmuje sie od niedawna wprowadzony w ten pszczeli swiat przez przypadkowo poznanego czlowieka ktory przyjechal po prostu zdjac rujke z mojego ogrodzenia i zaczela sie rozmowa na temat pszczelnictwa a za razem moja pasja z tym zwiazana nie mam zadnego praktycznie doswiadczenia ale uwazam takie fora za ciekawy sposob na poszerzenie swojej wiedzy teoretycznej:)jeszcze raz witam wszystkich i odrazu prosze o wyrozumialosc wobec mojej niewiedzy:) ze tak powiem pracuje nad tym:D:D:D

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2009, 19:38 - sob 

Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 19:04 - sob
Posty: 33
Lokalizacja: Kraśnik
SKapiko, Dzień dobry, jestem z kraśnika, chciałbym się zając pszczelarstwem. Czy mógł bym potpatrywac Panstwa przy pracy z pszczołami?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Witajcie
Post: 15 kwietnia 2009, 19:49 - śr 

Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 19:04 - sob
Posty: 33
Lokalizacja: Kraśnik
Witajcie :) Jestem z województwa Lubelskiego, a dokładnie z Kraśnika. Chciałbym się zając pszczelarstwem i szukam kogoś kto mnie w to wprowadzi ;) Pomoże w doborze pszczół, pokaże jak się nimi zajmować. Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 21:07 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Paweł masz wiadomość na pw.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2009, 21:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kłaniam się serdecznie.
Jak widać "jestem nowym trutniem". Mam na imię Rafał, mieszkam w okolicach Krakowa. Pszczołami zaraził mnie sąsiad, fantastyczna sprawa ( relaks po godzinach siedzenia za biurkiem ), od kilku miesięcy studiuję literaturę fachową i wasze forum. Chętnie nawiąże współpracę z doświadczonym pszczelarzem z małopolskiego który pokaże mi co nieco. Może ktoś organizuje jakieś kursy szkolenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 września 2009, 19:35 - pn 
Witam mam na imię Łukasz

Mieszkam w okolicy Jędrzejowa, przez kilka lat pomagałem sąsiadowi przy pszczółkach miałem także 6 swoich warszawiaków które niestety musiałem oddać pod opiekę właśnie temu sąsiadowi z powodów rodzinnych. Aktualnie zbieram na pasiekę pracą w Austrii i mam nadzieję zainwestować w to moje oszczędności tworząc powoli sporą pasiekę towarową z pomocą taty i brata. Zobaczymy czy się z tego kiedyś utrzymam choć w małym stopniu, ale myślę że tak :roll: . W tym roku zazimowałem na start 5 Wielkopolskich, ale już mam zamówione kolejne 30 uli które zasiedlę w przyszłym roku i mam nadzieję że wiedza która tu na forum jest zawarta pomoże mi w prowadzeniu pasieki a i jak będę miał wątpliwości to zadam pytanie :lol:

Pozdrawiam Łukasz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 września 2009, 22:58 - śr 
Witam serdecznie! ;)

Pomagam tacie w prowadzeniu malej, rodzinnej pasieki pod Kielcami. Poki co jest to "back office support", transport i dystrybucja. Jeszcze nie odwazylem sie na prace na froncie ;)

Pozdrawiam
Mirek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 września 2009, 23:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
borussia_CK, To niewiesz ile tracisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dystrybucja to nie to samo co żywy kontakt z pszczólkami a opowieści nigdy nawet namiaski pracy w pasiece Ci nie dadzą :roll:
Wiec moja rada - powlcz troszke z pszczólkami praktycznie wtedy to i dystrybucja bedzie łatwiejsza i wydajniejsza.

Pozdrawiam Szczupak :mrgreen: ( zielony nie w jednym temacie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 września 2009, 23:56 - śr 
Witam

Mam na imię Piotrek, mam 20 lat i prowadze pasieke w okolicach Gdańska.Pszczoły przejąłem po moim dziadku który zmarł 2 lata temu...Można powiedziec ze moja przygoda zaczęła sie juz za życia dziadka, pomagałem mu troche, zaglądalem do uli itp..ale tak naprawde, poczułem co to pszczelarstwo dopiero jak sam przejąłem 8 uli.Dotychczas moją największą pasją była muzyka..ale z czasem pszczoły zaczęły dorównywać muzyce :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2009, 08:39 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Piotrek pisze:

..ale tak naprawde, poczułem co to pszczelarstwo dopiero jak sam przejąłem 8 uli.Dotychczas moją największą pasją była muzyka..ale z czasem pszczoły zaczęły dorównywać muzyce :)


Głos spokojnych pracujących pszczółek też jest przepiękną muzyką :D :D :D
a jak się trafi jakiś fałsz to zaraz usłyszysz :) obydwie pasje są super .
Pozdrawiam .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 września 2009, 19:59 - czw 
racja :D nawet kiedys Rimski-Korsakow napisał "Lot trzmiela" , co prawda inny owad, ale możliwe ze inspirował sie tez bzyczeniem pszczól hehe :lol:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 września 2009, 18:09 - śr 
Witam wszystkich. Mam na imie Dawid lat 26 obecnie mieszkam w Wejherowie. Pszczolami zajmowalem sie przez kilka lat mialem 10rodzin obecnie juz od 10lat mam przerwe. Pszczoly mam w sercu i teraz juz znalazlem swoja droge w zyciu i powiedzmy ze ustatkowalem sie no i od wiosny zaczynam pszczelarzyc. Niemam jeszcze miejsca na pasieke ani pustych uli a nawet stary podkurzacz gdzies sie zapodzial..... No ale to nic w porownaniu do mojego wielkiego zapalu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 października 2009, 18:07 - sob 
Witam wszystkich. Mam na imię Robert lat 43,mieszkam w Kalwari Zeb.Pszczołami zajmuje się od 18 lat,obecnie 21 rodzin,ule wielkopolskie drewniane własnoręcznie wykonane.Główne pożytki to spadz,lipa,mniszek.Pozdrawiam wszystkich.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2009, 21:16 - pn 

Rejestracja: 19 października 2009, 20:30 - pn
Posty: 3
Lokalizacja: z gór
:D Witam miłośników pracowitych pszczółek.
Widzę,że znalazłam się w doborowym prawie męskim towarzystwie.
Dzieci odchowane samodzielne; teraz moje i mojej drugiej połowy przysłowiowe "5 minut dla siebie" - czas na nasze pasje i marzenia. I marzenie o pracy przy własnych pszczółkach czas spełnić. Myślę, że "pomożecie" panowie?
Najpierw jednak zapoznam się co tu napisaliście, potem zacznę zadawać pytania.
Pozdrawiam.
Dośka :D

_________________
"Najcenniejsze rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze" -Einstein


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Witam
Post: 04 listopada 2009, 00:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Jestem Adam, 24 lata, Gmina Kołbaskowo
Pszczelarze od 2 lat. Pasje zaszczepili dziadek i wujkowie:)
Mam 7 rodzin, jeszcze raz tyle pustych uli:) no i pawilon na 60 rodzin(bez pszczol). Studiuje i pracuje a w wolnych chwilach buduje ule i przyczepke na ule. No i najwazniejsza sprawa w grudniu zostane ojcem , a córce dam na imię Maja:)

Pozdrawiam wszystkich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2009, 18:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Witam
Piotr Figura Karmanowice pow.Puławski Woj Lubelskie
Mam 14 lat Pszczelarz ze mnie marny bo dopiero 1 sezon za mną
Mam 3 rodziny na ramce Dadanta
Pożytki w miarę jak na pierwszy sezon z 3 odwirowałem 25 l ;) MNIAM
Pszczółki to moje drugie życie a i jeszcze pasiekę zamierzam powiększyć do 7 ;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2009, 01:22 - pn 

Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 01:17 - czw
Posty: 3
Lokalizacja: pow. tarnobrzeski
Witam wszystkich serdecznie! Na imię mi Sylwester mam 32 lata mieszkam we wsi Tarnowska Wola , woj. podkarpackie . Pszczelarstwem interesuje się od pół roku , nie posiadam jeszcze pasieki . Zdobywając wiedzę za pośrednictwem internetu , napotkałem forum Ambrozji , na którym czytam ciekawe informacje zarywając noce . Można tu się wiele dowiedzieć . Pszczelarstwo powoli mnie wciąga , a ja od pewnego czasu poszukiwałem jakiegoś ciekawego zajęcia i sądzę że to będzie strzał w 10 dla mnie . Od następnego roku będę chciał zacząć przygodę z pszczołami od 4 rodzin . Ule będę budował sam . Proszę o wyrozumiałość gdybym zadawał ''nie mądre pytania'' . Teorię można łatwo zdobyć , obawiam się że praktyka będzie wiele trudniejsza .
Ale do odważnych świat należy :D !
Pozdrawiam sysio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2009, 16:45 - ndz 

Rejestracja: 15 listopada 2009, 14:14 - ndz
Posty: 39
Lokalizacja: Południowe Podlasie
Witam wszystkich miłośników pszczelarstwa.
Mam na imię Mirek. Dopiero zaczynam swoją przygodę z pszczołami mając za sobą pierwszy sezon. Mam dopiero parę uli WP, ale zamierzam stopniowo powiększać swoją pasiekę, samodzielnie budując ule, dzięki czemu będę mógł je troche zmodyfikować. Ule stoją blisko domu, pszczoły bardzo łagodne, krainki Wiktorie i linia T. Pożytki łąki[mniszek] i las liściasty[klony,akacja,lipy].
Pozdrawiam wszystkich. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2009, 18:36 - śr 
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam.
Na imię mam Kazimierz i jestem z Tych. Będąc w szpitalu zacząłem czytać dożo książek i trafiła mi się jedna o pszczołach. Przeczytałem ją kilka razy, od deski do deski i po za książkami Grzesiuka, to jest jedyna którą przeczytałem kilka razy.
I tak zapragnąłem mieć pszczółki i mam teraz pięć rodzin w ulach wielkopolskich w tym jeden z wysoką dennicą. Myślę że pomożecie mi w rozwiązywaniu niektórych problemów.
Pozdrawiam serdecznie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2009, 12:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Witam prawie krajana :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 grudnia 2009, 23:50 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2009, 23:20 - ndz
Posty: 21
Lokalizacja: Koszalin
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.korpus
Mam na imię Edward. Rocznik 1948. Mieszkam w Koszalinie. Pszczoły poznałem w 1966 r, kiedy to ojciec mojej przyszłej żony Anny miał małą pasiekę we wsi k/Koszalina. Bardzo się bałem pszczół ale żeby zdobyć względy u przyszłego teścia ( jego córki już miałem) przełamałem strach i udając bardzo odważnego wszedłem na tą pasiekę.Z zainteresowaniem zacząłem wypytywać się o pracę pszczół i pszczelarzy.Po paru godzinach już wiedziałem,że pokochałem nie tylko jego córkę ale i jego pszczoły.Naprzód zacząłem pomagać przy wirowaniu miodu i karmieniu pszczół na zimę a kiedy w maju 1967 roku ożeniłem się z Anną otrzymałem od teścia rójkę i jeden pusty ul .I tak to się zaczęła moja życiowa pasja, która trwa do dziś.W chwili obecnej mam 47 pniową pasiekę.Ule wlkp stojaki, drewniane,które sam wykonuję.Prowadzę gospodarkę wędrowną. Jestem wiceprezesem Koła Pszczelarzy w Koszalinie, które liczy 88 członków.
Byłem myśliwym ale gdy na przeciw mnie,na odległość 5 kroków wyszła sarna i zobaczyłem jak z jej oczu lecą łzy opuściłem strzelbę i już nigdy więcej nie strzelałem do zwierząt i zrezygnowałem z łowiectwa.Byłem wędkarzem ale gdy w roku 1988 na oczach 120 zawodników mistrzostw Polski w Wędkarstwie Morskim w Darłowie złowiłem rybę życia -dorsza o wadze 18.3kg czar wędkowania prysł.Dzisiaj hoduję ryby w swoim stawie aby je podziwiać.
Jestem już na emeryturze i muszę stwierdzić ,że dalej kocham moją żonę Annę z którą jestem już 43 lata i moje pszczoły ,z którymi też jestem tyle lat.I będę dalej ją i ich kochać dopóty Pan Bóg mi na to pozwoli. Dziś urodził mi się prawnuk. Ma na imię Bartek.To będzie mój następca.
Z pszczelarskim pozdrowienie DARZ MIÓD Edward.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2009, 08:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 grudnia 2009, 18:21 - pt
Posty: 241
Lokalizacja: Nowy Sącz
Witam. Wacław hobbysta z Nowego Sącza. Pszczelarzę ponad 30 lat, mam 30 rodzin pszczelich zazimowanych na ulach "Leciejewskiego" - to taki wielkopolski ale ramka pionowa. Pasieka zlokalizowana w górach pod lasem ok. 800 m npm. W okolicy dużo zwierzyny w tym i misiek. Pozdrawiam

_________________
Wacław Białogłowicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2009, 11:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Edward, pięknie opisałeś swoją pasję. Ciesze sie, że są jeszcze tak wrażliwi ludzie :D Pozdrawiam

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2009, 11:59 - pn 

Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 09:30 - śr
Posty: 4
Lokalizacja: swochowo
Witam, mam na imię Sylwester,mam 32 lata,mieszkam pięć kilometrów od Słupska,pszczelarzeniem zajmuję się od czerwca tego roku.Przygodę zacząłem od dwóch pustych uli które dostałem od sąsiada który zewzględu na swój wiek zrezygnował z pszczół parę lat temu.Pszczoły dostałem od znajomego pszczelarza- dwie rójki ,zrobiłem jeszcze dwa ule wielkopolskie i zakupiłem dwa odkłady.Teraz mam cztery ule z pszczołami ,w pszyszłym roku mam zamiar dojść do dziesięciu .Pokochałem te pracowite pszczółki.Pozdrawiam wszystkich Pszczelarzy i życzę ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NADCHODZĄCYM 2010 ROKU.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2009, 15:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
http://picasaweb.google.pl/adidarszczecin

Dla wszystkich zainteresowanych - prezentacja mojej pasieki :D :D :D

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2009, 20:27 - pn 
adidar pisze:
http://picasaweb.google.pl/adidarszczecin

Dla wszystkich zainteresowanych - prezentacja mojej pasieki :D :D :D


Cześć Bardzo ładna pasieczka zawsze podobają mi się pomalowane ule na kolorowo :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 grudnia 2009, 23:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
A tu pierwszy filmik w sieci

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2009, 00:11 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
adidar w tej 8 to chciały się roić?

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2009, 01:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
tak wygląda, prawda jest taka, że pozytek sie skonczyl a rodzina dopiero do sily doszla :)

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2009, 20:26 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 17:59 - pn
Posty: 71
Lokalizacja: brodnica
Witam.
Na imię mam Marek,pasieka moja mieści się na terenie pojezierza brodnickiego ,pszczółkami zajmuję się od 11lat i jest to mój najszczęśliwszy okres życia ,gdyż praca przy pszczółkach niekiedy ciężka daje mi mnóstwo pozytywnych wrażeń.,Gospodaruję w ulach wielkopolskich stojakach z pszczołą kraińską lini Nieska,matki sam sobie odchowuję od matki reprodukcyjnej,zazimowane mam 50 rodzin .Mimo że od niedawna korzystam z forum to uważam że jest to doskonała forma wymiany doświadczeń między pszczelarzami i przy okazji chciałbym podziękować twórcy tego forum Panu Bogdanowi za tak wspaniałą inicjatywę
a wszystkim pszczelarzom życzyć wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ,również na niwie pszczelarskiej.
Marek1959


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2010, 00:05 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Witam serdecznie!
Na imię mam Marcin, lat 31.
Mieszkam w miejscowości Frysztak na podkarpaciu.
Pszczelarstwem zaraził mnie sąsiad i tak mi zostało :lol:
Obecnie mam zazimowane 13 rodzin na leżakach warszawskich.
Planuje wykonanie do wiosny ok 10 stojaków wielkopolskich.
Wiedza z tego forum jest nieoceniona!
Pozdrawiam gospodarza jak i całą brać pszczelarską


:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lutego 2010, 12:19 - pt 

Rejestracja: 26 stycznia 2010, 13:36 - wt
Posty: 103
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Mam na imię Bogusław,a pasieką zajmuje się hobbystycznie.Mam zazimowanych 15 rodzin w ulach warszawskich i wielkopolskich na terenie Bystrzycy Kłodzkiej.Pozdrawiam całe bardzo miłe towarzystwo na forum.Przepraszam,że więcej będę czytał niż pisał,ale na razie jestem na etapie nauki.Wprawdzie zgłebiam wiedzę pszczelarską dośc długo,lecz wydaje mi się,że bardziej się cofam niż idę do przodu.Na zasadzie "wiem,że nic nie wiem".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lutego 2010, 19:40 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak się kocha te owady to nauka onich sama wchodzi do głowy ale my wiemy tylko pare % o ich zachowaniu a reszta niewiadma. (wiem ze nic niewiem) Trzeba mieć troche praktyki z pszczołami i wiedza sama wchodzi o ich prowadzeniu zeby dawały miód isatysfacje i zdrowie. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hej mam na imie Bartek. Pewnego czerwcowego dnia 5 lat temu cos mnie olsnilo i postanowilem kupic swoj pierwszy ul wraz z pszczolami. Obecnie posiadam 6 zazimowanych rodzin a w planie mam powiekszyc swoja pasieke do 11 uli do konca roku. Pszczolami zajmuje sie hobbistycznie. Obecnie nie mam zbyt wiele czasu ze wzgledu na prace, ale w weekendy staram sie podjezdzac do mojej pasieki i obcowac wraz z pszczolkami :). Mieszkam w Krakowie, a swoją paiekę ulokowaną mam niedaleko Limanowej w woj. małopolskim

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2010, 10:52 - sob 
Witam wszystkich . Mam na imię Tomek , mieszkam niedaleko Skoczowa woj.śląskie.Nie mam jeszcze pszczół ale noszę się z zamiarem kupna 2-4 uli . Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia studiuję intensywnie to bardzo fajne forum oraz książkę Pasieka Towarowa pana Typańskiego - akurat taka była w księgarni ,zamierzam również zapisać się do związku pszczelarskiego w mojej okolicy.Pozdrawiam Brać Pszczelarską. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 marca 2010, 22:29 - ndz 
    witam , mam na imię leszek. Pszczołami zajmuję się 13 lat.moja przygoda z pszczołami zacząłem od pomocy starszym pszczelarzom.Obecnie posiadam 30 uli wielkopolskich-steropianowych\łysoń\Ostatnio chcąc potwierdzić źe jestem ,,'pszczelarzem z dziada pradziada""zdobyłem od stryjecznego brata ul warszawski wktórym gospodarzył mój dziadek, prawdziwe cudo po małym odnowieniu\ma około 100 lat.\kupiłem też ule kóre robił mój ojciec ,trudno mi określić co to za ul? ramka ma rozmiar wielkopolski ale odwrócony .Pszczelarzenie jest dla mnie wielką pasją :lol: .pozdrawiam brać pszczelarską


    Na górę
      
     
     Tytuł:
    Post: 15 marca 2010, 07:41 - pn 
    Awatar użytkownika

    Rejestracja: 11 grudnia 2009, 18:21 - pt
    Posty: 241
    Lokalizacja: Nowy Sącz
    Kolego leszek te wielkopolskie na ramce pionowej są na systemie ula Leciejewskiego ja na takich gospodaruję ponad 20 lat mam 30 rodzin na tych ulach. Na ile ramek są te ule i czy go góry idą nadstawki czy półnadstawki. Pozdrawiam

    _________________
    Wacław Białogłowicz


    Na górę
     Wyświetl profil  
     
     Tytuł:
    Post: 17 marca 2010, 09:39 - śr 
    Awatar użytkownika

    Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
    Posty: 336
    Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
    Obelnik,
    Te moje ule z odwróconą ramka wielkopolską mam z tzw. odzysku. Podarował mi je
    kolega pszczelarz, który zakończył przygodę z pszczołami. Ich pojemność ramkowa jest różna. Przeciętnie 12 do 14 ramek. W pół nadstawkach, które mieszczą się w kołnierzach uli jest podobna ilość ramek wys. 14 cm. Bardzo fajnie się nimi gospodaruje, bardzo poręczna ramka, dobrze pszczoły zimują, szybki rozwój wiosenny, tylko nie ma możliwości powiększenia pojemności ula ponad to co jest.
    Dlatego, tak jak napisałem Koledze w wysłanym e-meilu, zrobiłem zimą dodatkowe 3 ule na 10 ramek gniazdowych, na które można nakładać półnadstawki z ramką
    36x14 cm. W półnadstawce mieści się 13 ramek. Zobaczę jak się sprawdzą.
    A w ogóle widzę, że od pszczół coraz bardziej się uzależniam.
    Jak zamontuję sobie skypa to będzie okazja częściej porozmawiać. Na razie poruszam się po internecie bardzo niemrawo gdyż od niedawna mam ten wynalazek w domu.
    Serdecznie pozdrawiam.


    Na górę
     Wyświetl profil  
     
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

    Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


    Nie możesz tworzyć nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz dodawać załączników

    Przejdź do:  
    Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

       baner na stron                



    Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


    "Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji