FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 12:39 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 marca 2011, 18:26 - śr 
Mam na imię Michał. W zasadzie pszczołami zainteresowałem się jakieś 2 lata temu. Niestety nie miałem okazji z nikim porozmawiać lub podpytać z czym to się je, gdyż nie mam (mama mówiła, że pradziadek zajmował się pszczołami) znajomych pszczelarzy. A chodzi mi bardziej o współprace i obserwacje tej niesamowitej społeczności.

A teraz do rzeczy.
Chciał bym na działce na wsi postawić jeden ul. Pożytki są jakie są: jabłonie, świerki, czereśnie i łąki.
W literaturze jest pełno opisów uli i ras pszczół tyle, że wybór jest ciężki. Czy są ule i rasy które możecie polecić amatorowi?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Nowicjusz.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 20:50 - śr 
Po pierwsze to minimum dwa ula :) na wypadek jakby w jednej rodzinie coś było nie tak możemy ratować sytuację drugą rodziną :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 21:46 - śr 
Min. to z 5 ostatnio jak bylem na zebraniu to wszyscy mieli tęgi miny , koledze zostało po zimie 2 pnie ,a miał 16 na gorzołe nie mial kto zrobic zrzutki bo wszyscy puste portfele , pogadalismy z 2,5 godziny no także ja mysle ,ze 2 ule to mało. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 marca 2011, 22:30 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Co do uli to jakie sa w okolicy to i ty takie mozesz mieć . Chodzi jak bys kupił od pszczelarza odkład to nie bendziesz kobinował jak taką ramkie włożyć do twojego ula . A co do rasy to jak sie kupuje odkłady to jakie ma sprzedawca to sie takie kupuje a po roku oceny mozemy zamówic iną rase. Tu na tym forum jest dożo propozycji tylko czytac i analizować i stosowac się do twoich pozytków jakie masz w promieniu 2 km. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2011, 08:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2010, 10:49 - sob
Posty: 465
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nowicjusz, Witam pięknie początki nie są łatwe:)
Napewno wiele dowiesz się z tego forum bo jest tu wielu
wspaniałych ludzi którzy Ci też pomogą :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2011, 15:05 - czw 
Dzięki za odpowiedzi :) Więc muszę poszukać jakichś kontaktów. Jeśli chodzi o początki to wiem, że te zawsze są trudne, grunt to determinacja i chęci, których mi nie brakuje.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2011, 23:25 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
To gratuluie zangażowania i chenci w pszczelarzeniu. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwietnia 2011, 07:26 - pt 
Cytuj:
Chciał bym na działce na wsi postawić jeden ul. Pożytki są jakie są: jabłonie, świerki, czereśnie i łąki.
W literaturze jest pełno opisów uli i ras pszczół tyle, że wybór jest ciężki. Czy są ule i rasy które możecie polecić amatorowi?


Witaj na forum, masz tutaj skarbnicę wiedzy i masę lektury do czytania, dodatkowo polecam książki szczególnie W. Ostrowskiej "Gospodarka Pasieczna". Co do twojej pasieki to jeśli masz zamiar mieć z dwa trzy ule (jeden to mało zawsze trzeba mieć minimum z dwa trzy by mieć zaplecze w razie niepowodzenia) i pasieki nie zamierzasz powiększać ani wozić na pożytki postaw sobie dwa, trzy ule warszawskie zwykłe z nadstawką każdy. Najmniej się przy nich narobisz a miodu wywirujesz tyle samo co z ula innego typu jeśli oczywiście będziesz miał wziątek wokół pasieki i będzie dobry, pogodny rok, zimowola też jest na takich łatwiejsza bo ul na ramce wąsko-wysokiej jest typem ula który niejednokrotnie wybacza błędy pszczelarza, dlaczego? poczytaj - na forum jest wiele tematów o tego typu ulach i porównanie zimowoli na nich z zimowolą na innych typach uli. ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji