FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 15:28 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 marca 2010, 21:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Szanowni Koledzy! Jestem pierwszy raz na tym forum, więc pragnę wszystkich serdecznie pozdrowić. Stwierdzam, że forum jest ogromną skarbnicą wiedzy, szczególnie dla takich jak ja początkujących pszczelarzy. Ponieważ jestem tu pierwszy raz, króciutko się przedstawię.
Mieszkam na terenie powiatu Stalowa Wola, jestem emerytem. Mam aktualnie zazimowanych 16 rodzin w tym połowa w ulach Dadanta, połowa w nietypowych ulach z odwróconą ramką wielkopolską. Po osypie stwierdzam, że rodziny raczej dobrze przezimowały poza jednym ulem gdzie jest znacznie większy osyp od pozostałych. U mnie raczej powinno być nieźle. Ale mój kolega stracił całą pasiekę ( 30 uli ). Widziałem to
,, pobojowisko ". Serce się kraje. W ulach wszystkie pszczoły martwe. Ramki pełne pokarmu / syrop cukrowy/. To doświadczony pszczelarz. Oczywiście zebrał próbki i wysyła do badania. Kiedy będą wyniki nie wiadomo. To na pewno potrwa. Koledzy mają doświadczenie, więc może Ktoś podpowie co ma dalej robić. Czy możliwe jest by padły pszczoły osłabione warozą? Wiem, że stosował tylko paski Bajwarolu przed zimą i nic więcej. Ja odymiałem dwukrotnie na wiosnę, po ostatnim miodobraniu również dwukrotnie i przed zimą włożyłem paski. Czy znów nie za dużo tych zabiegów? Będę Kolegom wdzięczny za odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji