FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:14 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 marca 2020, 10:59 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
KNIEJA pisze:
Moderatorzy nie powinni za często interweniować :pala: bo zduszą dyskusję . Ich działanie od długiego czasu , jest właśnie takie i ja im dziękuję .

W sumie chodzi o zachowanie złotego środka między totalitaryzmem a anarchią. Nie można zbyt często interweniować, bo się właśnie zdusi dyskusję, ale i nie można za rzadko, bo nie będzie warto tego czytać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 11:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
quote="astroludek"]

W poście który wyleciał, zwróciłem uwagę moderatorowi na błędy ortograficzne i składnię. W dobie automatycznej korekty przez wszelkie programy tłumaczenie się dysleksją lub dysgrafią jest nie na miejscu.
Ewentualnie moja propozycja do administracji żeby wdrożyć na forum skrypt korygujący podczas pisania. Ale mówiąc szczerze rozleniwi to jeszcze bardziej.[/quote]
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Całkowita racja.Starajmy się pisać polsku , a zwrócenie uwagi nie jest obrazą , ale pomoże w życiu.Na forum nie wstyd, gdzie indziej już tak może być.

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 11:28 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Może dlatego, że sam robię błędy i bardzo staram się z tym walczyć, rażą mnie błędy ortograficzne i zdarzało mi się zwracać uwagę (czasami źle, i jeszcze bardziej się tego wstydzę )
Zwracałem uwagę profesorowi (ostatnio odpuściłem :wink: :mrgreen: :mrgreen: i Kudłatemu :oops: bo uważałem to za błąd, który im nie godzi)
Nigdy nie zwróciłem uwagi na błędy np. Pawła, chociaż jego posty muszę czytać dwa razy :-) bo tu widać, że to jest problem.

Ale można przecież w każdej przeglądarce ustawić korektę błędów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 11:54 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
astroludek pisze:
henry650, nie wiem czy to ty wyrzuciłeś mój post czy inny moderator. Nie ma go w koszu, po prostu usunięty jakby nigdy nie istniał. Ale własnie o tym pisałem wyżej. Trzeba chwycić dystans w moderacji, postępując w ten sposób dużo użytkowników przestaje pisać, bo nie mają się nawet jak bronić, bo ich posty znikają.

W poście który wyleciał, zwróciłem uwagę moderatorowi na błędy ortograficzne i składnię. W dobie automatycznej korekty przez wszelkie programy tłumaczenie się dysleksją lub dysgrafią jest nie na miejscu.
Ewentualnie moja propozycja do administracji żeby wdrożyć na forum skrypt korygujący podczas pisania. Ale mówiąc szczerze rozleniwi to jeszcze bardziej.



Mam pytanie czemu akurat mnie się uczepiłeś?

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 14:34 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
henry650, nie czepiam się, nie traktuj tego personalnie, chodzi mi o ogólną zasadę. Proszę żeby pilnować pewnych rzeczy i żeby dotyczyły one wszystkich użytkowników, a nie wybranych. Proszę również żeby nie usuwać bezpodstawnie postów. To był powód dla którego ja i mase innych użytkowników przestało pisać. Mam nadzieje że po zmianie właściciela to się zmieni i Ci ludzie wrócą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 16:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bartek.pl pisze:
Może dlatego, że sam robię błędy i bardzo staram się z tym walczyć, rażą mnie błędy ortograficzne i zdarzało mi się zwracać uwagę (czasami źle, i jeszcze bardziej się tego wstydzę )
Zwracałem uwagę profesorowi (ostatnio odpuściłem :wink: :mrgreen: :mrgreen: i Kudłatemu :oops: bo uważałem to za błąd, który im nie godzi)
Nigdy nie zwróciłem uwagi na błędy np. Pawła, chociaż jego posty muszę czytać dwa razy :-) bo tu widać, że to jest problem.

Ale można przecież w każdej przeglądarce ustawić korektę błędów
Ale Paweł nie robi błędów bo ma kolektor i mu podkreśla że jest błąd a że czytasz dwa razy te posty bo tam jest zawarta duża wiedza .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 16:40 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kto ma racje ten stawia ale w tym przypadku nie ma racji jeśli wylatują posty to tylko te bezsensowne ,obraźliwe itp.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 16:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 czerwca 2019, 17:27 - ndz
Posty: 433
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Posty , które nic nie wnoszą , pisane aby pisać , bez bólu w kosz.!!
Natomiast usunięcie użytkownika z forum bez żadnej informacji , kto to zrobił i co było powodem, to po prostu chamstwo i brak odwagi.
Wyleciałem na 8 miesięcy ,potem kolejni , bo komuś nie pasowało , bez żadnego ostrzeżenia , informacji.
Jednym była radość , inni pytali się co było powodem.Nikt nawet nie miał zamiaru tego zrobić i poinformować.Brak odwagi to grzecznie mogę nazwać takie postępowanie.
Oby teraz tak nie było , a nowe władze miały odwagę przyznać się i napisać o tym.

_________________
"Jeśli chcesz coś, czego nie miałeś wcześniej, musisz zrobić to, czego nigdy nie robiłeś."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 16:48 - czw 

Rejestracja: 05 czerwca 2016, 14:07 - ndz
Posty: 267
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Aleksandria Druga
pawel. pisze:
Ale Paweł nie robi błędów bo ma kolektor

:haha: :mrgreen:
Jaki? ssący, czy wydechowy, a może jeszcze inny?

Edit: post można oczywiście usunąć :wink:

_________________
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4r8l/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 17:30 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
henry650 pisze:
Kto ma racje ten stawia ale w tym przypadku nie ma racji jeśli wylatują posty to tylko te bezsensowne ,obraźliwe itp.


Mój post nie był ani obraźliwy, ani bezsensowny a wyleciał. Dlatego dystans Panowie i czasem samokrytyka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 17:56 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Uczepiliście się mnie jak rzep psiego kożucha ,czemu wtedy siedzieliście jam myszki pod miotłą?

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 19:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .
Cieszę się że ktoś o tym pomyślał - mało piszę :bezradny: ale według nowych propozycji wogóle bym nie mógł :kapelan:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 20:07 - czw 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .
Bagisek. pisze:
W poście który wyleciał, zwróciłem uwagę moderatorowi na błędy ortograficzne i składnię. W dobie automatycznej korekty przez wszelkie programy tłumaczenie się dysleksją lub dysgrafią jest nie na miejscu.
Ewentualnie moja propozycja do administracji żeby wdrożyć na forum skrypt korygujący podczas pisania. Ale mówiąc szczerze rozleniwi to jeszcze bardziej.


Całkowita racja.Starajmy się pisać polsku , a zwrócenie uwagi nie jest obrazą , ale pomoże w życiu.Na forum nie wstyd, gdzie indziej już tak może być.[/quote]
I proszę zobaczyć , ile byków jest w treści tych osób które powinny pilnować poprawnej pisowni -tak przynajmniej głoszą .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 20:30 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Szczupak pisze:
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .
Cieszę się że ktoś o tym pomyślał - mało piszę :bezradny: ale według nowych propozycji wogóle bym nie mógł :kapelan:


Sam mam problem czasami nawet z przestawieniem cyfr.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 20:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
henry650 pisze:
Sam mam problem czasami nawet z przestawieniem cyfr.
Z innej beczki co do cyfr mi się przypomniało.Robiłem pomiary otworów drzwiowych w Niemczech ,jeden wymiar przeczytałem po niemiecku ,zapisałem po polsku :haha: :haha: wiecie co wychodzi :haha: :haha: Mało zawału nie dostałem przy montażu pierwszych drzwi pozostałe były ok.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2020, 02:42 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
astroludek pisze:
W poście który wyleciał, zwróciłem uwagę moderatorowi na błędy ortograficzne i składnię. W dobie automatycznej korekty przez wszelkie programy tłumaczenie się dysleksją lub dysgrafią jest nie na miejscu

Kurna już kilka lat temu pisałem że to jest czyste niedbalstwo ,bo Firefox podkreśla błędy na czerwono.Ale było wtedy ,taki urok pszczelarstwa ;) .
A wychodziło że nie chce się nauczyć prostej rzeczy.
Klik myszką prawym, na błąd i zaznaczyć prawidłową pisownie.
Co do anonimowości moderatorów ,już macie pierwszy przykład .
Heniek potrafisz się bronić ale po co?. Zbędna dyskusja .Pierwszy podpadłeś .
Zobaczycie że do tego dojdzie ,tak jak pisałem lata temu żeby założyć Hyde park ,nie było wtedy nastroju .a później przyszedł ;) .

Jeżeli post wyleciał ,skrzywdzony użytkownik pisze do Admina (nie nadużywajmy tego
On rozpatruje sprawę .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2020, 09:55 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Pragnę zauważyć , że wielu nie uciekało z tego forum , że muszą czytać posty napisane z błędami ortograficznymi , a tutaj taka dyskusja jakby to było najważniejsze .Nie twierdze , że nie należy starać się w miarę możliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2023, 13:44 - pt 

Rejestracja: 28 września 2010, 23:18 - wt
Posty: 59
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowy jednościenny
Jakieś propozycje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 06:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Ja proponuję pozwolić ludziom na dyskusję szczególnie w dziale Hyde Park- Rozmowy w Toku.Do tego ten dział jest ,jeśli moderatorzy będą usuwać posty ludzie zwyczajnie się wkurzą i przestaną pisać ... Znam wielu forumowiczów którzy zrezygnowali z pisania . Forum jest do dyskutowania jeśli się tego zabroni w końcu nikt tutaj nie będzie zaglądał ,nawet nie myślę ,jestem pewny :nonono:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 10:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Pisiorek pisze:
Ja proponuję pozwolić ludziom na dyskusję szczególnie w dziale Hyde Park- Rozmowy w Toku.Do tego ten dział jest ,jeśli moderatorzy będą usuwać posty ludzie zwyczajnie się wkurzą i przestaną pisać ... Znam wielu forumowiczów którzy zrezygnowali z pisania . Forum jest do dyskutowania jeśli się tego zabroni w końcu nikt tutaj nie będzie zaglądał ,nawet nie myślę ,jestem pewny :nonono:


Jestem na tym forum juz ponad 13 lat, wiele już czytałem, przeżyłem wielu moderatorow, wiele się dowiedziałem na forum i poza nim o funkcjonowaniu tego przybytku. To użytkownicy którzy w większości już odeszli zbudowali to forum i wypromowali je nie moderatorzy czy kolejni właściciele. Największą bolączka od zawsze była moderacja a w szczególności to że moderatorzy biorąc udział w danej dyskusji nadużywali swojej pozycji, gdy moderatorzy mówiąc delikatnie odnosi się niekulturalnie do użytkowników z którymi pisali było ok i zgodnie z regulaminem natomiast jeśli użytkownik postąpił w tej samej dyskusji w ten sam spisob to otrzymywał bana :haha: usuwano wiadomości z wątku zmieniając sens poprzednich wypowiedzi. Byli też tacy co edytowali własne posty po czasie albo odpowiadali na wiadomości które się dopiero pojawia z innego konta :haha: :haha: :haha: było też słynne banowanie użytkowników po pijaku :mrgreen: po takich przygodach to nawet święty może stracić cierpliwość i odejść. Były właściciel forum który był niewolnikiem emocjonalnym poprzedniego administratora dając mu wolna reke też wiele dołożył do upadku trgo forum. Pomijając już traktowanie użytkowników jako dojne krowy, żebranie na każdym kroku o kase na "serwer ".
Administrator czy moderator powinien pracować jak dobry fotograf. Praca na być wykonana a fotograf niewidoczny dla uczestników danej uroczystości. Moderator ma być neutralny, miło by było gdyby miał wiedzę pszczelarska jeśli pracuje na forum pszczelarskim, powinien pomagać innym i się udzielać a nie wymądrzać i traktować innych jak idiotów bo tylko on ma rację.
Reasumując ocenę moderatorow i administratorow oceniam na 2 w skali 10.
Jesli chcecie żeby się coś poprawiło na tym forum to dajcie ludziom rozmawiać i wkraczacie jako moderacja wtedy gdy pojawiają się większe problemy. A innym wypadku upadnie to forum i znikną wyświetlenia, kasa z reklam i promowanie strony ze sklepem, zostanie też prestiż posiadania największego forum pszczelarskiego w Polsce na którym dobrze robią sobie moderatorzy i pojawiają się pojedynczy zbląkani wędrowcy.
Możecie usunąć bez śladu mój post, mnie zbanować za prawdę jak to było od zawsze na tym forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 10:12 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
kudlaty pisze:
Moderator ma być neutralny
:brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 10:16 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 marca 2020, 10:55 - ndz
Posty: 799
Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
kudlaty pisze:
Pisiorek pisze:
Ja proponuję pozwolić ludziom na dyskusję szczególnie w dziale Hyde Park- Rozmowy w Toku.Do tego ten dział jest ,jeśli moderatorzy będą usuwać posty ludzie zwyczajnie się wkurzą i przestaną pisać ... Znam wielu forumowiczów którzy zrezygnowali z pisania . Forum jest do dyskutowania jeśli się tego zabroni w końcu nikt tutaj nie będzie zaglądał ,nawet nie myślę ,jestem pewny :nonono:


Jestem na tym forum juz ponad 13 lat, wiele już czytałem, przeżyłem wielu moderatorow, wiele się dowiedziałem na forum i poza nim o funkcjonowaniu tego przybytku. To użytkownicy którzy w większości już odeszli zbudowali to forum i wypromowali je nie moderatorzy czy kolejni właściciele. Największą bolączka od zawsze była moderacja a w szczególności to że moderatorzy biorąc udział w danej dyskusji nadużywali swojej pozycji, gdy moderatorzy mówiąc delikatnie odnosi się niekulturalnie do użytkowników z którymi pisali było ok i zgodnie z regulaminem natomiast jeśli użytkownik postąpił w tej samej dyskusji w ten sam spisob to otrzymywał bana :haha: usuwano wiadomości z wątku zmieniając sens poprzednich wypowiedzi. Byli też tacy co edytowali własne posty po czasie albo odpowiadali na wiadomości które się dopiero pojawia z innego konta :haha: :haha: :haha: było też słynne banowanie użytkowników po pijaku :mrgreen: po takich przygodach to nawet święty może stracić cierpliwość i odejść. Były właściciel forum który był niewolnikiem emocjonalnym poprzedniego administratora dając mu wolna reke też wiele dołożył do upadku trgo forum. Pomijając już traktowanie użytkowników jako dojne krowy, żebranie na każdym kroku o kase na "serwer ".
Administrator czy moderator powinien pracować jak dobry fotograf. Praca na być wykonana a fotograf niewidoczny dla uczestników danej uroczystości. Moderator ma być neutralny, miło by było gdyby miał wiedzę pszczelarska jeśli pracuje na forum pszczelarskim, powinien pomagać innym i się udzielać a nie wymądrzać i traktować innych jak idiotów bo tylko on ma rację.
Reasumując ocenę moderatorow i administratorow oceniam na 2 w skali 10.
Jesli chcecie żeby się coś poprawiło na tym forum to dajcie ludziom rozmawiać i wkraczacie jako moderacja wtedy gdy pojawiają się większe problemy. A innym wypadku upadnie to forum i znikną wyświetlenia, kasa z reklam i promowanie strony ze sklepem, zostanie też prestiż posiadania największego forum pszczelarskiego w Polsce na którym dobrze robią sobie moderatorzy i pojawiają się pojedynczy zbląkani wędrowcy.
Możecie usunąć bez śladu mój post, mnie zbanować za prawdę jak to było od zawsze na tym forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wszystko w temacie :okok:

_________________
Specjalista, ekspert pszczelarski majster fachowa rynka ,pozdrawiam ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 11:26 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty, akurat o pszczołach to najmniej Twoich postów, reszta to narzekanie na rząd, i otoczenie, moderacje i właścicieli od zawsze, obrona jedynie słusznego, nigdy niezadowolonego stanowiska.

Stawiamy sprawę jasno, ktoś Ci kasuje posty że coś sprzedajesz?
Lub jak prowadzisz pszczóły? Nie więc daj że siana.
Jak chcesz politykować to na fb, pewno masz gro o wielbicieli.

Grzesiek, nie przeginaj, są grupy na fb od polityki.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 12:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
kudlaty, akurat o pszczołach to najmniej Twoich postów, reszta to narzekanie na rząd, i otoczenie, moderacje i właścicieli od zawsze, obrona jedynie słusznego, nigdy niezadowolonego stanowiska.

Stawiamy sprawę jasno, ktoś Ci kasuje posty że coś sprzedajesz?
Lub jak prowadzisz pszczóły? Nie więc daj że siana.
Jak chcesz politykować to na fb, pewno masz gro o wielbicieli.

Grzesiek, nie przeginaj, są grupy na fb od polityki.


To że mi aktualnie nikt niczego nie kasuje to nie znaczy że tak było. Swój post odniosłem do swojej obecności na przestrzeni 13 lat. Dobrze wiesz jak było za Przemka administratora który jednego roku zaczynał karierę pszczelarza a za rok pisząc z innego konta miał już doświadczenia 36lat i niemal 100 rodzin, by po miesiącu mieć ich 20 itp. Wiedział wszystko o wszystkim pouczał hodowców matek z doświadczeniem 20 letnim a kto miał inne zdanie to dostawał bana :haha: :haha: :haha:
To on też potrafił pisać sam ze sobą tylko że z różnych kont czasami tylko mylił sobie kolejność postów jakie ma wysyłać i najpierw wysłał odpowiedź a później pytanie :haha: :haha: :haha:
Jeśli wszyscy będą zadowoleni że wszystkiego to nie będzie możliwości na zmiany na lepsze.
Np samochody wynalazł ktoś kto nie lubił chodzić na nogach ani wąchać końskich pierdów. Gdyby było inaczej zamiast jechać do pasieki i robić przy pszczolach bez drabiny szedłbys do lasu wspinać się po drzewach i wracał do jaskini czy lepianki z opuchnięta facjata

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 12:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Moderacja obecna, w porównaniu z tym jak to było za "cara" to jak przysłowiowe "niebo, a piekło".
Przede wszystkim jest kultura i poszanowanie godności innych.
Natomiast nadmiar polityki, a nawet w ogóle jakakolwiek polityka, na forum pszczelarskim uważam, że nie powinna mieć miejsca.
Dość tego można się nasłuchać we wszelakich innych mediach.
Ale jeżeli już ma być, niech to będzie wyłącznie w osobnym dziale, a wszelkie wtręty o zabarwieniu politycznym w innych tematach powinny być natychmiast kasowane.
I niech nikt nie twierdzi, że takie postępowanie to jest jakaś cenzura, bo wolność nie oznacza, że wszystko i wszędzie każdemu wolno.
Forum ma konkretny profil i skoro ktoś jest nim zainteresowany winien się do niego dostosować. Inne potrzeby można załatwiać w innym stosownym miejscu.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 12:44 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Kudłaty, Wiemy jak było, nie wiemy jak będzie, ocenę wystawiłeś, za teraz.
Postaram się ją poprawić i szlaban na politykę w wszelkiej postaci.
Coś o pasiece jeszcze?
JM, Nie będzie innych działów dla polityki, i co się w niej, czy w kraju nie podoba.
Bo to prowadzi tylko do fermentu.
Forum jest pszczelarski i jest masa tematów do okola tego i czysto pszczelarskich.
Idę malować dennice.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 13:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2022, 23:22 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląskie
JM pisze:
Natomiast nadmiar polityki, a nawet w ogóle jakakolwiek polityka, na forum pszczelarskim uważam, że nie powinna mieć miejsca.
Dość tego można się nasłuchać we wszelakich innych mediach.

Nic dodać nic ująć. :okok:

Przydałby się dział dotyczący uwag na temat działania forum. Tak po prostu żeby użytkownicy mieli gdzie te uwagi zgłaszać. Bo np. teraz jesteśmy w dziale "kim jesteśmy".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 14:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
Moderacja obecna, w porównaniu z tym jak to było za "cara" to jak przysłowiowe "niebo, a piekło".
Przede wszystkim jest kultura i poszanowanie godności innych.
Natomiast nadmiar polityki, a nawet w ogóle jakakolwiek polityka, na forum pszczelarskim uważam, że nie powinna mieć miejsca.
Dość tego można się nasłuchać we wszelakich innych mediach.
Ale jeżeli już ma być, niech to będzie wyłącznie w osobnym dziale, a wszelkie wtręty o zabarwieniu politycznym w innych tematach powinny być natychmiast kasowane.
I niech nikt nie twierdzi, że takie postępowanie to jest jakaś cenzura, bo wolność nie oznacza, że wszystko i wszędzie każdemu wolno.
Forum ma konkretny profil i skoro ktoś jest nim zainteresowany winien się do niego dostosować. Inne potrzeby można załatwiać w innym stosownym miejscu.


Jak określisz postępowanie moderatora Hieronima który wrzuca memy polityczne w dziale humor i prdypuszczam że najolbardziej bawi ta sytuacja jego samego? Myślisz że jeśli ktoś jest o innej orientacji :haha: i jest takim samym fanatykiem jak on to przejdzie obok obojętnie wobec takiej okazji?
baru0 pisze:
Kudłaty, Wiemy jak było, nie wiemy jak będzie, ocenę wystawiłeś, za teraz.
Postaram się ją poprawić i szlaban na politykę w wszelkiej postaci.
Coś o pasiece jeszcze?
JM, Nie będzie innych działów dla polityki, i co się w niej, czy w kraju nie podoba.
Bo to prowadzi tylko do fermentu.
Forum jest pszczelarski i jest masa tematów do okola tego i czysto pszczelarskich.
Idę malować dennice.


Gdyby polityka była niepowiązana z pszczelarstwa to by związki pszczelarskiej nie spotykały się z partiami piltycznymi. A firma np łysoń nie organizowała konferencji pszczelarskiej na którą zaproszono przedstawicieli związków pszczelarskich. Ta firma była taka do przodu że się na swojej stronie pochwaliła zdjęciami prezesów stowarzyszeń z Panem Łysoniem odbieram to jako strzał we własne kolano.
Jak myślisz o czym dyskutowano??? Bez głównych zainteresowanych jakim są pszczelarze??? Jak myślisz co to jest lobbing albo jak się to nazywało wcześniej zanim zaczęto mówić o tym lobbing :?:
Na koniec jak już chcemy być tacy figo fago polityczni to powiedz mi jak wygląda reklamowanie się największego producenta sprzętu pszczelarskiegow Polsce na stronie która należy do prezydenta związku pszczelarzy w Polsce? Skąd ja skromy prostaczek mam wiedzieć ile i za co przy okazji płaci za "reklamę" Pan łysoń Panu prezydentowi. Później się nagle okazuje że mogę kupić za dotscje to czy tamto i nic więcej bo to dla mojego dobra oczywiście.
Pan Sikorski były minister od spraw zagranicznych też pobiera pieniądze od emiratów arabskich za "konsultacje". Tak to już w tym życiu jest ze polityka łączy się ze związkami pszczelarzami i producentami sprzętu pszczelarskiego
Nieboszczyk Bogdan jak żył zakładał własnymi rękami albo np moimi nowe wątki tematy ludzie dyskutowali, często dyskusja meandrowala na inne tematy poboczne, wydzielano z tego nowy teamat itd się to toczyło.
Myślę że największy problem jest w tym że moderują ludzie którzy mają niewiele wspólnego z tym forum i niewiedza jak to wcześniej funkcjonowało. Ty jesteś rok dłużej niż ja to pojęcie masz a reszta chyba niekoniecznie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 14:41 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Latający Nikor pisze:
Przydałby się dział dotyczący uwag na temat działania forum. Tak po prostu żeby

Jest coś takiego
w tej lokalizacji
ale, jak trzeba dedykowany temat utworzyć, myślę iż nie będzie problemu.

Dodano
Póki co przeniosłem temat Z TEJ, w obecną lokalizację i tuszę, że spełni postulat(y) w tym zakresie :mrgreen:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Ostatnio zmieniony 18 marca 2023, 19:13 - sob przez ldawid, łącznie zmieniany 3 razy
poprawiono podlinkowanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 20:08 - sob 
Miałem nie pisać no ale- te forum już dawno niestety umarło, a zaczęło się od zbierania na serwer i banowania za wszystko. Moderatorzy psuli i będą psuć te forum ponieważ oni mają rację i tak ma być. A gdzie miejsce na dyskusję wymianę poglądów i to że odbiega się od tematu i ludzie pisali, wymieniali poglądy, doświadczenia było takie złe? I gdzie są ci użytkownicy co byli tu z 14 lat temu gdzie na dzień było tyle postów co teraz może w 2 tygodnie się zbierze. Ale to nie wina moderatorów i właścicieli to na pewno wina tylko użytkowników bo nie chcą pisać jak ci co władze tu mają. I ciekawe czy znów ban będzie :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 18 marca 2023, 20:17 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Lukasz00 pisze:
A gdzie miejsce na dyskusję wymianę poglądów i to że odbiega się od tematu i ludzie pisali, wymieniali poglądy, doświadczenia było takie złe?

To jest forum pszczelarskie i chyba teraz nie widać tego co było, ktoś kasuje posty, dyskusje pszczelarskie (o ile nie ma obrazy ?)

Uważam, że należy umieścić w regulaminie forum ogólny zakaz poruszania tematów politycznych i wyznaniowych.
I jeszcze taka moja uwaga - jeśli masz wiedzę, doświadczenie przeogromne i staż na forum wieloletni to nie oczekuj specjalnego traktowania bo Tobie może jest więcej wolno, regulamin jest jeden dla wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 21:18 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Lukasz00 pisze:
Miałem nie pisać no ale- te forum już dawno niestety umarło, a zaczęło się od zbierania na serwer i banowania za wszystko. Moderatorzy psuli i będą psuć te forum ponieważ oni mają rację i tak ma być. A gdzie miejsce na dyskusję wymianę poglądów i to że odbiega się od tematu i ludzie pisali, wymieniali poglądy, doświadczenia było takie złe? I gdzie są ci użytkownicy co byli tu z 14 lat temu gdzie na dzień było tyle postów co teraz może w 2 tygodnie się zbierze. Ale to nie wina moderatorów i właścicieli to na pewno wina tylko użytkowników bo nie chcą pisać jak ci co władze tu mają. I ciekawe czy znów ban będzie



Pierwszy post , pretensje i żale, dlaczego nie piszę.
-Po pierwsze, nikt nikogo do wpłat na serwer nie zmuszał.
-Banowanie to było , przypomnij sobie poprzedni folwark zwierzęcy :-)
-jakoś nie widać Twojej dyskusji i wniosków z Twojego doświadczenia.
-polityka i religia ZAKAZ na forum. (co by już odpowiedzieć, nigdy nie zakładałem takiego tematu, ale zdarzało mi się zabierać głos)
- Moderatorzy jak to marcinek napisał "cudze chwalicie ....." :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 marca 2023, 21:36 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Panowie "politycy" , jest takie jedno forum pszczelarskie ,na którym nie ma moderacji i zakazu dyskusji politycznej, nawet wskazana ;).
Z racji że nie można reklamować na forum innych for ,namiary podam na pw -będziecie prze szczęśliwi :mrgreen: :mrgreen:
Lukasz00, Grzesiu jak Ci nie .... :cry:
Przedstaw się w odpowiednim temacie, powiedz coś o sobie , nowego :D

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2023, 06:23 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
baru0 pisze:
Panowie "politycy" , jest takie jedno forum pszczelarskie ,na którym nie ma moderacji i

to tylko pół prawdy : nie ma moderacji , ale tylko dla tej jedynej słusznej opcji ... i każda jednostronność w dowolnym temacie zabija każde forum. Główny moderator był już na każdym możliwym forum i na każdym z ulgą go żegnali ... teraz działa z pozycji ojca założyciela , ale sądzę że też do czasu.

Na tym forum to udział moderacji inicjuje i podsyca wątki polityczne , które by same uschły gdyby nie nachalna moderacja propagująca swoje i tak doskonale znane poglądy. Ale to zupełny margines i dla mnie bez znaczenia. Nie kopię się z koniem.

Wielokrotnie dopominałem się o zakazanie anonimowej moderacji. Na cywilizowanych forach krajowych i zagranicznych moderator działa jawnie : informuje publicznie o powodzie moderacji oraz powiadamia o tym usera, który naruszył regulamin. Tu nie ma takiej tradycji , ani zapisu w regulaminie. Regulamin nie dotyczy moderacji , tylko ciemnego ludu forumowego.

Pomijam sposób powoływania do moderacji ( cesarz Kaligula wprowadził do Senatu swojego ulubionego konia) , ale car miał moderatorskie ADHD : pisał w każdym wątku , a nawet sam pod innym nickiem zakładał nowe wątki i toczył w nich dyskusje ze sobą bo nie było chętnych. Tego może już nie ma , ale bycie moderatorem powinno wiązać się z ograniczeniem własnej aktywności. Inaczej nie dochowacie się nigdy nowych aktywnych userów , bo każda ich aktywność zawsze spotyka się z kontrą wielepów co nawet konia zaprzęgają z tyłu , albo forumowych harcowników co to może i niewiele wiedzą , ale nie wiadomo czemu zabierają głos , nawet pustym merytorycznie postem. Renka swendzi.
A "starzy" userzy ? Już dawno zostali zniechęceni , jeśli coś czasem fajnego napiszą to zaraz im forumowi szczekacze pokazują gdzie ich miejsce. A część pewnie wymarła ?
Reasumując : czasem wstrzymać się od głosu, a zawsze działać jawnie z podniesioną przyłbicą bez prezentowania swoich poglądów politycznych. Jak żona cesarza , mają być kryształowi.
Mniej zielonego w wątkach to może i początkujący zechcą pisać ?


Ostatnio zmieniony 19 marca 2023, 09:10 - ndz przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
Usunięto zbędny wpis


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2023, 09:08 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
manio pisze:
Wielokrotnie dopominałem się o zakazanie anonimowej moderacji. Na cywilizowanych forach krajowych i zagranicznych moderator działa jawnie : informuje publicznie o powodzie moderacji oraz powiadamia o tym usera, który naruszył regulamin. Tu nie ma takiej tradycji , ani zapisu w regulaminie. Regulamin nie dotyczy moderacji , tylko ciemnego ludu forumowego.

No i odezwał się informatyko-rolniko pszczelarz czy pszczelarzo-rolniczy informatyk a dodatkowo ... niestrudzony recenzent moderacji :haha:
Gdyby ten manio, nie robił innym użytkownikom wody z mózgu - przymknąłbym oko :oczko:
Ja przynajmniej w tematach gdzie mam mikre doświadczenie lub nie chcę świadomie innych wprowadzać w błąd ... nie wypowiadam się :chytry:
Że się odniosę do zacytowanej wypowiedzi:
może i manio dopominał się ... (nie będę na siłę dociekał i szukał bo szkoda mi na d...e czasu) ale tenże manio skoro tak twierdzi - musiał uzyskać odpowiedź, iż na tym skrypcie Forum(sprzed 2010 roku) bardzo trudno uzyskać użyteczności o których jest mowa.
I nie jest ten stan rzeczy - jak manio twierdzi, zakamuflowaną opcją dla przykrycia działania Moderacji :P . Po prostu - dla tego skryptu dedykowane pod konkretne rozwiązanie rozszerzenia/wtyczki ... są trudno dostępne lub ... należy zlecić(za kasę) ich napisanie potem wdrożyć. No ale to nasz milusiński manio powinien wiedzieć.
Powinien wiedzieć i to, że bez wdrożenia takich dedykowanych rozszerzeń apelowanie o pisanie powodów ingerencji moderatora w konkretny post - jest bezcelowe. I nie zmieni tu nic ew. dodanie ukierunkowanego zapisu - do Regulaminu Forum.
Z drugiej strony mamy(moderatorzy) namiastkę "postawienia" informacji, o ingerencji w konkretny post - pod przyciskiem - gdzie możemy wpisać krótko - powód edycji - próbka na powyższym poście.
Ta informacja powinna być widoczna dla autora posta. Nie widzę natomiast możliwości podania informacji o powodzie usunięcia/przeniesienia posta. Taka informacja powinna iść "z automatu" - a rozszerzenia/wtyczki dla tego udogodnienia nie widzę.
Większość problemów tu poruszanych można by rozwiązać, poprzez migrację na nowszy skrypt Forum np. na IPS-4.
Zyskalibyśmy bardzo dużo na funkcjonalności Forum, dostępie do aktualnych wtyczek rozszerzających możliwości i użyteczności - zarówno dla Użytkownika, jak i szeroko rozumianej Administracji Forum.
Sam zakup licencji - nie jest problemem żadnym.
Pozostaje zmigrowanie z phpBB --> IPS a tu są określone koszty oraz uprawnienie, na dostęp do bazy danych Forum
Ale tu decyzja leży tylko i wyłącznie, w rękach i planie biznesowym Właściciela.
Do manio od serca i z dobrą radą - mniej fobii i uprzedzeń i zacietrzewienia w stosunku do innych - zawsze prowadzi do lepszego zdrowia a tu mimo wszystko ... życzę jak najlepiej :papa:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2023, 09:47 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Wiesz doskonale gdzie mam twoje rady i nie oczekiwałem na żaden komentarz. Nie da się o i koniec. Manio winny
A skrypt ? Warto zmienić choćby po to żeby userzy mogli ocenić posty. Nawet te moderacji .To od lat zgłaszany postulat. Tu bym się dorzucił słoiczkiem jeśli bieda u właściciela.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2023, 11:30 - ndz 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
manio pisze:
A skrypt ? Warto zmienić choćby po to żeby userzy mogli ocenić posty. Nawet te moderacji .To od lat zgłaszany postulat. Tu bym się dorzucił słoiczkiem jeśli bieda u właściciela.

Ocenę postów ja też postulowałem. Np. na skali od 1 do 10. Jedynka to wypowiedź niewarta uwagi, nikomu nic nie dająca; a 10 to cenna wiadomość, która komuś pomogła rozwiązać trudny problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2023, 14:27 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Może zajmijmy się sobą i pszczołami .
Ja mam tego dosyć .
Słuchajcie jest właściciel jest tel. w necie do niego, jak któryś ma problem z mobbingiem, lub chce odkupić forum żeby działało tak jak trzeba proszę bardzo .
My mamy swoje życie i nie chcę je i inni spędzić je na wysłuchiwaniu czyiś fobii.
Wszelkie posty nie związane z techniczną stroną działania forum będą lądowały w koszu a właściciel postu na urlop .
Uwagi co do naszych osób bezpośrednio do właściciela , macie namiary

Pretensje do mnie osobiste na pw lub tel. na stronie w podpisie.
Wieczorem korekta.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2023, 12:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
Chyba jednak jakiś problem jest. Mogę podzielić się jedynie swoim pewnym doświadczeniem, nie oceniając nikogo.

Moderowałem kiedyś fora, bardziej jako recenzent treści, ponieważ fora te miały z założenia być profesjonalne i skupiać profesjonalistów (czyli posiadały mechanizmy jak zamknięte wątki, system ocen wiedzy, etc.). Jednak, wiedza na poziomie ogólnym szybko się kończyła, a wiedza zbyt szczególna nie znajdowała odbiorców w miejscu takim jakim jest forum. Tym samym, forum umierało, głównie przez narzucone regulacje jego treści. To trochę tak jakbym spotkał kolegę na ulicy i naglę wbiega między nas jakiś moderator i mnie zaczyna poprawiać w co drugim zdaniu :)

Natomiast z moich obserwacji wynika, że ocena odpowiedzi, szczególnie dla osób które pomogły pytającemu, była mocno budująca i zachęcająco do dyskusji. Też całkowicie otwarty świat dla nie zarejestrowanych w pewnym sensie był zachęcający, ale też wpływał niekorzystnie na aktywne uczestnictwo niezarejestrowanych.

Co ważne, Forum nie może rozwijać się wraz z rozwojem wiedzy moderatora i mierzyć do jego poziomu, czy do poziomu pierwszych zarejestrowanych użytkowników, czy grupy użytkowników o danym poziomie wiedzy.
Moderator nie jest też recenzentem, ale jako użytkownik forum może brać udział w dyskusji, lecz nie w jej moderacji, jako takiej. Nawet nie powinien być edytorem, bardziej korektorem. A tym bardziej nie powinien zachowywać się jak groźny woźny w szkole.

Forum ma działać jak angora w Grecji, a nie jak światowej sławy czasopismo naukowe :)

Po pierwsze ludzie muszą nie bać się pytać, nawet jeżeli temat już był to inna osoba otwiera nową dyskusje i potrzebuje pomocy od ludzi dla siebie... i jak trafi na ścianę to jest to koniec jej działalności na Forum. Gdybym chciał czytać gotowe opracowania to już by to zrobił, a nie szukał wymiany informacji z ludźmi i pomiędzy ludźmi :) Mimo że wątek istnieje, kolejny raz można go przedyskutować i wymienić się doświadczeniami na różnym poziomie wiedzy. Forum to nie jest podręcznik, sala wykładowa, zdalny kurs pszczelarstwa. To jest bardziej spotkanie przed monitorem.

Najważniejsze to utrzymać dobrą atmosferę, być moderatorem ale tego spotkania przed komputerem.

Sam mam od ponad roku problem z postowaniem na forum z domu, mój adres IP jest na liście zablokowanych i mimo przesyłania próśb o pomoc. Nadal problem występuje, a ja albo piszę na komórce albo z pracy, co mnie mocno zniechęca do dyskusji... a przez taki frustrujący incydent samo forum straciło zarówno pewną ilość moich wątków oraz straciło częściowy rozwój w dyskusji w której chciałbym uczestniczyć, lecz nie umiem.

Jeżeli miałbym coś zmieniać to aspekt sprawności poruszania się i działania. Resztę traktujmy jako spotkanie się w miłej atmosferze z postawieniem daleko od forum problemów dnia codziennego.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2023, 15:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
licho, pięknie zdiagnozowane, nic dodać ni ująć.
Ale zawsze pojawia się jakieś "ale".
licho pisze:
Resztę traktujmy jako spotkanie się w miłej atmosferze...
I to niestety nie zawsze jest możliwe, gdyż w każdej zbiorowości są różne osobowości i prędzej czy później dochodzi do niesnasek, do eksponowania swojego ego, do prób poniżania dyskutanta itp.
Nawet w tym wątku kilka postów wyżej czytamy:
Cytuj:
Wiesz doskonale gdzie mam twoje rady
To jeszcze nic bardzo zdrożnego, ale miłej atmosferze raczej nie sprzyja.
I niestety jakoś z tym sobie radzić, a nawet reagować.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2023, 16:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
JM, Nieuniknionym jest, wtedy powinno sie studzić a nie dosypywać piasku do piaskownicy, ktorym dzieci sypia sobie go do oczu. ;)

I tu rola wszystkich. Nie tylko moderatora. Wszyscy jesteśmy ludzmi i popadamy w emocje. Szczegolnie na Forach gdzie człowiek czuje sie anonimowy i do tego nie dostrzega emocji drugiej strony, więc nie jest wstanie ich dobrze zinterpretować.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 06:35 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
licho, Nie wiem do kogo pisałeś w sprawie blokowania IP ale tylko ziyo98 jest w stanie coś zrobić .
Życzeniem właściciela jest "bez polityki i kłótni" nie przepycha On na forum swoich poglądów
(a mógłby) więc należy tym bardziej to uszanować, wszelkie "po-luzowanie" źle się kończy ,więc zostaje tak jak jest.
Co do zmian technicznych są postulaty wysyłane, ale na razie realizacja odsunięta w czasie .
Zawsze można postulować dalej . :wink:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 15:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Nie mam uwag!

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 17:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
baru0, tak pisalem do ziyo98, sprawdził ze nie mam mojego adresu w zablokowanych IP mimo pojawiajacego się komunikatu, ale nie rozwiazalo to mojego problemu.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 19:21 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
licho pisze:
baru0, tak pisalem do ziyo98, sprawdził ze nie mam mojego adresu w zablokowanych IP mimo pojawiajacego się komunikatu, ale nie rozwiazalo to mojego problemu.

Oczywiście wszystkie ciasteczka łącznie z hasłami wyczyściłeś, sorry za takie przypuszczenie :oops:
Może któryś z kolegów obeznany w temacie zawodowo by doradził w czym może być problem .
Poratujecie ??

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 19:56 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
licho pisze:
mój adres IP jest na liście zablokowanych i mimo przesyłania próśb o pomoc

Od dostawcy usługi, adres IP zmienny? Wymusić zmianę adresu.
Blokowane są w różnych miejscach na świecie grupy adresów IP kiedy, następuje przewinienie użytkownika lub ...adres IP został przejęty dla różnego rodzaju ataków w tym, rozsyłania spamu. Blokujący się nie pier...elą i blokują grupę zamiast konkretny adres.
Nasz zyio98 powinien zaradzić :chytry:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2023, 20:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
Dobrze, jak będę w domu i wywołam błąd ponownie prześle wiadomość.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2023, 13:06 - śr 

Rejestracja: 01 maja 2012, 21:51 - wt
Posty: 70
Lokalizacja: Krzywaczka/Bochnia
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Może licho jest za firewallem i jego adres nie jest widoczny na zewnątrz. Wtedy zablokowany mógł zostać adres bramki WAN operatora jego internetu, którego może nawet nie znać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2023, 18:09 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
ldawid, może by Ci się chciało edytować post Bogdana o wstawianiu zdjęć .
Podana tam szerokość ponad 1000px za bardzo rozszerza układ strony.
Nie pamiętam gdzie ale było że powinny być max 500px szerokie.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2023, 18:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
U mnie narazie wszystko działa poprawnie ;)

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji