FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 17:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Powitanie
Post: 03 marca 2012, 21:23 - sob 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
Witam Kolegów i Koleżanki
już od dawna przeglądam różne fora na tym akurat spodobało mi się najbardziej więc się zalogowałem już jakiś czas temu ale raczej jako bierny czytacz w końcu postanowiłem coś napisać więc najlepiej zaczynać w tym miejscu ;)
Moją przygodę z pszczołami rozpoczynałem jakieś 12 lat temu jako 12 latek więc jak łatwo policzyć mam 24 :)
Historia pszczółek w mojej rodzinie sięga kilku pokoleń, sam mam w pasiece 2 ule w których pszczelarzył mój pradziadek. Uczyłem się od Wujów, którzy raczej niechętnie podchodzą do wymian matek i różnego rodzaju nowości, co nie zmienia faktu, że ich pasieki są zadbane a oni sami jak na swój podeszły wiek potrafią jeszcze sporo w pasiekach zrobić. Jak to powiedziała kiedyś żona jednego z nich "tak to narzeka, że go coś boli ale jak zauważył rój u sąsiada na jabłonce to jak młodzieniaszek przez płot skakał" także taka praca uzdrawia :) teraz sam się zajmuje pasieką w której mam obecnie 8 rodzin. Gospodaruje w ulach warszawskich zwykłych i poszerzanych mam jeszcze kilka sztuk wolnych które po remoncie zagospodaruje w tym roku, mam też w planach spróbować popracować w wielkopolskich jak czas pozwoli to postaram się kilka zrobić. Mieszkam na pograniczu województw mazowieckiego i łódzkiego w powiecie żyrardowskim, w okolicy mam trochę sadów dużo akacji i lipy a do tego sieje facelie tak, żeby zakwitała po lipie, prócz tego trochę lasów i dużo łąk i nieużytków.
Pracuje jako elektronik i studiuje ten sam kierunek w WAT.
Taki to ze mnie pszczelarz amator, zawsze dla siebie miodzik miałem a swego czasu hobby w dużym stopniu pomogło mi w zakupie pierwszego auta ^^

pozdrawiam
Mariusz

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Powitanie
Post: 03 marca 2012, 21:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
M@riusz,
Witaj - pewnie znajdziesz tu ciekawe informacje
i ciekawych ludzi :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Powitanie
Post: 04 marca 2012, 21:27 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
witaj na forum :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji