FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 04:46 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 stycznia 2012, 00:46 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 12:01 - wt
Posty: 12
Lokalizacja: mielec
Pszczółki mam od początku czerwca ubiegłego roku, czytam Wasze mądre rady ale sam nic nie pisze bo cóż ja mogę wiedzieć na ten temat. Jezeli przetrzymają do wiosny to będzie wielki sukces bo blędów popelniłem bardz dużo. Mam 5 uli, trzy na ramce Wielkopolskiej i dwa na ramce WP. Napewno popełniłem błąd,że no jesień włożyłem paski przeciw Warozie, ale tak szanowny pan wetrynarz mnie zapewnial, że to najskuteczniejszy na obecne czasy środek i jeszcze , że z firmy Bayer to skuteczność 100%. Mając czas wieczorami robie kolejnych 8 uli, lecz czy będzie coś do nich włożyć to wielkie pytanie.
Moja wiedze jest typowo teoretyczna, lecz im więcej czytam to dochodze do tego, że nic nie wiem. Czarno to widzę. Jedyna pociech w tym, że postanowiłem napisać i jeżeli bedę dalej miał pszczółki to tylko z Waszą pomocą. Dziekuję za strone i za to, że tak wspaniale pomagacie takim nieukom jak ja. Mieszkam na wsi w okolicach mielca woj podkarpackie. Mam zasadzone na 0,70 ha drzewa owocowe jabłonie, grusz, śliwy, wiśnie, czereśnie, leszczyne taki misz masz ale to tak na starość aby mi się do końca w głowie nie przewracało. Oczywiście jeszcze porzeczka czarna, malina i w miedzyrzędziach rosła facelia. Całośc jest ogrodzona więc jakaś forma bezpieczeństwa dla tego hobby istnieje. Mam też takie skromne pytanie czy z tych moich stron jest ktoś z Was z kim mógłbym nawiązać bliższą znajomość ( oczywiście tylko o pszczołach bez aluzji) chodzi mi o wiedzę praktyczną. Acha mam 50 kilka lat, ale nigdy nie jest za późno. Antek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 09:56 - pn 
Witaj w naszym gronie. Dobrze trafiłeś. Zwracaj się do nas z każdym problemem, nawet gdy wydaje Ci się bzdurny. Postaramy się służyć Ci pomocą. Ja do Ciebie mam ponad 100 km, więc sam wiesz.
Pozdrawiam. WŁ.


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2012, 10:05 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Życzę powodzenia w pszczelarzeniu niema się czego obawiać tylko działać i pogłębiać wiedzę a na tym forum jak zauważyłeś możesz znaleźć wszystko na temat naszego hobby a nawet jeśli będą wątpliwości wystarczy zapytać z pewnością niejeden z kolegów coś doradzi , podpowie "po to właśnie mamy to forum" Pozdrawiam!!! :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 10:26 - pn 
Zgodzę się w zupełności z tym co napisał Skuter. Antku pisz śmiało i pytaj o wszystko czego nie wiesz lub nie jesteś pewien czy dobrze masz postąpić. Pomoc na forum zawsze otrzymasz. No i witaj wśród nas. :wink:


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2012, 14:49 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witaj na form. Co do pasków co dałes na jesieni to one muszą byc 6 tygodni w gniezdzie i potem trzeba je usunąć bo waroza sie uodparnia na zawarte chemikalja w pasku, Nie piszesz na ilu ramkach zazimowałes twoje rodziny. Jakiemasz pozytki. Czy masz nawoc itd. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 15:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
antonig267,
Witaj - nie taki diabeł straszny jak go malują :oczko:
Dasz radę - pszczelarze z wieloletnim stażem nie takie gafy popełniają :głupek ze mnie: .
Najważniejsze że chcesz gospodarować dobrze i masz świadomość popełnionych błedów i niedociągnięć :okok:
Życze Ci abyś z sezonu na sezon popełniał ich coraz miej :pl: Nasze forum napewno Ci w tym pomoże :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 15:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Witaj na forum. pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 16:13 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 12:01 - wt
Posty: 12
Lokalizacja: mielec
Dziękuję za miłe przyjęcie, przed chilą pisałem to samo i chyba coś źle klikłem bo tego nie ma. Odpowiadając na pytanie - Te 5 uli to 3 z nich wielkopolskie ale to są to leżaki takie kupiłem i 2 wp. Na zimę dałem 9 kg cukru a zimują na 6 wielkopolskich i 5 wp ramkach . Paski trzymalem w ulu 4 tygodnie po dwa na ul. Na tym terenie nie ma upraw wielkoobszarowych a wszystkiego jest po troch no i nawloci od groma. Do lasu 25 letniego mają 400m, lecz jest to las z dominacją sony, brzozy olch i modrzewia to chyba bez rewelacji. Mam pytanie czy powinienam kupić tactik bo weterynarz ma do sprzedania 250ml za 75zł. Cos marudził, że to już wycofane ze sprzedaży, ale mi może jeszcze dać tylko czy warto to brać . Proszę więc o radę bo mam jutro do niego się wybrać. Pozdrawiam Antek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 18:41 - pn 
antonig267 pisze:
Dziękuję za miłe przyjęcie, przed chilą pisałem to samo i chyba coś źle klikłem bo tego nie ma. Odpowiadając na pytanie - Te 5 uli to 3 z nich wielkopolskie ale to są to leżaki takie kupiłem i 2 wp. Na zimę dałem 9 kg cukru a zimują na 6 wielkopolskich i 5 wp ramkach . Paski trzymalem w ulu 4 tygodnie po dwa na ul. Na tym terenie nie ma upraw wielkoobszarowych a wszystkiego jest po troch no i nawloci od groma. Do lasu 25 letniego mają 400m, lecz jest to las z dominacją sony, brzozy olch i modrzewia to chyba bez rewelacji. Mam pytanie czy powinienam kupić tactik bo weterynarz ma do sprzedania 250ml za 75zł. Cos marudził, że to już wycofane ze sprzedaży, ale mi może jeszcze dać tylko czy warto to brać . Proszę więc o radę bo mam jutro do niego się wybrać. Pozdrawiam Antek


Nie kupuj teraz żadnych środków na warozę, będą Ci potrzebne dopiero po ostatnim wirowaniu. Teraz poproś tych co stosują kwasy organiczne, może nimi można ale nie jestem pewny. Ja stosuję ramkę pracy i dębowe pruchno, chemia tylko przed zimowlą. Z lasu będą nosiły brzozowy pyłek, z modrzewia spadź a nawłoci się prawdopodobnie nachapały tak, że możesz być spokojny, amu im nie braknie.
Pozdrawiam WŁ.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2012, 19:22 - pn 

Rejestracja: 19 lipca 2009, 17:04 - ndz
Posty: 12
Lokalizacja: Mielec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
antonig267 Witaj i życzę powodzenia dasz radę ważne że masz checi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 19:30 - pn 

Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:25 - ndz
Posty: 315
Lokalizacja: Kozy, podbeskidzie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Witaj Antoni, czasami przejeżdzam w okolicach, więc może się spotkamy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2012, 19:40 - pn 
antonig267 pisze:
Warozie, ale tak szanowny pan wetrynarz mnie zapewnial, że to najskuteczniejszy na obecne czasy środek i jeszcze , że z firmy Bayer to skuteczność 100%.


Witaj wśród swoich
A weterynarzowi powiedź że taki jeden z forum Ambrozja napisał że te paski można ale psu koło J..j powiesić a nie w ulu
kup albo sam zrób domowym sposobem Apiwarol ja do tego celu używam wytłoczek do jajek tnę wierchy suszę jeszcze na to 3 krople Taktiku lub Varidolu zapalam i do ula
lub kup zwykły Apiwarol i odym po oblocie pszczół możesz też polać 3,5 do 4% kwasem szczawiowym poszukaj na forum Ambrozolu wpisz to w :google: a wyskoczy Ci temat i to zastosuj jak się temp podniesie do 5-10stC :wink:


Na górę
  
 
Post: 10 stycznia 2012, 09:27 - wt 
No i tak, już na dzień dobry "młodego" uczymy stosować ciężką chemię w ulach na wiosnę. Że amitraz się rozłoży ? Na co ? Wiadomo czy te metabolity nie będą powodować np. usychania j...c ?
Jeśli chodzi o paski, to święta racja z tym że nie psu ino sobie.
Pozdrawiam. WŁ.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji