FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 07:44 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 stycznia 2012, 02:49 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
A wszystko zaczeło sie kiedyś , bardzo dawno temu, gdy jako dziecko otrzymalam kawalek plastru miodu, ten zapach czuje do dzis : zapach wosku i tego swieżego miodu ....miodu który niczym oranżadę wypijałyśmy z kuzynką : tak wujek zawsze nam nalewał do półlitrówki i ta półlitrówka szła , za jedno letnie popołudnie - dzis chyba niebyłabym wstanie az tyle wypic miodku, ale to były inne czasy - słodycze na kartki i od swieta - wiec cała słodycz była w tym miodzie.

Dziś mam 35, i sama jestem matka, dwójki maluchów (2 i 3latka) i kiedy tak rozgladam się po tej mojej okolicy zauwazam, ze tak wszystko drastycznie sie zmieniło -ziemia odłogiem leży,puste stajnie zamienione na garaże - a ulu choćby jednego nieuswiadczysz i taki żal , smutek ..bo przeciez kiedyś przy kazdym domku były dwa,trzy ule a teraz pustki totalne pustki ...
zatęskniłam za widokiem uli, za miodkiem, za wujkami ktorych już nie ma, za dziadkami , za tym co mineło i juz niewróci ...a może wroci??? przyszłam tu do was drodzy Paniowie i Panie aby wsród was odnalez wujków i ciocie którzy mnie naucza mnie tego wszystkiego co zwiazane z pszczołami i z miodkiem,zdaję sobie sprawę z tego ze jestem juz moze za stara na naukę, ale lepiej teraz niż wcale: ( moja ciocia ma teraz 86 lat i zajmowała sie pszczołami po śmierci męza kilka lat [70 lat miała wówczas] miała 15 uli i cały do tego sprzęt - niestety na dzień dzisiejszy nie ma już nic -wszystko rozdała, sprzedała -kiedy zabrakło jej sił..a i juz teraz trudno się od niej coś dowiedzieć bo już gubi się w pamieci)
Mam na imię Jadwiga, jestem samotną mamą, teraz cały czas w domu z racji ze malutkie dzieci - maż sobie poszedł - nie ja pierwsza , nie ja ostatnia : dziadkowie nauczyli mnie pracy i chwala im za to -i teraz gdy jestem w domu chcialabym powrocic do niektorych rzeczy :minionym roku mialam juz 6 gesi i kaczki i 5 indyków, myśle o tym by ziemie która w tej chwili jest ugorem znów zaorac i coś posiać by miec co dawać ptactwu- i marzę o jednym ulu , szukam ( bo poki co niebardzo mnie stac na kupno nowego) ,szukam jakiegos starego ula ( np ktoś wymienia na nowe ) ale sprawnego i szukam kogos kto mnie wszystkiego nauczy - tak bardzo chcialabym miec ul, i miodzik dla dzieci - mam juz nawet wybrane miejsce pod ul ..moze tutaj znajdzie się jakis dobry wujek co pomoze mi z umiechem na twarzy.przepraszam ze ja tak nie profesjonalnie i..taka ze mnie gorlaska gaduła ...przyjmijcie mnie do siebie i nauczcie a ja ta wiedze przekaze dalej ..
pózno juz.Pozdrawiam was serdecznie

Jadwiga

oj ależ tu było trudno się dostać,to moje dziś drugie forum na które sie zapisałam - dlatego moje powitanie jest takie samo -jesli komus to przeskadza to przepraszam -to tylko dzis -powitanie - bo narazie nie jestem rozeznana tych pszczelarskich forach :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 02:58 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Jak cię chłop zostawił to nie szukaj tutaj frajera....

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 06:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Leszku dlaczego a nuz sie jakis znajdzie :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 07:15 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Dziękuję za pozdrowienia. Witaj w gronie pszczelarzy. Życzę wytrwałości. Pozdrawiam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 09:54 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
polbart pisze:
Jak cię chłop zostawił to nie szukaj tutaj frajera....


oj tam, jak juz samotna to odrazu szukam,proszę się nieobawiac - chłopa nieszukam - jeden nie udany mi wystarczy.

ja tu naprawdę jestem dla pszczółek -tz by się uczyć .

Pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 09:57 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
kazio pisze:
Dziękuję za pozdrowienia. Witaj w gronie pszczelarzy. Życzę wytrwałości. Pozdrawiam :D



Dziękuję bardzo , widzę ze wytrwałość bedzie mi potrzebna ;-)
Miłego dzionka zyczę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 10:23 - wt 
Kober witaj w innej wersji ha ha :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 24 stycznia 2012, 10:28 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
Marek Podlaskie pisze:
Kober witaj w innej wersji ha ha :haha: :haha:


słucham? chyba Pan mnie z kimś pomylił ,ja jestem tu pierwszy raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 11:02 - wt 
:haha: :haha: :haha: :haha:
A ta ładnie potrafisz zacytować każdą wypowiedź.Ze chyba te forum znasz od podszewki :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 24 stycznia 2012, 11:18 - wt 
Goralka, mam prośbę wpisz w swoim profilu skąd jesteś. :wink:

Kolegów natomiast proszę o powstrzymanie się z komentarzami kto jest kim :!: , ja wiem doskonale kto i skąd się zarejestrował, skąd pisze na forum i czy założył dwa lub więcej kont, czy ma stałe czy zmienne ip i czy ktoś nowy to podszywający się Kober vel inne nicki. :wink:


Na górę
  
 
Post: 24 stycznia 2012, 12:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Witaj i czerp wiedzę z tego forum ,i ucz się pilnie .PAWEL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 16:36 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
Cordovan pisze:
Goralka, mam prośbę wpisz w swoim profilu skąd jesteś. :wink:

Kolegów natomiast proszę o powstrzymanie się z komentarzami kto jest kim :!: , ja wiem doskonale kto i skąd się zarejestrował, skąd pisze na forum i czy założył dwa lub więcej kont, czy ma stałe czy zmienne ip i czy ktoś nowy to podszywający się Kober vel inne nicki. :wink:


Dziękuje za pomoc , już dopisałam swą lokalizację, mam nadzieję że nie bedzie już zadnych podejrzeń - bo ja naprawdę jestem pierwszy raz i póki co niebardzo wiem jak się poruszać : póki co wiem ze są różne rodzaje uli !!
też nie bardzo wiem od czego zaczać : co najpierw mam czytać - póki co nie mam zadnej fachowej literatury - zostaje mi tylko net , pozwólcie ze bede pisac tylko w tym watku i proszę mi wybaczyc wszelkie byc moze nawet glupie pytania .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 18:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
jesli nie masz zadnej literatuy to sie postaraj o takową bo z forum niektóre infomacje nie odczytasz beda Ci sie wydawały zaszyfrowane jest tu kilka watków jaka literatura jest dobra pozdrawiam, a ja tez juz myslałem ze to Koberek zacny nas tu odwidził, a tu kobieta i do tego pszczółki jej sie marzą pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 19:39 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
sali pisze:
jesli nie masz zadnej literatuy to sie postaraj o takową bo z forum niektóre infomacje nie odczytasz beda Ci sie wydawały zaszyfrowane jest tu kilka watków jaka literatura jest dobra pozdrawiam, a ja tez juz myslałem ze to Koberek zacny nas tu odwidził, a tu kobieta i do tego pszczółki jej sie marzą pozdrawiam


no właśnie - masz rację z tym zaszyfrowaniem : więc jaką literaturę zaopatrzyć -chce się naprawde solidnie przygotować - a teraz idealny czas -wciaż dlugie zimowe wieczory.

Pozdrawiam i zyczę miłego wieczoru !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 19:40 - wt 
polbart pisze:
Jak cię chłop zostawił to nie szukaj tutaj frajera....

Nie Bądź Taki :bosie:
Dobrze wiesz że wprowadzenie nowej matki do ula daje nowe możliwości :oczko: A nuż widelec będzie więcej miodku dla dzieci i otoczenia byle nie było jak w tym przysłowiu moje dzieci i twoje dzieci biją nasze dzieci :wink:

Goralka pisze:
A wszystko zaczeło sie kiedyś , bardzo dawno temu, gdy jako dziecko otrzymalam kawalek plastru

Witaj no to czas byś miała swoje plastry


Na górę
  
 
Post: 24 stycznia 2012, 19:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Witaj - i tak proszę bliżej określić z której części powiatu / o ile to nie tajemnica ?/ , bo może sąsiadami jesteśmy ?

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 20:01 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witam w gronie braci pszczelarskiej. W wolnych chwilach czytaj to co ciekawi ciebie o pszczołach a nie cheblarki budowa uli łowienie ryb bo takie tez są posty. Ciebie ma interesowac jak prowadzic rodzine pszczelo zeby sie nie wyroijła zeby dawała duzo miodu i jak na zime ją przygotować żeby wiosny doczekała. Jak bendziesz miała rodzine pszczelą to pokierujemy ciebie tylko się pytaj. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 20:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Witaj Goralko jeśli masz chęć zdobyć wiedzę to myslę że lepiej nie mogłaś trafić ,forum to napewno jest skarbnicą wiedzy .Znajdziesz tu ponad sto tysiecy postow jeśli w te zimowe wieczory uda ci się przeczytać tylko to co dla ciebie będzie najwarzniejsze to na woiosne będzie już cos .Co do uli to napewno znajdą sie w pobiżu Ciebie życzliwi koledzy ktorzy napewno ci pomogą W twoich okolicach na tym forum jest bardzo dużo życzliwych pszczelarzy zycze wytrfałości i serdecznie pozdrawiam Krzyś :papa: :róża:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 23:25 - wt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
Dziękuję za wszelką zyczliwość - to mój pierwszy dzień tutaj z wami i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona - tyle u was ciepła , serdecznosci ....to chyba sprawka tych pszczółek - One nie tylko dają miodek ale pozwalają człowiekowi kształtować charakter - ta moja ciocia staruszka zawsze powtarzała ze pszczoły to wielka jej miłość ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2012, 01:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2012, 16:15 - pn
Posty: 158
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKI
Witaj.Jesteśmy prawie sąsiadami :lol: :lol: kolega polbart no comment :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2012, 22:35 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam sasiadke. :D na wiosne bede wymienial ule na nowe to mysle ze jakis ul bede mial do oddania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2012, 22:45 - śr 
piotrpodhale pisze:
Witaj.Jesteśmy prawie sąsiadami :lol: :lol:

johny180 pisze:
Witam sasiadke. :D

Ej Górale że bym Ja tu Nie Czytał za chwile Po bi lisię dwaj Górale ciupagami
Wiecie jak to dalej Leciało ma Góralka ....... :haha:


Na górę
  
 
Post: 26 stycznia 2012, 06:13 - czw 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Spokojnie Bogdan nie grozi :D :D :D a przy okazji gratuluje artykulu w Tygodniku Podhalanskim


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2012, 09:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Goralka,
Jest tu sporo pszczelarzy "wujków" zza miedzy -- ooo juz piszą ze jesteście sasiadami i napewno Ci pomogą pociągnąć plastry w Twoim przyszłym jedynym uliku.
Na początek to zaprzyjaźnij się z "szukajką" ona ci wszystko powie a czego nie powie to sąsiad podpowie a jak sąsiad nie podpowie to nikt Ci nie powie.
Wtedy pytać tylko z "główką" na forum . :lol: :lol:

Jo se zawsze śpiywom jak ide do pszczółek -
" Jo jest górol jo nic nimom ,
tylko jedno ciupazecke któro trzymom" HEJ :haha: :haha: :haha:
choć znom nieco inną wersje dla dorosłych - którą bardziej lubie nucić :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 02:16 - pt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
Wow,ależ was jest dużo - kurna gdzie wy wszyscy sie ukrywacie ?
bo jak się tak przemierza te podhalańskie wsie to jakoś tych pasiek nie widać( może żle patrzę), fajnie że jesteście !!!

ja póki książek nie poczytam, narazie bedę cicho siedzieć, narazie Piotr dał mi linki do dobrych filmów - za co mu chwała.

kurtka wodna ależ dzis zimno!!! u mnie : minus 12, a ja juz miałam nadzieję ,że zimy nie będzie.

a tak a propo jak jest lepiej dla pszczólek? gdy jest prawdziwa zima, czy jak jej nie ma i jest ciepla


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 02:17 - pt 

Rejestracja: 24 stycznia 2012, 02:42 - wt
Posty: 10
Lokalizacja: powiat Nowy Targ
Ule na jakich gospodaruję: nie ma
a wszystkich serdecznie i ciepło pozdrawiam !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 10:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
JAk jest prawdziwa zima wtedy kiedy być powinna, Teraz mróz tam gdzie matki zaczęły czerwić może wyrządzić duże straty nawet osypanie rodzin pszczelich.

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 10:53 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Matki pszczele nie są głupie i przewidują na 3 tygodnie jaka bendzie pogoda. Jak ten wyż rosyjski postoji do 20 lutego to matki zaczną czerwic dopiero pod konieć lutego. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 11:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
miły_marian pisze:
przewidują na 3 tygodnie jaka bendzie pogoda


skad masz taka informacje? :shock:
Ze akurat na 3 tygodnie a nie 2 czy 4?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 11:36 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
:pl: JA nie wiem czy matki przewidują pogodę czy nie ale na pewno ją "czują", nie pamiętam dokładnie ale gdy temperatura wynosi 1^C to matka czerwiu kilka jajeczek a gdy ta temperatura rośnie to zwiększa się lidzba jaj na dobę. Gdy jest mróz nie znosi jajeczek. Dlatego uważam za ważną rzecz aby dobrze wychładzać gniazda od października do pierwszego oblotu by matki nie czerwiły. SYNOPTYCY często się mylą choć mają super sprzęty do prognozowania pogody dlatego niech matki pszczele noszą jajeczka a prognozowaniem Niech ja się zajmę .

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 11:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
To ze pszczoly "czuja" pogode to mozna nie raz zauwazyc.
Mnie chodzilo o te 3 tygodnie(bo to dokladne okreslenie) skad to sie wzielo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 12:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
makak pisze:
Mnie chodzilo o te 3 tygodnie(bo to dokladne okreslenie) skad to sie wzielo?

:roll: :roll: Nie wiem , oj nie mam pojęcia :haha:
może w mądrych książkach tak napisane jest ? :google:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 20:48 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Widziałem to na filmie o pszczołach że matki wiedzą jaka bendzie pogoda na3 tygodnie naprzut jeden profesor od genetyki twierdził ze robiono doswiadczenia na ten temat. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji