FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 06:26 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 maja 2010, 20:38 - śr 
Cześć mam na imię Tomek lat 29 pochodzę z powiatu żywieckiego. Pszczołami zajmuje sie od dziecka juz jako 12 latek podkarmiałem pszczoły na zimę w koszulce i spodenkach i bez kapelusza w upalny sierpniowy dzień jakie było moje zaskoczenie kiedy po otwarciu 4 ula dostałem z 40 żądeł ;( Niesamowite przezycie ojciec był w szpitalu i kazał mi zakarmić ,a ja wiedziałem jak sie to robi mniej więcej ,jeszcze gdybym poszedł o 20;00 ,ale ja wybrałem sie chyba o 14:00 hehe
Ogólnie teraz zajmuje się z ojcem pszczołami od 4 lat wcześniej ojciec miał pasiekę prawie 30 lat 16-20 uli. Od 1999r bodajże pasieka została wzbogacona o ule wielkopolskie od Tomasza Łysonia .
Aktualnie 77 rodzin było więcej 3 lata temu bo 110 ale było mineło nie chce pisać o tym;(
Planujemy w tym roku powiekszyc pasiekę a czy sie to uda zobaczymy :)
Jak zrobię zdjęcia mojej pasieki to wstawie na forum .ale mam fajny filmik z tego roku 15cm. sniegu w górach 13 *C i oblot pszczółek cos niesamowitego :) Musiałem ,az przed wylotkami odśniezać :P To wstawie później .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2010, 22:26 - śr 
Witam i trzymam Cię za słowo . Pokaż co posiadasz żeby inni mogli Cie naśladować . .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2010, 00:42 - czw 
Wyobraź sobie ul wielkopolski , kolory żółte i niebieskie xD oraz hit tego lata różowy :) Ułozone w rzędach po cztery. Prawie 350 korpusów łacznie z tymi rotacyjnymi do tego 100 ulików weselnych 50 Łysoń (niebieski-żółty) oraz 50 produkcji sąsiada stolarza (podobne do takich jak ma BoCiAnK) ,a aparatu nie mam zaskoczony?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2010, 06:44 - czw 
Mnie juz nic nie zaskoczy . Mam cichą nadzieje że i na aparat Ci wystarczy z tegorocznych zbiorów a słowo pisane znaczy więcej jak mówione . Pozdrawiam .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 13:58 - pt 
Łowca Jeleni pisze:
Mnie juz nic nie zaskoczy . Mam cichą nadzieje .

Ja Też mam Cichą nadzieję że dacie se dupie siana i że filmik oglądnę z pasieki pod śniegiem :wink: z Żywca
Mój chyba widziałeś :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 14:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Drodzy moi koledzy przestańcie jeden uparty jak osioł drugi też więc spokojnie konwersację należy przeprowadzać ale nie obrażać się bo przecież nikt nie pozjadał wszystkich rozumów świata :: :twisted: :twisted:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 21:38 - wt 
Zdjęcie z 10 sierpnia 2009r


ul z bliska


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 18:02 - pn 
Marcinluter pisze:
Drodzy moi koledzy przestańcie jeden uparty jak osioł drugi też więc spokojnie konwersację należy przeprowadzać ale nie obrażać się bo przecież nikt nie pozjadał wszystkich rozumów świata :: :twisted: :twisted:


Tiaaaa bo jeleń myślał ,że znalazł sobie frajera ,a ja nie jestem z pierwszej łapanki co miałem mu nawrzucać- nawrzucałem szkoda ,że temat został przeczyszczony bo było ciekawie xD :mrgreen:

Wrzuciłem na youtube te moje nędzne filmiki nagrywane tel. oczywiście jeleń nie musisz wchodzić bo kiepska jakość .

pasieka zimą


pasieka zimą

pasieka maj2010


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 18:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
pszczelarzyk, elegancko wyglądają te wieżowce :D ładnie zadbany teren i zieleń. To jest, w zimie bardzo fajnie się ogląda zdjecia swojej pasieki z lata :lol:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 18:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
No kurcze szacuneczek :thank: :thank: :thank: ... i zdrówko :pijemy: - teren wokół pasieki bardzo zadbany - co swiadczy o randze pszczelarza :) ... a i same ule i ich wielkość oraz estetyka ... - brawo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 20:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
te w oddali na ilu sa korpusach?bo sie doliczyc nie moge... i czy wielkopolskie... 77rodzin w jednym mmiejscu to troche dużo... no chyba ze okolica bogata i maja co robic

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 21:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
kudlaty, nawet jak okolica bogata to max 40-50 rodzin w jednym miejscu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 22:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8679
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mendalinho pisze:
kudlaty, nawet jak okolica bogata to max 40-50 rodzin w jednym miejscu

wiem wiem;) ciag dalszy cytatu brzmi 30 rodzin mozna praktycznie wszedzie ustawic, te wylicznenia nijak maja sie tylko do spadzi gdzie pszczoły nie są w stanie przynieśc z lasu nawet ułamka tego co jest do wziecia :mrgreen: a sądze że w tym właśnie przypadku to bedzie główny pożytek

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 23:19 - pn 
Jakbym postawił 120 rodzin , a wystąpi spadź to 120 przyniesie pełne korpusy :)
W tym roku postawie na tym miejscu 110 rodzin 30 odkładów planuje zrobić zakarmię na zimę ,a na wiosne 50 wywiozę bliżej lasu . Z tych 77 rodzin to nie wszystkie produkcyjne są , kilka przeznaczonych jest do wychowu matek , rodziny wychowujące , przyjmujące , rodziny testowe, kilka słabszych odkładów zrobionych w maju itd.
Na 2011 planuje zostawić w tym miejscu 60 rodzin .
100 m od pasieki zrobiłem w tym roku miejsce na uliki weselne . Nie spieszyłem się od 4 czerwca dopiero zasiedlam uliki 144 mateczniki grzeją się w cieplarce xD


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji