FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 10:09 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 lutego 2012, 16:33 - czw 

Rejestracja: 07 września 2011, 21:29 - śr
Posty: 90
Lokalizacja: Biała Rawska
Witam!!
Choć na forum jestem zalogowany od pewnego czasu, to chciałem się przedstawić.

Nazywam się Paweł Stachlewski jestem rodowitym Łodzianinem Urodziłem się tam i wychowałem, Lecz miasto zawsze było dla mnie czymś dusznym i pustym.
Więc zacząłem się interesować przyrodom i gospodarką rolną, odziedziczyłem po dziadku kilka hektarów gruntów gdzie zacząłem inwestować w ziemię. Ponieważ gospodarstwo moje znajduje się na terenie sadowniczym zacząłem inwestować w sady. Wszystko przychodziło z trudem i nie zawsze było mnie stać na podstawowe rzeczy, musiałem wybierać, co jest najbardziej potrzebne do utrzymania gospodarstwo. Niekiedy musiałem rezygnować z różnych przyjemności, aby utrzymać gospodarkę na właściwym poziomie. Wziąłem nawet kilka kredytów, lecz to był olbrzymi błąd. Bo łatwo się bierze, lecz trudno oddaje. Lecz udało mi się wyjść na prostą!!
Już w szkole zauważyłem, że ciągnie mnie do pszczół, ponieważ znajdowała się tam pasieka często tam chodziłem i obserwowałem te owady.
Dziadek wcześniej również posiadał pasiekę, lecz z powodu złego stanu zdrowia zrezygnował, tłumaczył mi wszystko, co i jak z pszczołami, złapałem nawet rujkę, lecz nie miałem sprzętu (stary dziurawy ul) i pszczoły uciekły.
I tu trafiło mi się kilka uli warszawskich zwykłych z pszczołami po 100zł za sztukę.
Obrazek
Są to stare i zaniedbane ule, ale pszczoły siedzą prawie na 12 ramkach i mają się dobrze. Po zakupie zakarmiłem je na zimę ścieśniłem gniazdo i zadymiłem kilka razy Apivarolem. Zacząłem szykować stare dziadka ule, lecz okazało się, że są niewymiarowe ramka warszawska zwykła jest za mała a poszerzana zadurza. Zacząłem je przerabiać, lecz jak go ruszyłem to każda deska była spróchniała. I zadecydowałem, że kupię nowe ule warszawskie zwykłe, żeby nawisnę przeprowadzić moje podopieczne do nowego mieszkanka.
Obecnie siedzę i czytając forum zastanawiam się nad ulami wielkopolskimi, choć w mojej okolicy są same warszawiaki i nie mam gdzie iść i zobaczyć gospodarowanie w takim ulu, jedynie wiedza odnośnie tego ula pochodzi z tego forum i kilku książek.

Powiem tak, zaraziłem się pszczołami, chociaż prowadzę 10ha gospodarstwo sadownicze i nieraz niema czasu nawet na spanie to jednak spróbuje.

Dużo wiedzy dowiedziałem się właśnie z tego forum na pewno będę się dzieli swoimi doświadczeniami, choć na początku może i kłopotami, mojej niewiedzy lub głupoty, ale jak mówią górale jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.

Pozdrawiam Serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2012, 16:51 - czw 

Rejestracja: 14 grudnia 2007, 19:11 - pt
Posty: 19
Lokalizacja: Pasłęk
Gratuluję .Grunt to abyś znalazł swoje miejsce w życiu,a pszczoły jak ktoś do nich,,dorósł,,to wynagrodzą>Pozdrawiam i Powodzenia,.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2012, 17:54 - czw 
rumcajs pisze:
I tu trafiło mi się kilka uli warszawskich zwykłych z pszczołami po 100zł za sztukę.Zacząłem szykować stare dziadka ule, lecz okazało się, że są niewymiarowe ramka warszawska zwykła jest za mała a poszerzana zadurza.

Witaj w gronie
co do uli to podejrzewam że jest wszystko OK tylko
tylko Ty kupiłeś Ule Słowiany a Twój Dziadek miał Warszawskie Zwykle
Słowiany miały tą samą długość ramki co WZ lecz były ciut węższe i dlatego nie chwytają ci wąsy na wręgi
chyba że ja coś poknociłem :wink:
Ja z swojej strony Ci życzę wszystkiego naj a najlepiej jak zrobisz czy kupisz sobie ule wielkopolskie lub inne nowocześniejsze :wink:


Na górę
  
 
Post: 09 lutego 2012, 19:15 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Sady--ule dobra kombinacja,życze powodzenia.
Z tą "ciasnotą" masz racje ja również się wyprowadziłem ale znacznie bliżej .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2012, 19:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
skoro myslisz o zmianie typu ula to ja radze to zrobić w miare szybko bo ta pasja rosnie czasami 100% rocznie i po kilku latach bedziesz załował przy 20 30 juz to takie latwe nie bedzie i witam w gronie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji